Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Taunus XL

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » četvrtak, 19. jan. 2017. u 16:16h

Ван, где си набављао вентиле у специјали и како им се крећу цене?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » četvrtak, 19. jan. 2017. u 19:03h

Ја сам тај мотор склопио 2008. или 2009. Вентили су купљени у Танасић трговини , цене се не сећам али кажем да су били око 50ак евра . Правила их је фабрика вентила из Сремске Митровице, другим речима домаћа производња .
И продавац се изненадио . Та фабрика је угашена пре више од 10 година , а кажу људи да су правили одличне вентиле . Тркачи су их користили .

Avatar korisnika
Смиљанић1389
Poruka: 251
Član foruma od: četvrtak, 5. jan. 2017. u 22:59h
Kontakt:

Re: Taunus XL

Poruka od Смиљанић1389 » nedelja, 22. jan. 2017. u 12:35h

Ван, покушавам да нађем мали хладњак за Таунуса 1973, имаш неки савет?
Никола Смиљанић
Форд Таунус 1300 L 1974 метал.зелен (2008-2010)
Форд Таунус 1600 XL 1973 наранџаст/црн (2011- )
Форд Мондео 1800 Ghia 2001 "ZetecS trim InkBlue
Таунус: https://postimage.org/gallery/1pyukdd06/
Мондео: https://postimg.cc/gallery/1nuyvx8bq/

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » nedelja, 22. jan. 2017. u 17:50h

Исти је на свим таунусима.

Елем , монтирао главу и упалио мотор . Пустио сам да ради 15-20 минута и премерио компресију . Било је 10.2 на свим цилиндрима , сада је у распону 11.5 , 12.4 ,12.6 , 13.2 . 11.5 је фабричка компресија , 12.5 би требало да је компресија на 10:1 комп. односу . 13.2 је неких 10.5 :1 . Звук мотора је другачији , резкији , при малом гасу иде у блокаду . Карбуратор треба једно озбиљно штеловање на ваљцима ,да се види где треба која дизна .
Једва чекам да нема снега , да могу да га пробам .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 22. jan. 2017. u 20:14h

S obzriom da već planiraš turbo, lizni ti tu glavu još malo da skoči kompresija još, pa da može i na dizel da ide :D
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Taunus XL

Poruka od mbole » nedelja, 22. jan. 2017. u 20:19h

Tebi to nisu lepo uhvatili glavu pri ravnanju, pa na jednoj strani skinuto vise nego na drugoj?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » nedelja, 22. jan. 2017. u 20:39h

Доњи део мотора ја нисам радио . Када сам скинуо главу видео сам да дихтунг није фабрички , и да на цилиндрима се виде трагови хоновања . Да ли је стандард или нека специјала нема појма .Мотор сам ја возио на плин од 2004 до 2008 када је ауто заливађен . Мотор је стаја о у ауто па после у гаражи . Да ли су се слепиле карике , да ли је све ок , нема појма . Ова глава што је монтирана је 1.6 , 71. годиште , мало прешла , и стајала је ко зна колико . Скинуо сам је са мотора који сам упалио . Седишта вентила су имала доста корозије . Сада ми пада на памет да је најнижа копресија на првом цилиндру , а највећа на последњем . Како сам фризирао главу почео сам од првог цилиндра , па завршио на 4 том. Могуће да сам нешто мало више скинуо да од коморе за сагоревање на првом цилиндру , а на последњем најмање јер на крају те све и мрзи . Нисам проверавао шприцем запремине комора за сагоревања , а можда сам и требао . Све у свему компресија је скочила . Било би лепо да је на свим цилиндрима преко 13 , али боже мој и ово је добро , једнака је или већа од фабричке . Други мотор који има 12.2 на свим цилиндрима и то иде добро . Овај има и модификације облика вентила и још неке глупости који онај други пинто из супер 7 нема . Издувна грана је крпљена јер је 71. годиште и када се погледа спој са ауспухом има озбиљних рестрикција од пљувања вара и додавања лима . Мислим да је ф 40 отвор на том делу , што је смешно за 2.0 мотор . Морам то да преправим .
Хоћу да возим ауто на ваљке да му се подеси мапа паљења и дизне у карбуратору , тако да му се извуче максимум .

Турбирање ће ићи са 2.0 фабричком главом од овог мотора . Нема дирања компресије , само се сређују вентили и канала .

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od sasa_f1 » nedelja, 22. jan. 2017. u 20:45h

Btw, drugar onaj k03 turbo (o kom sam ti pricao) ceni 150e, pa kaze kolko das ponudu mozda se dogovorite, nije fixno nista. Auto je presao 150 pravih pre havarije.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » nedelja, 22. jan. 2017. u 21:44h

Ок . Дај неки контакт

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od sasa_f1 » nedelja, 22. jan. 2017. u 21:53h

Eto ga na pp

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » ponedeljak, 6. feb. 2017. u 08:56h

Slika
free screen capture software

Јуче сам ухватио мало лепог времена да завршим ситнице око таунуса. Средио сам издувну грану која има 45 година , неке цевке су биле зарђале , па сам код мајстора наручио друге и то променио . Сада нема никаквог прдуцкања , све ради тихо . Кренуо у пробну вожњу до пумпе да сипам за иљаду динара . Није ми се свидело како иде ауто , доста празних места при притискању педале , мало излива снаге .На малом гасу иде лепо и има снаге , чим се мало дода гас ништа нарочито се не деси . Вратио се назад , отворио карбуратор , и променио дизне у карбуратору на 1.40 мм на 1.30 мм . Променио сам и емулзивну цевчицу на првом грлу , на други тип који даје мало сиромашнију смешу . Кренуо у вожњу поново , огромна разлика . Вуче добро , чак је пао и дрифт при укључењу на Смедеревац а да нисам то ни хтео . Елем , на првом грлу ради како треба и нисма приметио да има тренутака када престаје да вуче када се додаје гас . На другом грлу када треба да полети , он то не уради . Некада повуче , некада не . Значи на другом грлу карбуратора сам омашио нешто . Још мало да се поиграм са дизнама у карбуратору на том другом грлу да добијем пристојну вучу и ту , па да одем негде на дино , који може да мери и издувне гасове па да уштелујем и мапу паљења и дизне у карбуратору како треба . Паљење је укашњено једно 4-5 степени , како где , јер сам се плашио детонација од компресије .

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » sreda, 15. feb. 2017. u 22:36h

Данас сам искористим Сретење и леп дан да пробам да наштелујем карбуратор . Како је дотични једна Франкенштајн , склапан вероватно од 3-4 карбуратора у деловима , дизне које иду у карбуратор а за овај мотор су непознаница . Оскрбио сам се сетом микро бургија , дигиталним шублером , лемилицом и гомилом различитих дизни . На издувну грану је монтирна ламбда сонда , обична , пошто сам широко-појасну спалио пре пар година .
Ауто пали ради иде , али није то то . Лер лепо држи и лако креће . Пробам лер дизну .50 мм , ради , пробам 0.45мм , делује да ради још боље . Главна дизна 1.4мм , коректор за ваздух 1.7 мм . Мотор се слатко врти , баш је агилан , али при тразицији на неких 2000-3000 обртаја , смеша буде сиромашна . Већа лер дизна да реши проблем али онда се свегде појача смеша , она пробао мању дизну 1.3 мм , па мањи коректор за ваздух . На крају сам закључио да лер дизна има свиј коректор за ваздух , који је упресован и не може да се мења и он диктира колика је лер дизна . Увртим пар бакарних лицни и убацим у рупицу тог коректора за дизне , ситуација буде мало , ја додам још пар лицни и све тако док танзиција од лера на 3000 обртај буде без сиромашних зона . Прештелујем лер , пробам ауто , иде па закива , али само на првом грлу . Лептир 32 мм, то је као на југ 55 . Друго грло смао нешто кркља никако да повуче . Унимер у ауто , узбрдица , пун гас , напон на сонди 0.1 волт , сиромашно веома , па онда поради вакумски вентил на карбуратору па груне гориво . Друго грло може да се турира независно од првог . Пробам полако да додајем гас , оно ништа . Или се угаси или само кркља . Напон на сонди 0.05 волти . Лер дизна 0.55 мм на том грлу . Пробам 0.6 мм исто , пробам 0.65 мм исто . 0.65 мм је највећа фабричка лер дизна , поново ништа . Разбушим дизну на 0.7 , буде мало боље , крене да прима гас друго грло , али и даље напон показује сиромашно . Нагурам и на том грлу лицне у коректор ваздуха , да затворим бар пола отвора за ваздух . Пробам , прима гас као блесав , али сада има проблем што су главне зидне превелике , јер ова лер дизне товари гориво као блесаве . Није ми јасно зашто се то дешава , али бар знам где је проблем .1.3 мм дизна на другом грлу и 1.55 мм коректор за ваздух , унимер каже да је напон на сонди око 0.8 волти , то би требало да буде добро. После једно 20 ак скидања поклопца карбуратора , мењања дизни . Мислим да сам убо добитну комбинацију .
Ауто вуче узбрдо као локомотива .Уз добрану узбрдицу , полако 4 . брзином 1500 обртаја , додам гас ауто увуче . Као дизел . -
Мапа паљења је укашњена неких 5 степене , јер се плашим детонација . Када ауто буде намештен да иде одлично онда ћу на дино , да се и и карбуратор и паљење оптимизују да избаце што већи обртни момент и снагу .
Све у свему , презадовољан сам и овим како иде

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Taunus XL

Poruka od FM III » sreda, 15. feb. 2017. u 22:55h

Video je privatan, daj prešteluj ga da budde publik za široke narodne mase :D
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Taunus XL

Poruka od acadimke » sreda, 15. feb. 2017. u 22:56h

Upravo tako
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Taunus XL

Poruka od BojanM » sreda, 15. feb. 2017. u 23:16h

Možda se još nije uploadovao ;)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9635
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Taunus XL

Poruka od macaneli » sreda, 15. feb. 2017. u 23:36h

mozda su u sumi
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 16. feb. 2017. u 00:30h

Ništa od toga nego je sadržaj 18+ :D
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » četvrtak, 16. feb. 2017. u 10:07h

Јбг , ја га видим. Последњи пут када са поствао видео било је пре пар година , имао са налог на јутјубу . Ово је логовање прего гмејла, скроз су другачије . Скинуо сам приватност сада .

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 16. feb. 2017. u 10:21h

I dalje mi ne mozemo da vidimo, pise da je privatan.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » četvrtak, 16. feb. 2017. u 13:02h

Мени је исто писало приватни видео када сте се сви жалили , па сам искључио приватност ( нисам ни знао да то постоји ). Сада ми се приказује видео . Шта још треба да се уради ?

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9880
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od sasa_f1 » četvrtak, 16. feb. 2017. u 13:35h

Sad radi thumbsuph

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Taunus XL

Poruka od zeteks » petak, 17. feb. 2017. u 01:04h

Zanimljiv snimak. Motor radi, a na razvodnoj kapi nema kablova. :clap:

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Taunus XL

Poruka od FM III » petak, 17. feb. 2017. u 01:11h

Kako nema?
Na početku se odma vidi kapa sa kablovima.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21068
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Taunus XL

Poruka od Markedjani » petak, 17. feb. 2017. u 06:34h

Ono crveno je razvodna kapa i ona tu služi kao ukras.

Ono crno sa kablovima je EDIS bobina i tu nema razvodne kape... pošto jelde ima Megajolt ecu.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Taunus XL

Poruka od van » petak, 17. feb. 2017. u 08:45h

Капа има своју намену , да буде поклопац разводника да не упада прашина у њега . А разводник поново има своју намену , да покреће уљну пумпу . Хоћу и да монтирам обичну бобину и потребну инсталацију , да у случају за не дај Боже да цркне - могу да променим тип паљења . То се и десило један пут на наранџастом каприју , када ми је у при оштром старту отпао 36-1 зупчаник са радилице , уништио сензор . Зупчаник је био заварен за ременицу на 4 места са јако мало вара , јер нисам био сигуран да је добро позициониран па да могу лако да исечем варове . Позициониран је био добро , а заварен никако , али на то сам заборавио . Преживео је пар година на С7 , али у каприју је решио да оде . Вратио сам каблове на капу и прикачио + на бобину и упалио ауто преко разводника . Перформасе су биле -20% , морао је карбуратор да се прештелује јер није хтео да ради . Покупио сам зупчаник негде на сред Јурија Гагарина , мало је био крив , мало радио чекић , заварио га онако мушки , нови сензор радилице и сада све то шљака на овом мотору .
Тренутак паљења игра кључну улогу у перформансама мотора . Гледао сам неке анализе , одступање од 2 степене од идеалног је неких - 5 % снаге . Однос горива и ваздуха није толико осетљив , да се промени са нпр. 12.5:1 на 13.5:1 , перформансе ће остати скоро исте , можда ће пасти 1-2 % . Код мене , са овим карбуратором то није био случај , однос горива и ваздуха негде одлазио ван опсега за пристојан рад мотора , што се драстично одражава на перформансе мотора . Иначе карбуратори су глупе и тврдоглаве справе и њихово штеловање је помало црна магија . Проблем је и што бургије које има иду на 0.1 мм преко дебљине од 1 мм , тако да има само 1.3 и 1.4 мм бургије за главне дизне , 13*13 је 169 а 14*14 је 204 , процентуално то је око 15% . Треба да штелујете нешто а имате прецизност корака од 15 % , ту нема приче о фином штеловању , него само да се доведе то све у зону радног опсега .
Још једна ствар коју сам закључио је да карбуратори , до 2000 обртаја раде на лер дизни и лер колу , а до 3000 обртаја нормалне вожење лер дизна игра већу улогу у снабдевању мотора горивом него главна дизна и све оно што видите када погледате низ грло карбуратора . Лер дизна треба да буде довољно велика да снабде горивом цео овај опсег док не ухвати главан дизна . Ако се њена величина лепо одреди и наштелује шраф за смешу , ауто иде веома лепо и глатко чим се пипне гас . На већој узбрдици креће се малтене без гаса . Може остатак карбуратора да буде к...цу , при нормалној лаганој вожњи ауто ће ићи супер и неће му бити проблем да савлада мање узбрдице без неког додавања гаса . Са друге стране ако се одреде дизне при јаком гасу да су како треба , ауто ће полетети када се стисне гас и ухвате дизне , али ако није добра лер дизна , ићи ће лоше , гушиће се , тешко ће примати гас и биће хорор за вожњу , а у стању је да избаци максималну снагу мотора .
Да илуструјем сликом целу причу о штеловању карбуратора помоћу ламбда сонде и унимера
Slika

Док сам заваривао шраф на издувну грану за ношење сонде , подигао сам предњи део аутомобила дизалицом . Пробам точак који је у ваздуху , да клатим лево десно , нема луфта , пробам горе-доле , има луфта . Додуше малог али се осети . Ауто није прешао ни 300 км , од када су уграђене нове кугле горе и доле , нова летва волана и нови крајеви спона . Силент блокови су стари пар година и делује ми да није луфт у њима . Затезао сам и лежајеве точкова када сам све то радио летос ... Пукнем силне паре да средим трап и он и даље није као фабрички :( . Оно што је смешно у вожњи је да у кривини супер лежи и не нагиње се , дефинтивно најбољи таунус у коме сам се возио по овом питању , али док се не уђе у кривину и још ако је нераван пут , ту нон-стоп мора нешто да се ради са воланом и да се коригује по мало . Свака већа неравнина га избацује из правца , додуше по мало али довољно да поквари уживање у вожњи .

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“