Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladapetr » nedelja, 17. jun 2012. u 20:12h

Da se pohvalim, od petka sam i ja vlasnik ovog lepotana. 2001. godište, motor 1.8 TdDi. Kilometraža standardna za srpsko tržište: 180000 :) na toliko je i ocarinjen.

Dovezen iz Italije, 2500 evropskih novčanica + registracija. Evo par slika, pre ikakvog pranja i ulepšavanja:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
2 dana ga testiram, autoput i grad. Uspeo sam da mu nabijem potrošnju oko 8,2l. Problem mi je što mi je ovo prvi dizelaš, nisam se još navikao na dizelaško menjanje brzina pa često ulećem u 3000+ obrtaja.

Servis mu nisam uspeo uraditi jer je dan pre preuzimanja moj majstor otišao na odmor. Dogovor je bio da sačekam 10 dana da se vrati, ali ću to najverovatnije da skratim - čuo sam pohvale za još jednog pa ću da odem već za dan ili dva.

Auto u vožnji deluje utegnuto i očuvano. Enterijer je dobar, nema ništa uništeno/slomljeno, par delova je naprosto pohabano. Jedino mi nije jasno ono kod suvozačevih vrata, zašto dole fali deo tapacirunga - kao da je isečen?!
Spolja je dobar, par manjih ogrebotina ali nigde vidljivih tragova farbanja/udaranja. Sedišta su jako dobra, to me je baš iznenadilo: imam preko 100kg i prezadovoljan sam čvrstinom i udobnošću.

Problemi koje sam do sada primetio:
- gepek se ne otvara prekidačem na tabli, mora ključem
- kada dam kontakt ne svetle sve lampice na tabli: npr ne radi mi lampica koja signalizira da su uključena svetla. Ima gore slika kako tabla izgleda kada dam kontakt, ako neko može da mi pomogne i kaže mi koje mi još lampice ne rade...
- imam problem sa radiom. Fabrički je, kada sam uzeo auto probao sam ga i radio je. U vožnji sam primetio da se povremeno javljaju smetnje, nebitno koja stanica je puštena: počne da šušti pa se vrati na normalu. Juče sam ubacio CD da probam, radi kao zmaj(kao i komande na volanu). CD je tandrkao par sati bez problema - ali od tada radio više ne fercera, ne može da uhvati ni jednu stanicu. Gde može biti prekid/problem, šta da pogledam pre nego se zaputim kod električara?
- može li se nekako prepraviti prekidač za struju, tako da ne moram svaki put da palim i gasim svetla. Da ne gori pozicija ako ih ostavim uključena a ugasim auto, a sa druge strane - da ne moram da ih uključujem svaki put kad upalim auto?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od totti » nedelja, 17. jun 2012. u 21:29h

Deluje lepo thumbsuph

Skini prekidač za otvaranje gepeka i probaj da ga očistiš, moguće da će proraditi. Jednom našem kolegi je proradio samo od skidanja i vraćanja... :)

Lampica signalizacije uključenih svetala ti ne radi iz prostog razloga - ne postoji na tabli thumbsuph

Što se tiče prijema FM stanica, pogledaj ovu temu, već je pisano o tome:
http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 42&t=11573
Slika

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Dragomir » nedelja, 17. jun 2012. u 21:34h

Najverovatnije je problem u samom prekidacuna tabli sto se tice otvaranja zadnjih vrata
Koliko vidim sa lampicama je sve uredu,fokus nema lampicu za upaljena svetla sem za duga
Sto se tice radija kvar je veoma poznat i jedino resenje je drugi radio
Za prekidac za svetla obrati se ljudima koji ugradjuju automatsko paljenje svetala
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladapetr » utorak, 19. jun 2012. u 00:32h

Ako bi mogao neko iskusniji da pomogne da rešim jednu dilemu. Naime, na slikama gore se vidi da je tapacirung kod suvozačevih vrata faličan. Prva dijagnoza je bila da je plastika na pragu slomljena, ali nije. Danas sam slikao:

Slika

Slika

Dakle potpuno su iste ali mi kod suvozača fali komad tapacirunga. Kraj nije oštećen, tj ne ostavlja utisak da je sečen - ali ga opet fali 3-4 centimetra. Kako je to moguće?


A ispod suvozačevog otirača sam video da je itison isečen, baš kod mesta gde je (valjda)broj šasije. To treba tako da bude?

Slika
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od macaneli » utorak, 19. jun 2012. u 00:34h

to je mana na dosta focusa sjebe se taj etison ili mu je voda ulazila tu kod nogu suvozaca pa je dizao da susi pa se sad nemere lepo vratiti.Za broj je normalno da je iseceno i da ima plasticni poklopac

za etison skini tu plastiku crnu preko praga,ispod nje imas belu lajsnu na koju se kaci taj etison ( vidi se slici ),uzmi jacu i vecu heftalicu i navuci etison pa zahevtaj i kasnije vrati na mesto.Tako je i fabricki uradjeno thumbsuph
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladapetr » petak, 22. jun 2012. u 23:38h

Update:
danas odrađen veliki servis u Pinosavi, kod kolege Dragomira. Zamenjeno gomilu čudnih kaiševa, filtera i ulja. Zamenjena prskalica za šoferku.

Od "starih" kvarova ostalo mi da sredim onaj itison kod suvozačevih vrata i dugme za otvaranje gepeka. Ustanovili su mi danas da je donji nosač motora otišao, a kompresor klime će ubrzo za njim. Pošto mi je i FM prijemnik riknuo, mislim da ću ovih dana put Mojsinja na otpad da se ponovim ;) Danas sam u servisu ugovorio kupovinu jednog jeftinog Forda - oko 150 evrića, pa ću možda i sa njega da skidam delove da krpim ovaj moj :)

Da li neko zna kojom bi kremom mogao da premažem tablu, da zamaskiram nekoliko sitnih ogrebotina i tragove korišćenja na plastici između sedišta(oko ručne kočnice)?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Neša » petak, 22. jun 2012. u 23:56h

Lepo izgleda Focus thumbsuph

Jel si probao da vidis da radio ne gubi kontakt na onoj plocici sto se skida? Na njoj su brojevi 2345 za memorisanje stanica,kod brata na Focusu je isto tu prekidalo pa je on samo zaglavio i sad radi super.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od totti » subota, 23. jun 2012. u 08:01h

Da je do pločice, ceo uredjaj bi se gasio. Njemu ne radi samo FM...
Slika

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladapetr » subota, 23. jun 2012. u 09:12h

Nije do pločice, majstor je produvao FM predajnik i prelemio celu ploču da eliminišemo neki hladan lem kao uzrok. Ćorak ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladapetr » utorak, 26. jun 2012. u 02:13h

S' vremena na vreme me drnda centralna brava. Imam alarm u kolima, na privezak otključavam i zaključavam centralnu. Nekada neće da zaključa, blicnu žmigavci kada pritisnem dugme na privesku - ali brava ni makac. Ponekad čak neće ni ključem da zaključa sve brave nego samo vozačevu.
Onda se cimam, pokušavam po nekoliko puta, pređem na suvozačeva pa tamo uspem... Pošto mi se sve to večeras opet desilo po ovoj kiši - ima li ko savet šta da uradim?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

krang
Poruka: 29
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 01:28h

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od krang » sreda, 27. jun 2012. u 02:44h

ja imam taj problem slican tvom,znaci kad pada kisa ulazi mi voda na suvozacevom mestu kod nogu...dizao sam taj tepih pa susio i moram sto pre da odem da vidim u cemu je problem....mada sad cepa sunce pa mi nije toliko bas frka ali ajd.... isto vozim 1,8tddi karavan....interesantna stvar u svemu tome je sledeca,kada parkiram auto na ravnom i pada kisa...nema ama kap vode unutra,testirao sam na sve moguce nacine....ali zato posto ga ispred zgrade gde zivim uvek ostavim,kad parkiram,malo nagnutog na vozacevu stranu odmah voda udje.... posto jedino takav parking imam da mora tako da stoji na trotoaru nagnut na vozacevu stranu.... sad ja pitam sve vas sa slicnim problemom,ako ga imate,ili ste ga imali....sta bi to moglo da bude.... moja neka logika je da se mozda zapusio neki odvod od vode kad kisa pada,pa je voda nasla put,ali kako do suvozacevih nogu,otprilike gde je levo stopalo suvozaca....molim vas za pomoc...hvala vam svima unapred....

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od dax92 » sreda, 27. jun 2012. u 11:02h

Kako ti stoji plastika iznad filtera kabine? Moguce da ti tu prodje voda.
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od macaneli » sreda, 27. jun 2012. u 12:13h

ulazi ti na plastici koja prekriva donji deo soferke,jer obicno tu popucaju kopce kad se skida ta plastika pri zameni filtera
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

krang
Poruka: 29
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 01:28h

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od krang » četvrtak, 28. jun 2012. u 03:05h

ma to sam prvo posumnjao,pa sam uzeo onu siroku traku crnu,mnogo je jaka i dobro lepi pa sam izlepio taj deo soferke pri dnu sa onom crnom plastikom,jer sam video da malo ima lufta...pola soferke je izlepljeno sa tim....ali nista i dalje....moracu da odem da vidim o cemu se radi i gde voda ulazi....

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladapetr » četvrtak, 12. jul 2012. u 19:10h

Smorio sam se od slušanja CD-ova, to mi nekako dođe kao tehnologija iz prošlog veka mrgreen
Moram da rešim problem sa FM-om. Sutra bih da odem do Sime & Gileta da uzmem nov CD, ali jbg - to je polovnjak kao i ovaj moj, ko mi garantuje da neće crći za mesec-dva kada je već cela serija problematična.

Zato me interesuje sledeće: da li se može umetnuti neki od novijih modela umesto ovog fabričkog u mom Focusu, neki koji ne brlja ovoliko? Ukoliko komande na volanu ostanu u funkciji - još bolje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od kubura16v » četvrtak, 12. jul 2012. u 19:53h

Ako ti ne trebaju komande,onda kupi blendu i ubaci obican,1 DIN cd player. Neki podrzavaju i komande na volanu,al su malo skuplji.

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9664
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od macaneli » četvrtak, 12. jul 2012. u 19:55h

skupa zajebancija.Moras da kupis adapter koji podrazava komande na volanu,a koji kosta u proseku oko 100e.Ma kupi mp3 i stavi ga ko sisa komande
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Zelj@ » četvrtak, 12. jul 2012. u 20:03h

Što se tiče tapacira i plastike na suvozačeom mjestu,imam sličan problem a radi se o tome da voda koja prodje kroz gumu-keder na staklu suvozačevih vrata ide direktno preko nosača El motora podizača stakla koji je zašrafljen na dno vrata.E sad ja sam ubacio komad nailona i riješio probl djelimično,ali tamo ima kao kanal na tom nosaču prko kojeg voda ide vani i sliva se direktno na keder vrata a sa kedera ide u auto.Lijen sam da skinem tapacir i stavim malo silikona ili žive gume na taj kanal.
To je slučaj kod mene isto tako mi se mi se patos srozao i ispada iz te plastike na pragu.Skini tapacir zalij auto vodom i provjeri!.

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladan » četvrtak, 12. jul 2012. u 21:11h

Ta ziva guma kad se stavi, koliko je to tesko skinuti posle?

Avatar korisnika
Vladapetr
Poruka: 398
Član foruma od: nedelja, 17. jun 2012. u 19:59h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Vladapetr » četvrtak, 12. jul 2012. u 21:42h

Do sada sam auto vozio 2 puta po kiši, od toga jednom po onom najgorem ikada pljusku - pre nekih 20-ak dana, kada sam zamalo stao na Gazeli jer i pored rada brisača na najbržem modu nisam video na dalje od metar ispred sebe. Nisam primetio vodu u kolima. Sve i da se pojavi, ne zvuči mi kao rešenje da zalijem i zatvorim taj kanal - kuda će onda da izlazi ta voda što uđe u vrata? Štaviše, ona uopšte ne bi smela da ulazi. Da li si probao da promeniš gumu(keder) na vratima, koja ide uz staklo?

Što se tiče kasetofona:
kubura16v piše:Ako ti ne trebaju komande,onda kupi blendu i ubaci obican,1 DIN cd player. Neki podrzavaju i komande na volanu,al su malo skuplji.
Šta je blenda a šta je 1 DIN cd player? mrgreen I gde da ih pazarim?

Zar nijedan od novijih Fordovih modela cd-ova ne bi mogao da se ubaci umesto ovoga? Nađem na Limundu Ford CD sa oznakom kao moj, 600 RDS eon, ali izgleda drugačije: nema kružni potenciometar nego + i - za zvuk. Negde na forumu sam video da je neko napisao razliku između ta 2 CD-a, ali da me ubiješ ne mogu da se setim...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't
.

Avatar korisnika
kubura16v
Poruka: 1841
Član foruma od: četvrtak, 20. avg. 2009. u 20:49h
Lokacija: Cacak

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od kubura16v » četvrtak, 12. jul 2012. u 23:43h

1 DIN je player normalne velicine,Alpine,Pioneer,kenwood,Sony,Panasonic itd :D
A blenda je plastika koja se stavi da bi popunila razliku u velicini.

Avatar korisnika
Zelj@
Poruka: 528
Član foruma od: nedelja, 19. jun 2011. u 20:56h
Lokacija: H-Novi

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Zelj@ » petak, 13. jul 2012. u 00:10h

Keder guma koja ide uz staklo svakako ne može da zadrži 100% svu vodu bez obzira,nešto vode i prodje i sliva se u dno vrata na kojima postoje rupe za cijedjenje te vode,ali iz nekog razloga nešto vode se slije niz nosač motorčića (tako je kod mene).
Živa guma je extra stvar za dihtovanje,čak mi je dosta pomogla umjesto kedera ispod štopova na Mk2 i za mnoge druge stvari,i lako se skida

Avatar korisnika
Rih
Poruka: 221
Član foruma od: nedelja, 6. nov. 2011. u 10:35h
Lokacija: Užice

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od Rih » petak, 13. jul 2012. u 15:30h

Vladapetr piše:Do sada sam auto vozio 2 puta po kiši, od toga jednom po onom najgorem ikada pljusku - pre nekih 20-ak dana, kada sam zamalo stao na Gazeli jer i pored rada brisača na najbržem modu nisam video na dalje od metar ispred sebe. Nisam primetio vodu u kolima. Sve i da se pojavi, ne zvuči mi kao rešenje da zalijem i zatvorim taj kanal - kuda će onda da izlazi ta voda što uđe u vrata? Štaviše, ona uopšte ne bi smela da ulazi. Da li si probao da promeniš gumu(keder) na vratima, koja ide uz staklo?


Logično je da u vožnji voda neće da ulazi (ili možda jako malo),brisači rade i sklanjaju tu vodu.
Meni je sinoć opet ušla voda (bio 20-min pljusak),doduše malo,mokra je samo izolacija ispod poda kod suvozača...lepio sam tu plastiku za šoferku sintelanom (na samom kraju),ali se odlepila i voda je ponovo ušla.
Ima li neko trajnje rešenje? Mislim da pokušam sa onim jakim silikonskim fiks lepilom,ali ne znam da li smem?

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od milan_gt » petak, 13. jul 2012. u 15:32h

obican silikon..

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: Ford Focus 1.8 TDdi karavan

Poruka od bojan_kv » petak, 13. jul 2012. u 17:10h

Vladapetr piše: Nađem na Limundu Ford CD sa oznakom kao moj, 600 RDS eon, ali izgleda drugačije: nema kružni potenciometar nego + i - za zvuk. Negde na forumu sam video da je neko napisao razliku između ta 2 CD-a, ali da me ubiješ ne mogu da se setim...
Mislim da je razlika u tome sto je taj sa + i - stariji model i ne podrzava komande na volanu, kao sto ni moj 5000- kasetas nema okrugli potenciometar, vec + i - i naravno na njega je jednostavno nemoguce povezati komande na volanu :)
A kao sto rece drug kubura, ako ti nisu bitne komande na volanu, onda lepo kupi neki pristojan player koji ima usb prikljucak, a cene su im od 90-tak evropejaca pa na dalje, a koliko znam kod s&g je fordov 6000, mator kao biblija bio 60e
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“