Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Mare TDCi » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 20:36h

Ehh... Pa da pocnem. Zovem se Marko, kupio sam 28.08.2013. svoj prvi auto. To je kao sto znate Ford Focus 1.8 TDCi 85kW Zetec, koji vam ovim putem i predstavljam.
Za pocetak malo da se vratim na pocetak... sami pocetak... Sada imam 18 godina, samostalno sam poceo da vozim sa 7 (traktor), a sa 8 auto. Voljom sudbine ili sta vec, bio je to bas :ford: , tacnije eskort 1973, kupe,beli,benzinac. Bilo je to kod babe i dede na selu u hr. gde je i danas, samo malo pokvaren i odrezanog krova,jer smo ga vozili kao kabriolet poslednjih godina. Posle 2-3 godine sam poceo da vozim stojdzu, pa i 128 jedno godinu dana, pa opet stojdzu.. Onda je stric 2008 kupio okraviju 1.6b i nju sam po malo vozio, sve do ovog leta, koje sam uglavnom proveo vozeci je.(pored traktora).
Dve godine sam skupljao novac za svoj prvi auto, ovog leta sam konacno i skupio priblizno pristojnu sumu i poceo sam intenzivnije da trazim auto za sebe ( do tada sam vec proveo sate i sate po oglasima , mesecima unazad, tako da sam uglavnom znao kako sta ide ) . Priznajem ford mi bas nije bio u planu, a ni fokus. Prvenstveno zbog enterijera kod focusa zbog kojeg sam umalo i odustao od njega. ( Sad sam se vec navikao, ali i dalje je nekako... )
Uglavnom posle dosta traganja izbor je pao na : alfa 147 JTD, reno laguna 1.9 DCi i Fiat stilo 1.6b i ovog mog focusa...
...i posle dugo razmisljanja i preracunavanja kupih ja njega, iz Italije uvoz, od nekog tu iz mog mesta uvoznika. Tu je malo zafalilo para pa je tata uleteo , a i za registraciju bogami.. koja je nemalih (iako je bila prva ) oko 27 000 din.
Greska je bila sto nije oteran u servis na detaljan pregled, ali je neki majstor digao ga i pregledao trapove sto je bilo dovoljno da ugasi sumnju u moga oca.
Tablice sam dobio isti dan, nije ni isao na tehnicki, vec je preko tog uvoznika registrovan, kao da je ranije bio na pregledu, samo su papiri sredjeni.
Dobio sam samo jedan kljuci, i to nije daljinski,obican,bez dugmica,nije skakavac :blink:
Na satu je pisalo kad sam ga uzeo 131 478 km u sta ni priblizno ne verujem, pogotovo kad se pogleda na papucice kvacila i kocnice , a video sam kod nekih sto im na sati pise 180 000km , papucice ko nove, tako da me ovo cak malo i plasi.. :/
Tek sam ovih dana skupio novac da mu uradim mali servis, i zato ga sutra vozim kod majstora. Ali ima majstor jos posla tu : u pocetku sam primetio da gubi vodu, ali u poslednjih 80-90 km je potrosio , ni vise , ni manje nego 3l VODE ! ! ! :suicide:
Pre nedelju dana je takodje bio problem, do tada je uvek palio iz prve, a jedno jutro je poceo da vergla, vergla, vergla i onda upali , ali izbaci mnogo belog dima.. vozio sam ga tad 10ak km i cak mi se ucinilo da nesto smrdi...
Nesto je i pocelo da skljoca u levom tocku, kada ostrije skrecem udesno.
zvucnik u vozacevim vratima se jako jako slabo cuje, kad skupim jos novca hocu da ga promenim, ali je tesko naci te elipse 5 x 7 .
Skidao sam i oplate sa zadnjih vrata, da vidim da li tamo ima instalacije za muziku, nasao sam samo ovaj kabel koji vam pokazujem na jednoj od slika, koji mi ne lici da je za muziku, nego kao da je za el. podizace , iako on ima rucne pozadi... :eek:
Ima limarijskih ostecenja, nisam siguran da li je potrebno to sanirati.
Ne svidja mi se sto ima tako malo opreme, nema bord comp, esp, asr , el stakla sva, daljinsko zakljucavanje , i sto je najgore nema multi. funkc. volan (komande za radio iza volana) a svi koje sam gledao focusi su imali. :bljak:
Hteo bih i neke alu flene da stavim ,nasao sam neke lepe za 250e , al nema se para za sad..
I da.. cajger i brojevi do 70-80 kmh ne svetle, pa ne mogu da vidim koliko idem dok ne predjem 80 kmh
Jos imam u planu da nalepim ili ofarbam neke delove na vratima i na tabli... (foliju radije ne bih sam lepio) ,ali otom potom
Dosta za sad, ko da ce ovo neko i citati ovoliko :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Lale » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 20:53h

Šta reći...izgleda da si kupio auto sa mogućim ozbiljnijim kvarovima (pojava belog dima) i popriličnom pređenom kilometražom.
Auto bi trebalo da pregleda pouzdan majstor i napravi uvid u stanje motora,a što je trebalo uraditi pre kupovine.
Slika Slika

Avatar korisnika
acadimke
Poruka: 1623
Član foruma od: utorak, 17. apr. 2012. u 16:55h
Lokacija: Novi Sad - Futog
Kontakt:

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od acadimke » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 21:29h

Lep auto, sredice se sve polako, steta sto nije isao kod majstora na pregled ali sad nema nazad, sta je tu je i uzdravlje da se vozis. Treba biti optimistican :beer:

Ako ti je za utehu nemam ni ja komande iza volana za radio, gume na kvacilu i kocnici su mi kao tvoje, na satu je bilo 140 000 a u carinskoj dokumentaciji je pisalo 360 000 km.
Za osvetljenje table imas ovde kako se radi http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 58&t=12236
Fokus mk1 tddi 90 ks 2001

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od totti » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 21:46h

Koliko je plaćen auto?
Slika

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Vladan » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 22:31h

Cisto da ti kazem za papucice, ja sam prvi vlasnik mog auta, presao sam jedva 80000, i nisu nista bolje od tih tvojih. Bar sa slike koliko se vidi. Eto, makar najmanju muku da ti olaksam.

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9879
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 23:08h

Papucice, tj gume na njima, uopste nisu adektvatno merilo kilometraze...

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Mare TDCi » utorak, 24. sep. 2013. u 17:39h

Kako bih mogao da utvrdim pravu kilomerazu? Ne svidjaju mi se ove crne lajsne, a pogotovo crne kvake. sa strane crne lajsne su mi ruzne, a nisam siguran da bi bilo lepse da nisu crne one na prednjem i zadnjem braniku. ne znam kako bih to resio i ko bi to radio i posto. takodje i onu lajsnu iznad zadnje tablice bih voleo da je oblepljena hrom folijom ili farbom
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7473
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od dax92 » utorak, 24. sep. 2013. u 17:53h

Secam se ovog Focusa iz oglasa, mogao si bolji da izaberes za te pare. Cena je bila oko 2500-2800 ako se ja dobro secam.

Treba vec da menjas kuciste termostata, ili ako je pumpa crkla nju da menjas. Oko paljenja moze da te zeza akumulator vec, a to sto ti izbaci beli dim kad ga upalis posle verglanja nije nista cudno. I meni je tako prosle godine kad su radila samo 2 grejaca do nekle. Kad su zamenjeni, sve u redu.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Neša » utorak, 24. sep. 2013. u 18:46h

Sve može da se sredi,samo jedno po jedno. Kad ga utegneš,staviš felnice,središ sve što treba biće to super auto. Ovakvi dolaze jer je to neko bacio i sad ti treba da mu produžiš život :)
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9879
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od sasa_f1 » utorak, 24. sep. 2013. u 21:46h

Bas tako...

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od veljo_81 » utorak, 24. sep. 2013. u 22:16h

nemoj nista da se nerviras, cudo jedno sto focus moze da bude dobar auto kad u njega puknes 1500-2000 evra, licno probao i sad sam miran, ostale jos sitnice

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Neša » sreda, 25. sep. 2013. u 00:09h

Nisi u pravu,focus spada u pouzdanije polovnjake al ljudi kupe isluženu ragu posle im kriv proizvodjač. Evo brat je kupio focusa mk1 pre 3g i kao da je kupio nov auto ako zanemarimo kvar pumpe od 500€ koju je zeznuo vozeći na rezervi...
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od pancerFF » sreda, 25. sep. 2013. u 09:18h

Veljo nemoj da shvatis pogresno, ali preterujes malo u pljuvanju Focusa :zuti: :) . Pogresan izbor i to je to, ne znaci da je svaki los, i to kazem iz licnog iskustva. Odlican i pouzdan auto samo ako dobro odaberes. thumbsuph
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od veljo_81 » sreda, 25. sep. 2013. u 11:21h

kao i svaki drugi

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od van » sreda, 25. sep. 2013. u 12:04h

Не знам да ли сам бар једном употребио тастере не том мутифукциском волану за којим кукаш . Много ми је лакше да пружим руку него да гледам где је који тастер . Али ја тебе потпуно разуме , имаш 18 година , ту све треба да врви од дугмића у разним бојама . Девојчице се ложе на то , бар дечаци тако мисле

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od totti » sreda, 25. sep. 2013. u 14:12h

Ja imam 43 godine, pa opet volim da sve vrvi od dugmića... Ali ne zbog devojčica, već zbog mene thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od dule0911 » sreda, 25. sep. 2013. u 14:31h

Mnogo je lakse kontrolisati radio sa volana/iza volana, koji god auto da vozim a da ima te kontrole koristim ih, jer ruku uglavnom ne moram da skidam sa volana, niti pogled sa puta, sto u slucaju kontrole na samom radiu i nije bas slucaj. Sem ako necu 5 puta da stelujem stanicu dok ne ubodem, na slepo.
Fiesta!!

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Neša » sreda, 25. sep. 2013. u 14:44h

I ja to koristim stalno,baš dodje pod prste. To je bar lako,naručiš od Sime,skineš oblogu volana,trebalo bi svaki da ima instalaciju,izrežeš malu rupicu za žice i ušrafiš. Ima uputstvo kako je st220 odradio na mondea.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Reppa
Poruka: 978
Član foruma od: sreda, 20. okt. 2010. u 20:03h
Lokacija: Temerin
Kontakt:

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Reppa » sreda, 25. sep. 2013. u 15:22h

Prvo nabavi fabrički radio koji ima džek za komande,pa onda dodji kod mene,donesi 10€ i dobićeš komande,još ću i ugraditi. thumbsuph
http://www.polovniautomobili.com/reppa

Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Mare TDCi » sreda, 25. sep. 2013. u 21:53h

van, izvini ali meni zaista nije potrebno milion sarenih dugmica, a pogotovo ne da bih zadivio devojcice, kao prvo treba mi to iz funkcionalnosti ciste, kao drugo kao veliki zaljubljenik u automobile volim da moj auto ima sto vise opreme, a kao trece imam devojku, buducu zenu kojoj jedino boja auta nesto znaci , a te dugmice ,hah.... zar ne mogu te komande i na neke druge CD plejere, koji nisu fabricki a podrzavaju to?
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od totti » sreda, 25. sep. 2013. u 22:13h

Mogu na neke odredjene i skuplje modele, ali uz odredjeni adapter koji nije baš jeftin, tako da se ne isplati baš.

P.S. Pa gde sa 18 godina razmišljaš o ženidbi... Pusti to sada :D :beer:
Slika

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od pancerFF » sreda, 25. sep. 2013. u 22:21h

Oko 100e je taj adapter :doh: i ne moze se naci u Srbiji, jedino da se nabavi po nekom iz Austrije ili Nemacke, bar je meni tako receno kad sam ugradio moj.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9633
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od macaneli » sreda, 25. sep. 2013. u 22:37h

ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od Mare TDCi » četvrtak, 26. sep. 2013. u 00:38h

Da li neko zna sta je to sa poslednje slike ( to sam nasao u zadnjim vratima kad sam skinuo oplate vrata)
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
pancerFF
Poruka: 1076
Član foruma od: utorak, 14. avg. 2012. u 14:38h
Lokacija: Macvanska Mitrovica

Re: Moja Fordina (sa malim zakasnjenjem)

Poruka od pancerFF » četvrtak, 26. sep. 2013. u 13:29h

macaneli piše:komsija moras znati gde da trazis http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 80&t=17218 :P
Bracanovic kad mi je ugradjivao, rece da se tesko nabavljaju, i to samo iz inostranstva, ali super, nije cak ni skupo toliko. Mada, ja sam uzeo LG, lepse se uklopio sa osvetljenjem :) i mislim da je bolje te pare dati za xenone ili nesto drugo korisnije, ali ukusi i potrebe su razliciti.
Ford Focus MK1.5, 1.8 TDCi - 74kW, 2003.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“