Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Nakon što predstavite sebe, predstavite naravno i vašeg ljubimca.
Odgovori
Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 19:34h

Evo kako je red, pa predstavljam i ja svoj auto :ford:
Dakle radi se o Ford mondeu 2.0 tdci 96kw 2004 godiste. Vlasnik sam punih mesec dana :) Auto je uvezen kod nas 2006 godine, znaci u inostranstvu je bio pune 2 godine, a zatim ga je vozio samo jedan vlasnik iz Jagodine, kod njega je bio 6 godina, a sada je dosao na mene red. Neko moje misljenje sto se tice auta da je dosta, ali stvarno dosta ocuvan, vlasnik ga je prodao zbog toga sto je kupio najnovijeg pasata 35000e ( decko ima para )... Posedujem servisnu knjizicu od kada je auto kod nas u Srbiji, vidim da je decko dosta ulagao u njega...Presao je 173000 hiljade ( verujem da je to prava kilometraza, s obzirom da nije bio puno u inostranstvu ), a ovo se nalazi u servisnoj knjizici...133000 zamena polen filtera, 152000 zamena zamajca, korpe, lamele i druk lagera( 73240 din ) , 162500 zamena filtera kabine, 166000 zamena 4 amortizera marke monroe ( 35200 din ), neka remenica ( 5600 din ), crevo vazduha ( 10200 din ) neki lager+ ( 19000 din ), plocice na sva 4 tocka, to je do sada zamenjeno... ja sam ga platio 4200e, mada je on trazio 4600, ali malo cenkanjem spustio je cenu...registrovan je do juna. Slike cu da okacim malo kasnije, kad mi vrate aparat sa garancije :)

A, da umalo da zaboravim :) problem koji se pojavio posle mesec dana je da mu je otkazala turbina, slao sam je u Uzice, ali ne moze da se remontuje :doh: , zatim sam je danas odneo u novi beograd TPC servis, kazu da mi stavljaju novo srce, kuciste turbine menjaju, kao i varijabilu..ali je cena 480e + ulje,filteri 6500 din, + majstor 80e, mada na to nisam racunao, ali sta je tu je, bar cu biti posle miran za turbinu ( garancija 6 meseci, stim sto moram da dovezem auto kod njega na dijagnostiku da izmeri valjda nesto :) )
Poslednja izmena: Ljubavnik1, na dan sreda, 21. mar. 2012. u 19:42h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Lale » sreda, 21. mar. 2012. u 19:40h

Kači slike da vidimo auto.
Slika Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od milan_gt » sreda, 21. mar. 2012. u 19:57h

ti si extra prosao sa tom cenom i sta je sve zamenjeno na njemu..a prvi put cujem da je turbina tako prsla na mondeu..

Avatar korisnika
Shelby
Poruka: 1270
Član foruma od: nedelja, 11. jul 2010. u 12:44h
Lokacija: Cacak

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Shelby » sreda, 21. mar. 2012. u 20:03h

Druze samo fale slike ;)

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od milan_gt » sreda, 21. mar. 2012. u 20:06h

toliko bi te kostalo da kupis dobru polovnu i da vozis neko duze vreme pa da je posle remontujes..

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 20:08h

milan_gt piše:ti si extra prosao sa tom cenom i sta je sve zamenjeno na njemu..a prvi put cujem da je turbina tako prsla na mondeu..
Verujem da se raspala mojom krivicom, kad sam ga vozio negde oko 100 petom brzinom, i prebacim u nizi stepen, i odjednom samo cujem neko zvizdanje, bas se jako culo, ja mislio prljavstina na krilcima, i nastavio da vozim negde oko 30km i odjednom samo cujem grrrrr, nesto puklo, vidim turbina vise ne reaguje, plav dim iza mene i ja budala :doh: i dalje vozim, stignem kod kuce kaze majstor otisla turbina, skine je vidim osovina pukla, posaljem u uzice kaze Ljuba iz turbo dijagnostike da nece da je radi jel je sva ostecena, fer sa njegove strane...kaze mi da kad sam cuo to, da sam trebao da stanem i slep do kuce, mogao bi sa remontom da prodjem 250e, al ovako duplo :(
sad mora da se skida karter da se cisti mrezica na uljnoj pumpi, creva za dovod do turbine i holenderi, ako ima mrezica u holenderima da se izvadi i da se proveri pritisak uljne pumpe, katalizator sam izbacio tj. probio ono sace :)
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od bojcistv » sreda, 21. mar. 2012. u 20:34h

Hoce to od loseg ulja takodje. A jos je gore ako se ne mijenja redovno ili ako je auto stajao neko vrijeme pa se izdvoji garez koji onda zacepi sito filter od uljne cijevi sto vodi ulje na turbo. Govorim iz licnog iskustva.....Za turbo je najbitnije da se stavlja dobro ulje i kvalitetan filter vazduha i redovna zamjena.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 20:41h

bojcistv piše:Hoce to od loseg ulja takodje. A jos je gore ako se ne mijenja redovno ili ako je auto stajao neko vrijeme pa se izdvoji garez koji onda zacepi sito filter od uljne cijevi sto vodi ulje na turbo. Govorim iz licnog iskustva.....Za turbo je najbitnije da se stavlja dobro ulje i kvalitetan filter vazduha i redovna zamjena.
Pazi mozda si i u pravu, sa tim uljem sto je u njemu predjeno je 12500 hiljada ( stalno je sipao mobil 5w40, mada ne znam zasto ako mu ide ford 5w30, bar sam ja to sad uzeo ), a auto je stajao sigurno mesec dana u mesto bez voznje, moze biti i da je zbog toga. Ja sam sad uzeo filter vazduha, filter ulja, filter nafte i 6 litara ulja ford 5w30, jedino ne znam koliko stane u njega ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od bojcistv » sreda, 21. mar. 2012. u 20:56h

Ide 6 litara ulja kada se mijenja filter ulja. Dobro si kupio. Mozda bi bilo dobro da si uzeo neko ulje sa malo vise detrdzenata kao sto je Liqui Moly pa da ti malo sapere motor i uljne kanale ali i Fordovo je ok. Ja koristim to ulje (Liqui Moly) i prezadovoljan sam.
Od filtera koristi bolje marke, narocito za filter nafte, Bosch, Mann, Purflux i tako to.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 21:07h

Eto vidis mozda sam tu napravio gresku, ne mislim na ulje, nego na te filtere :( Filter fazduha ( champion 630 dinara ), filter ulja ( champion 650 dinara ) i filter nafte ( tecneco 1300 dinara ) on je sve to gledao po katalogu. A, kolika mu je dozvoljena potrosnja ulja, ja bih menjao od 8000-10000, znaci od menjanja do menjanja ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od darko darko » sreda, 21. mar. 2012. u 21:08h

Nesme da trosi ulje, a verovatno i nece ni malo....
MOraces da kupujes kvalitetnije filtere, pogotovo za naftu, ulje tu i tamo, vazduh koji hoces samo redovno....

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od bojcistv » sreda, 21. mar. 2012. u 21:16h

I filter vazduha je jako bitan zato nemoj da stedis na njemu. Ulje ne smije da trosi (odnosno trosice ga u granicama normale - par rakijskih casica :) ).
Sve filtere kupuj ili orginalne ili od nekog poznatijeg proizvodjaca i nema greske. Tu usteda nije usteda. Najbolje Boschove ako ih gdje imas naci orginalne.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 21:24h

Sta cu nisam ni znao, ali eto sada znam...koji filter ulja i filter nafte po tvojoj preporuci uzeti ? Iskreno nisam se ni nadao za turbinu, ali :diablo: ne spava... Slike cu da okacim cim namestim auto posto mi je kod majstora, a da dobio sam nove gume pireli r17 225/45 sa alu felnama 4kom+ 4 nove zimske mislim da je 195/60 sa celicnim felnama + rezerva skroz nova. Sta vi mislite o ovome da li je to bila dobra kupovina mislim odnos cene sa autom ? tacnije je 12 mesec tj. decembar 2004 mislim da je noviji model onaj redizajn.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13583
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od dule0911 » sreda, 21. mar. 2012. u 21:39h

Ok je cena ako je to zamenjeno na njemu sto kazes. Za turbinu mi je samo cudno, ali izgleda da i to mora u nekom slucaju da se desi, nazalost.

Kako god, neka te dugo i dobro sluzi sad kad ga sredis, mada ne sumnjam u to ipak je to Mondeo thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od darko darko » sreda, 21. mar. 2012. u 21:43h

Ljubavnik1 piše:Sta cu nisam ni znao, ali eto sada znam...koji filter ulja i filter nafte po tvojoj preporuci uzeti ? Iskreno nisam se ni nadao za turbinu, ali :diablo: ne spava... Slike cu da okacim cim namestim auto posto mi je kod majstora, a da dobio sam nove gume pireli r17 225/45 sa alu felnama 4kom+ 4 nove zimske mislim da je 195/60 sa celicnim felnama + rezerva skroz nova. Sta vi mislite o ovome da li je to bila dobra kupovina mislim odnos cene sa autom ? tacnije je 12 mesec tj. decembar 2004 mislim da je noviji model onaj redizajn.
e tebe sam cekao, kao te sluzi dimenija 195 60 16 na mondeu majketi, ja planiram nju da uzmem za zimski set, ako je sa tim gumam onda je stvarno povoljan, sta mislis pod novim gumama?

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 21:49h

Mislim da je odradjeno, cim imam u servisnoj knjizici pecate ovlascenog fordovog servisa ( mada to i nije neki problem da se lazira ) ali bitna stvar je da mi je prodavac dao i sve fiskalne racune sa cenama pa cak i neke fakture od delova, mislim da je iskren bio, ipak nisam ga kupio sa nekog auto placa, on je bio jedini vlasnik u Srbiji. Ma preguracu i tu turbinu :) Hvala, nadam se da ce tako i biti.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od bojcistv » sreda, 21. mar. 2012. u 21:59h

koji filter ulja i filter nafte po tvojoj preporuci uzeti ?
Ja godinama koristim iskljucivo sve Boschove filtere. Mozes uzeti i Mann, Purflux, Delphi ili neke poznatijih proizvodjaca. Prosurfaj malo i vidi ko je zastupnik tih marki za Srbiju pa onda ih kontaktiraj i vidi s kojim prodavcima rade tako da se mozes snabdijevati u tim prodavnicama.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 22:06h

e tebe sam cekao, kao te sluzi dimenija 195 60 16 na mondeu majketi, ja planiram nju da uzmem za zimski set, ako je sa tim gumam onda je stvarno povoljan, sta mislis pod novim gumama?[/quote]

E, gresku sam napravio to su 205/60, sa ovim gumama se ponasa extra, jako stabilan, jako sam zadovoljan...pod novim gumama mislim kao one iz prodavnice sto ce se i videti na slikama kad ih budem pokazao...kako letnje tako i zimske...Jedva cekam da mi se namesti auto, pa da ga operem i slikam i da vam pokazem, a jos vise da ga vozim :)
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od darko darko » sreda, 21. mar. 2012. u 22:11h

da nije 206 60 15 jedino, ili 205 55 16 je za mondea, velike su mu ako su 16 tice 205 60, a za zimu bi trebalo da su bolje 195 60 16 uze a malo vislje, zbog snega, al nemam OO da stavim prvi, a da neznam kao je dugima sluzila, pa me bas zanima...

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » sreda, 21. mar. 2012. u 22:20h

darko darko piše:da nije 206 60 15 jedino, ili 205 55 16 je za mondea, velike su mu ako su 16 tice 205 60, a za zimu bi trebalo da su bolje 195 60 16 uze a malo vislje, zbog snega, al nemam OO da stavim prvi, a da neznam kao je dugima sluzila, pa me bas zanima...
Na kraju sam ipak ustao i otisao da proverim :) nisu ni jedne a ni druge, ipak su trece 195/55 r16 cekicko
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od darko darko » sreda, 21. mar. 2012. u 22:26h

dobre su te, jos bolje, imaju isti obim ako ona 17 sto je fabricka, a i bolje su verovatno za sneg, ajde kada buses slikao, slikaj i sa njima, da vidim jel su "legle", i bas obrati paznju u ponasanju vozila sa prelaskom 16 na 17 molim te ako ti nije problem, bas me zivo zanima thumbsuph
fabricka dimenzija za 16 felne ide 205 55 16, mene zanimaju bas ta dimenzija 195 55 ili 60 16, cisto da nezakacinje sneg ispod kola, zimi da bude malo vislji od ostalih, ipak je moj karavan, dugacak, isto godiste, pa mozda zabodem nove za sledecu sezonu, ili makar dve....

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » četvrtak, 22. mar. 2012. u 19:19h

Kad sam kupio auto bio je sa zimskim gumama, vozio sam autoputom od Jagodine do Smedereva, vozio sam 140, auto je jako bio stabilan sa tim gumama, lepo lezi na putu i lepu kontrolu ima...Sto se tice prelasaka sa 16 na 17, primetio sam malu razliku, a to je bilo jedino da je malo tezi na volanu ( mozda zbog toga sto su sire kume ) ali sa njima mnogo bolje lezi bas mu stoje :) Slikacu kad mi nameste auto sa ovim 17-ma, a za zimske ne verujem da cu skoro, tek na zimu. slikacu ih ovako samo u garazi :)
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » četvrtak, 22. mar. 2012. u 19:27h

Danas mi je stigla turbina iz Beograda, odradjena skroz, na oko se vidi da je novo :) ali su mi poslali pismo sa tekstom: skinuti karter i oprati mrezicu na uljnoj pumpi, ocistiti cev od kartera koja ide na turbo i na holenderima ako ima mrezice izbiti ih, probiti sace na katalizatoru, i verglati motor u prazno ( uzeti casu od jogurta, proveriti kako baca uljna pumpa ulje na crevo )... Verujem da je sve ovo napisano sa razlogom i odradicu to. Dakle posto skidam karter, potreban mi je novi dihtung kartera, narucio ga i stigao je, mada na njemu pise 2.0TDDI a trebalo bi 2.0 TDCI, kaze mi majstor da ne veruje da je to taj dihtung, sta vi mislite da li ima neke razlike izmedju ova dva motora ? I, kada mi budu postavili turbinu, trebam da odem u servis kod njih da mi izmere neki pritisak, ali crevo da ne stavljam na onaj ventil.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od bojcistv » četvrtak, 22. mar. 2012. u 22:20h

Sto se tice dihtinga koliko vidim isti je za ta dva motora. Ovako bi trebalo da izgleda.
Slika
Ako ti se da pogledaj malo te dihtunge na ovom linku
http://www.elring.de/en/03en/031_ekat_online.php
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Ljubavnik1
Poruka: 337
Član foruma od: sreda, 21. mar. 2012. u 19:04h
Lokacija: Berlin

Re: Moj ford mondeo 2.0tdci 2004

Poruka od Ljubavnik1 » petak, 23. mar. 2012. u 09:32h

U svakom slucaju hvala ti, mada nisam video slike dihtunga, ali nema veze, kad majstor bude skinuo karter tada ce videti i dihtung, valjda ce biti dobar.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Odgovori

Povratak na „Automobili članova“