Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od zoki51 » sreda, 5. sep. 2012. u 01:16h

Kako je red a i obecao sam .......napokon sam dosao u vlasnistvo automobila za kojega se iskreno nadam da ce me sluziti do kraja moga vozackoga staza :D
Kada sam pre dva meseca resio da kupim za odlazak u penziju automobil koji ce ispuniti sve moje kriterijume nisam ni sanjao da ce to biti Ford!
Zatim sam posle 4 modela raznih proizvodjaca automobila a uz predloge mehanicara obratio paznju na Forda,,,,,,i naisao na ovaj prelep forum!
Iskreno se zahvaljujem clanovima foruma na beskrajnom strpljenju u mom prvom obracanju na forumu jer sam izbor sveo na MONDEO .....doduse na dizel varijantu po prvi put u zivotu !!
Saznao sam gomilu lepih i korisnih informacija ovde na forumu i krenuo u potragu naoruzan nekim osnovnim poznavanjem modela Mondea. :P
E muke su nastale kad sam po oglasima trazio veoma odredjen model zatim enterijera pa opreme ali i spoljasne boje automobila..........jer zelim pre svega da se osecam prijatno kad udjem u njega i odem na godisnji odmor..(za grad i za krace udaljenosti do 50km imam drugi automobil ) :)
Verovali li mi drugari ili ne a nemam razloga da lazem ......presao sam preko 1000 kilometara po raznim oglasima po celoj Srbiji!! Od vojvodine (subotice ) pa do leskovca ....kursumljije i da ne nabrajam vec medjutim.......sliek i reci preko telefona su jedno al u realnosti kad pogledam u zivo sto bi rekli je neka druga prica!
Desavalo se da sednem i odmah se vratim kuci jer sve i svasta su ljudi lagali pa cak i slali mi slike koje uopste nisu od auta koji prodaju vec nekog drugog pa cak i druga boja! :diablo: :diablo: :mad:
I da skratim.....nadam se da nisam dosadan.......
Natrcim preko prijatelja jednog do telefona coveka koji se razmisljao dali da uopste proda Mondea jer ima 3 auta u kuci a retko vremana da se vozi,i posle 10 dana kukanja ui ubedjivanja PRISTANE ! :D
Odem lepo sa sinom i kupim ga bukvalno za 15 minuta !
Razlog je .......sto je kilometraza realna......covek je realan i iskren i 1 vlasnik u Srbiji a i licno ga uvezao!
model je iz 2001g
motor TDDI 2000ccm
presao 267000 kilometara
Ghia oprema
E onda krenem u potragu za dodatnom opremom.....ali planovima za sredjivanje jer zelim da mu dam licni pecat,,(na kraju ja cu ga samo i voziti a i nije u daljnoj buducnosti za prodaju dalje tako da....) :wub:
Volan nije nigde iskrzan izguljen al sam resio da ga presvucem novom kozom iduce nedelje crna mat iskljucivo!
Rucka za rucnu kocnicu porucena od naseg kolege sa foruma SANDOKAN
http://www.ruderacing.co.uk/Clearance/c ... _info.html
Kupljene i ugradjeni stitnici na bocnim vratima za vozaca i suvozaca(po meni verujte nema neku funkciju da stiti od promaje pri otvorenom prozoru) ;) al mu je dalo po meni neki smek !
Zavesice za prednje tockove gumirane kupljene i ugradjene na zadovoljstvo! Legle su kao da su fabricki namestene ...bez muke .....
Rolo zavesica iz dva dela ali na jednoj duzini za zadnju soferku (poluprovidna mrezica....zastita protiv sunca )
Naruceni sa Ebay hromirani detalji za istrument tablu
http://www.ebay.co.uk/itm/COVER-VENTS-F ... 20c9fa14dd
http://www.ebay.co.uk/itm/RINGS-VENTS-F ... 19d4ea6a19
http://cgi.ebay.fr/PLAQUE-LA-FORD-MONDE ... 19d497c79f
http://cgi.ebay.fr/PLAQUE-LA-FORD-MONDE ... 20ca6ba327
Takodje je u planu i....Xcarlink Digitalni šaržer V5.....iz razloga sto ne zelim da se resavam mog fabrickog cd-a600 (koji i ne koristim al mi je lep!! )a uz to ne zelim izgubiti komande na volanu! :)
Kuka obavezno! jer ako da BOG dragi na prolece ce doci i gliser i prikolica (skoro sam polozio za upravljanje camcem) :D
Retrovizor bluetooth kabinski....duzi od fabrickog za 9cm ....fabricki mi je mali.....nepregledan
To su neki trenutni planovi koji su u realizaciji ai slike ce biti dodatno postavljene kad stignu i ugrade se delovi !

MOJA ZAPAZANJA pozitivna i negativna za automobil.
POZITIVNA:
Ladja prava na nasim ocajnim putevima rupe i neravnine prosto upija (16 coli tockovi mislim realno da su ok za taj auto tih gabarita)
U kabini tih da mi prosto smeta na moment tisina ! ne cuje se nsita pa cak ni sum tockova (otovrim malo prozor da cujem bar buku vetra spolja po neki puta) hahahaha
Potrosnja ?nisam merodavan jos ali po bordu mi pokazuje na brzini od 100km/h 9.1 do 9.2l e sad tu ej ono ..........nikad nisam vozio dizela pa non stop krecem prvom i drugom brzinom do 2,500 obrtaja sve mislim nece da potegne jer nije benzinac ! al naucicu da vozim dizela ! lol
Izuzetno lepo poteze u preticanju i to u svim brzinama ....recimo od 70km/h cak i u 5-toj
Sediste vozacevo (za ostala me bas briga jer se uglavnom ja i moja zenica vozimo) me odusevljava sa podesavanjima ali i udobnoscu! Ni pretvrda ni premekana a i lumbalni deo se posebno steluje (za dug put milina)
Kocnice,,,,,,sta da kazem a smejacete se sada,.....prvih dana su mi oci ispadale leteo sam ka volanu bar 50 puta ! jednom i glavom umalo da se zakucam ....automobil se bukvalno trenutno zaustavlja na pomisao! Nije ni cudo kad su 4 diska.....Lepota!
Pregarde za sitnice su bas tanmo gde treba da budu ! Ima ih dosta i prelepo rasporedjene ...,
Osvetljenost automobila pri ulasku i izlasku iz istoga je veoma diskretna i jako korisna!Od podnog dela prednjeg i zadnjeg pa do krovnog dela ceo automobil je u ful svetlu samim time i nocu jako pregledan thumbsuph
Gepek ogroman!Staje bukvalno sve sto se zamisliti u zenskom umu moze poneti!! hahahaha (zna se koliko im kofera treba ....hmmm)
Fabricka svetla su mu KSENONI d2s 4300K cini mi se ......i noc pretvaraju u dan verujte !

MANE:
Ima ih nije da ih nema ali po meni jako zanemarljive i to ne samo kod konkretno primerka vec citajuci po internetu i kod drugih! Ali ja cu biti iskljuciv na mom primerku.....mada sam po prirodi perfekcionista (znam da to ne valja bas u praksi ali sta cu jace je od mene ) :/
Prednja hauba je bukvalno istackana od kamencica (jako los kvalitet laka fabricki )
Vrata prednja nisu pocela da pokazuju tragove korozije bar za sada po pdonjem unutrasnjem rubu(sto je isto fabricka boljka )ali su zato i ona po spoljnom rubu malo naceta lak povrsinski isto od rizle ili kamencica sa puteva onako tackasto naceta(moje ubedjenje je da su sirine guma krive a uz to i nema zavesice da sprece bacanje )
Prednji rub praga do samog prednjeg tocak levi desni u duzini od 10 do 15cm......bukvalno nema boje ni laka !!! Skinula ga rizla (opet po meni jer nema zavesica koje bi stitile taj naj izrazeniji deo koji je na udaru guma) Srecom!! nije i osnovna zastita (boja ili kataroforea stradala )SRECOM kazem jer,,,,,odmah sam zastitio osnovnom cink farbom i +antirombom +zavesice ! tako da sam sada miran jako dugo!
Izuzetno direktan servo volan,,,,,,mogao bi biti manje direktan(na mali pomak odmah reaguje)ne ostavlja mesta lezernoj voznji a bas vozac Formule 1 nisam pogotovo pod stare dane....
Ne bas sjajna preglednost pozadi (zasluga po meni malog kabinskog retrovizora ali zadnjih naslona za glavu na zadnjim sedistima koje sam odmah uklonio ! )
Moj zakljucak za sada:
veoma zahvalan auto za duga putovanja ali ne bas mali za gradske uslove parkiranja....lep?? kako kome meni jeste :) zadnji deo vise od prednjeg iskren da budem!
Slike cu pokusati postaviti al gledaju i citajuci uputsstvo na forumu nista mi nije jasno kako da se odmah vide slike u temi a da pri tome ne bude samo link pa da se prvo mora kliknuti na taj link da bi se slike otvorile ......ako nebudem mogao postaviti iskreno cu moliti nekoga da za mene postavi slike a ja cu mu ih poslati na mail il kako vec !
Nadam se da nisam smorio vec eto iskreno sam napisao moje utiske

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena: Daniel, na dan sreda, 5. sep. 2012. u 10:09h. Ukupno izmenjeno 5 puta.
Razlog: spojen post i sređeni linkovi slika... ubuduće ne piši post za postom u tako kratkom vremenskom roku... koristi opciju edit. / promenjen host

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od milan_gt » sreda, 5. sep. 2012. u 09:19h

to za rizlu nema pomoci i kod svakog auta je tako..novog starog nebitno..a ako si te prednje zavesice stavio onako kako mislim da jesi, u njih ce se skupljati vlaga a kasnije i so i mos da se pozdravis sa pragom..

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Daniel » sreda, 5. sep. 2012. u 09:55h

sredjeni linkovi slika ;)

cestitam na kupovini..

drugi put vezi pojas pa kad kocis neces uderiti u volan mrgreen
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
mezzano
Poruka: 196
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 12:42h
Lokacija: Leskovac (Pertate)

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od mezzano » sreda, 5. sep. 2012. u 10:00h

Ja i dalje ne vidim slike... :wtf:

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Daniel » sreda, 5. sep. 2012. u 10:02h

jos uvek?? kod mene se sve vidi o_O
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od totti » sreda, 5. sep. 2012. u 10:09h

Sredjeni my ass... :D
Slika

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6046
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Daniel » sreda, 5. sep. 2012. u 10:10h

jel sad vidite?? promenuo sam host, bas smo komentarisali svima drugacije pokazuje slike postimage host :D
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od milan_gt » sreda, 5. sep. 2012. u 10:13h

ja sam slike video na hr forumu..ovde ih nema :D

nek te dobro sluzi.. thumbsuph

daj neku sliku celog auta od napred/nazad..

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od totti » sreda, 5. sep. 2012. u 10:15h

milan_gt piše:daj neku sliku celog auta od napred/nazad..
Upravo to.
Slika

Avatar korisnika
mezzano
Poruka: 196
Član foruma od: subota, 6. avg. 2011. u 12:42h
Lokacija: Leskovac (Pertate)

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od mezzano » sreda, 5. sep. 2012. u 10:28h

ssf01 sad je sve u redu. Vide se sve slike. :)

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Neša » sreda, 5. sep. 2012. u 10:58h

Lep je. Može još neka slika. Volan je baš za moj ukus,kod Focusa je još direktniji tako da zna da smeta pogotovo starijim ljudima i stvara osećaj nestabilnosti na autoputu,dok mondea vozis opušteno pri velikim brzinama. Gde si nabavio zavesice hoću i ja da stavim?
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Lale » sreda, 5. sep. 2012. u 12:16h

Lep, a zahtevna boja kako eksterijera tako i enterijera, ali za pedantnog vlasnika nije problem. thumbsuph
Slika Slika

Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od zoki51 » sreda, 5. sep. 2012. u 14:30h

Pre svega hvala svima na pomoci oko realizacije slika !!! :bravo:
evo da odgovorim..........
milan_gt piše:to za rizlu nema pomoci i kod svakog auta je tako..novog starog nebitno..a ako si te prednje zavesice stavio onako kako mislim da jesi, u njih ce se skupljati vlaga a kasnije i so i mos da se pozdravis sa pragom..
==========================================
ssf01 piše:sredjeni linkovi slika ;)

cestitam na kupovini..

drugi put vezi pojas pa kad kocis neces uderiti u volan mrgreen
===========================================
Nesa piše:Lep je. Može još neka slika. Volan je baš za moj ukus,kod Focusa je još direktniji tako da zna da smeta pogotovo starijim ljudima i stvara osećaj nestabilnosti na autoputu,dok mondea vozis opušteno pri velikim brzinama. Gde si nabavio zavesice hoću i ja da stavim?
===========================================
Lale piše:Lep, a zahtevna boja kako eksterijera tako i enterijera, ali za pedantnog vlasnika nije problem. thumbsuph
Nisam zavesice samo fizicki ugradio zasrafio,,,,,,,,nego napunio i tecnim bitumenom ustvari slicno sredstvo poput antironbe ali se nikad ne steze......(na bazi katrana tecnog bas za auto industriju se koristi za unutrasnjost vrata recimo.) pa samim time nece biti skupljanja u unutrasnjosnosti zavesice blata...soli....vode......bar se nadama i cesto cu kontrolisati.............Jer ,,,auto se zimi i na jesen nece voziti uopste!! Imam drugi manji gradski auto a Mondeo iskljucivo za godisnji odmor i eventualno neki put po Srbiji (mislim na obilazak banja planinskih letovalista.)Znaci jako mala ce biti kilometraza na godisnjem nivou a uz to u letnjim i prolecnim uslovima! :D
Za volan Neso.....neznam kako je kod drugih ali si definitivno u pravu kad kazes da mi stvara osecaj nestabilnosti bas zbog direktnosti koje prenosi na tockove.,,,,,,valjda se jo s nisam navikao no ......polako :D
Lale ako si gledao nekada seriju nasu MAJSTORKSA RADIONICA,,,,,,,E pa ja sam ti na samoj ivici u rangu sa onim sasavim inzinjerom sto je nosio papuce u kolima i kukao da cuej neke zvuke...... lol :doh:
Slike cu postaviti celoga auta ali je uzas boja,,,,,,,zasto......teget je i kad sam ga ispolirao usao je vosak u svaku trunku tackicu i ogrebotinicu na laku pa sad izgleda kao da je pala susnezica na njega a i bio je dosta prasnjav jucer kada sam ga slikao jer stoji na parkingu ispred zgrade a ne peru celo leto ulice u gradu tako da je uzas koliko za 1 dan napadne prasine apogotovo se vidi na tamnoj boji kao sto je slucaj kod mene :(

Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od zoki51 » sreda, 5. sep. 2012. u 14:43h

prijatelji forumasi......imam neke male nedoumice pa molim za savet il objasnjenje.........
1.Bio sam kod sime i gileta jucer u Mojsinju da vidim da kupim 2 felne iste kao moje da imam za .....zlu ne trebalo za druge gume (ako crkne stariji auto)medjutim nemaju taj model ....pitanje : ako znate nekoga da prodaje molim javite mi jer na internetu nisam nasao sa tim oblikom krakova a iskljucivo te trazim.
2. Na Bord kompjuteru.....valjda se tako kaze,,,,,kad pritisnam dugmence na levoj rucici na volanu izadje mi podatak na displeju da mi je kao potrosnja 9,1 (pri 90km/h do 100km/h posle desetak minuta napise na displeju 9,7.......) pitanje glasi: jeli to neka realna potrosnja za TDDI motor i koliko je tacan kompjuter pri prikazu potrosnje ??
3.TEMPOMAT!! Nije nazalost bio u paketu opreme a posto nemam desnu nogu muka mi je da vozim duze od 60 do 70kilometara relacijama jer ukoso drzim nogu na gasu.....pitanje glasi: postoji li mogucnost ugradnje tempomata i dali znate da je neko KONKRETNO to uradio na Mondeu ali i ko bi mi to mogao ako uopste moze ugradio i na moj automobil(cena nebitna)
4.kuka......za vucu......zvao sam neke firtme po Srbiji i informisao se oko nabavke i cene .Nenormalno po meni skupe od 1180 do cak 430eu !!! uzas! Piatnje:ima li neko mozda na prodaju euro kuku? ali namenski za Mondea da se ne cimam sa preradom oko kacenja ?
Hvala :)

Avatar korisnika
Pančevac
Poruka: 1294
Član foruma od: subota, 13. mar. 2010. u 21:57h
Lokacija: Banat

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Pančevac » sreda, 5. sep. 2012. u 14:51h

odličan.
neka te dobro služi thumbsuph
MONDEO 2.0 tdci mk4 titanium x

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Cedo » sreda, 5. sep. 2012. u 14:59h

Sto se tice potrosnje, pokazuje dosta, previse, TDCi pri toj brzini pokazuje bar 5l manje po bordu, tacnu cifru za tvoj model ce ti javiti neki od vlasnika TDDi Mondea, jel znas da resetujes potrosnju, cudno mi je da tako seta prosek, jedino ako je sveze resetovan pa... Inace tacnost zavisi od toga kako i kuda vozis, na otvorenom pri konstantnoj brzini skoro je u potpunosti tacan, na tvom mestu bih proverio potrosnju, sistem od cepa do cepa...

Tempomat bi mnogi hteli ali je izgleda teska komplikacija oko ugradnje, bar za fabricku varijantu..

Srecno sa felnama i kukom :) .. Fin je, neka te posluzi, daj neku sliku sa distance..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Zelj@ » sreda, 5. sep. 2012. u 16:14h

Sretan bio dabogdaaaa. lol
Enterijer pljunuti kao moj, samo tvoja koža je očuvanija,šta mi daš za tempomat mrgreen
To sa bord kompjuterom je malo što bi rekli badavo,nekad mu treba dati vremena da se "stabilizuje" dok ne počne pokazivati korektne podatke.Znači daj mu vremena, barem 5-10-ak min,mada ponekad iz prve počne pokazivati kako treba,tako je barem kod mene.
Usput ljudi, savjete.....čime da očistim prljavštinu sa kožmih siceva,mislim iz pora,kod crne kože to se i ne vidi.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od dule0911 » sreda, 5. sep. 2012. u 18:06h

Koliko ja znam, za tempomat ti trebaju 3 stvari.
Sama instalacija tempomata sa dugmicima i drugom maskom volana. Drugi air-bag posto je zbog dugmica u drugacijem pakovanju (za ovo nisam 100% siguran, mozda moze i obican). I drugi body computer koji ce biti identican tvom samo sa dodatkom tempomata. E ovo je najveci problem naci jer treba sve od opreme da se poklopi na tom autu sa kog je skinut body comp, samo da ima dodat tempomat u odnosu na tvoj.
Za aftermarket varijante ne znam sta bi trebalo da se menja (tacnije, sumnjam da bi nesto mnogo trebalo), samo ne znam ko to radi kod nas a da je kvalitetno.
Fiesta!!

Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od zoki51 » sreda, 5. sep. 2012. u 22:54h

Cedo piše:Sto se tice potrosnje, pokazuje dosta, previse, TDCi pri toj brzini pokazuje bar 5l manje po bordu, tacnu cifru za tvoj model ce ti javiti neki od vlasnika TDDi Mondea, jel znas da resetujes potrosnju, cudno mi je da tako seta prosek, jedino ako je sveze resetovan pa... Inace tacnost zavisi od toga kako i kuda vozis, na otvorenom pri konstantnoj brzini skoro je u potpunosti tacan, na tvom mestu bih proverio potrosnju, sistem od cepa do cepa...

Tempomat bi mnogi hteli ali je izgleda teska komplikacija oko ugradnje, bar za fabricku varijantu..

Srecno sa felnama i kukom :) .. Fin je, neka te posluzi, daj neku sliku sa distance..
E TU je mukaaa!! Kao da si znao sta da me pitas a sto ja nisam do kraja lepo objasnio !!! BRAVO! :(
Evo o cemu se radi kad me pitas za resetovanje a MOLIM TE objasni mi ! ima a levom displeju neko crno dugmernce ili ti kao parce olovke crno koje kad pritisnem ako sam lepo shvatio treba da se resetuju ??? Zatim sam negde procitao da meri cak za dva razlicita vozaca potrosnju??? jeli i to tacno ?
evo konkretno na sta mislim ali ja kad pritisnem to koliko sam video ne ponistavam nista .
evo slike tog dugmeta ili sta vec ........za koje ja mislim da sluzi za ponistavanje ili se varam??
Slika
Zelj@ piše:Sretan bio dabogdaaaa. lol
Enterijer pljunuti kao moj, samo tvoja koža je očuvanija,šta mi daš za tempomat mrgreen
To sa bord kompjuterom je malo što bi rekli badavo,nekad mu treba dati vremena da se "stabilizuje" dok ne počne pokazivati korektne podatke.Znači daj mu vremena, barem 5-10-ak min,mada ponekad iz prve počne pokazivati kako treba,tako je barem kod mene.
Usput ljudi, savjete.....čime da očistim prljavštinu sa kožmih siceva,mislim iz pora,kod crne kože to se i ne vidi.
kozu sam ocistio .....mada nije bila prljava ali jeste malo sedalni deo i to vozacev samo malo nacet .......cist alkohol......krpica pa istrljao .......zatim......kornjaca mleko .....i istrljao .....da samo znas sta je bilo na krpi nebi mi verovao! A bio sam ubedjen da su cista sedista!!Na kraju samo cistom krpom prebrisao a zatim namazao sa glicerinom(3 dana je upijala koza a tanko sam namazao) :) :D
Poslednja izmena: zoki51, na dan sreda, 5. sep. 2012. u 23:01h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od milan_gt » sreda, 5. sep. 2012. u 23:24h

vidi neko mu menjao boju table..sretao sam par preredizajn mondea kojima je velika prosecna potrosnja po bordu i ne moze da se resetuje..ne znam dal je i kod tebe to slucaj..treba na displeju da ti bude prosecna potrosnja (ne za koliko jos km imas corbe) i onda pritisnes i zadrzis gumb na inst. tabli..

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od Cedo » četvrtak, 6. sep. 2012. u 00:44h

@Zoki
Namesti da ti na displeju pokazuje prosecnu potrosnju i resetujes je tako sto pritisnes i zadrzis to dugme par sekundi thumbsuph Inace tempomat me intrigira :D od kada sam ga uzeo, pod 1 treba naci sve potrebne delove, treba da se uklope i pored svega nije sigurno hoce li funkcionisati, u principu moguce da postoji predpriprema jer je u pitanju Ghia, kod mene postoje prekidaci na papucicama gasa/kocnice/kvacila, e sad postoje obicni i tempomat prekidaci koji su na oko isti, moguce da je izvedena instalacija i do volana, treba skinuti airbag da bi se videlo, postoji caka da se ne mora menjati sam airbag, isece se neki deo koji smeta da bi se uglavio poklopac volana sa dugmicima, e sad moze biti problematika sa GEM modulom, mozda odgovara tvoj/moj a mozda treba uzimati novi, ima dosta stvari pod znakom pitanja, a mozda je sve i jednostavnije nego sto izgleda..

Evo jedna tema o tome sa TalkForda http://www.talkford.com/topic/110468-mo ... try1057833 kao i naknadna ugradnja za benzinske modele koji, doduse, imaju jednu bitnu razliku a to je sajla gasa pa je potreban i "Tempomat modul" koji bi dozirao gas umesto tebe http://www.fordwiki.co.uk/index.php?tit ... rol_Models
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od zoki51 » četvrtak, 6. sep. 2012. u 01:36h

zahvaljujem na iscrpnom odgovoru koliko sutra bas cu da idem da ga probam resetovati i videti potrosnju koja me uzasno nervira i dovodi u zabludu ....... :/
Poslednja izmena: BojanM, na dan četvrtak, 6. sep. 2012. u 06:56h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiraš poruku iznad svoje, podrazumeva se da odgovaraš na nju.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od totti » četvrtak, 6. sep. 2012. u 07:18h

milan_gt piše:vidi neko mu menjao boju table..
Nije ovo slika njegove table, ovo je od nekog benzinca thumbsuph
Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od milan_gt » četvrtak, 6. sep. 2012. u 09:19h

na fonu gledao..a nisam otvarao sliku..jbg :)

Avatar korisnika
zoki51
Poruka: 324
Član foruma od: četvrtak, 28. jun 2012. u 03:02h
Lokacija: Kragujevac

Re: Mondeo MK3 2001 predstavljanje NAPOKON !

Poruka od zoki51 » četvrtak, 6. sep. 2012. u 09:53h

totti piše:
milan_gt piše:vidi neko mu menjao boju table..
Nije ovo slika njegove table, ovo je od nekog benzinca thumbsuph
ma ja sam kriv za unesenu zabludu oko table.......u zurbi da prikazem to dugme za reset ja sam umesto da slikam moju tablu skinuo sliku prvu na koju sam naisao na internetu i postavio na forumu.Hteo sam samo da pokazem dugme na koje mislim u pitanju,,,,,,,,,,,izvinite na lapsusu :(

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“