Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK4 2.0 Titanium Business

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Razor
Poruka: 17
Član foruma od: četvrtak, 28. jan. 2010. u 11:38h

Re: Mondeo MK4 2.0 Titanium Business

Poruka od Razor » četvrtak, 31. jul 2014. u 10:13h

'ocu, kasnije. :D

Razor
Poruka: 17
Član foruma od: četvrtak, 28. jan. 2010. u 11:38h

Re: Mondeo MK4 2.0 Titanium Business

Poruka od Razor » petak, 1. avg. 2014. u 20:31h

Ja nisam ni mehanicar ni elektricar i slabo se razumem u automobile pogotovu struju.

Period prosle godine pre maja nisam imao potrebe da palim klimu. Negde oko Sv. Nikole ugrejalo sunce, kazem ajd malo da ohladim outo kad one samo duva ventilator unutrtasnji bez nekog hladjenja. Ja kazem ajd nije radila klima skoro godinu dana mozda treba malo vremena dok kompresor proradi, ni posle par dana nista.
Odem kod majstora, on kaze ne brini resavamo problem, verovatno je freon pri kraju pa nece da pali kompresor. Omi zameni freon, ulje kompr. itd. Ja uzmem auto, ponovo isti problem, nema hladjenja, naravno poludim.
Odem kod drugog majstora, ovaj put majstor specijalista za klime u kolima.
Covek zna znanje, poveze auto na LapTop i kaze da se ventilator ne pali oupste ( ventilator hladnjaka ujedno i spoljna jedinica klime )i ne pali kompresor klime."Kupi nov ventilator sa modulom i dodji da namestimo". To mi je bas sitna popravka :suicide:
Ja naravno NE poslusam majstora, nego odem ne Internet i nadjem sta je problem.
Naime, kompresor klime nece da se ukljuci dok ventilator ne javi kompu da su svi uslovi ispunjeni za start kopresora. Na dzeku koji ulazi u ventilator postoje tri zice ( ove dve deblje valjda struja 12V i ljubicasta tanja zica koja daje signal kompu da ukljuci ventilator), posle detaljnog pregleda nadjem da je ta zica oksidirala-prekinuta, sva sreca veoma blizu tako da sam mogao da je presecem, zamenim parce i voala, sve radi.
Citao sam da je to uglavnom problem kod MK4, i da se prekidi na toj zici desavaju najcesce kod samog kompijutera i da tu oksidira i zardja, posto se komp. nalazi iznad desnog krila..ja imao srece pa bilo neikh 30cm od konektora...

Eto mozda nekom bude od koristi...

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Mondeo MK4 2.0 Titanium Business

Poruka od Lale » subota, 2. avg. 2014. u 10:06h

U suštini lako rešiv kvar, ali njegova dijagnostika može mnogo para da odnese, što bi se i tebi verovatno desilo da nisi "izguglao" problem. thumbsuph
Slika Slika

Avatar korisnika
lukijano

 
Poruka: 763
Član foruma od: četvrtak, 17. jan. 2013. u 15:55h
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mondeo MK4 2.0 Titanium Business

Poruka od lukijano » subota, 2. avg. 2014. u 18:03h

Samo bih dodao, da zbog takvih stvari ni ja nisam pristalica pirkanja motora... oksidiraju kontakti, žice, kleme itd...itd... pa onda imaš takva ili slična "bagovanja"...

A pod dva, moj savet ti je, da ti je skroz loša varijanta, uključivati klimu, tako ponekad, povremeno... što je ređe pališ, to gore po nju...

Kompresor kada radi on se i podmazuje. Kada ga ostavljaš duže vreme da ne pali, on faktički uvek po malo ima suvi start... Onda hoće pomalo da stradaju i ti ventili unutar kompresora, a onda je već popravka dosta skuplja... U najboljem slučaju, da se moliš Bogu, da kompresor može da se izremontuje. A bude i situacija, kad ne može da se popravi, a onda novi komparesor je ozbiljan izdatak...
Ja klimu ne isključujem uopšte... ni zimi ni leti... Zimi za odmagljivanje nema boljeg rešenja, a svo ostalo vreme ili je toplo kao u paklu, ili je vlaga kao u Singapuru, pa onda opet mora klima da radi...
Samo redovno dopunjavanje ulja i freona, kontrola pritiska i nema greške....

Avatar korisnika
ackol
Poruka: 74
Član foruma od: sreda, 7. jul 2010. u 16:07h

Re: Mondeo MK4 2.0 Titanium Business

Poruka od ackol » ponedeljak, 17. jul 2017. u 18:34h

Izgleda da ja imam isti problem. Ne radi mi ventilator, a pre desetak dana mi je stao, pa proradio.

Avatar korisnika
igor 8
Poruka: 244
Član foruma od: subota, 5. mar. 2011. u 10:19h

Re: Mondeo MK4 2.0 Titanium Business

Poruka od igor 8 » sreda, 19. jul 2017. u 22:50h

Prelep Mondeo !
thumbsuph
Carpe Diem

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“