Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Taunus Coupe 73

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » četvrtak, 5. jun 2014. u 17:08h

Hvala Van na savjetu thumbsuph ,tako cemo i da uradimo,napravimo nove od 2 mm lima i cao.Reci mi jeli tesko napraviti novo nebo za njega,ovo staro moze da se spasi,ali bi volio da napravim neko novo?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » petak, 6. jun 2014. u 09:40h

Где ти је једна дијагонала иза задњег седишта :wtf:

Небо сам правио себи , није тешко . Скинеш постојеће , поставиш га на сто , синеш мере и кројеве , нађеш материјал који ти се свиђа , неко ти учије то по кроју или см ушијеш , пошто су штепови прави .
Генерално је небо , сам овелики комад материјала , са два троугла зашивена на крајевима , и попречно зашивеним шлицевим за пролаз шипкица које носе небо .

Себи сам изабрао неко бежикасто платно на сунђеру које може благо да се растеже , како би се лепше затегло , а ја сам приде хтео и црну подужну штрафти од материјала , од кога су седишта тапацирана .
Свој ауто сам одрадио у фазону како би изгледао да сам ја бирао шта ће фабрика да угради .

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od zeteks » petak, 6. jun 2014. u 10:06h

Stakla mozes da napravis. Mogu da se izrade i tonirana stakla. Cene su po kvadratnom metru tako da ne izadje puno.

http://www.rama-glas.com/bos/kaljeno.htm
http://www.poslovni-adresar.ba/uniglas-samac.html
http://www.isp.co.rs/proizvodi/sigurnosno-staklo.html

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » petak, 6. jun 2014. u 10:56h

Ljudi hvala vam,Zetex hvala,puno si mi pomogao thumbsuph .Nasao sam bocna stakla polovna,covjek trazi 100 e.Da ih pravim u svakom slucaju je jeftinije.
Reci mi Van jos molim te,kako se org bocna stakla drze na drugoj strani,kod stuba,posto je kod mene plexi bio samo zalepljen za onu hrom lajsnu sto se nalazi na stunu,ima li neki nosac ili nesto,a da ga kod mene nije bilo?

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » petak, 6. jun 2014. u 11:55h

У Б стубу имаш 2 правоугаоне рупе . У њих улази гумени део , као блок гиме , на коме је жљеб , који упада и те рупе , да лепо стоји . Тај гумени блок има у себи прорезе у које упадају две назови шарке , али више личе на куке , које се налазе на хромираном раму стакла . Стакло је залепљено за рам , тј. упада у жељеб на раму , па је залепљено , и све то је убачено у та 2 гумена носача . Са друге стране на стаклу су заљепљени лептир за отварање стакла .
Мореш да имаш оригиналну лајсну , или ако три прева стакла , да ти направе рупу на тим местима , па после није проблем направити нешто као шарку , да имитира фабрички детаљ . Ако лептир није залепљен , ноћна мора је залепити га да држи .

Гумени део можеш да маправиш од блока гуме , пажљивим тесањем скалпером

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » petak, 6. jun 2014. u 14:58h

Najgore sto uopste nemam taj dio,ni bilo kakvu vjerodostojnu sliku kako to izgleda ne mogu da nadjem,moram viditi ima li ovaj to na ovim staklima sto sam ih nasao.

Avatar korisnika
retromad
Poruka: 132
Član foruma od: nedelja, 13. sep. 2009. u 18:57h
Lokacija: u autu ili negdi u blizini

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od retromad » petak, 6. jun 2014. u 16:08h

Pozdrav, evo ti slika britvelica, lajsni i ostalog oko prozora:

Slika

Slika

Evo i gumenih komada kako izgledaju:
http://www.motomobil.com/2669,14521380-1.html

Vidim da je i tvoj bija Daytona žuti tvornički, ako te muče podatci, samo provjeri sve po brojevima na pločici što na prednjem veznom limu,
mislim da na ovoj stranici ima dekoder, pa prouči, traži...
http://taunus.xl.free.fr/accueil_gb.htm

Auto će ti najviše vridit ako budeš iša na tvorničko stanje, ili šta bliže tomu, samo detalji koštaju masu, jer ni vani toga nema (povoljno). Imaš specijalizirane dućane za njega tipa motomobil ili burton power, samo to sve košta. Ebay zna bit jeftiniji, ali i on košta masu sa poštarinama. To sve vjerujem i prelazi vrijednost auta.

Ako te puca tvorničko stanje i nije te briga za brzinu (0-100 nekih 20+ sekundi), složi taj 1300 ako je original motor.
Osobno bi ja iša ili na 1.6 sa duplim weberom (prikladnije za tvoje trapove) ili 2.0 redni kao što ti predlaže ekipa,a i optimalan mu je. Ista je serija motora, pa se ni ne kuži toliko, osim na performansama. Ostalo složiš po guštu i vozikaš se, a da te ne ubije toliko financijski. :)

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od zeteks » petak, 6. jun 2014. u 21:37h

Ja sam radio sofersajbnu u Pancevu po narudzbini.
Ovakve gume kao sto su na slici su i kod mene. Jedva sam nasao neke polovne a jedva dobre. Kad ih stavis nema vadjenja posto se prilikom vadjenja cepaju. Ova cena na motomobile je OK za njih posto obavljaju posao. Kad budes montirao dobro ih namazi silikonskom mascu ili vazelinom da lakse udju.
Prati forum mozda nadjes polovna a dobra stakla.

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » nedelja, 8. jun 2014. u 16:13h

Van precka mi je u gepeku,odvalio neko :) A stakla cu kupiti ova za 100e dva,mislim da je to neka ok cijena sobzitom da ih rijetko gdje ima da se nadju.A auto cu vratiti naravno u sto blize tvornicko stanje,uglavnom sve imam kao sto rekoh,tako da mi ne treba puno toga,fali mi jos obloga volana i rucica vrata,za stopove i farove cemo se vjerovatno otvoriti na e-bayu ,posto ne dodje sve preko 100e.Motor ce za sada ostati ovaj 1.3,samo cemo ga fino ispjeskariti i ofarbati u fabricke boje naravno,a ako ispadne neki 2.0 mozda se uzme,pa ga polako nasvirati ;)

http://www.ebay.com/itm/7-SEALED-BEAM-6 ... 7e&vxp=mtr

Van kakvi su ovo farovi molim te,moze li ovo doci fino na Taunusa?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 8. jun 2014. u 17:00h

To su farovi koji su ujedno i sijalica, odnosno unutra je samo vlakno a ceo far je sijalica. Preskoči to, šare na staklima nisu odgovarajuće, nije to za tvoj auto a i nema smisla kad imaš veliki izbor okruglih farova koje možeš staviti na Taunusa. Uslikaj tvoje od pozadi, pa ću ti reći da li mogu da ti nabavim baš takve nove.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » ponedeljak, 9. jun 2014. u 10:27h

Има округлу маску на колима ( уместо фабричке четвртасте ) и фарове од голфа . То је стандардни пречник фара , али носач мора да се преправи . Мало се сецне брусилицом и ушрафи у лим .
Нов фар је 7 евра , а половни четвртасти у ок стању је бар 50 е , а више га не можеш ни наћи .
Мени није битно што ниеј оригинал када изгледа као оригинал и ради посао одлично . дупло боље видим са тим округлим фаровима ( нови су ) у односу на половне четвртасте , код којих сваки има корозију

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » sreda, 11. jun 2014. u 14:06h

Moram uslikati farove,nego ovih dana se borim sa limarima, jedan mi trazi 400 KM ali nece da se prihvati,kao ima posla ne bakce mu se sa tim,a I ne bih volio da mi nesto usere da oprostite I da radi bez volje,a drugi opet trazi 1500 KM da ga samo povari I zastiti pod,sto je po meni previse sobzirom da nema puno posla ,tako da ne znam ziv sta da radim. :eek:

Tacno cu kupiti aparat I tablu lima I poceti polako sam,pa kad zavrsim :) :) :)

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » sreda, 11. jun 2014. u 19:42h

750 евра можеш купити миг апарат са боцом и жицом , око 300 евра , брусилицу 50ак , компресор 120 , пиштољ и пиштољ за заштиту 30 - 40 евра , шлајферицу 50ак , бушилици 50 , и остане ти још за лим , брусне плоче и шмиргле , основну боју , гит итд . И да ти остане још пара .
Твој ауто уопште није толико лош .
За 750 евра , лимаријски пола каросерије треба да се промени и да се при томе скоро и не познаје да је рађено .

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od zeteks » sreda, 11. jun 2014. u 19:44h

Ako imas uslove - radi sam. Uradices sigurno kvalitetnije. Na kraju kada sve zavrsis, alat koji si kupovao zarad tog posla mozes da prodas. Pozeljno je da imas kompresor od bar 50L. On ce ti dosta olaksati rad. Sa njim mozes i nesto da ofarbas.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » sreda, 11. jun 2014. u 19:51h

Може и са оним од 25 :) HVLP пиштољи раде на 1-2 бара , а са тим можеш да фарбаш опуштено

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » četvrtak, 12. jun 2014. u 08:49h

Pa znam ja da je to tako,sto je puno puno je,i ima posla ako se to kulturno radi,ali nije nista strasno toliko.Ne znam,imam jos par kandidata,pa cu viditi.
Mogao si Van naletiti u Trebinje 10 -ak dana,da ja pribavim sta nam treba,pa da ovo zavrsimo:D ,imas hranu I spavanje,i vozim te na more svako popodne :D :ford:

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » četvrtak, 12. jun 2014. u 12:08h

Никада нисам био у Требињу , а знам да је јако леп град , да до Херцег-Новог има 30ак км .
Можда могу да свратим , када будем био на мору на Луштици , чисто да видим ауто и дам по који савет .Нема времена за зезење , жена , дете , јурење посла ...

Боље је одрадити сам посао , јер се тако добија самопоуздање . Бар ја то тако размишљам , а при томе ми остане алат који сам купио , уместо да платим неком за услугу .

Сада на јутјубу имаш све што те занима , како се ради лимарија , како се заварује ,... Само је питање колико ћеш времена да потрошиш . Моја процена је да је у питању око 100 радних сати на лимарске радове, стругање заштите , чишћење лима , фарбање основном бојом , итд .
Закрпа која се не види , треба 20-30 минут за њу . Она која је видна , за њу треба од 1ног до 4 сата . Зависи колико је компликована. Онда мора дасе води рачуна како се заварује да се не деформише лим превише .

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » četvrtak, 12. jun 2014. u 19:48h

Salim se ja druze,nasao sam danas bas jednog limara koji je dobar i koji ce se prihvatiti a i nije skup,trazi 300 -400 maraka sto je realno za ovaj posao.A u Trebinje svrati obavezno na rakiju i da vidis Forda, ako budes prolazio dobrodosao si. :)

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » ponedeljak, 16. jun 2014. u 16:32h

Ljudi ispao mi je slucajno motor 2.0 iz Capria ,daje mi covjek komplet sve za 150 e. Sta mi je raditi,kaze da je u super stanju?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 16. jun 2014. u 17:37h

AKo veruješ Baba Vangi onda veruj i njemu :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » ponedeljak, 16. jun 2014. u 17:49h

Премери му компресију . За то треба да имаш мењач или бар звоно мењача , анласер и каблове да се споји до акумулатора . И наравно , мерач компресије
Сав преко 11 је одлично , преко 10 је добро , преко 9 подношљиво ...
На свићице треба да су бисквитне боје , црне су о дбогате смесе , а беле депозит на свећицама је сагоревање уља .

Avatar korisnika
SKOLE
Poruka: 137
Član foruma od: utorak, 22. sep. 2009. u 03:41h

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od SKOLE » ponedeljak, 16. jun 2014. u 18:24h

Ma ne vjerujem vise nikome nista :) nego kazem.Da li da se bakcem stim,ili da ostavim ovaj 1.3 moj?

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1289
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od zeteks » ponedeljak, 16. jun 2014. u 19:13h

Sve zavisi od finansija.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od van » ponedeljak, 16. jun 2014. u 21:24h

Пинто или шестак ?
Ако је пинто , 17 дин је кг , мотор има 140 кг , + 5-6 кг алуминијума . Око 30 евра вреди , а ти му предочи чињенице и понуди 50 е .
Ако је шестак мало је тежи , али нема смисла убацивати 2.0 , онда идеш на мин 2.3 па на горе .

Пинто има минималне преправке , треба ти бољи издув , мада ће ићи и са тим , али нема шансе да направи 100 кс . Можеш и да га монтираш на постојећи мењач , али ће брзо да га самеље .
Са том задњом оцовином од 1.3 има да пали гуме ако мало јаче дап гас у првој брзини , а на крају ће и осовину да развали .
Али ако је мотор добар , а остане осовина од 1.3 , биће :D mrgreen :jeeej: :gears: :wee:

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Taunus Coupe 73

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 16. jun 2014. u 21:37h

Da meni neko ponudi 50 evra za motor u kakvom god stanju boljem od totalno prolupalog rekao bih mu da izvadi svoj motor i tih 50 evra okači na spojničku menjača i nek proba tako da se vozi. Ili nek pod haubu stavi džak pun starog gvoždja u istoj težini. Jer ako motor koji iole "solidno" radi ima istu ekonomsku vrednost kao i džak starog gvoždja onda bi trebala i upotrebna funkcija biti ista. Eto već 40 i kusur hiljada km (bez ijednog ostavljanja na putu) se vozim u motoru koji od prvog dana ima kompresiju 6 i koji po analogiji stvari ne vredi više od 30 evra. Sutra ujutru ću probati da na posao, umesto pogonjen tim motorom, odem na novčanici od 30 evra, kao na letećem ćilimu. Sumnjam da ću uspeti.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“