Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Focus 1.8 tdci gia

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » subota, 12. jan. 2013. u 21:57h

Posle nekog vremena trazenja, neckanja zbog drugih misljena itd. pao je izbor na focus. Focus je 2002god, crni, gia, 5 vrata itd.
Evo slika, svi komentari su dobrodosli..

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Nisam stigao da ga operem. Svaki komentar dobrodosao, cak i negativan.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od Lale » subota, 12. jan. 2013. u 22:00h

Lepo izgleda, enterijer deluje sačuvan i negovan.
Slika Slika

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od bojan_kv » subota, 12. jan. 2013. u 22:01h

Lep autic,, a enterijer mu je tek :wub: A sto ga parkiras ovako na ivicnjak sa pola tocka na ivicnjaku, a pola u vazduhu? ;) :)
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
darioculibrk
Poruka: 1194
Član foruma od: nedelja, 10. jan. 2010. u 22:47h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BiH

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od darioculibrk » subota, 12. jan. 2013. u 22:33h

Lale piše:Lepo izgleda, enterijer deluje sačuvan i negovan.
Narocito ovi rukohvati na vratima :P I kod mene su bez, osjetljivi su bas. Posebno na zenske ruke i prstenje :D
Ford Focus 1.6 TDCi (115 KS) 2013 (2021-)
Ford Focus 1.8 16v Zetec E, 2002 (2013-2021)

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » subota, 12. jan. 2013. u 22:38h

bojan_kv piše:Lep autic,, a enterijer mu je tek :wub: A sto ga parkiras ovako na ivicnjak sa pola tocka na ivicnjaku, a pola u vazduhu? ;) :)
Takav mi je style tebroni. Salim se, kad je van ivicnjaka desilo mi se dva puta da su pijani soferi odneli retrovizor a jednom i pola vrata, a da se vracam sto puta kad parkiram mrzi me.

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » subota, 12. jan. 2013. u 22:43h

darioculibrk piše:
Lale piše:Lepo izgleda, enterijer deluje sačuvan i negovan.
Narocito ovi rukohvati na vratima :P I kod mene su bez, osjetljivi su bas. Posebno na zenske ruke i prstenje :D
Da. Skinuo sam onaj prvi deo koji i nije nesto izgreban da bi dosao do unutrasnjeg rukohvata koji je ocajan, naiso sam na tri srafa koja sam skinuo ali rukohvat ne ispada, izgleda da je taj unutrasnji deo rukohvata spojen sa tapacirom, pa ne moze samo da se skine, i onda sam zajebo. Bas mi je krivo, imam neku braon karbon foliju koju bi oblepio na unutrasnji deo rukohvata, lepo izgleda, slicne je boje kao lajsna na tapaciru, a i nece da se grebe kao ova gumirana farba.

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » nedelja, 13. jan. 2013. u 20:10h

Tek sad videh gde sam postavio temu. Molim administratore da prebace ovu temu u ``automobili clanova``.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6050
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od Daniel » nedelja, 13. jan. 2013. u 20:47h

odlican autic, neka te dugo sluzi!

tema pomerena..
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
sreckotddi
Poruka: 271
Član foruma od: nedelja, 28. jul 2013. u 23:00h
Lokacija: obrenovac

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od sreckotddi » nedelja, 13. jan. 2013. u 20:53h

lep autic,neka te verno sluzi... za kozu hemel krema i teraj... :clap:
Kom opanci tom i dzeri

Avatar korisnika
Shapa
Poruka: 111
Član foruma od: sreda, 25. jan. 2012. u 18:10h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od Shapa » nedelja, 13. jan. 2013. u 21:21h

Ima airbag na volanu kao da je proizveden 2003/2004

Prvi put vidim bež enterijer, za promenu izgleda ok, valjda neće biti muke oko održavanja čistoće
Slika

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9899
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od sasa_f1 » nedelja, 13. jan. 2013. u 21:44h

Shapa piše:Ima airbag na volanu kao da je proizveden 2003/2004
Zato sto je prelomna godina restilizacije 2002. A taj detalj na airbag-u (tj veci logo) je detalj koji je promenjen sa restilizacijom.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od totti » nedelja, 13. jan. 2013. u 22:11h

:ne:
Restilizacija je počela 11/2001, a veći logo na volanu ima veze sa početkom ugradnje crash senzora u Focusa thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od nikola_focus » nedelja, 13. jan. 2013. u 22:14h

Evo totti me pretece, pisao je Dragomir o tome, poceli su da ugradjuju senzore posle maja 2002, pa otud i veci znak na volanu (meni licno je lepsi manji znak, ali nebitno). Moj Fokus to nema, proizveden sredinom maja, tako nesto. Inace, odlicna oprema, odlican primerak, nek te dugo sluzi thumbsuph

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9899
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od sasa_f1 » nedelja, 13. jan. 2013. u 22:24h

Jao tacno, procitah negde to. :doh:

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 19:11h

Hvala na komentarima. Planiram da mu malo osvezim enterijer kirbijem i namazem neku kremu za odrzavanje koze jer je dosta kruta.
Takodje planiram da:
1. Stavim xenone (vec sam kupio H7 5000k), i zamenim sve unutrasnje sijalice i sijalice za zadnju tablicu smd sijalicama
2. Zanenim bocne narandzaste migavce belim (ako neka zna gde mogu da ih kupim)
3. Fali mi poklopac na jednoj felni. I to moram negde na nadjem jer ovi sto se prodaju po prodavnicama i buvljaku nisu isti
4. Kilometar sat mi se uopste ne svidja i voleo bi da izgleda isto kao na onim zetec modelima tj siva pozadina crvene kazaljke. E sad pitanje je da li mogu samo negde da nabavim pozadinu i zamenim je ovom crnom postojecom ili moram da kupim ceo kilometar sat. Takodje prekidac podesavanja intenziteta osvetljenja instrument table me nesto zeza, u nekom polozaju pojaca svetlost do kraja a kada ga odvrnem do kraja smanji isvetlost kao da je podesen na sredinu.
5. Poliranje spolja itd.
Ono sto je najbitnije a sto sam primetio i moram hitno da resim je:
6. Kad zaljuljam zadnji kraj iznad zadnjeg desnog tocka cuje se tak tak, pretpostavljam na mestu gde se amortizer srafi za skoljku.
7. Zadnji diskovi imaju riseve i primecujem da su zardjali sto znaci da plocice ne prijanjaju ili da su pri kraju, ili pa cilindar nesto ne valja.
8. Kada ga ujutru upalim ponekad se cuje dudup, dudup, dudup. Cini mi se da se malo vise cuje kod desnog tocka nego kod levog, mada kada otvorim haubu zvuk dopire negde izmedju motora i sofersajbne. Mozda je i zamajac mada je kvacilo mekano ka u sir, odvaja na pola i nema nikakvih vibracija pri startu.
9. I najbitnije, nesto sa prednjim trapom ne valja, na neravnom putu volan ide tamo gde je ulegnuce, po auto putu je vrlo nezgodno da se izadje iz kolotraga, a pri vecoj brzinim kad se udari u rupu auto onako proseta levo desno. Znaci svaka neravnina se na volanu oseca i vuce ga tamo vamo. Nista ne lupka, ne zvecka na trapu vec samo onako ne slusa.

To je to otprilike to sto planiram u dogledno vreme da sredim. Ako neko ima neku ideju za pomoc bio bi mu zahvalan.

Avatar korisnika
PMilan
Poruka: 716
Član foruma od: sreda, 7. dec. 2011. u 16:57h
Lokacija: Beograd

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od PMilan » ponedeljak, 14. jan. 2013. u 23:45h

Najlakse ti je da ga nateras na kanal negde i vidis trapove i sve ostalo sto te zanima tamo dole :-)

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » petak, 18. jan. 2013. u 19:26h

Ok, Na kanalu je sa trapom sve ok. Fali mu regflaza najverovatnije

Avatar korisnika
peca
VIP
Poruka: 2470
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 15:10h
Lokacija: Beograd - Mirijevo
Kontakt:

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od peca » subota, 19. jan. 2013. u 00:10h

U kakvom stanju su ti amortizeri ? Rekao bih da nisu baš sjajni.
milan_gt piše:ja gledam auto kao celinu i najbolja i najteza stvar je postici da ima ono nesto a da ne mozes uperiti prstom na to nesto..a to je dosta teze uraditi nego zamazati felne u neku drecucu boju..
ssf01 piše:skontao sam... da moze covek bi cipovao i vedrana da bolje koristi dzoger :D
ssf01 piše:Auuu am cu sutra brisat ov femunkdd e probud uf

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » nedelja, 20. jan. 2013. u 09:01h

Nisam neki poznavaoc mehanike ali mislim da su amortizeri ok. Ne lupaju, ne ljuljaju preko lezecih policajaca. Sta znam

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21126
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od Markedjani » nedelja, 20. jan. 2013. u 10:39h

Mora da se odradi centriranje prvo zadnjeg trapa pa onda prednjeg trapa.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » nedelja, 20. jan. 2013. u 16:13h

ok. idem sutra

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » četvrtak, 21. feb. 2013. u 20:59h

Odradjeno centriranje trapa tj. reglaza. Dosta je bolje, ne vuce vise u levo, mada jos uvek volan mora da se drzi cvrsto preko neravnina i rupa. Malo je bolje posle reglaze ali osecam da nije to to. Ovi sa reglaze su mi rekli da je trap ok, ko zna sta bi moglo da bude

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21126
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od Markedjani » četvrtak, 21. feb. 2013. u 21:03h

Da li su centrirani prednji i zadnji trap ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Romano
Poruka: 164
Član foruma od: nedelja, 15. maj 2011. u 22:00h
Lokacija: Zagreb

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od Romano » subota, 23. feb. 2013. u 17:32h

zanimljiv interijer ali i nesto zahtjevniji za odrzavanje....

boja je isto malo nezahvalna ali lijepa (kad je cista mrgreen )

nisam bas neki ljubitelj koze...odnosno sviđa mi se samo u kombinaciji pola-pola (kak ima npr volvo)

e sad...cudno mi je za ovaj sat da imas te zute kazaljke s tom opremom....kod mene je onaj ljepsi sat u originalu a auto je 2000god,isto dizel a nije ghia,te isto tako mi se vise sviđa manji znak na volanu od ovog....

zmigavce svakako stavi bijele...puno ga proljepsa....mozda bi na tvom mjestu stavio originalni radio te adapter za usb...bolje mi izgleda kad je ta rupa za radio skroz popunjena i to je to... thumbsuph

ariton
Poruka: 62
Član foruma od: subota, 17. nov. 2012. u 20:51h

Re: Focus 1.8 tdci gia

Poruka od ariton » ponedeljak, 25. feb. 2013. u 09:39h

Romano piše:zanimljiv interijer ali i nesto zahtjevniji za odrzavanje....

boja je isto malo nezahvalna ali lijepa (kad je cista mrgreen )

nisam bas neki ljubitelj koze...odnosno sviđa mi se samo u kombinaciji pola-pola (kak ima npr volvo)

e sad...cudno mi je za ovaj sat da imas te zute kazaljke s tom opremom....kod mene je onaj ljepsi sat u originalu a auto je 2000god,isto dizel a nije ghia,te isto tako mi se vise sviđa manji znak na volanu od ovog....

zmigavce svakako stavi bijele...puno ga proljepsa....mozda bi na tvom mjestu stavio originalni radio te adapter za usb...bolje mi izgleda kad je ta rupa za radio skroz popunjena i to je to... thumbsuph
Enterijer je zajeban ko kratko cebe, mnogo se prlja, ali je koza dobrog kvaliteta pa je prijatna za sedenje, a sedista imaju i grejace sto je plus kad je ovako hladno, videcemo leti kako ce biti.
Sedista sam oprao i namazo kremom za kozu tako da je sada boja mnogo lepsa i meksa.
Sto se tice kilometar sata ni meni se nije svideo pa sam ga juce skinuo prelepio kazaljke crvenom folijom i umesto obicnih pozadinskih sijalica ubacio smd sa 5 dioda tako da sada svetli ko las vegas, vidi se cak i danju. Nisam smeo da skidam kazaljke da i tu stavim jace diode jer sada pozadina svetli jace od kazaljki. Promenio bi i celu crnu pozadinu nekom belom ili sivom, pa ako ima neko da ih prodaje ili radi u photoshopu, corelu, pa da odstampam, bio bi mu zahvalan.
Migavce trazim da zamenim belim ali ne mogu da ih nadjem vec nekoliko dana, niko ih nema na stanju.
Cd necu da menjam jer se ovaj uklapa uz osvetljenje, premesticu ga nize jer ima AUX, a iznad njega stavljam tablet, samo da smislim kako da napravim drzace koji ce da idu izmedju cd-a i te plastike koja pokriva 1din otvor. Mislim da je to idealna kombinacija, jer fabricki cd ima ocajan zvuk, a sa ovim cd-om je zvuk odlican, jos kad se metne tablet koji ima sve moguce ekvilajzere onda je perfektan, a tu je na tabletu i navigacija, mp3, dvd, divx, tako da je za duza putovanja super, a i cerkica nece da mi skace nad glavom kada gleda pepu prase.
Zamenio sam i sve sijalice unutra smd diodama, na plafonu dve sa po 20 dioda, iznad nogu vozaca i suvozaca sa po 10 dioda. Ostalo mi je jos da zamenim svetlo zadnje tablice i pozicije jer sam ugradio i xenone h7, 5000k.
To je sto se cackalo oko fokusa, bilo je lose vreme pa nisam zavrsio jos neke sitnice. Ubacicu slike u toku dana

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“