Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fokusiranje na Fokusa

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od igor 8 » petak, 25. nov. 2016. u 08:59h

[quote="Toothless"]
Nisam merio od čepa do čepa, a bord kaže od 8,2 do 10.8 po gradu na kratke relacije.

Izvinjavam se, biću pažljiviji :eek:

Oko 10 i meni troši zimi po gradu sa 115 ks
Carpe Diem

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od duratecHE » petak, 25. nov. 2016. u 15:05h

Duratec sa 145ps trosi isto toliko, a na otvorenom sigurno manje

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » petak, 25. nov. 2016. u 19:22h

:rotfl: Na otvorenom sigurno i ovaj moj troši dosta manje, ali nikako ne ide na otvoreno-nema kuda a nema ni kada!

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 30. nov. 2016. u 15:26h

Danas je divan dan - zamenio sam prednji desni ležaj(na koji sam prvobitno i tipovao), i...MUUUUUK! Tišina! Nema brujanja, hučanja, zujanja,...ničega! Samo zvuk skromne ergelice od nepunih 80 konjića koji se čuju ispod haube!
E, sada mogu da planiram dalje redovne akcije tipa zamena kočionog ulja, zamena servo ulja i ulja u menjaču, pa mašinska dezinfekcija klime(koja baš smrducka),...
Takođe, razmišljam možda o nekim Y alu-felnama na proleće, kao i o skorijoj zameni audio uređaja ovim: Slika
Nisam siguran da li da kupujem muziku ili samo da kupim aux kablić jer ću ionako muziku puštati preko telefona...ako neko ima iskustva sa jednim i drugim neka napiše ovde prednost i mane.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od dule0911 » sreda, 30. nov. 2016. u 15:31h

Ako uzimas Sony uzmi i zvucnike uz njega, mada mi u mk2 focusu i ti zvucnici zvuce tunjavo u odnosu na mondeo mk3 sony zvucnike... Tako da bih ja na tvom mestu nasao sony uredjaj i ili zvuncike iz Mondea ili neke druge. Ako ti je to previse cimanja, aux i resen problem.

Probaj i Sonax sprej za dezinfekciju klime, ubedljivo najbolji koji sam koristio i vrsi funkciju cak i kod jakog smrada iz ventilacije, bocica je oko 1000din.
Fiesta!!

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 30. nov. 2016. u 15:56h

@Dule: ne bih se igrao sa sprejom upravo zbog toga što je auto dugo stajao i što isparivaču verovatno treba egzorcista zajedno sa serviserom klime. :rotfl:
Poznajući materiju grinja, bakterija i buđi, kada ti možeš da vidiš buđ ili da je omirišeš, tada je ona već "metastazirala" i šalje milijarde spora u vazduh tj u tvoja pluća, što nije nikako dobro. Sprej može da eliminiše miris, ali ne i da uništi tj istrebi buđ, kao što to može mašinsko čišćenje tj dezinfekcija. Kao i u kući na zidu, mora se dobro natopiti izvor toga, a mašina tu pobeđuje uvek. Sprej treba koristiti preventivno ali samo ukoliko on ima bilo kakva antibakterijska tj antifungicidna dejstva a ne samo miris. Kada klima počne da smrdi, taj gremlin je odavnu ukampovan u velikom broju i mora se dobrano natopiti sredstvom. Sprej ću svakako koristiti preventivno povremeno, ali ovaj put mora da se "zakiseli". thumbsuph
Za muziku je onda najbolje da uzmem prvo kablić, pa ako ne budem zadovoljan, onda mogu da razmišljam o uređaju i zvučnicima iz Mondea. Moram da priznam da sam se neprijatno iznenadio zvukom tj zvučnicima u Fokusu pošto u mojoj Fabiji zvučnici ubijaju kao da su iz automobila tri klase iznad.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od dule0911 » sreda, 30. nov. 2016. u 16:23h

Ni meni se ne svidja zvuk u Focusu mk2, ne znam sta je tu tacno problem. Da kazemo ista klasa uredjaj u Mondeu i Focusu (Sony, cak u Focusu ima vise opcija i 5 godina mladji), zvuk je 3x losiji u Focusu.

Navodno Sonax ubija i bakterije, koliko je istina ne znam, ali znam da cim osetim vlagu tj smrad u sistemu ja ga koristim i posle toga nemam problema bas dugo. Tipa kod caleta sam tek posle 4 godine imao potrebu opet da ga koristim, a u medjuvremenu mi je i kefir uleteo u ventilaciju :rotfl:
Fiesta!!

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Almighty.shO » sreda, 30. nov. 2016. u 16:59h

Ja ne znam kakve vi zvucnike imate ili sta vec, ali ozvucenje u mom Fokusu MK2 (Sony CD player fabricki) kida... Jako dobar zvuk, cist, basevi dobri... Nasteluje se sve kako ko voli mada msm da je generalno o ukusima bilo koje vrste nezahvalno pricati :)
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od dule0911 » sreda, 30. nov. 2016. u 17:38h

Sedni u Mondea mk3 sa Sony ozvucenjem pa ces cuti o cemu pricam. :) Baseva ima, ali ostatak spektra je mrsav u odnosu na ono u Mondeu.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Sharpshooter » sreda, 30. nov. 2016. u 17:50h

I moj Sony u ST-u je da kažeš malo bolji od proseka.
Za mene dobar, ali nije ništa vauu.
Pogotovu je zvuk pozadi jako, jako mršav.
Aux završava posao kod mene, ali je fora da me generalno mrzi po gradu da se petljam svaki čas sa paljenjem muzike na telefonu/ipod-u, pa to praktikujem samo na dužim relacijama.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 30. nov. 2016. u 18:40h

Pa ja sam baš naveo u odnosu na Fabiju MK1 koja zaista ima odlične prednje zvučnike i jak bas i dubok zvuk, nekako mi na fokusu zvuči "plitko"...kao zvučnici na LCD Tv-u koji ne mogu da budu bolji...prosto zvuk nema "dubinu" jer nemaju pravu "kutiju"...ne može tanak zvučnik u plastičnom kućištu da daje dobar zvuk.

@Sharpshooter: Jel' si ti za tog ST-a pričao da nemaš problem sa prokišnjavanjem prskalica?

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od igor 8 » sreda, 30. nov. 2016. u 18:57h

Mala pomoć oko "aux" kabla-gde se uključuje ?
Ja imam fabrički cd uređaj, ne sony, nisam video nigde bilo kakav priključak?!?
Da li priključak postoji na sony-ju ili ga ima i na ovom uređaju?
Iskreno, nervira me cd player koji ne reprodukuje mp3 format, a običan cd posle određenog vremena počne da "preskače" i baš mu je mali kapacitet.
Ja sam lično zadovoljan zvukom u focusu mk2-ne prezadovoljan, ali svakako je bolji nego u mom prethodnom mk1.
Carpe Diem

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Sharpshooter » sreda, 30. nov. 2016. u 18:59h

Toothless piše:@Sharpshooter: Jel' si ti za tog ST-a pričao da nemaš problem sa prokišnjavanjem prskalica?
Da. Pa bilo bi mnogo da imam i običnog pored ST-a. :)

@Igor: Aux priključak ti je u suvozačkoj fioci. Gore desno. Mislim da je bele boje.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 30. nov. 2016. u 19:14h

@Igor 8: AUX zavisi od uređaja koji imaš. Ukoliko imaš AUX džek u kaseti ispred suvozača, tu uključuješ MP3 ili mobilni. Ako nemaš tu džek za AUX, onda moraš proveriti da li tvoj radio ima AUX izlaz, i ukoliko ima, kupiš ovo: https://www.aliexpress.com/item/3-5MM-C ... 170.zg039K
Utakneš u radio i izvučeš tamo gde želiš da ti stoji priključak. Možeš da kupiš i u kompletu sa AUX utičnicom pa da je montiraš u kasetu kao što je fabrički i predviđeno. Može se desiti da imaš izvučenu instalaciju ali da nemaš utičnicu, samo nemoj da pobrkaš sa džekom od airbag-a koji se nalazi iza kasete. Mnogi ljudi skinu-izvade kasetu kako bi proverili imaju li izvučenu instalaciju za AUX pa pomešaju konektor od vazdušnog jastuka sa AUX džekom...izgledaju slično ali nisu isti nikako. Ja nisam ni gledao ima li moj radio takav izlaz ili ne ali ću svakako poručiti kablić u kompletu sa polugama za vađenje uređaja, pa ako ima-priključim telefon, a ako nema-prodaću i kablić i radio.

@Sharpshooter: Pa što me "miniraš" čoveče? ja lepo pišem da 1.4 i 1.6 16v benzinci imaju problem sa curenjem prskalica, a ti se čudiš što ti nemaš problem na tom čudovištu od 2,5l?! :P

Almighty.shO
Poruka: 1780
Član foruma od: utorak, 17. nov. 2015. u 17:29h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Almighty.shO » sreda, 30. nov. 2016. u 19:18h

dule0911 piše:Sedni u Mondea mk3 sa Sony ozvucenjem pa ces cuti o cemu pricam. :) Baseva ima, ali ostatak spektra je mrsav u odnosu na ono u Mondeu.
Msm da je i ovde wow efekat prisutan tako da ono... za kola extra cool :D
Ford Focus 1.6 TDCi 109ks 2005 god

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od igor 8 » sreda, 30. nov. 2016. u 20:21h

Ok, hvala za info - proveriću .
Carpe Diem

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Sharpshooter » sreda, 30. nov. 2016. u 22:58h

Pa hauba kao hauba, a i prskalice su 150% iste.
Sigurno nisu na ST-a stavili neke druge, tako da ako ima problema i na ostalim benzincima, što ne bi i na ST-u.
Jedino što imam i izolaciju i engine cover, ali da je nešto vlažno tu na poklopcu, nikada nisam video.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 30. nov. 2016. u 23:27h

Samo kod 1,4 i 1,6 ta voda dospeva u prostor za svećice, kod drugih verovatno nisu svećice direktno ispod ili nemaju iste poklopce motora(izguglaj po drugim forumima i sajtovima) pa voda i ako dođe na motor, slije se preko poklopca i ispari, ali nebitno pošto očigledno ljudima smeta ova tema i ovaj problem sa svećicama(za koji neki tvrde da ne postoji), odjavljujem se sa foruma.
Nije mi nikada bila namera da svađam ljude međusobno niti da narušavam harmoniju ovog ili bilo kog drugog foruma, jer da jeste, ne bih nikada ovako detaljno i očigledno pisao o svom autu, niti bih se predstavljao javno. Pozdrav svima(i onima koji su me shvatili i onima koji nisu), a poseban pozdrav onima koji su zaista shvatili moje šaljive, ironične, ponekad i satirične postove.

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od igor 8 » četvrtak, 1. dec. 2016. u 09:03h

Ne razumem čemu tolika frka oko tog problema sa prskalicama ?
Problem postoji, ja sam lično saznao za njega od kolega sa focus cluba u Hrvatskoj pre nego što sam kupio auto, pa sam na to i obratio pažnju-jeste curelo čak i posle kiše po malo.Prva poseta servisu u Pinosavi i to se rešilo.
Kod mene na 1.6 vct taj poklopac motora ne odgovara, ali i ovo je dobro rešenje.
Tvoj auto je vrv dugo stajao pa se voda tu vremenom skupila i napravila štetu.Da se auto vozio, voda bi vrv isparila...
Ovo je mesto za razmenu iskustava i međusobno savetovanje i pomaganje, ne za svađu i raspravu.
Šta god znam i mogu da pomognem-podeliću sa tobom i svima ostalima na ovom forumu
:ford:
Carpe Diem

Avatar korisnika
Zoka22
Poruka: 113
Član foruma od: sreda, 2. mar. 2016. u 14:32h
Lokacija: Rakovica, Beograd.

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Zoka22 » četvrtak, 1. dec. 2016. u 09:24h

I kod mene u Fokusu mk2 je prisutno Sony ozvucenje, i cak sam siguran da je najbolje u klasi.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5010
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Sharpshooter » četvrtak, 1. dec. 2016. u 10:38h

Ma ne kažem da problem ne postoji, samo da se kod mene ne manifestuje.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Warpten
Poruka: 9
Član foruma od: sreda, 2. nov. 2016. u 12:13h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Warpten » četvrtak, 1. dec. 2016. u 20:28h

Haha Toothless postao si mi omiljeni clan ovoga foruma.
Jbg sta je tu je, nadam se da ce te dobro sluziti ubuduce!

Ako stignes napisi nesto o sebi u podforumu za predstavljanje, bas me zanima tvoje godiste :D

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od stefan milanov » četvrtak, 1. dec. 2016. u 21:51h

Toothless piše:Samo kod 1,4 i 1,6 ta voda dospeva u prostor za svećice, kod drugih verovatno nisu svećice direktno ispod ili nemaju iste poklopce motora(izguglaj po drugim forumima i sajtovima) pa voda i ako dođe na motor, slije se preko poklopca i ispari, ali nebitno pošto očigledno ljudima smeta ova tema i ovaj problem sa svećicama(za koji neki tvrde da ne postoji), odjavljujem se sa foruma.
Nije mi nikada bila namera da svađam ljude međusobno niti da narušavam harmoniju ovog ili bilo kog drugog foruma, jer da jeste, ne bih nikada ovako detaljno i očigledno pisao o svom autu, niti bih se predstavljao javno. Pozdrav svima(i onima koji su me shvatili i onima koji nisu), a poseban pozdrav onima koji su zaista shvatili moje šaljive, ironične, ponekad i satirične postove.
vecina i ja medju njima smo shvatili sta zelis da kazes i lepo razumeli. postoji problem sa vodom, to neosporava niko. kod onih koji cesce voze, voda se manje zadrzava i ne manifestuje se problem, kod onih sto slabije voze, problem je izrazeniji... shvatili smo da si namazao silikonom prskalice, i da si stavio poklopac od volvoa i resio problem.. jedino ti sam sebe i vecinu ovde neshvatas, da kod nekog taj problem nije toliko izrazen ili neobraca paznju na isti, kao i da ga nece resiti na nacin kao sto si ga ti resio sa tim poklopcem.. sto se mene licno tice, niti si me posvadjao sa nekim, niti narusio harmoniju i bas si mi bio zanimljiv za citanje.. poceo sam i istoriju da ucim zajedno sa mehanikom.. . :D

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od van » četvrtak, 1. dec. 2016. u 23:00h

Прелистао сам на нету о проблему са прокушњавањем хаубе . Поново је био случај са аутомобилом који је купљен на плацу . Оно што сам могао да закључим да 1.6 зетек се ( а и малађи брат му 1.4 ) имају рубове око отвора за свећице , имају гумене дихтунге око каблова и потребно је да буде сантим воде на декли да би дошло до рупе од свећица . Исто такав случај је и на зетек е моторима . Али , зетек се имају између 2 и 3 цилиндра гумени чеп који нема руб никакав . Вода се ту подвлачи и цури . 1.6 и 1.4 мотори су нагнути уназад и декла је испод прскалице мада на сликама се види и по другим крајавима моторног простора капљице воде . Зетек е мотори стоје усправно , декла је више напред и нема никакав гумени чеп на декли , зато код њих и не постоји тај проблем , а и нема нема зетек е мотора у фокусу мк2 .
Наравоученије , силиконирај и тај гумени чеп јер је он кривац .

http://www.fordownersclub.com/forums/to ... -pictures/

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od 911s [SK] » petak, 2. dec. 2016. u 01:28h

Mogao je taj problem na Focusu 2 da se ustanovi (proveri) i bez one diskusije...
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“