Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Taunus XL

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 4. apr. 2016. u 10:42h

Јел питање да ли су исти ? Да , јесу .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 4. apr. 2016. u 11:03h

Imam i kardan i rezervoar. :) Kardan dajem na zajam, rezervoar dajem na poklon, samo da ga mi stigne ovih dana. :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 4. apr. 2016. u 11:14h

Треба ми само почетак кардана , онај део што иде у мењач а не који се качи хардијева гума . Само да није био напољу па да је кородирао . А можеш и обртомер да ми ископаш негде , да не возим са рупом у инструментима .

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 11. apr. 2016. u 08:25h

Промењн семеринг на мењачу, исполиран почетак кардана да не би који случајем цепао семеринг . Набављен и резервоар у добром стању , који је очишћен и прешприцан заштитом . Одлемила се цевка која води гориво из резервоара са чепа па сам и то морао да носим код мајстора да залемим . Резервоар нисам закачио за ауто јер не могу да нађем једну траку за качење , а и са једном коју имам нисам успео да закачим јер не могу да је натегнем . Од техничких ствари остало ми је да окачим резервоар , да уградим цев за довод горива до пумпе и да уградим сајлу брзиномера . О естетских ствари остали је да се монтирају тапацирунзи , да се монтира инструмнет табла , жабице које држе лајсне а које нема па морам да правим нешто ...
Ауто сам частио и новом летвом волана коју тешко да могу да уградим до скупа , а када боље размислим , тешко да могу и да завршим ауто и региструјем ауто до недеље , јер радим до 17 часова , а ауто је у Гроцкој , а у суботу трчим маратон . Када ти се све тако намести ,
могу да пробам , али сам се помирио са тим да не могу да стигнем да га завршим до скупа :(

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » ponedeljak, 11. apr. 2016. u 09:49h

Bice jos skupova.

Na bubanj potoku ima 3 tezge u delu gde se prodaju nove stvari, gde imaju veliki izbor zabica. Mozda nesto odgovara.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » sreda, 13. apr. 2016. u 15:35h

Јавио ми је отац да је завршио сву папирологију у суп-у и подигао таблице . Ауто је регистрован после 5 година сређивања , утрошено много времена , пара , труда , емоција . Сада може да настави да гиља своју 42.години под точковима опуштено , а мој ћале своју 79. годину као први и једини власник аутомобила . Нија мала ствар у свету олдтајмера да се први власник аутомобила старог 42. године и да је ауто сређен

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Taunus XL

Poruka od dule0911 » sreda, 13. apr. 2016. u 16:17h

Ok, umesto rezervoara koristi kantu i da se pojavis na skupu :D :beer:
Ovo ostalo koliko sam skontao nije presudno za voznju, a sitnice ce se vec resiti vremenom.
Fiesta!!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » sreda, 13. apr. 2016. u 17:40h

Има гомила ентријерских и других ситница које су збрзане у ових 2 дана , само да се региструје ауто . Надам се да успети део тога да средим у суботу и недељу пре скупа . Битно је да ауто може да се котрља .
Пар радних сличица од недеље када се мењао семеринг мењача и монтирао резервоар
Slika
Slika
Slika
Slika

Avatar korisnika
FiestaBG87

 
Poruka: 5828
Član foruma od: nedelja, 13. okt. 2013. u 20:25h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od FiestaBG87 » sreda, 13. apr. 2016. u 18:48h

Svaka cast, moj auto tj trapove so vec nacela a presao sam preko 30 hiljada km

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » utorak, 17. maj 2016. u 00:08h

Slika
За викенд сам одрадио осветљење команде табле и ГТ цајгера . 20 ултра светлих плавих лед диода сам потрошио за осветљење . Цигански за све паре

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » nedelja, 3. jul 2016. u 09:31h

После Ваљева и недељу дана вожње таунуса као регуларано превозно средство , утисци су следећи: Не рентабилно 100% , ауто троши око 10-11 литара бензина по градској вожњи , што и није пуно , али је бензин 134 динара , а гас 64 , мада то све нема везе са аутомобилом него са новчаником mrgreen .
Јуче сам проверио правац точкова , био је 1.5 цм у плусу на 80цм дужина . Наштелован на -2 мм на ту дужину . Волан је знатно лакши , ауто се скоро па не рита . Оно што сам утврдио је да обе горње кугле имају луфта . Када ухватим горњи део точка и тресем ауто , јасно се осети кликтање . Није велико , али се чује и осећа . Е тај луфт је оно што тера ауто да се отима при преласку преко неравнина . Таунус има кугле две кугле , за разлику од аутомобила који имају амкферисон вешање и једну куглу ( друга је шоља амортизера) . Код таунуса су те две кугле одаљене 25 цм , а код макферисона то растојање је бар 60 ак цм . То значи да за исти луфт на једној кугли , таунус је бар 3.5 врљавији на волану . Ако се у једначину убаци и друга кугла. Ауто постаје 10 пута врљавији . Значи обе кугле треба да су 100 % без луфта да би таунус лепо држао правац .
Следеће запажање је вожња са гумама 195/50 х 15 . Како ауто има благи минус на предњим точковима , у кривинама предње гуме се просто лепе за аусфалт . Ништа неуобичајено са модерна кола , али за једног таунуса то је као картинг . Ауто је много возљивији .
Кочнице су одличне , једино им фали мало осећаја . Педала је наштелован ниско , треба да се дигне једно 2 цм . Педала има празан ход једно 2 цм , и онда креће да хвата . Мали притисак и кочнице хватају пристојно свакодневну употребу . Када се притисне још мало , кочнице уједају . Проблем је што између малог и још малог притиска ход је незнатан , тако да кочиона сила не може да се дозира лако .
Мотор вуче лако каросерији , мада одабир дизни у карбуратору и није неки за снагу . Лер дизне су 0.47 што је шампионски мало за 2.0 мотор , али економија је пресудила . На врх гаса вуче у свим брзинама , али нека зона од 1500 -2000 када треба мало јачи гас да ауто повуче , ту као да има рупу . Када пређе 2500 , ухват лепо главна дизна , ауто вуче . Преко 3500 када продише и отвори му се друго грло ауто полеће . Било би лепо да му наштелујем да све што треба да мало линеарније повлачи .
Следаћи проблем је мењач , тј лагери у њему , који не зује или праве пискаве звуке , него благо мељу . Изражено у највише у 1 и 2 брзини . КАда се очепи гас , мењач прави неке ситне вибрације које се не осећају , али резонирају каросерију , и прави се нека недефинисана бука . КАда се иде 4том тога скоро и нема , а у 5ој тај ефекат се губи .Ауто иде веома глатко на 80 -90 на сат . Мотор веома лако убрзава , са 80 на 120 у 5тој . Чини ми се доста лакше него фокус . Остаје ми да растурим мењач и променим лагере ако имају да се купе .

Следеће запажање је вожња око 100-120 км на сат. Каросерија није ауродинамична као код нових кола , бар на предњој масци , али ауто има толико мању силуету а и низак је са спојлером напред , да отпор ваздуха на тим брзинама не осећа . Нема ни претераног шума ваздуха , нити убацује ваздух у кабину ако су прозори отворени 10ак цм . НА фокусу би ми одувао главу на 100 на сат . Да ли је заобљена шоверка кумује томе нема појма али је скроз пријатно држати отворен прозор и возити брзо .

И на крају су гремлини са струјом . Угасило ми се осветљење командне табле , пола диода мислим да је изгорело , а оне са отпорницима су из солидарности престале да раде . Вентилатор кабине је почео да се пали чим се да контакт , а искључен је . Константно гори осигурач где је повезана лева позиција ( и предња и задња ). Сва срећа да је струја која напаја све за мотор и његову електронику , независна и има свој директни спој на акомулатор са својим осигурачима и релејима . Има чак и екстерну лампицу за акумулатор да да побуду алтернатору , тако да ауто може да иде без проблема а да му цркне коплетна фабричка електрична инсталација . То ми је било налакши начин да се изборим са гремлинима којих у 42. старом аутомобилу има на претек .

Avatar korisnika
bossko77
Poruka: 1379
Član foruma od: petak, 13. feb. 2009. u 01:44h
Lokacija: MYH3E

Re: Taunus XL

Poruka od bossko77 » nedelja, 3. jul 2016. u 13:43h

Samo da te ne popusti volja sad...

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
SlikaSlikaSlikaSlika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » nedelja, 3. jul 2016. u 15:22h

Неће да ми досади , ако ми ( а претходно мом ћалету) није досадио за 42 године , неће ни сада .

Avatar korisnika
Aca06

 
Poruka: 2994
Član foruma od: sreda, 22. apr. 2009. u 11:57h
Lokacija: Surčin

Re: Taunus XL

Poruka od Aca06 » nedelja, 3. jul 2016. u 16:18h

Moj savet za prednje kugle. Pre same montaze namesti mazalice na sve cetiri kugle i imaces jos lakse motanje a i duze ce da ti traju. Ja sam to uradio na mom Taunusu a isto sam uradio i na Borisovm Taunusu. Kod mene na mom Taunusu su bili plasticni cepovi u navoju za mazalicu. Ali posto nisam znao da treba da se svremena na vreme to podmaze desilo mi se da mi ispadne donja leva kugla i da mi padne auto na asvalt. Kada sam skidao kugle koje su bile fabricki nitovane za viljusku pitao sam se sta su ovi cepovi. Izvadim jedan i vidim navoj :doh: tad sam shvatio pa ovo je za mazalice. Izvadis cep stavis mazalicu, ubacis malo masti, skines mazalicu vratis cep i voziiiiiiiiiii.

Od tad sam na svakom autu gde god ima kugla stavljao mazalice.
Taunus 1.3 Tc1 1974
Taunus 1.6 Tc2 1979
Orion 1.6 1986
Sierra 1.8Td Mk2 1989
Mondeo Mk2 1996 2.0i
Mondeo Mk3 2001 2.0i 107kW
Focus Mk1 2004 1.8 TDCi 74 kW restail
Fokus Mk2 2006 1.6 74 kW
Fusion 2006 1.4 TDCi aktuelan
Fokus MK2.5 2008 1.8 TDCI 85kW aktuelan
Fokus mk1 ST170 aktuelan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » nedelja, 3. jul 2016. u 22:42h

Ма ставио сам ја мазалице на све 4 кугле и оба краја спона када сам убацивао трап . Ставићу и на те две нове кугле мазалице пре него што их уградима . Пошто имам нову летву , и једна крај споне , купићу му и све 4 нове кугле и и споне , да комплетирам све ново ( турско ) , па да кажем да има све ново на предњем трапу .
Зезао сам се мало са штеловањем карбуратора и рекох ајд да пробам ауто са одспојеним иберлауфом . Ауто иде приметно боље и лепши му је лер . Морам да направим неки систем за сепарацију уљних и проветравање мотора , да не гушим усис .

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » nedelja, 3. jul 2016. u 23:48h

Kad si odspojio iberlauf , da li se gasi ma leru? Meni su padali obrtaji kada je na leru. U pitanji je bio VV karburator. Prikljucak za iberlauf na usisnoj grani sam zatvorio.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 4. jul 2016. u 04:51h

Сви пинто мотори које сам видео имају вакумски вентил за иберлауф. Само сам скинуо црево са вентила и набио шраф у црево , чисто да пробам . Нисам имао времена да се зезам са колима . Али дефинитивно ћу правити посуду за сепарацију уљних пара

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 4. jul 2016. u 13:00h

Ako je motor dobar i ne duva onda i ne moraš da praviš separator. Jedino što zimi ako je raskačen iberlauf zbog loše tj faktički nepostojeće ventilacije bloka je mnogo veća kondenzacija vlage u ulju.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » ponedeljak, 4. jul 2016. u 18:08h

Ma prekarikaj ga.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 4. jul 2016. u 20:47h

Мотор нема никаквих проблема са компресијом . Ремонтован је пре 6 година , када су му је стављено све ново . Мотор је на стандарду и прешао је макс 5000 км после ремонта . Да ли је проблем у ветили на иберлауфу или има издувних гасова у моторном простору ( а увек их има само питање колико ). Како је осетна разлика у вучи са иберлауфом и без њега , морам да унапредим дисање мотора .

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » ponedeljak, 4. jul 2016. u 21:22h

Ja sam skidao iberlauf. Ventil uljnih para sam izvadio a namesto njega stavio gibljivo crevo za elektricne instalacije. Ono je lako, savitljivo i jeftino. Crevo na usisnoj grani sam zacepio srafom. Motor je imao tendenciju da se ponekad gasi na leru. Prilikom paljenja morala je papucica gasa da se pritisne, sto inace nije neophodno za Fordov VV karburator. To crevo za uljne pare koje je jednim krajem vezano za usisnu granu ne treba zacepiti vec drugi kraj vezati za kuciste filtera vazduha da odatle usisava cist vazduh da se ne bi remetio rad motora i smesa. E sad sa strane bloka i oduska kada bi se napravilo nesto sto ce da izvlaci uljne pare bilo bi super, ali o one bi i ovako same izlazile napolje. Nisam primetio da je motor nesto bitnije bolje radio. Pre neki dan sam bas raskacio to gibljivo crevo koje sam stavljao. Radim nesto oko motora pa mi smetalo.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od 911s [SK] » utorak, 5. jul 2016. u 00:01h

Sistem ventilacije bloka je takav da usisna grana kroz to crevo vuče vazduh iz bloka samo kada je visok vakuum, tj kada je u leru ili kada se vozi sa potpuno puštenim gasom. Iz razloga što je drugi kraj tog creva zakačen za PCV koji se nalazi u kutiji na bloku. Ja sam kad god sam raskačinjao iber uvek skidao i PCV da bi karter tu mogao da ispusti gasove. Znači da kada se taj sistem raskači odnosno zatvori, više nije ista količina vazduha koja u leru ulazi u motor preko usisne grane, samim tim je potrebno i preštelovati bilo karburator bilo plin. Ako posle toga motor ide u ekstrem i gasi se, to znači je je smeša prebogata u leru. Ako se taj otvor sa usisne grane ne zatvori, već prespoji na kućište filtera vazduha, onda će ono i na leru i na punom gasu i u svim režimima tu vući bukvalno falš vazduh. A falš vazduh je onaj vazduh koji u motor udje ali ne kroz sam karburator i potpuno je nepoželjan.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 5. sep. 2016. u 08:32h

Два викенда радне акције и у таунусу је монтиран "негов" мотор . 2.0 , инџекшн мотор са последњих сијери . Додуше мотро је смо у горми блока и главе са унутрашњим компоненетама , нема ту ни у од убризгавања . Мотор је стајао 8 година у гаражи и при пробном паљењу на поду имао је компресију 8 на свим цилиндрима , зато и није одмах мотонтиран у ауто . Мотор је био у одличном механичком стању и имао је копресију преко 11 пре 10ак година . Оно што је ретко , има здраве клацкалице и брегасту и не испушта никаакв звук из развода вентила .

Извадим мотор 2.0 пинто ( подивљали трактор) од супер 7ице , и ставим овоја други . Све екстерне компоненете остаавим .Исти карбуратор иста издувна грана , која је после 45 и више крпљења пукла , а и има озбиљне рестрикције у виду неког унутрашњег ојачања фи 40 парчета цеви где се спаја са ауспухом. Повежем све упалим мотор , он само шушти , чује се само усис карбуратора и мало прдуцкање пар рупица на издувног грани . У колима тишина . При додавању гаса надоминантни звук је вентилатор мотора . Турирање , рад на леру све је онако како и треба да буде у једном таунусу са добрим пинто мотором . Е сада то добрим је дискутабилна категорија . После пола сата рада мотора у леру , премерим компресију 10 .2 н свим цилиндрима , дефинитивно скок са 8 , али далеко од 11.5 . Мотор лепо вуче, онако течно , али није то то . Не може да се пореди са моотром од супер 7 , његовом компресијом од 12.2 ,његовом буџеном главом са сређиваним каналима и вентилима . Мотор супер 7ице када ради на леру чује се као мерцедес 123 дизел од 500 000 км , и неке чудне ситне вибрације прави на неких 2000 обртаја , па је сумња пала да је неки до лежаја капут . Отварање му не гине , мерење свих компоненети , и ако ме не мрзи и дорада главе још и покушај да са компресијом будем на 13.5 бара . Елем поената ове приче је да се буџење главе осети , да није само имагинарна категорија , него веома осетљива у вучи . Нови мотор нема ту оштрину , не може тако лако да убрзава без додавања гаса , не продише на 4000-5000 обртаја .Знате оно када пипнете гас и искочите испред свих на семафору . Једина предност новог- старог мотора је култивисан вожња ,тишина , удобност и осећај као из фабрике . На 60 км на сат једна да чујем да мотор ради , наспрам ранијег "тракторисања "

Успут сам заменио и доње кугле . Последњи пар који је био да се купи овде . Напунио их графитном машћу и монтирао .Остао ми је на предњем трапу још само једна крај споне да заменим , и све од сервисних копоненти је ново . И осећај на волану је добар али и даље има некако луфт , волан нема оштрину ( ако га поредим са фокусом , што је крајње идиотски) , али оно што ме нервира је да нераван коловоз изазива цимање које некада захтева корекцију волана . Када ухвати кривину , ауто држи путању за једног таунуса одлично , мада томе највише кумују широки точкови и гуме 195-50-15

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » utorak, 6. sep. 2016. u 11:27h

Код тог мотора сага и лежи глави. Тако да се исплати свака интервенција на обради усисних и издувних канала. Одлично што је нови стари мотор тих.
Ово за компресију што се смањила од стајања је можда од неких наслга на сицевима вентила. Вероватно ће у току рада да се очисте.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » utorak, 6. sep. 2016. u 16:41h

Мало ћу да га возим овако културно , а имам једну 1.6 ГТ главу којој сам почео да сређујем канале . То иде веома споро око 2 сата по једном каналу , одрадио сам само 2 и почео трећи али одрађујем онако школски . Можада и течним металом будем пуни дно усисног канала да добијем лепшу кривину . 1.6 глава на 2.0 мотору даје степен компресије 11:1 . То је преко максимума који обични клипови могу да поднесу , што је 10.5:1 . Урадићу завршићу главу па ћу да ставим на овај мотор , чисто да видим како се понаша . Оно што сам читао на нету је да мотори кидају како иду , али мора да се укасни паљење, Проблем је стартовати врућ мотор због компресије , могу веома лако да се прогоре клипови ако није све наштеловано лепо . Дихтунг главе може лако да страда .

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“