Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fokusiranje na Fokusa

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 23. nov. 2016. u 00:34h

Evo, našao sam na drive-u još slika delova koji su skinuti, među njima i papučica gasa, takođe fabrička - 2005. godište, koja je kao iz fabrike, ali je nažalost polomljena prilikom nestručnog skidanja u nekom servisu u Austriji, ili možda u kućnoj radinosti.
Slika

Slika

Delovi koji nemaju tragova trenja ili bilo kakvog fizičkog oštećenja...Evo šta stajanje u mestu+ starenje + ekstremni mraz, vlaga i so, urade metalu i gumenim delovima koji su najviše na udaru, vidi se na sledećim slikama:

Slika

Slika


Slika

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od igor 8 » sreda, 23. nov. 2016. u 09:02h

Stvarno je retko videti da je neko spreman da se našali na svoj račun oko ovakve stvari, i za to - kapa dole !
Što se tiče problema oko automobila-jbg-nisi imao sreće-ono što bi kod nekoga došlo na zamenu za npr. 2 godine, kod tebe je stiglo od jednom...Life`s a bitch.
Sada kada si sve to sredio-samo gas ! Nisi valjda uložio toliki novac da bi ga sada prodao?
Valjda si ga sredio za sebe a ne za drugog ? Voziš par godina pa na prodaju, pa onda malo noviji ...
Ja imam focusa 2005. benzinca sa 1.6 motorom i 85kw i mogu ti reći da sam zadovoljan-stvar je u tome šta tebi odgovara, a ne šta drugi misle da će tebi da odgovara.
I ja sam imao isti problem sa curenjem brizgaljki, ali su mi to rešili silikoniranjem dobri momci u RSD Ford-u.
Sve u svemu, želim ti da te dugo i dobro služi i da ti se sreća sada osmehne jer si dovoljno propatio sa autom thumbsuph
Carpe Diem

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 23. nov. 2016. u 12:14h

Ma ja svaki auto sređujem kako treba, pa ostavljao ga ja za sebe ili ne. Jednostavno ne mogu da stavim loš deo ili da budžim stvari jer nisam tako naučen. Upravo sam zamenio zadnji desni ležaj, a zvuk brujanja je i dalje prisutan, što dokazuje da sam dobro procenio da zvuk dolazi sa prednjeg desnog točka. Zadnji sam prvo zamenio jer se on čuo kako melje kada je točak po dignut, dok se prednji jedva čuo na dizalici, pa sam zaključio da je zadnji u lošijem stanju i da on prvi ide napolje(ujedno sam hteo da proverim da li je kao kod nekih zvuk sa zadnjeg preko šasije prenošen napred, ali ipak nije. Sledeće za zamenu je prednji ležaj, kao i ulje za kočnice koje na testeru pokazuje žutu lampicu, i ujedno ću proveriti i po potrebi zameniti ulje u menjaču i servu, kao i ranije navedeni dihtung rekla.

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Focus » sreda, 23. nov. 2016. u 12:39h

Ovo je vec druga tema u kojoj pisem a post mi nestaje,a da pri tom tekst nije bio ni na koji nacin uvredljiv, sta se desava!?
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od dule0911 » sreda, 23. nov. 2016. u 12:47h

Jel si siguran da je post prihvacen i bio vidljiv na forumu? Sad gledam logove, za ovu temu nije zabelezeno brisanje postova danas. Mozda ti je problem u browseru?
Fiesta!!

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Focus » sreda, 23. nov. 2016. u 13:08h

Da sigurno, a i temu vezano za volan i trap sam morao dva puta da pisem...nego da ne davimo coveku temu valjda se nece ponoviti...

Posto me mrzi da pisem sve ponovo, najbitnije je da sam hteo da kazem da je izgleda najbolje pod kredit uzeti i daciju sendero od 8000e novu, i biti bez glavobolja ovakvih i slicnih, pa ako ostanes bez posla neka je uzme banka....ja uredno vodim evidenciju, koliko sam potrosio na moj auto od kad sam ga kupio, sad ce jos malo godinu dana, i ako nisam imao ni mnogo a ni skupih kvaraova opet se nakupi i novca i vremena...objavicu jos malo u temi mojoj.
Tako da sedne svako od nas da izvuce neki prosek godisnje i to bez nekih vecih havarija i doda koliko je platio auto u startu bolje nov da je uzeo.

Xebo ti ovo ja bi ga u reku gurnuo....
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od duratecHE » sreda, 23. nov. 2016. u 13:37h

Ma bice to sve u redu..., sto se trapa tice - to ti je austrija. Samo se setim odkinutog kraja letve prilikom udesa koji je 60% bio kao sundjer a tek u sredini nesto sto podseca na zdrav komad metala
Ja ne bezim od ulaganja u svoj auto koji planiram da vozim
Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Cedo » sreda, 23. nov. 2016. u 15:36h

Gledajuci ovu rdju na homokinetickom i na silenu reklo bi se da je dugo stajao izlozen konstantnoj vlazi, sta je tu je, sredi polako sve te "sitnice" pa nek te posluzi dugo.

P.S. Samo polako i bez perfekcionisanja da te ne kosta mnogo živaca i para ako krenes redom sve menjati.



Lumia 830
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od mbole » sreda, 23. nov. 2016. u 16:50h

Idem malo protiv sebe... al saberi koliko treba da das u prvoj godini za servise na tom novom autu. Nece ti se dopasti :)


Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 23. nov. 2016. u 17:41h

Iskreno, ja ne znam da li bi se usudio da kupim nov auto u Srbiji. Zbog krađe i sličnih stvari, ne bih spavao mirno nikako jer je rata za nov auto plus kasko sa klauzulom krađe zaista previše za naše plate. Na to dodajte redovne servise koji na tu mučenu ratu sa kaskom dođu kao so na ranu. Ja imam svoju kuću i dvorište ali bi me bio strah da parkiram auto bilo gde u gradu...
Što se tiče sujeverja oko velikih ulaganja u novonabavljen auto, to su gluposti...vidite i sami na slikama u kakvim uslovima je auto vožen, i logično je da svi potrošni sklopovi koji su bili na "prvoj liniji fronta" treba da se menjaju. Auto će uskoro biti u top stanju i po meni je ovo možda i dobro jer sve sklopove menjam odjednom pa neće biti situacije da novi deo trpi veće opterećenje zbog nekog od starih delova istog sklopa. Kao što se nosači motora menjaju svi odjednom da ne bi novi nosač brže stradao zbog neravnomernog opterećenja izazvanog nekim od starih nosača koji nije za zamenu, ali nije ni nov, pa ipak ima lufta koji šteti novom nosaču.

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od duratecHE » sreda, 23. nov. 2016. u 17:49h

Nadjes sto bolji primerak forda koji ti se svidja,u njega sprcas 1500- 2000 e i gas.. Tako ja to gledam...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5008
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Sharpshooter » sreda, 23. nov. 2016. u 18:05h

To curenje oko brizgaljki.
Zar nemaš izolaciju sa unutrašnje strane haube?
Nije moglo kroz nju da kapa tek tako.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Lucky » sreda, 23. nov. 2016. u 18:32h

Nemaju to fokusi

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 23. nov. 2016. u 18:51h

Sharpshooter piše:To curenje oko brizgaljki.
Zar nemaš izolaciju sa unutrašnje strane haube?
Nije moglo kroz nju da kapa tek tako.
Nemam izolaciju, mada džaba ti izolacija i sve jer svakako procuri kad-tad, ide direktno u kanal svećica i tu ostaje. Ukoliko je auto u području čestih padavina, havarija je neizbežna jer ljudi menjaju svećice na nekoliko godina, a voda se ne vidi od kablova i svega ostalog, teško isparava jer je kanal dubok i poluotvoren, pa se tek prilikom menjanja svećica uoči problem, a tada je uglavnom kasno jer su svećice i čepovi već počeli da trule uveliko(kao u mom slučaju). Mnogo ljudi se susrelo sa ovim problemom ali malo njih piše o tome, i zato ja i želim da što detaljnije objasnim kako bi nekome pomoglo da na vreme otkrije i otkloni problem. Svi 1.4 i 1.6 benzinci pošto su konstrukcijski isti sigurno imaju ovaj problem koji je rešen revizijom prskalica koje su dolazile sa specijalnim dihtungom(mislim negde 2007.) . Za 2.0 benzinac nisam siguran ali mislim da se razlikuje i da mu svećice nisu tačno iznad prskalica, dok dizeli nemaju ovaj problem. Interesantno je to da Ford nikada nije proizvodio poklopac koji ide preko svećica, dok je za isti motor u Volvo-u standardno taj poklopac u ponudi, iako Volvo nije imao problem curenja.
Anyhow, obećao sam slike, i evo ih:

za početak, ovde se vidi zadihtovana prskalica koju sam lično nakrkao silikonom. Za one koji će ovo raditi, savet da koriste što tanji pipak silikona jer je veoma nezgodno prići vrhom silikona skroz do prskalice pošto je ona duboko ispod duplog lima haube. Nemojte štedeti na silikonu, bolje da stavite više i obrišete višak nego da voda opet nađe put do svećica.
Slika
Pogled ispod haube:
Slika
Na ovoj slici se vidi namontiran čuveni poklopac preko svećica, kao i trag ulja koji ostaje zbog lošeg dihtunga dekla stavlenog pre par meseci. Dihtung je Victor Reinz, ali ću ga uskoro zameniti originalnim iz Grand Motors-a.
Slika
Evo slika enterijera, a na prvoj je jedini trag korišćenja auta(zadnji desni pojas) koji je očito nastao korišćenjem auto sedišta:
Slika

Ostatak enterijera je apoteka, s tim da je malo prljav jer nemam vremena da ga sredim spolja i iznutra:
Slika

Slika

Slika

Slika
Poslednja izmena: Toothless, na dan sreda, 23. nov. 2016. u 18:53h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Sharpshooter
Poruka: 5008
Član foruma od: četvrtak, 3. dec. 2009. u 09:09h
Lokacija: Beograd

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Sharpshooter » sreda, 23. nov. 2016. u 18:52h

Ima na mom.
Vidiš nisam zagledao na drugima kakva je situacija, po tom pitanju.
2021 - ....... BMW i3 --- 170 električnih konjića
2020 - ....... Mazda 3 MPS --- 260ks
2015 - 2020 Ford Focus ST 225 --- 265ks
2017 - 2018 BMW 120i --- 170ks
2009 - 2017 Ford SportKa --- 110ks

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od igor 8 » sreda, 23. nov. 2016. u 20:05h

Ni kod mene nema izolacije pod haubom
Carpe Diem

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 23. nov. 2016. u 20:18h

Evo i još par slika eksterijera:
Slika

Slika

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Focus » sreda, 23. nov. 2016. u 21:09h

Da ga xebem ako se krade i nova dacia....
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od duratecHE » sreda, 23. nov. 2016. u 21:15h

Ne bi ja dao mog Starog Machora za novu daciju nikada

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Toothless
Poruka: 44
Član foruma od: nedelja, 20. nov. 2016. u 18:56h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Toothless » sreda, 23. nov. 2016. u 21:49h

Focus piše:Da ga xebem ako se krade i nova dacia....
Novu Dačiju ne bih kupio nikada...realno toliko para pa i na rate nikada ne bih dao za Dačiju jer je ružna i socijalna do bola. Aj' spolja i nekako ovi poslednji modeli deluju ozbiljnije i atraktivnije, ali unutra je plač Božiji. Onaj volan k'o cvet suncokreta mi je odvratan, a nisu ga promenili još od Megana dvojke...ako mi veruješ, taj enterijer i taj volan su me odbili od Megana i Senika 101%. Kada sam tražio Forda, imao sam na oglasima Dačiju Stepway, od prvog vlasnika, 1,6 benzin, sa nekih 100 000km, zeder, atestiran plin, kasko,...kao čaša...ali brate mili, 4500e za Dačiju, sa sve onim enterijerom kao iz dečije igraonice. Moj Fokus je po meni, brate mili za Dačiju - Aston Martin. mrgreen

Avatar korisnika
duratecHE
Poruka: 4276
Član foruma od: petak, 5. sep. 2014. u 12:31h
Lokacija: Gornji Milanovac
Kontakt:

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od duratecHE » sreda, 23. nov. 2016. u 23:49h

Ma ne znam odkud uopste dacia u razmatranju... Moj Machor je za mene FMIII ghia platinium, narocito ovaj tdci. Prede, grebe i hebe ko machor....

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

Avatar korisnika
Focus
Poruka: 666
Član foruma od: petak, 6. nov. 2015. u 23:10h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Focus » četvrtak, 24. nov. 2016. u 09:44h

Sve to stoji, al xebo enterijer i slicne stvari kad ti spavas kod majstora vise nego kuci, bas zbog takvog koncepta, toga sto je auto gotovo nov, to se ne kvari i nema sta da se pokvari, nisam smeo da stisnem petlju i uletim u kredit, ili dodam jos hiljadu dve, ne bi mi smetala socijala nikako...ima i novih automobila opremljenijih i za 10000e.....nego aj sad da ne sirimo temu u skroz drugom pravcu bezveze....
Ford Focus 2002 god. 1.6 benzin-plin

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Neša » četvrtak, 24. nov. 2016. u 18:09h

Фокус бре ко нов! thumbsuph
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od igor 8 » četvrtak, 24. nov. 2016. u 20:44h

koliko troši po gradu, a koliko na otvorenom putu ?
Da li si ga testirao ?
Carpe Diem

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Fokusiranje na Fokusa

Poruka od Ford_III » petak, 25. nov. 2016. u 05:06h

Covek je napisao koliko mu trosi po bordu i da auto koristi samo po gradu.
Ne pratis na casu.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“