Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Taunus XL

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 1. feb. 2016. u 13:13h

Једино за тај С7 пинто мотор има увид у стање, и знам какав је и шта може ...
Овај други пинто што је био у таунусу , ради , палио сам га али на 20 секунди онако на поду гараже , надајући се да ће то да помогне . Следећа ствар ми је да му прикачим све што треба за рад и пустим га да ради 15 минута да дође до радне температуре , па тек после да мерим компресију. Ако је и даље око 8 , не гине му скидање главе а бога ми и картера , да се изваде клипове , стублине и карике . Пошто је тај пинто 205 блок и све остало што иде уз њега , паде ми на памет да га турбирам , чисто вежбе ради . Оно ништа претерано , 0.5 бара максимално да не морам да се зезам са механиком мотора . 0.5бара притиска мотор избацује 50 % снаге више него на атносферском притиску . Мотор има 105 кс, можда 115 кс , са мало чачкања главе и 120 кс . Пола од тога је 150-160 , можда и 170 кс . Неких 230-240-250 Nm и страва . То је око 8.5 секунди до 100 .

Прво да се докопма јефтино турбине негде

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » utorak, 2. feb. 2016. u 12:42h

911s [SK] piše:Ne dihtuju dobro ventili na motoru koji baš dugo nije radio. Mora to malo da proradi :)
Na ovo pomislih i ja. Bice da je to.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » utorak, 2. feb. 2016. u 14:47h

Пустићу га да ради 15 минута па ћу видети шта је

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od 911s [SK] » utorak, 2. feb. 2016. u 14:50h

Mislim da ti to treba malo da proteraš, a znam da umeš da proteraš :rotfl:
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » sreda, 3. feb. 2016. u 09:19h

Где , по поду гараже ? Ја дам гас , он крене да скаче по поду а онда ја јурим наоколо по гаражи mrgreen

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » sreda, 3. feb. 2016. u 18:57h

Nemoj da ga palis bez izduvne grane. Kazu da nije dobro po karike.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » četvrtak, 4. feb. 2016. u 08:14h

Има издувну грану и то ону од цеви дугу....
Елем , синоћ сам спојио квачило и сајлу за гас , и провозао ауто 1 км . Била је ноћ и ауто без ауспуха , пола шрафова на вешању није стегнуто ... Утисак , па вози се као таунус , али зато кочница разбија како кочи . Дискови на свим точковима и масивни мондеов кочиони црево и цилиндар ... Дискови зарђали , плочице нису легле , а кочницу на мали притисак зауставља ауто озбиљно . Како ће да буде када све легне , биће мекша од гаса mrgreen

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Taunus XL

Poruka od dule0911 » četvrtak, 4. feb. 2016. u 12:12h

Kako si resio spoj Mondeo serva i taunusove papucice? Ovaj servo/glavni kocioni sto sam ja uzeo za XR, kraj koji ide ka pedali je spicast, dok originalni ima П profil koji se kaci na pedalu i kroz njega prolazi osigurac. Ne znam da li tako nesto napraviti i navariti na ovo od Mondea, ne znam koliku to silu treba da trpi i da li je to pametno raditi
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » četvrtak, 4. feb. 2016. u 13:58h

Сезну сам тај шиљак на шипци од серво-а . Нарезао навој једно 3-4 цм . Одсекао тај П део са старог серво-а , претходно сам премероп дужину од равни качења ан пожарни зид до рупа за качење на педали . Купио сам дугачку матицу , оно што изгледа као шестоугаона шипка са навојем унутра , мислим да је дугачка једно 3 цм . Заварио П део за качење на педалу и ушрафио на навој на осовини . Има могућнос да штелује где се налази педала од пода ( што и треда да урадим ) јер та комбинација серво-а и гл. кочионог има кратак ход .

Напред су ми дискови 258 мм , вентилирајући , назад мислим да је 240 мм ( диск од ескорта мк4 ) . Све то неразрађено и нелегло . Кочница се игра са аутомобило . Мало јечи притисак треба него на пералу гаса да би озбиљно заустављао ауто . Нисам је нагазио до краја , јер има гомила причврљених и полумонтираних ствари на колим па нисам хтео да све то поотпада

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Taunus XL

Poruka od dule0911 » četvrtak, 4. feb. 2016. u 14:38h

Ok, onda je to najbolje da ne radim unapred nego kad se montira motor da se vidi koliko prostora ima itd. Ali generalno dobra ideja, pogotovo sto imas podesavanje, nisam razmisljao o tome da to moze i tako da se napravi a ne fiksno. Neka kontra matica za tu dugacku ti i ne treba jer bez raskacivanja sa pedale ne moze ni da se pomera na navoju ako sam dobro razumeo? Jedina slaba tacna tu moze da bude ta dugacka matica tj da li se materijal na njoj i na sipci iz serva slazu, da se ne pojedu od trenja. Ovo sam lupio, nisam masinac pa ne znam kako se materijali ponasaju u tom scenariju :)
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » četvrtak, 4. feb. 2016. u 15:23h

12 мм је шипка , м12 је матица. Могао са П директно да заварим на шипку , али све што правим уникатно волим да им амогућност штеловања . Ово сам емпириски научио . Не треба контра матица , јер ни јерно ни друго не могу да се окрећу када је све на свом месту , а и навија се матица тешко , треба кључ , тако да је и тако обезбеђено . Ја хоћу да спустим педалу да буде ближе поду да ми остави више места за ноге .
Мислим да је ова конбинација прејака за фијесту . Мало јаче нагазиш кочницу , блокираће ти точкови

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Taunus XL

Poruka od dule0911 » četvrtak, 4. feb. 2016. u 16:17h

Imam komplet fabricke kocnice, ako ne budem zadovoljan lako cu sve promeniti. Glavni kocioni ne bih ostavljao stari, servo takodje, ne volim dugacak hod papucice a fabricki nije idealno, plus kad se stave napred veca kljesta bice jos gore, zato sam isao na ovu varijantu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » četvrtak, 4. feb. 2016. u 16:56h

Ок , само да знаш да код мене кочнице уједају . Нисам одавно возио ауто који има такаво појачање силе кочења . Таунус је тежак око 1000 кг , можда мало више . Фијеста има 800 кг и нема погон на задње точкове нити било каку тежину назад .
пс . гледао сам главу од 1.4 chv мотора , канал и у глави су криминално лоше урађени , тако да смо мало истурпијали оштре ивице . Ако је код тебе на моотру сличан случај , ту има места за побољшања .....

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od FiestaBG87 » četvrtak, 4. feb. 2016. u 17:54h

Ne valja ni jak servo, ja sam na aleka stavio od audia servo i glavni kocioni, kad je kisa, sneg i led malo je zeznuto kočenje, lako blokiraju prednji točkovi, mora bas da se pazi.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 4. feb. 2016. u 18:00h

Ja vazda pričao... Skini bilo kom modernom autu ABS i pola tone sa mase, pa da vidiš veselja čim padne kiša...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » petak, 5. feb. 2016. u 10:07h

Овако , кочница улива велико поверење. Кочиона сила зависи од тога колико се притисне педала , тако да се треба навићи да се не гази интензивно. Нема намеру да га возим по киши , сем ако баш негде не ухвати успут . По снегу и не помишљам да га возим . Ауто је за уживање , но једном недељно да се провоза када се иде у град , да иде на излете , окупљања . Нека оштра кочења , улетања , итд . не приличе 42 године старом аутомобилу , ма колико он био способан за тако нешто

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » petak, 5. feb. 2016. u 19:11h

Slika

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » subota, 6. feb. 2016. u 11:21h

van piše:Пошто је тај пинто 205 блок и све остало што иде уз њега , паде ми на памет да га турбирам , чисто вежбе ради . Оно ништа претерано , 0.5 бара максимално да не морам да се зезам са механиком мотора . 0.5бара притиска мотор избацује 50 % снаге више него на атносферском притиску . Мотор има 105 кс, можда 115 кс , са мало чачкања главе и 120 кс . Пола од тога је 150-160 , можда и 170 кс . Неких 230-240-250 Nm и страва . То је око 8.5 секунди до 100 .

Прво да се докопма јефтино турбине негде
Овај пост је и мене повукао да размишљам о томе. Скалапао би један 2.0 ОХЦ мотор па ово звучи привлачно. Да ли је боље у варијанти турбо ОХЦ мотора ићи на мотор са ниском компресијом или на мотор са високом компресијом? Која турбина би била кандидат за донора, и да ли је уопште изводљиво да се уместо турбине стави компресор? Ти ОХЦ мотори су на транзиту имали серво пумпу која се качила на страни где је разводник па постоје рупе за монтиранје додатног агрегата.
Poslednja izmena: zeteks, na dan subota, 6. feb. 2016. u 11:43h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » subota, 6. feb. 2016. u 11:42h

Ниски компресиони однос типа 8.2:1 је добар ако хоћеш преко 0.7 бара . Стандардни пинто је 9.2:1 и због тога не би гурао неки велики притисак у њега . Има контролу паљења тако да могу да укасним паљење са притиском , имам могућност да са притиском програмирам излазе који ће палити додатне дизне . Треба ми турбина од неког 1.6-2.0 мотора , циљ ми је од 150-160-170 кс , што је неки реални оквир . Пала ми је на памет идеја да се користи плински рачунар , је рон може да се програмира , да ауто иде на плин , а када се појави притисак да допуњава и безиским дизнама .
Треба ми широкопојасна сонда , њу ћу да наручим . Остало делови су са отпада ...
Може да се стави компресор , али поново је питање контроле паљења и додатног горива на притиску

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » subota, 6. feb. 2016. u 11:47h

Ок хвала. Морћу да уђем у ту тематику. Размишљам се да идем на мотор са нижом компресијом, јер ће возило бити теже.

Има ту доста посла око турба. Питање је колико се исплати, спрам уложеног времена.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » subota, 6. feb. 2016. u 15:20h

Не исплати се уопште . То је више као показна вежба него неки бенефит ...
http://www.turbosport.co.uk/showthread.php?t=174569

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » sreda, 10. feb. 2016. u 10:34h

Набуџен је и ауспух синоћ . Ф50 цеви, средњи лонац проточни са благом рестрикциом да смири гасове . Задњи лонац страндардни таунусов , стар 15ак година , довољно да ауто прође технички па ћу ставити неки нов. Ауто ради много лепше са аупухом ( глупог ли коментара :vid budale: ) и има више снаге на малим обртајима . Остало је још пар ситница око аупуха да се одради , нека додатне гуме за ношење и монтирање неког дискретног прохромског топ-а позади , да не штрчи гола цевка .
Корак сам ближи техничком прегледу . Има посла око ел. инсталције . Раде светла на колима , пали се на кључ , брисачи раде ... остали су жмигавци да се среде , пошто не раде , чувено треперење лампица на командној табли , сирена , да се повежу магленке , инсталација за централну браву и аларм , инсталација за звучнике , унутрашње осветљење итд ...
Од великих ставки , фали ми резервоар , овај постојећи има гомилу рупица од рђе . Ја бих најрадије да ставим неки пластични мањи , од 40ак литара од аутомобила који је ЕФИ . Постоји могућност да полиестером или епоксидом премажем постојећи резервоар ,са све платном од стакелних влакана али то ми је буџ варијанта.
Ако бог да ауто би требао да до краја фебруара буде спрема за технички преглед .

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » sreda, 10. feb. 2016. u 21:20h

Plasticni rezervoar ako je ikako moguce. Ne mora ni da bude od forda. Ovaj stari i da se zakrpi spolja rdjace iznutra i prljati gorivo.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 4. apr. 2016. u 09:54h

Пролећи надови су убачени у 5 . брзини , не би ли стигао да региструјем ауто до скуп . За викенд му је уграђена централна брава са алармом и претресена ел. инсталација . Сва сигнализација ради . Не ради рикверц светло , јер је сломљен аутомат на мењачу и зеза нешто прекидач за вентилатор кабине , пали се вентилатор чим се да контакт невезано од положаја . Од механичких проблема , главни је цурење уља из мењача на семерингу кардана . Кардан је стајао скоро пар месеци на колима без мењача па се уватлила површинска корозија на осовини кардана која иде у мењач . То сам очистио вином шмирглом али да ли је добро или је проблем у семерингу , не знам . Семеринг делује добро без икакавих видљивих оштећења и трагова хабања .
Да ли ико поседује на зајам тај почетак кардана који иде у мењач , а на који се качи хардијева гума ? У питању је сијерних 5. степени мењач , али може и до неких 4. степених јачих мењача ... Треба ми да видим да ли је цурење до семеринга .
Други проблем је бушан резервоар . Био је опескаране и епоскиран али је стаја напољу отворен , па је ушла вода и резервоар је добио низ финих рупица за доње стране . Следеће питање , да ли ико има резервоар од таунуса на зајам (враћам после скупа) ?
Селдећи проблем који има везан је за преправљање картера . Наиме картер је скраћен а проширен са стране ( мотор из с7 ) , и то проширење качи траверзни неких 2-3 мм . Мотор је мало накошен да добије неких 5 мм луфта и то све ради сада али мотро стоји неприродно високо , и хауба удара у филтер ваздуха . Мотр не могу да спустим доле јер ће картер ударити у траверзну . Једино да пробам да истучем траверзну пар мм , што ми се чини као немогуће јер је дебео лим , ли да је засечем брисилицом па да заварим закрпу и пробам спустим мотор на носачима .

Ауто мора да буде исправан следећег викенда најкасније и спреман за регистрацију , да би неко јутро , пре посла одвезо га на технички преглед и да ауто буде регистрован за скуп 17.ог ...

Ајд ко може да помогне са почетком кардана или резервоаром , нека се јави . Хвала унапред

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Taunus XL

Poruka od Markedjani » ponedeljak, 4. apr. 2016. u 10:21h

Ima li ikakve veze rezervoar od taunusa tc3 ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“