Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Haris_PB
Poruka: 5
Član foruma od: četvrtak, 18. feb. 2016. u 10:37h

Re: Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Poruka od Haris_PB » četvrtak, 18. feb. 2016. u 11:41h

Postovanje druze,
Kako si zadovoljan ovim auticem?
Potrosnja,kvarovi,odrzavanje?
Kakav je ovaj motor?
Planiram da kupim Forda Fusiona,1.6 benzin-plin-74kw,2003 god,ali nigde ne mogu da nadjem vise informacija o njemu?
Molim te iskreno.
Pozdravljam te

Avatar korisnika
dusantod
Poruka: 78
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2015. u 07:37h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Poruka od dusantod » petak, 19. feb. 2016. u 14:32h

Zdravo,

Imam auto od oktobra kada sam ga uzeo sa plca uvoz iz italije. Imao sam ulaganja za ulje filtere, lezaj prednjeg tocka, senzor ulja, posuda za tecnost, dihtung poklopca ventila, svecice, lambda sonda i kablovi. Cene respektivno su: 1600, 2000 (filteri), 3600, 540, 800, 1300, 1400, 4400 i 1800. Moguce da ce mi trebati i lamelu da zamenim i to ocekujem da nece biti vise od 10000 sa sve rukama. Auto je tvrd na trapu ali za mene i vise nego odlican iako sam vozio renoa dizel 8godina. Potrosnja od decembra do danas prosecna je 8.8, mada sam imao neispravnu lambdu i kablove sto je povecavalo potrosnju, poslednjih mesec dana je oko7. Uzeo sam benzinca i nisam ni pomisljao da mu ugradjujem plin niti uopste planiram. Iako obozavam dizela ovo je alternativno lepo resenje i motor. Moja potrosnja je iskljucivo po gradu sa kratkim relacijama i po kontrolama jer mi je zena trudna i stalno se setkamo. Jednostavan je za rad ima dovoljno prostora oko motora, elektronika je sasvim dobro uradjena i jednostavna za dijagnostiku. Ovaj prvi model ima neke mane koje su ispravljene sa restilizovanim od 2005, mada ja jedinu manu imam na radio uredjaj koji nema MP3 ili dvd i sto nema podizace na zadnjoj klupi.
Motor ide ko mecava, ima snage, lepo vuce do 2000-3000 obrtaja i onda opet od 4000 do 5500 gde nabiju u sediste, mada je to bilo svega jednom na autoputu do aerodroma. Meni su jedini trosak gume, imam 15" felne i imao sve cetiri istrosene gume pa sam morao da kupujem nove. Odlican je po snegu, ima zavidnu visinu na osovinama sto meni licno znaci kada idem za selo (zemljani put i kada padne kisa blato do kolena). Hvalim ga ali iskreno sam zadovoljan. Iako bih voleo da trosi kao dizel opet svi na kraju platimo dal na mostu dal na cupriji a meni je u narednom periodu jednostavnije da odvajam za gorivo nego da skupljam pare za skupe servise na dizelu.
Sto se tice plina nemam iskustva posebno ne u ovom autu ili motoru. Ja ne volim plin i nemam komentar, pogledaj po forumu, meni su ovde rekli da ako vozim po gradu nije problem ugraditi plin ali ako idem na otvoreni put onda nije preporucljiv ako cu ga voziti preko 100 konstantno... ti se raspitaj pa odluci. Ja da treba da ugradim ugradio bih nesto malo skuplje ali bio siguran da moze da radi lepo u svim uslovima ako uopste takvo i postoji, ne bi zalio ulozene pare.
Ako te interesuje bilo sta slobodno pitaj, nadam se da sam ti bar priblizno dao moje misljenje i trenutno stanje sa ovim autom.

Pozdrav
____________________________________________
:ford: Ford Fusion 2003 1.6 74kW :ford:

Haris_PB
Poruka: 5
Član foruma od: četvrtak, 18. feb. 2016. u 10:37h

Re: Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Poruka od Haris_PB » utorak, 26. apr. 2016. u 14:18h

Zdravo,
Pre svega hvala ti na opsirnom odgovoru..Kupio sam ovaj autic i vozim ga vec 2 meseca.
PREZADOVOLJAN SAM!
Odmah sam uradio veliki servis,mali servis + prednje plocice sve me to kostalo oko 11 000.
Potrosnja plina od 8-10l,sve zavisi od voznje i terena.Jos sam blizu Bosne,kod njih 36 din 1l plina.
Utegnut,startan,za moje potrebe odlican.Najbitinije prost i jeftin za odrzavanje.
Jedina mana sto malo trosika ulje,al kazu mi da je to normalno za Forda,jos ako ima plin.

Avatar korisnika
dusantod
Poruka: 78
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2015. u 07:37h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Poruka od dusantod » utorak, 26. apr. 2016. u 14:38h

Drago mi je da si zadovoljan, ja i dan danas vozim samo i iskljucivo na benzin i ne planiram ugradnju plina verovatno nikada. Odgovara mi potrosnja od 8-9 po gradu i otvoreni put oko 6, cena goriva je ok tako da se ne zalim. Meni ne trosi ulje, tj recicu ti kada predjem prvih 10.000 km a to ce biti za dva meseca, pa kada zamenim ulje znacu koliko je potrosio ali za sada skala pokazuje sasvim normalno stanje. Moguce da je zbog plina.

Kada si radio veliki servis, jel znas koliko su te kostali kaisevi i spaneri i gde si to sve kupovao
____________________________________________
:ford: Ford Fusion 2003 1.6 74kW :ford:

Avatar korisnika
thezitj
Poruka: 26
Član foruma od: utorak, 26. apr. 2016. u 21:20h
Lokacija: Vranje

Re: Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Poruka od thezitj » utorak, 3. maj 2016. u 06:36h

Haris_PB piše:Zdravo,
Pre svega hvala ti na opsirnom odgovoru..Kupio sam ovaj autic i vozim ga vec 2 meseca.
PREZADOVOLJAN SAM!
Odmah sam uradio veliki servis,mali servis + prednje plocice sve me to kostalo oko 11 000.
Potrosnja plina od 8-10l,sve zavisi od voznje i terena.Jos sam blizu Bosne,kod njih 36 din 1l plina.
Utegnut,startan,za moje potrebe odlican.Najbitinije prost i jeftin za odrzavanje.
Jedina mana sto malo trosika ulje,al kazu mi da je to normalno za Forda,jos ako ima plin.
Nemoj se plasiti, ja sam se vec raspitivao kod majstora i receno mi je bas vezano za plin.

Prilikom voznje na plin 'auto isisava cilindar dosta', pa je i podmazivanje vece sto prouzrukuje vecu potrosnju ulja.

Teraj i uzivaj, ne brigaj! :)

Avatar korisnika
thezitj
Poruka: 26
Član foruma od: utorak, 26. apr. 2016. u 21:20h
Lokacija: Vranje

Re: Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Poruka od thezitj » utorak, 3. maj 2016. u 06:41h

Takodje sto se tice toga sa plinom, pametnije je napraviti kombinovanu voznju, paliti na benzin i voziti prva 2-3km na benzin.
Prilikom konstantne voznje na plin, stradaju sistemi za dovod goriva kao i sistem za ubrizgavanje smese i usput znaju da stradaju pumpe jer rade non stop pod pritiskom, ali se sve to da regulisati, i kad uzmes u obzir koliko ustedis plinom, cak i ti neki sitni kvarovi se 'isplate'.
Takodje sam dobio par saveta ne voziti auto na plin preko nekih 3500 obrtaja(stradaju ventili prilikom duzih voznji, jer plin konkretno ima 10% vecu temperaturu sagorevanja), sto je sasvim korektna brzina za auto te kubikaze i snage. :)

Avatar korisnika
dusantod
Poruka: 78
Član foruma od: sreda, 4. nov. 2015. u 07:37h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ford Fusion 2003 1.6 74kW by dusantod

Poruka od dusantod » utorak, 3. maj 2016. u 17:36h

3500 obrt bi bilo oko 140-145 km/h po onome sto kod mene pokazuje sto je i vise nego dovoljno ako ne volis preterano brzu voznju, mada ovaj motor moze daleko preko toga da tera :)
____________________________________________
:ford: Ford Fusion 2003 1.6 74kW :ford:

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“