Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Dijenek
Poruka: 13
Član foruma od: petak, 11. nov. 2016. u 08:22h
Lokacija: Novi Sad

Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Dijenek » nedelja, 27. nov. 2016. u 15:59h

Pozdrav,

Kupih ove nedelje svoj prvi auto, Ford Focus Mk2 1.6 100konja Benzinac uvezen iz Holadnije.
KM: ~150 000.
Relativno fino ocuvan gledam da ga odvedem na servis u utorak, da se odradi veliki i mali servis kod Maxim ford servisa, sa sitnim prepravkama poput zamene silent bloka.
Potrosnja mu je po gradu(ako je verovati bord kompjuteru) po gradu 11.4 l. (spustim mu ja veoma mekanom i sporom voznjom bez forsiranja na 10.9 :D ) Nisam siguran jel to puno za ovu verziju?
Dok je na autoputu (na oko 110 km/h) 7.4l. ( Do Bg-a i nazad malo manje od polovine rezervara, sa bmb 100 gorivom sa nisove pumpe)


Primetio sam da nema nikakav plasticni deo za izloazciju zvuka ispod haube, nisam siguran da li je to standardno kod ovog focusa(prepostavljam da nije), ili moram potraziti negde tu izloaciju da mu ugradim, posto je motor malo bucan na autoputu na 100+ km/h, dok je po gradu podnosljivo i tishe.

Neke preporuke, sta bih jos mogoa da proverim kod njega i obratim kod njega, i mozda zamenim.
Preporuceni Ford Servisi u Novom sadu, gde mogu nabaviti polovne autodelove, itd.

PS. Vlasnik od koga sam uzimao i mehanicar mi rekose da je zupcasti kais relativno nov, i original fordov, pa nisam siguran da li da ga zamenim na velikom, ili da ga ostavim...
Slika
Slika
Slika
Slika

Slika enterijera i motora, cim stignem :)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9656
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od macaneli » nedelja, 27. nov. 2016. u 16:06h

zbog tebe uradi veliki servis i zameni zupcasti i onda si siguran i miran sledecih 100000km sto se tice zupcastog
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4526
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 27. nov. 2016. u 16:07h

Lep ti je Focus...
Zasto bi menjao nov kais? Ako vec sumnjas u to sto ti je rekao mozes ga eventualno proveriti

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
Dijenek
Poruka: 13
Član foruma od: petak, 11. nov. 2016. u 08:22h
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Dijenek » nedelja, 27. nov. 2016. u 17:37h

Pitanje je da li verovati ili ne ljudima. Kako si to mislio da ga proverim? ;)

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Toothless » nedelja, 27. nov. 2016. u 18:06h

Lep je Fokus, ali OBAVEZNO uradi veliki servis jer je mala cena ako se uradi, a veliki rizik ako se ne uradi. Ono što treba da proveriš je sledeće:

1. Zupčasti kaiš, španer i rolere(ukoliko ih ima), vodena pumpa i pk kaiševi - obavezno zameniti sve. Ako nema potvrdu iz ovlašćenog da je zamenjeno sve to-računaj kao da nije.
2. Svećice- OBAVEZNO proveriti ima li tragova vode u kanalu gde se nalaze svećice, kablove, i da li su svećice i čepovi u glavi motora zarđali, i po potrebi zameniti sve navedeno.
3. Trapovi-provera optike-centriranje ukoliko je potrebno, da ne bi gume bile "pojedene".
4. Gume-ukoliko je mator DOT(datum proizvodnje)-menjaj
5. AT ulje ili ulje za kočnice proveri u servisu koji ima tester at ulja, i ako pokaže žuto iili crveno-menjaj
6. Preporuka je da proveriš i zameniš servo ulje i ulje u menjaču ukoliko nemaš napismeno da je menjano skoro
7. akumulator proveri u bilo kom servisu, bolje da ga zameniš odmah nego da čekaš minuse da te izda kada je najgore

Neke od ovih stavki možeš detaljnije razumeti ako pogledaš u temu o mom Fokusu, pogotovo kod stavke br. 2.

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od igor 8 » ponedeljak, 28. nov. 2016. u 00:22h

Lep Focus, da te dugo i dobro služi ! Baš je lep u crnoj boji.
Izolacije pod haubom nema, a i šta će ti ? Mora malo i motor da se čuje, i onako je dosta tih.
Moja iskustva sa potrošnjom (1.6 vct 85kw) su oko 10 litara gradska vožnja, otvoren put oko 7 litara,zimi zna malo više da troši pošto se sporije greje.
Ne opterćuj se bord kompjuterom, često zna da pokaže mnogo veću potrošnje od realne.
Od "čepa do čepa" je najmerodavnije merenje potrošnje.Sve ostalo je....
Pretpostavljam da su ovo 16" gume na njemu ?Da li si ga kupio sa ovim felnama ?
Carpe Diem

Avatar korisnika
Dijenek
Poruka: 13
Član foruma od: petak, 11. nov. 2016. u 08:22h
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Dijenek » ponedeljak, 28. nov. 2016. u 10:54h

@Toothless
Hvala na savetima, uzecu odmah kod majstora da pogledam te stvari na njemu. Mislim da sam na prvom pregledu video vodu u kanalima kod svecica, ali sam mislio da je do toga sto su prali motor pa je uslo unutra, moguce je da je do prskalica. Provericu za svaki slucaj svecice.
Da li mi je dovoljno za sada da sredim prskalice samo sa silikonom, da ne propustaju ili?

@Igor8
Uzecu ovih dana da ga testiram od cepa do cepa, kako ce da trosi.
Tako je 16" su gume, a felne su bile na njemu kada sam ga kupovao. :)

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Toothless » ponedeljak, 28. nov. 2016. u 11:03h

Ukoliko ima vode znači da prskalice propuštaju vodu! Ukoliko nisu skupe, menjaj prskalice, ili ih zadihtuj silikonom ali bih ti od srca preporučio da svakako kupiš onu Volvo plastiku koju sam ja poručio preko Grand motors-a jer ćeš jedino tako biti siguran da se situacija neće ponoviti. Prskalice tražiš one sa revizijom tj novi tip sa dihtungom, znaće u Grand-u koje su u pitanju. Pod hitno proveri svećice tj koliko ima vode unutra i ima li korozije na rubovima svećica i na čepovima u glavi motora. Ako ima korozije, skidaj pod hitno svećice, ali na vruć motor, i veoma pažljivo! Najbolje je to prepustiti stručnim ljudima u ovakvim situacijama pošto je veliki rizik lomljenja svećice ili ne daj Bože upadanja komadića u cilindar, a onda ode glava...mislim glava motora. Ukoliko majstor proceni da je potrebno-menjaj i čepove na glavi motora jer postoji opasnost od toga da kasnije propuste antifriz ukoliko su previše zarđali tj. truli. Ako se na kablovima vide tragovi vode tj ako se vidi da su bili duboko u vodi, zameni i njih da ne bi imao problema sa zarđalim kontaktima između kabla i svećice. Ovaj problem je vezan za 1,4 i 1,6, motore, osim 1.6 Ti-VCT pošto on izgleda nema rupe na poklopcu ventila pa se ta plastika ne može ušrafiti(tako barem navode na fordownersclub forumu).

Avatar korisnika
Dijenek
Poruka: 13
Član foruma od: petak, 11. nov. 2016. u 08:22h
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Dijenek » utorak, 29. nov. 2016. u 20:47h

Odradjen veliki servis, proemenjin silen blokovi, ociscena dekla, reprogramiran U okviru velikog servisa stavili su i nove svecice u njega.
Majstor kaze da je stavio silikon i izolovao prskalice, mada nisam mogao proveriti danas u mraku koliko je dobro to uradjeno.
Cim stigne plata uzimam poklopac za motor pa da budem miran.

Mada posle velikog servisa idalje kada ga upalim dobijem blago pomeranje kazaljke(gore dole) za obrtaje, dok mirujem. Jel to standardno?

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Toothless » utorak, 29. nov. 2016. u 22:31h

Kada staviš poklopac možeš da smatraš da si problem prokišnjavanja rešio.
Što se tiče obrtaja, nisam siguran da kontam...jel' malo igra kazaljka na hladno, ili i na hladan i na vruć start u leru primetno variraju obrtaji?
Ja pravo da ti kažem nisam obraćap pažnju na to, znam da na hladno startovanje kao i kod svih budu više obrtaji nekih minut-dva, pa onda padnu malo niže. Videću baš sutra ujutru, taman da proverim paljenje na prvom minusu (koji će po svemu sudeći da bude baš onako dobar noćas). Inče sam planirao da zamenim i kablove uskoro, ukoliko pre toga ne budem imao neki vanredni izdatak koji ume da zadesi zimi, tipa akumulator i slično. Mada ova Varta deluje jako ubedljivo prilikom verglanja ujutru kada je hladno i kada upalim i svetla i prednje i zadnje grejače šoferki, ali ću ipak pustiti minuse da kažu svoje.

Avatar korisnika
Dijenek
Poruka: 13
Član foruma od: petak, 11. nov. 2016. u 08:22h
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Dijenek » sreda, 30. nov. 2016. u 08:42h

Nisam siguran da li se taj poklopac moze naci negde polovno, ako rec samo o komadu plastike? :)

Pa obrtaje sam sada samo gledao na hladnom startu, i nisam mislio sto on u startu uvek digne malo obrtaje, pa kada se ugreje spusti.
Nego kada ga upalis, vidis kako kazaljka digne, i onda stoji u mestu, i varira u broju obrtaja gore dole, recimo za jedno +-50 obrtaja.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od van » sreda, 30. nov. 2016. u 09:23h

Сви крштени каблови имају гумене дихтунге на себи , да затворе рупе на декли где су свећице . Нађи негде половну звучну изолацију хаубе и монтирај је . Убићеш звук мотора и спречити продор воде . Иначе , до сада се нико није жалио на пуњење главе водом од кише овде , сем Беззубог који је купио ауто на невиђено са плаца у Аустрији .
Упали смаодијагностику и нађи обртаја мотора и можеш да упоредиш са обртомером . Обртаји мотора скачу око 30-50 обртаја у минуту као добар дан .

Avatar korisnika
Dijenek
Poruka: 13
Član foruma od: petak, 11. nov. 2016. u 08:22h
Lokacija: Novi Sad

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Dijenek » sreda, 30. nov. 2016. u 09:58h

@VAN
Hvala na savetima, videcu svakako da nabacim neku zvucnu izolaciju cim stignem.
Pored toga ako je dobro uradjena izolacija sa silikonom na prskalicama, kontam da sam pokrijo vecinu problema. :)

BTW. Malo informacija sa iksustvom agencija za zavrsavanje registracije,poreza itd.
Auto je bilo vodjeno na ime zene prodavca, koja ga vozila. Posto smo oboje prijaveljni da zivimo u Novom Sadu, trebalo samo preneti saobracajnu na mene i platiti porez, jer smo ja i gospodin prodavac sredili kupoprodajni u mesnoj zajednici sami.

On mi predlozio agenciju Bugarski kod Mup-a u Novom Sadu, oni njemu sve u vezi auta uvek zavrsavaju, posto ima plac, i pouzdano i dobro rade po njegovoj prici.
Odlucio da mu verujem.
Medjutim kada sam otisao tamo, ljudi mi kazu da im treba 5 dana min samo poresko da obave, a onda jedno 3-4 min da srede saobracajnu da ja samo dobijem potvrdu. Njihova usluga da ti obave sve to 1500 dinara.
Meni je bilo cudno, i pitam ih kako to kada sam cuo da u drugim agencijama ljudi zavrsavaju isti posao za dan dva.
"Znas kako moze mozda dan dva brze kod poreskog,ali moracemo to da podmazemo sa jedno 500 dinara minimum, i tada ce trebati jedno 3 dana minimum samo poresko. Idi ti slobodno kod druge agencije oni ce ti naplatiti to i usluga ce ti biti 2000 ili cak 2500 za isti posao, pa ti vidi."

Ja lepo otisao u drugu agenciju, Sabljar po preporuci kolege koji tamo sredjivao registraciju, poresko i potvrda saobracajne sam dobio odmah sledeci dan. Uslugu su mi naplatili 1000 dinara.

Toliko o tome.
Poruka price, raspitati se, prosetati, i nacices uvek bolje uslove. :)

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Toothless » sreda, 30. nov. 2016. u 14:38h

Nikakvi gumeni dihtunzi svećica ni izolacije haube nisu nikome rešili problem ukoliko prskalice propuštaju. Fabrička greška opšte poznata na celoj planeti, ima je i na našim i na stranim forumima, samo kod nas nije toliko "popularna" što zbog neinformisanosti ljudi i majstora(pogotovo što Ford nikada nije priznao to), što zbog malog broja Focusa benzinaca(90% naših ljudi voli dizelaše), pogotovo onih koji nisu garažirani, i rešava se jedino dobrim dihtovanjem prskalica+plastika za svaki slučaj, ili kupovinom novih prskalica sa revizijom(a čak i nove su umele da kaplju, ali neznatno). Što se tiče obrtaja, zaboravih jutros da pogledam, ali ću kasnije kada budem išao do grada baciti pogled na obrtaljku.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5009
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Sharpshooter » sreda, 30. nov. 2016. u 14:45h

Na mom nema tih problema sa prskalicama.
Mada imam i izolaciju i poklopac motora, ali nikada nisam ništa provalio da je mokro ispod haube, koliko god da je cepala kiša i da je stajao.
Auto je 2007 god.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Toothless » sreda, 30. nov. 2016. u 15:10h

Pa očigledno je da kada se taj problem javi, voda prolazi obilno, a ukoliko manje curi, dovoljna je temperatura motora da mala količina vlage u tapacirungu(izolaciji haube) ispari. Ja sam na nekoliko naših i milion stranih foruma nailazio na ljude koji su nagrabusili i prošli još gore nego ja, jer su morali da skidaju glavu da bi iščupali polomljene svećice. Čak je bilo par slučajeva gde se istrulela svećica raspala, komadić upao u cilindar, i ode motor. Fora je u tome što voda prođe ispod kablova(i pored izolacije haube i fabričkih dihtunga na kablovima) i tu se skuplja, a ti ne možeš da provališ jer se od kablova i dekla ne vidi ništa(kome bi realno palo na pamet da viri u kanal gde su svećice). Tek kada su ljudi počeli da imaju problema sa paljenjem tj brljavljenjem rada cilindara, krenu da provere svećice, a voda do vrha svećica...siguran sam da ima ljudi koji nisu sto godina menjali svećice jer nemaju problema, a tek kada počne auto da štuca ima da ih zaboli glava...i njihova glava, a i fokusova. Ne pišem ja ovo kao neka baba-Vanga jer mi je dosadno, već pišem da ljudi na vreme obrate pažnju na ovaj veliki problem, upravo zato što je malo poznat na našim forumima.

Ne razumem @Van kako možeš da savetuješ dečka oko problema za koji tvrdiš da ne postoji, dok pola sveta plaća stotine evra za skidanje glave upravo zbog toga? Jel' košta nekoga da proveri s vremena na vreme deo motora koji obično ne zagleda? Ja pokušavam da upozorim ljude na nešto što ih može koštati debelo, a ti im praktično govoriš da problem ne postoji i preporučuješ im rešenja kojima ni fabrika nije rešila taj isti problem.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od FM III » sreda, 30. nov. 2016. u 22:30h

Off je prebačen: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 73#p448773 pa tamo nastavite.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od van » četvrtak, 1. dec. 2016. u 02:09h

Скини лепо кабл са сваке свећице и гвирни у рупу , ако било где има трагова воде после 10 година , онда проблем постоји . Видеће се јасно трагови рђе ако је и било таквог проблема а сада га нема . Ако нема никаквих трагова и гледаш само у чист алуминијум ( додуше не мора да је чист ако је има проблем са дихтунгом декле ), значи да проблема са водом око свећица није ни било .
До сада се нико није жалио на таакв проблем овде а да се ја сећам. Оно на шта су се људи жалили на такавом типу мотора је повећана потрошња уља , али махом на фокусу мк1 , проблем са старим кабловима који пробију па спале сензор температуре а умеју и таблу да зезну , поновом мислим да је на фокусу мк1 . Жалили су се људи на проблем паљене лампице упозорења на грешку због смеше , махом због друге " ламбда " сонде . Уме да страда алтернатор , али то уме сваком мотору и ту нема правила како и када . Моторчић лер гаса су људи чистили , јер су се жалили на њега .
Скини свећице и провери , очисти , провери зазор и ако су евентуално за замену , промени . Повећани зазор свећица доводи до свакаквих проблема , прво са лером онда са радом и вучом , до потенцијалног страдања каблова и бобине .

То је неки резиме проблема са таквим моторима који су људи имали овде - Чиста статистика .
Нека те лепо служи ауто и немој да се секираш за сваку ситницу . Ауто од 10 година није нов , само га лепо пази и за 10 година може да буде скоро исти такав .

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od 911s [SK] » četvrtak, 1. dec. 2016. u 02:33h

Focus 2 je poprilično drugačiji nego Focus 1 (da ne kažem drugi auto skroz) i ipak i dalje poprilično moderan auto za naše uslove, a sve uzevši u obzir računarsku pismenost i sklonost ka korišćenju foruma u nas Srba - ovaj forum nije (trenutno, do sada) merodavan za generalno sve tipove kvarova i problema na tom autu.
Što reče Dragomir jednom - "na forumu nije ni 10% kvarova od onoga što meni dolazi".
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5009
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 1. dec. 2016. u 10:41h

911s [SK] piše:Što reče Dragomir jednom - "na forumu nije ni 10% kvarova od onoga što meni dolazi".
To je možda vredelo, dok mene nije bilo na forumu. :D
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od van » četvrtak, 1. dec. 2016. u 11:23h

Зашто , јел си све школске кварове имао ? Који си штребер mrgreen

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5009
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 1. dec. 2016. u 15:41h

Kad saberem na Ka i na ST-u kakvih je sve gluposti bilo, dobijem poveći spisak.
Na Kakanom kablovi, bobina (više puta), lambda sonde, alternator, pumpa od serva, nosač motora su samo neke stvari kojih na keca mogu da se setim iz glave.
Ove ostale potrošne stvari (kočnice, lamela, creva) ni ne računam, a bilo je i njih na kilo. ;)

ST je već kategorija za sebe. Gagi dođe, pogleda, kaže Aha, produži i ostavi Marka i ostale da sami provaljuju. :doh:
U prevodu, ja samo dizele popravljam. :P
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od van » četvrtak, 1. dec. 2016. u 16:22h

Свака женска има свог обрађивача , ова твоја млого захтевна

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od igor 8 » petak, 2. dec. 2016. u 13:30h

Evo i ja da se javim u vezi hladnog starta i ponašanja kazaljke obrtomera.
Kod mene je isti slučaj, posebno kada je napolju hladno - kazaljka obrtomera varira prilično, ali se to smiri posle 1-2 minuta.
Ostavim ga malo da se ugreje pa krenem i nema problema.Leti se to "variranje" skoro ne primećuje.
Tako se ponaša od kada sam ga kupio, ne predstavlja mi problem.
Carpe Diem

danijel1987
Poruka: 85
Član foruma od: četvrtak, 29. maj 2014. u 22:07h

Re: Prvi Auto -Ford Focus mk2 1.6

Poruka od danijel1987 » četvrtak, 8. dec. 2016. u 20:27h

Takodje, i kod mene na hladnom startu malo variraju obrtaji ali zanemarljivo. Kao sto rece Igor, minut-dva i to je to.
Kod mene je samo problem paljenje. Znaci, ponekad nece da mi upali iz prve, nego moram iz drugog-treceg pokusaja.
Sto se tice vode o kojoj pricate, moze li mi neko malo blize pojasniti gde se sakuplja ta voda??? Kakve su to prskalice koje se menjaju i gde se nalaze??? Ja sam skoro gledao svecice koje sam zamenio pre skoro 7000 km, stavio sam original fordove, pa rekoh cisto da ih pregledam, sve je ok, i na nikakvu vodu nisam naleteo...Inace, veliki i mali servis radim za vikend, set zubcastog(INA), 2 pk kaisa(CONTINENTAL), vodena pumpa (Ruville), ulje u motoru (MOTUL 5W-30), filter ulja (MAN), filter vazduha (MAN), antifriz G12 (MANNOL)...

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“