Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Freez3r
Poruka: 59
Član foruma od: petak, 5. okt. 2018. u 20:52h
Kontakt:

Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Poruka od Freez3r » subota, 15. apr. 2023. u 19:31h

Pozdrav ljudi,

iako sam dugo na forumu, nisam pretjerano aktivan. Vozio očevog C Maxa tu i tamo, a od neki dan sam vlasnik Focusa MK1 1.8 TDCi, 74 kw.
Karavan verzija, sa digitalnom klimom, bord kompjuterom, kontrolama na volanu i fabričkim parking senzorima nazad (koji zasad, izgleda, ne rade najbolje).

Odradio mali i veliki servis, druk ležaj i cilindar, zamijenio metlice brisača i sijalice u štop svjetlima za kočnicu (nisu radila).
Model sa šiberom, trenutno su na autu 14ke aluminijske.
Ima posla oko šminkanja ali polako :)

Slika

Avatar korisnika
fordicmk3
Poruka: 1446
Član foruma od: petak, 17. jan. 2014. u 17:02h
Lokacija: Bečmen

Re: Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Poruka od fordicmk3 » subota, 15. apr. 2023. u 20:59h

Lepa boja i lrpo izgleda, daj jos neku sliku
Da te dobro sluzi i da traje 😁
[20180419_150601257_i_OS.jpg](https://postimg.cc/image/j7941e0y3/)
FM III piše:Vidim ja koliko ste obojca zainteresovani za školu kada visite ovde na forumu hahahaha

Nikola312
Poruka: 1126
Član foruma od: utorak, 25. okt. 2016. u 11:13h

Re: Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Poruka od Nikola312 » subota, 15. apr. 2023. u 21:02h

Odradi mu i zamenu ležajeva CR pumpe da ne bude igranke sa diznama, ipak je stariji auto.

Freez3r
Poruka: 59
Član foruma od: petak, 5. okt. 2018. u 20:52h
Kontakt:

Re: Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Poruka od Freez3r » subota, 15. apr. 2023. u 21:10h

fordicmk3 piše:
subota, 15. apr. 2023. u 20:59h
Lepa boja i lrpo izgleda, daj jos neku sliku
Da te dobro sluzi i da traje 😁
Hvala puno :) bit će fotki, treba srediti malo lak tu i tamo :) hvala puno! Ima sitnica za riješiti, parking senzori me izgleda malo zezaju i tako neke sitnice ali jedno po jedno, moj je čitavih dva dana
Nikola312 piše:
subota, 15. apr. 2023. u 21:02h
Odradi mu i zamenu ležajeva CR pumpe da ne bude igranke sa diznama, ipak je stariji auto.
Ovo mi niko nije nikad ni pomenuo. Ležaj pumpe visokog pritiska? Hvala puno na savjetu stvarno

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 16. apr. 2023. u 01:26h

Nažalost TDCi Fokusi Mk1, kao i generalno svi ostali dizeli tih godina s Delphi ubrizgavanjem, pate od opiljaka u diznama koji potiču od ležaja u pumpi visokog pritiska. Ukoliko dodje do toga da auto loše ide uz greške vezane za sistem ubrizgavanja i da naposletku neće da upali popravka je veoma skupa, u pošto je potrebno remontovati sve dizne, komplet pumpu i ispiranje celog sistema. Iz tog razloga se na autu koji problem nema preventivno radi zamena ležaja u pumpi pošto samo to nije skupo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Freez3r
Poruka: 59
Član foruma od: petak, 5. okt. 2018. u 20:52h
Kontakt:

Re: Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Poruka od Freez3r » nedelja, 16. apr. 2023. u 13:58h

911s [SK] piše:
nedelja, 16. apr. 2023. u 01:26h
Nažalost TDCi Fokusi Mk1, kao i generalno svi ostali dizeli tih godina s Delphi ubrizgavanjem, pate od opiljaka u diznama koji potiču od ležaja u pumpi visokog pritiska. Ukoliko dodje do toga da auto loše ide uz greške vezane za sistem ubrizgavanja i da naposletku neće da upali popravka je veoma skupa, u pošto je potrebno remontovati sve dizne, komplet pumpu i ispiranje celog sistema. Iz tog razloga se na autu koji problem nema preventivno radi zamena ležaja u pumpi pošto samo to nije skupo.
Nisam ni znao. Može li pomoć - kako da tražim i da li je to onako široko dostupno ili moram odnekud baš vući (pošto ne znam baš koliko mi u BiH možemo imati takvo nešto dostupno), koje su cijene otprilike i da li je vremenski potrebno mnogo da se zamijeni?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14453
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Postao sam vlasnik Focusa mk1 :)

Poruka od mbole » nedelja, 16. apr. 2023. u 17:38h

Odes kod bosiste. Oni drze delove za to i ugradjuu
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“