Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Taunus coupe

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od 911s [SK] » sreda, 24. dec. 2014. u 23:18h

Kao da je kupe bolji auto od limuzine, djubre i jedno i drugo, mada mi sad pade na pamet da i ja sve limuzine sa četvoro vrata koje imam posečem i od njih napravim kupeje, možda ću biti glavni baja i uzrok erekcije svim posmatračima kad se pojavim na ulici?
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od Markedjani » sreda, 24. dec. 2014. u 23:21h

Krstiću,koji ti je ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od 911s [SK] » sreda, 24. dec. 2014. u 23:29h

Onaj vidoviti koji predvidja propast ovog projekta kao i 99% već prethodno propalih. Nema tu ništa većeg ljubitelja od onog koji je odustao od limuzine GXL-a.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od Markedjani » sreda, 24. dec. 2014. u 23:48h

Ama ok,pusti ljude nek se igraju... svako ima neku svoju fantaziju,neko uspe a uglavnom većina ne uspe.

Sve je to igra... ne vredi ti ništa sad tu da "popuješ" i objašnjavaš bilo šta,oba auta su iseckana i nema više nazad.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od van » četvrtak, 25. dec. 2014. u 02:34h

Не могу сви стари аутомобили на овом свету да се среде . Који мотив тера власника теме да ради то што ради , мора он да каже . Мој мотив у свему овоме је то да сви скинути детаљи са кола ће ићи на мог таунуса , почевши од лајсница око блатобрана , стакала , фелни , па да свих одсечених делова лимарије који , не дај боже , буду некада затребали ако чукнем ауто .
Таунус ће остати што је више могуће оригиналан , само ће бити други кров и врата на њему .

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od van » četvrtak, 25. dec. 2014. u 20:19h

Укројен у грубо
Slika
Део који носи наслон задњег седиштас и задњу клупу је тотално различит , почевши да је једно 5 сантиметра наслон задњег седишта ближи возачу код купеа него код лимузине . Другим речима лимузина је удобнија за оне који седе назад

Avatar korisnika
brabas
Poruka: 486
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 00:35h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od brabas » četvrtak, 25. dec. 2014. u 21:45h

Odlično, koliko god je ovo za neke možda skrnavljenje limuzine i igrarija za mene je super jer izlazi iz šablona i daje lični pečat. Nadam se dobrom rezultatu. Ja sam shvatio bakćući se sa svojim autom kako je najvažnije da onaj koji radi nešto bude zadovoljan samim procesom rada a još više rezultatom istog. thumbsuph

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » petak, 26. dec. 2014. u 11:55h

911s [SK] piše:Kao da je kupe bolji auto od limuzine, djubre i jedno i drugo, mada mi sad pade na pamet da i ja sve limuzine sa četvoro vrata koje imam posečem i od njih napravim kupeje, možda ću biti glavni baja i uzrok erekcije svim posmatračima kad se pojavim na ulici?
Kada odlucis da ih poseces pozovi me , imam dosta iskustva sa seckanjem limuzina :) . Ako ti je cilj da budes uzrok erekcija posmatraca , u tom slucaju obavezno ih poseci ..
a vidovitog iskoristi za kombinaciju za loto ili neki tiket ,taman da se isfinansira projekat :)

Elem,stigla je zima i samim tim manje posla a vise vremena za radove na kolima. Van je napisao koji su razlozi odustajanja od skorpia , radovi se nastavljaju
Javljam se popodne sa fotografijama i pratecim tekstom sa dosadasnjim radovima i planovima za dalje

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od Markedjani » petak, 26. dec. 2014. u 12:11h

Samo napred,pratimo nastavak radova thumbsuph
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od zeteks » petak, 26. dec. 2014. u 17:51h

Ово ће бити интересантна тема.
Поставите слике као сте спојили делове каросерије. Да ли правите нека ојачања. Колико су добри варови.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od van » subota, 27. dec. 2014. u 00:41h

Само су предњи стубови проблематични и биће уметнуто ојачање у њих , заварено ојачање па вар преко стубова .
Било је и разматрано распункторавање струбова и постављање других , тако да ништа не буде сечено , али то је сам по себи посао од бар једног дана , и питање је да ли на крају поново се не би нешто секло брусилицом .
Са стране , ауто је сечен по линији профила који таунусу има на каросерији . На тај начин на минимум се своди могућност да се лим увије током заваривања

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » četvrtak, 1. jan. 2015. u 19:12h

Evo i mene da malo osvezim temu.
Sam kupe je bio u takvom stanju da nije imao drugog izbora. Prvobitni plan je bio da ostane u komadu i spasi se..za sta se ispostavilo da je nemoguca misija.
Onda je sinula ideja da se ka donator iskoristi Skorpio <sto je vec radjeno ovde na forumu>,tako sam dobio ideju.
Kupljen je Skorpio,za koji se kasnije ispostavilo da nije pravi izbor jer je u nekom trenutku imao vecu havariju koja je lose sanirana a i pod je bio los na par mesta. Sa njega je skinut menjac i jos neki delovi . Ubrzo je pronadjen drugi donator koji je bio u super stanju,tj gola skoljka sa trapovima i instalacijom. Taj je sveden na mere da se na njega moze spustiti taunus,ali tu je opet stopiran dalji rad. Trebalo je naci prednje stubove od taunusa i torpedo. Posle par meseci neuspesnog traganja , resio sam da kupim jos jednog taunusa sa kog bi iskoristio te delove. I tako tragajuci,gledajuci razne lomove,preko Van-a sam saznao za Belu limuzinu u Barajevu :) (Hvala Van).
Auto kupljen,doteran.. Stanje auta je takvo da je bilo glupo da se od njega iskoriste sam stubovi i torpedo,tako da je odluceno da se Skorpio izbaci a Taunus iskoristi kao osnova.I tako i bi :)
U medjuvremenu je kupe smirglan,guljen,peskiran..do golog lima komplet i presprican u 2 ruke sa epoksijem.

Slika
Odvajanje kupea
Slika
Kupe na Skorpiu
Slika

Slika
Slika
Slika

Bice vise slika,
Poslednja izmena: stalker92, na dan petak, 2. jan. 2015. u 08:53h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: ispravljen kod slike

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od zeteks » četvrtak, 1. jan. 2015. u 21:53h

U pa Vi imate dobre uslove za rad.

Avatar korisnika
Necke
Poruka: 224
Član foruma od: ponedeljak, 19. okt. 2009. u 11:49h
Lokacija: Mladenovac

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od Necke » petak, 2. jan. 2015. u 11:23h

Zanimljiv projekat, Samo napred sa radovima ima tu mnogo posla, samo polako bez zurbe.

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od zeteks » petak, 2. jan. 2015. u 14:29h

Ima na jednom ruskom forumu kako su stavljali skoljku od Granade kupe mk1 na BMW E39. Najvise posla je bilo oko stubova vrata i kod zadnjih rubova. Koliko sam video sve su dosta duhovito i elegantno resili. Mislim da ste pogresili sto niste zadrzali podvozje Skorpija. Ovako cete na kraju i pored puno truda i posla i novca opet imati mlitav auto.

https://www.google.com/search?q=GRANADA ... 8&oe=utf-8

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » petak, 2. jan. 2015. u 16:10h

Znam za taj projekat,lik je iz engleske i odavno komuniciramo preko Fb, Inace taj auto je na prodaju,mislim da je trazio 2000 njihovih novcanica :)
Od skorpija se odustalo u zadnjem trenutku,i ne kajem se . Koliko god me je u pocetku privlacila ta ideja,nekako mi je draze da auto ostane sto vise originalniji..

U ovoj konverziji jedina razlika je u zadnjim kosevima,tj u spoljnoj polovini zadnjeg kosa zbog otiska luka zadnjih vrata koji je ostao. Gledam upravo na http://www.motomobil.com/ da narucim od kupea i onda ce sve biti na svom mestu .

shomimetalac
Poruka: 6
Član foruma od: subota, 31. jan. 2015. u 08:05h
Lokacija: Bor

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od shomimetalac » subota, 31. jan. 2015. u 09:10h

pozdrav svima!
Nov sam na forumu, guster, pa se ne snalazim bas najbolje. Vidim da ovde ima ozbiljnih igraca za pakovanje i sredjivanje njihovih ljubimaca i sva podrska na tome (Y).
Ono sto mene zanima i ako moze neko da me uputi bio bih mu jako zahvalan.
ispostavilo se da komsija na selu ima u supi forda granadu iz `75 god. sa v6 motorom 2.3 l.
Da li neko ima iskustva sa tim autom i kakva su? kakav je taj motor, koliko je sklon habanju ceo taj auto i koje su mu slabe tacke i boljke?
ne bih da ga kupim i da mi treba jos 3000 evra da ga unormalizujem :)

Necke, video sam na forumu da si dosta dugo u prici sa fordovima...
I ja sam sam sentimentalac, kao klinac sam imao forda taunusa, `73 sa okruglim farovima i motorom 1.6 iz `76 god i nikada mi iz glave nece izaci secanje kako cale menja brzine na njemu malim prstom. vrh!

hvala svima unapred koji su voljni da mi pomognu

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » subota, 7. feb. 2015. u 23:23h

Prodje nekih mesec dana...u medju vremenu kupe je ispeskiran i sa unutrasnje strane,presprican epoksijem i konacno je spojen u jednu celinu tj u jedan auto :) !
Ostalo je jos malo varenja brusenja pa na peskiranje svega sto do sada nije,tj onog sto je nekada pripadalo beloj limuzini koja je donirala " organe"
Evo par fotografija kako to sada izgleda
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od zeteks » subota, 7. feb. 2015. u 23:34h

Znaci radilo se i kada je hlladno. Svaka cast!!
Sta vam znaci ovo oznacavanje zlatnom bojom?

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » subota, 7. feb. 2015. u 23:37h

Kakva zima,ne znamo sta je zima :) . Nije nikakvo oznacavanje,samo su prespricani varovi nekim auto lakom koji se nasao pod rukom <negde sivom metalik a negde zlatnom>,cisto da ne rdja u medju vremenu dok se ne obruse kako treba i dok se ne ispeskira

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » ponedeljak, 9. feb. 2015. u 19:26h

evo sta moze da napravi jedan mali mis :)
Slika

Slika

Slika

To je suvozaceva strana,sa vozaceve strane isti problem ali u manjoj meri .

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od van » ponedeljak, 9. feb. 2015. u 20:45h

Пусти му мачку mrgreen

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » ponedeljak, 9. feb. 2015. u 21:01h

Imas jednu na zajam ? :D

gale_bg
Poruka: 26
Član foruma od: petak, 7. feb. 2014. u 06:10h

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od gale_bg » subota, 28. feb. 2015. u 21:30h

Malo se peskiralo,malo se farbalo :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Ford Taunus coupe

Poruka od dule0911 » subota, 28. feb. 2015. u 22:22h

To je to, svaka cast. Radis sam ili ti radi neko?
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“