Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo Jr., 2,5T

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » petak, 13. sep. 2013. u 23:55h

Mene su već splašili da su ga ispilali i montirali na Fiestu mrgreen
Pero :zuti: mrgreen

Danas zamjenio ulje i filter na 117.528 km, trebalo mi je 5 mjeseci za 17.000 km.
Jutros sam rješio da vozim koliko toliko po ograničenjima i potrošnja pala za litru i više od dosadašnje.
Iznenadio sam se kad sam vidio 8,3 l/100 km.
Al to nije baš realno jer do OS mi je maltene svud otvorena ravna cesta. Nema uzbrdica, nema zavoja (na prste ih mogu nabrojati).
Ja zadovoljan :ford:
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od fordst » nedelja, 15. sep. 2013. u 00:22h

Zdravo Bo.Pitanje do tebe,ovaj tvoj Eonon jel neka fabricka zamena za sony? Jel orginal za ford? Pitam te jel danas sam zamenio legendarni fordov radio "6000 cd sa pioner 3400bt" koji (ima sve sto ima i tvoji) al na zalost i pored "profesionalne montaze nije legao kao tvoj...mislim fabricki radio ima neramne linije a pioner ima kvadratnu formu...Ostale su mozda po jedan cm iz obe strane(mozda manje al nervira me jer sam nekako postao perfekcionista i volim da je savrseno).Sada cu trebati da nadjem neki materajal skim cu da popunim i izramnim to. Koliko te je kostala kamera? Vidim da ces sam da radis to. Meni traze 40 eu za montazu i kamera,jel OK cena il? I mozes li reci koliko si platio Eonon,ja sam pioner platio 400eu.Pozz
p.s. Razlika u kvalitet zvuka je neverovatno bolji

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » nedelja, 15. sep. 2013. u 09:20h

Je, originalna je zamjena, legao je savršeno unutra.
Ti si morao kupiti adapter maskicu za 2 DIN. U HR jer ta maskica bezobrazno skupa, oko 100 eura.

Kameru sam platio 28 dolara, ima Sony CCD čip i slika je super. Ima i vodilje (par linija raznih boja).
Već sam sam to i postavio, ostalo mi je samo da ukradem struju sa rikverc svjetla za kameru i gotovo.

Ako sam dobro razumio, kamera i montaža za 40 eura - ako je tako, nemaš šta razmišljati, pristani odmah. Izgubio sam čitav dan na montažu jer sam morao raskopati skoro pola auta da provučem signalni kabel.

Eonon sam platio 250 eura. Zadovoljan sam s njim. Nije kvalitete kao Pioneer ili Kenwood, ali zato je i takva cijena. Vjerujem da nije toliko lošiji.

Rade mi komande na volanu a i prepozna odmah kad prebacim u rikverc jer ima CANBUS. Oduševljava me spajanje na Bluetooth, spoji se za manje od 10 sekundi.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od fordst » nedelja, 15. sep. 2013. u 11:28h

Pioner AVH -3300bt sam kupio kod glavnog zastupnika za pioner u MKD. Oni su rekli da imaju sve sto je potrebno za ugradnju...
Dosao subotu ujutro tj juce i nastala je frka...Covek koji je glavni u prodavnice pitao me jel fokus iz 2007? (iako sam mu pre par dana rekao da je 2009).Ja mu kazem ne iz 2009 i da je malo drugaciji model.Poceo je zvati po telefone i ono sto sam mogao cuti (nisam se previse zamarao-mozda sam trebao) jedan DIN - dva DIN-a... Zatim porucili su mi kafu dok sam cekao.Rekao mi je prodavac da nije siguran oko maske i jel imaju.Cekao sam jedan sat i kao hajde nasli su kao prva je bila ostecena (ocito da su lagali ,verovatno su trazili i na kraju odlucili da montiraju na DIN 1 koja odgovara na ford focus 2)...a izgleda nisu hteli da odem.Otisao sam u profi kuca koja se bavi sa montazu za masku su mi naplatili 20 eu,za antenu 1,5eu za neke konektore da radio bude plug and play a da ne spajaju zice oko 9 eu (ako nisu lagali jer je auto bio u servis i nisam video jel treba to il ne) i za ruku 15 eu. Oko 45 eu.Siguran sam da su sve kvalitetno odradili sem malo estetski deo. Radio je odlicno i kvalitet je odlican al me malo nervira taj prazni prostor.Posto se ti vise razumes od mene reci mi jel mu celo ime na tu masku 2 DIN? Kako da ga budem potrazio na e-bay ili amazon ili na neki sajt?
By the way oko kamerice ,decko koji je radio rekao mi je da moze za 40 eu da ugradi kameru (kamera+ugradnja) koja se ukljucuje automatski cim ubacim u rikverc.E sada pitanje kakav je kvalitet kamere,jel pokazuje te linije il ne jel kvalitetna il ne...Ma reci mi koji je model tvoja kamera pa mozda je i ja narucim a tu platim jos montazu.
I da jos jedan minus je da sam izgubio komande jer kako su mi rekli trebalo bi se par stvari ugraditi koji su bas jako skupi i da mi se ne isplati... (a mozda i nemaju "te stvari" pa da bi me lakse otkacili). Bluetooth i kod mene radi odlicno .
Al kakav je bio fabricni radio, milion puta bolje ovako bez te komande jos da sredim ovo sa kameru i sa masku ako je moguce pa da mi bude sve onako kako zelim.

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » nedelja, 15. sep. 2013. u 19:58h

Ček, ovaj 3300BT je 2 DIN ili 1 DIN? Tražio sam ga po guglu ali nisam našao taj model.
Adapter za antenu ti treba.

Moja kamera je ova:
http://www.aliexpress.com/snapshot/254940249.html

Oko 100 eura košta modul s kojim ti rade i kontrole na volanu.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od fordst » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 17:49h

http://www.pioneer.eu/uk/products/archi ... /page.html
Link za model AVX 3300bt. 99% mislim da je prodavac rekao da je 2 DIN. A posto su ostale po jedan cm prazan prostor sa obe strane ocito da maska (a verovatno i nema maska jer je spolja ona fabricna a oni su ugradili samo umetak koliko vidim da ubace pioneer). Pitacu na tel kakvu kameru nudi za da ugradi ako je neka marka uradicu to za 40 eu ako ne onda tvojim putem i ostace mi jos da nadjem neku masku ili da zalepim nesto neka guma,koza il sta god smislim da popunim to prazno mesto jer mi bode oci i me nervira.Da sam hteo da stedim ustedio bi i na DVD player i na ugradnju i na sve...a ovako dao sam sve sto se od mene trazilo a nisam dobio (vizuelni ne audio efekt) da budem 100% zadovoljan.
Reci mi u cemu je razlika izmedju 2 DIN i 1 DIN?
p.s. procitao sam da je potrebno 2-DIN

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6049
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od Daniel » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 20:01h

evo objasnjenja :)

[youtube][/youtube]

1din je visine 50mm a 2din 100mm
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od BojanM » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 20:52h

A ključni deo je pred kraj videa, koji kaže - prepevano - proveri na šta liči radio u tvojim kolima, jer je moguće da ti je potreban uređaj specifičnog oblika.

Konkretno, radio u Mondeu mk4 nije u skladu sa tzv. DIN standardom (kodifikovan/potvrđen i kao ISO7736) koji propisuje dimenzije jedne audio jedinice čija prednja maska taman pokriva otvor veličine 2x7 cola iliti kako je to danas uglavnom prihvaćeno, 50x180 milimetara. Sam uređaj bi trebalo da "legne" u otvor za 2DIN uređaj (100x180mm) - pod uslovom da nije predubok, pošto standard nije propisao koliko treba pozadi ostaviti mesta - ali prednji panel treba popuniti odgovarajućom adapterskom plastikom (blendom) koja će da zatvori rupu koja ostaje posle demontaže fabričkog uređaja. Te plastike mogu da se kupe, ali (bar ovde) nisu baš bile jeftine i samo povećavaju cenu ionako skupih 2DIN uređaja.

Bolja je strategija u startu kupiti uređaj koji je specifično namenjen automobilu u koji se ugrađuje, ako ni zbog čega drugog zato što su onda komande pristojne veličine, umesto da budu stisnute na parčence plastike oko ekrana... A ako je uređaj iole inteligentno napravljen (čitaj: ako njegov tvorac nije želeo da uzme kajmak prodajući adapter) radiće automatski sa fabričkim komandama na volanu i, generalno, neće biti potrebno preterano budženje.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od fordst » ponedeljak, 16. sep. 2013. u 21:42h

Bar znam da nisu me zeznuli oko tog DIN-a. :) Ne bi mogli toliki radio/dvd player da ubace u DIN1.Ma DIN2 nije kompatibilan ni sa ford focus 2009 FL ne samo sa mondeo mk4, al dobro,mozda i ja ne treba da cepidlacim jer fabrika je fabrika sve ostalo je skup hobi koji ko zna jel moguce biti 100% fit.I ovako je mnogo,mnogo bolje.

http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... AA&dur=746

Fabricno radijo je ovakvo kao na slike,znaci isto kao kod mondeo mk4 i nije kvadrad zato verovatno i ima te praznine.
Verovatno cu pored kamere zameniti i zvucnike sa neke jace i kvalitetnije,najverovatno sa pioneer posto ocito ford je i tu stedio (bez pojacala i sl),mozda stavicu dok su vrate "otvorene" postavicu dodatnu zvucnu (toplotnu izolaciju) i to je to.
Nego neka oprosti BO malo smo se raspisali u njegovu temu a mozda bi ja to trebao da slikam pa da stavim slike da ne budu samo prazne reci.Pozdrav

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » utorak, 17. sep. 2013. u 10:38h

Meni ne smeta, ali ako modovi hoće, slobodno neka izdvoje thumbsuph

Ista je rupa za radio u Mondeu Mk4 i Focusu Mk2FL.

A dokaz da treba dobar adapter je ovo:
Slika
Slika

Kolega sa FFK je nedavno ugradio, njegove su slike.
Samo što je platio ovaj crni adapter i kavez 122 eura. Da, 122 eura, nisam mogao vjerovati kad je rekao.
A u našem Grand Autu je to još skuplje, 160 eura!
Bolesne cijene..

A vidi ovaj adapter:
http://www.aliexpress.com/item/CARAV08- ... 35842.html
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

fordst
Poruka: 204
Član foruma od: ponedeljak, 29. nov. 2010. u 16:35h
Lokacija: Skopje-Makedonija

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od fordst » utorak, 17. sep. 2013. u 15:40h

STRASNO DOBRO IZGLEDA,SAVRSENO!!! Sto se izgleda tice i kod mene sam hteo (i nadao se) to al...dobro. E sada cena od 120 eu il 160 eu je previse za jedan komad plastike pa makar i ostao taj 1cm praznine. Jel znas gde je mozda tvoj kolega sa FFK to kupio? U kakvu prodavnicu da potrazim to? Pitam te jer CRO je znatno skuplja od MKD skoro sve je puta 3. Mada da budem iskren i kada bih ga nasao za 50eu nisam siguran dali bi ga kupio. Onaj link je jako interesan al opet ,nije toliko jeftin da bih experimentisao jer zamisli platis 40 eu i pola cm je visak il manjak? Tako da ako vidim to tu negde u MKD i moze se montirati mozda bih pristao do 40-50 eu. Ako ne onda jos kamera i zvucnici i nista vise.

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » utorak, 17. sep. 2013. u 23:49h

Neke triper kombinacije su bile što se tiče nabave tog adaptera, neznam detalje.

Danas sam konačno kompletirao kameru..

Išao sam ju "testirati", provjerio samo koje su udaljenosti.

Prve slike su udaljenosti od podloge koja je u ravnini sa zemljom, najniža točka.
Druge slike su gdje mjerim udaljenost na 40 cm visine (otprilike na toj visini je prednja tablica, barem na Mondeu.
Traka iznad je na 50 cm od zemlje.

SlikaSlika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika

Za zadnju sliku sam mjerio 15 cm razmaka (donja plava crta u ravnini sa donjim dijelom monitora).

Malo je čudno pratiti vožnju u rikverc preko kamere, ipak ostajem na retrovizorima a ovo samo kao kontrola za razmak.


Dobra stvar kod kamere je što se pali i ako HU nije upaljen, pali ga čim prebacim u rikverc. Ali se onda malo zblesira, kad sam izbacio iz rikverca nisam mogao upaliti HU. Zašto, ne znam..

P.S. LEDice na osvjetljenju tablice rade normalno, ne blinkaju više.. Zašto - neznam. Pretpostavljam da je zbog iscrpljenog akua to bilo.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od Iosis » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 15:56h

Ajd samo ako ti nije teško uslikaj s vana kako izgleda kamera i na koje si mjesto postavio.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9670
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od macaneli » ponedeljak, 23. sep. 2013. u 21:58h

kamera ide iznad tablice gde je osvetljenje iste
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » utorak, 24. sep. 2013. u 13:36h

Prvo malo beadinga od Sonaxa..

Slika

Slika

Slika

Slika


Isprike što stavljam slike prljavog auta, u Ivaniću nemam gdje oprati auto :mad:
Slika

Slika

Slika

Slika



Danas stiglo: :jeeej:
Slika
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od totti » utorak, 24. sep. 2013. u 14:17h

bo. piše:Isprike što stavljam slike prljavog auta, u Ivaniću nemam gdje oprati auto :mad:
:doh: :zuti:
Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od milan_gt » utorak, 24. sep. 2013. u 16:46h

meni ovo zadnje lici na neku domacu.. :)

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » utorak, 24. sep. 2013. u 17:08h

E totti, prijatelju moj (iako voziš kriva kola mrgreen ), tako glupavo radno vrijeme imam da ne stignem ništa obaviti. Srce mi se para kad ga vidim ovako prljavog..
Ali u četvrtak slijedi detailing, ima da se sjaji ko pasja kesa.

Milane, to je meni bolje od šljivoviskija mrgreen
P.S. da si bio na Čarapićevom Brestu, mogao si probati moju domaću šljivu 25 god. staru.

U kanisteru je jedan od najkvalitetnijih šampona za predpranje (snow foam), dugo mi je na listi želja.

Zaboravio sam napomenuti, ako stavljate kameru za rikverc poput ove, gledajte s koje strane je osvjetljenje tablice.
Nisam pazio i sad mi kamera zaklanja dio tablice jer je ledica s kontra strane.
Da sam ju stavio u lijevu rupu sve bi bilo OK.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od Iosis » utorak, 24. sep. 2013. u 18:06h

Hvala za slike! :beer:

Samo stvrano si ga mogao oprativ, sramota da bude ovako prljav... :vid budale: mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » četvrtak, 26. sep. 2013. u 14:06h

I ovo je konačno rješeno..

Slika
Slika
Slika

Sad još zalijepiti tablicu.

Nisam još siguran da li da farbam donju rešetku u crno ili ne..
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od milan_gt » četvrtak, 26. sep. 2013. u 18:37h

bravo bravo..e znam ko ima dva hrom lonca od x-type jaguara 3.0 V6 AWD, elipsasti su i oba izlaze pravo, izgledalo bi super..

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9670
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od macaneli » četvrtak, 26. sep. 2013. u 18:42h

Rupe na masci su za dnevna sverla ili onako?
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od milan_gt » četvrtak, 26. sep. 2013. u 18:45h

tako je vabricki..

u stavri sta ja njemu nudim lonce, uzecu ih ja.. :D

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » četvrtak, 26. sep. 2013. u 23:44h

milan_gt piše:bravo bravo..e znam ko ima dva hrom lonca od x-type jaguara 3.0 V6 AWD, elipsasti su i oba izlaze pravo, izgledalo bi super..
Za to moram prvo nabaviti zadnji difuzor. A kako je malo skup, to će pričekati.
macaneli piše:Rupe na masci su za dnevna sverla ili onako?
Tako je OEM i da, modu DRL unutra. Ali neću ih stavljati, to mi je bezveze.
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Avatar korisnika
bo.
Poruka: 1027
Član foruma od: petak, 10. dec. 2010. u 20:02h
Lokacija: Majkovac

Re: Mondeo Jr., 2,5T

Poruka od bo. » petak, 27. sep. 2013. u 23:18h

Zalijepio tablicu..
Slika
Mondeo Mk4 2,5 Duratec Titanium

Focus Mk2 FL 1,6 Duratec 2010 Colorado red

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“