Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

auto na hho

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Odgovori
Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

auto na hho

Poruka od Shomy_ksh » subota, 18. jun 2011. u 13:54h

pre mesec dana videh ovaj klip
[youtube][/youtube]

i popricam sa drugarom i bratom i krenemo polako sa izucavanjem istog... i pogledamo koliko bi nas izaslo da napravimo takav uredjaj i dodjemo do cifre od 175e ...

ono sto jes vozim 1.4TDCi potrosnja i nije velika al je e.dizel skup pa treba izmisliti nesto...koliko smo ustanovili, potrosnja se smanjuje od 30 do 50% u zavisnosti od automobila a na nekim dizel turbo motorima je izmerena 60% ... sve u svemu, i da je 30% meni bi Fiesta trosila 3l na otvorenom thumbsuph

pocinjemo ovih dana sa pravljenjem 3kom ovakbih uredjaja i to za
Ford Fiestu 1.4TDCi
Ford Fiestu 1.6 xr2i
Peugeot 405 1.9d

da li je neko pokusavao da napravi hho uredjaj ?
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: auto na hho

Poruka od Iosis » subota, 18. jun 2011. u 13:58h

Nešto mi to da pređe 2400 km sa litrom vode mnogo. Ajde 240 km pa bi i progutao...
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: auto na hho

Poruka od Shomy_ksh » subota, 18. jun 2011. u 14:12h

moguce je... probali smo mi na 1l vode 24h je radilo...doduse ne na autu nego ovako ... nije potrosilo ni 10ml ...

ali opet zavisi od broja celija i jacine struje koje saljes na njih...
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: auto na hho

Poruka od knez91 » subota, 18. jun 2011. u 14:23h

ovo sam i ja gledao, i koga god da sam pitao kazu da je laz i prevara....
bas me zanima da vidim kako ce te to uraditi i kako ce ispasti ;)
nasao sam negde na netu da se to u americi prodaje vec odavno i da kosta oko 500$ sada dali radi ne znam, bili su i na sajmu automobila u bg-u neki nasi iz vojvodine sa tim patentom ali nigde ih nisam mogao naci na netu......
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: auto na hho

Poruka od Shomy_ksh » subota, 18. jun 2011. u 14:31h

posto imam u selu zastavu 101 kojoj je motor samo dobar a ovako je sve ostalo trulo, posluzice mi kao tester :)

bice klipova i slika kad sve zavrsimo ... temu samo otvorio cisto da vidim dal je jos neko pokusavao...

p.s. ovo bi moglo da se proizvodi kod nas ako stvarno stedi gorivo :D
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: auto na hho

Poruka od knez91 » subota, 18. jun 2011. u 15:05h

nije na odmet, pogotova ako se jos malo razumete u to, znate hemiju fizku..... a imate i vremena thumbsuph
bilo bi to zanimljivo videti na skupu ;)
sto kada se zavrsi,. daj ubaci nesto dok se radi da vidimo ;)

mogao bijos da se obogatis :P , a jel siapte obicnu vodu (sa cesme) ili destilovanu?
jel to opasno (mislim jel zapajlivo) eksplozivno?, ima puno prepravki ili ne?
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: auto na hho

Poruka od 911s [SK] » subota, 18. jun 2011. u 15:21h

Bilo je već reči o tome na forumu, pretraži malo, pa da zaključavamo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: auto na hho

Poruka od Iosis » subota, 18. jun 2011. u 15:24h

Ja nije da ne vjerujem u to, ali nešto mi mnogo 2400 km sa litrom. Mada ako je uređaj 175€ i još eto sve sa ugradnjom neka bude 200€ i neka troši i 5 litara vode na 100 km opet se isplati.
Nisam mnogo o tome istraživao po netu, ali mi je svakako zanimljivo. Neću ništa napamet da baljezgam da li radi ili ne čekat ću rezultate. Ako to bude funkcionisalo i bude pouzdano, imate jednog kupca. mrgreen
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: auto na hho

Poruka od Estariol » subota, 18. jun 2011. u 15:40h

Ja sam malo pretraživao, kažu da troši oko litar vode na 1000 km u proseku. ima tu puno sitnica koje zahtevaju dosta testova, pre svega treba pogoditi amperažu koja će dati dosta HHO gasa a pri tome neće prokuvati vodu, i to je glavni uslov za smanjenje potrošnje vode. takođe, deluje blesavo, ali svuda kažu da se potrošnja u procentima više smanjuje što je motor veći, tj. veća kubikaža, veći procenat smanjenja potrošnje.
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto na hho

Poruka od mbole » subota, 18. jun 2011. u 16:01h

Ovde postoji malo problema sa fizikom :)

Da bi rastavio vodu na vodonik i kiseonik, moras da ulozis energiju. Pri ponovnom spajanju vodonika i kiseonika (sagorevanju) ne mozes da dobijes vise energije nego sto si je prethodno ulozio (zakon o odrzanju energije, osnovna skola).
Mozes da dobijes samo manje, posto ni jedan sistem nema 100% efikasnosti.
Energija koju ulazes da bi elektrolizom rastavio vodu, potice iz motora, ne moze da "padne s neba". Motor okrece altrernator, alternator proizvodi struju, struja radi elektrolizu to jest rastavlja vodu na vodonik i kiseonik.

Elem da bi dobio vodonik prvo moras da potrosis benzin (ili dizel ili sta vec trosi motor). Posto ni motor ni alternator nemaju 100% efikasnost, uvek ces dobiti manje energije nego sto si je prvo potrosio.
Uprosceno vodonik koji dobijes nikako ne moze da ima onoliko energije koliko je imao benzin potreban da se taj vodonik napravi.

Na kraju, auto mora da potrosi VISE a ne manje goriva.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Estariol
Poruka: 960
Član foruma od: subota, 20. mar. 2010. u 03:19h
Lokacija: Novi Sad/Zrenjanin

Re: auto na hho

Poruka od Estariol » subota, 18. jun 2011. u 20:17h

Slažem se sa tobom po tom pitanju. Po mom mišljenju, ne dobija se na snazi kod ovog sistema već se štedi na gorivu, u smisli da - kada HHO gas pustiš u dovod vazduha, obogaćuješ smešu (praskavim gasom - HHO) i time smanjuješ potrebnu količinu goriva da bi došlo do eksplozije To kažem jer sam video kako upaljeni HHO gas pušten kroz iglu za injekcije daje toplotu koja topi staklo, dok upaljeni bezin nema toliku kaloričnost... Znači energija koju proizvodi HHO gas pri eksploziji veća je od energije koju daje benzin kad je sam u smeši, te se time dobije mali procenat (ne znam da li je zanemarljiv) u povećanju snage. Ali ipak, mislim da je ovde akcenat ustvari na obogaćenju smeše radi smanjenja potrošnje osnovnog goriva, tj. benzina/dizela, a ne na dobijanju veće snage motora, jer se deo količine benzina potrebne za paljenje zamenjuje HHO gasom. Za smanjenje potrošnje pri radu na plin ne znam jer se o tome amlo pisalo, uglavnom je rečeno da je smanjenje potrošnje malo, od 5 do 10%.
Pri tom, kažu još i da HHO gas u smeši spaljuje garež u cilindrima i time čisti unutrašnjost motora, međutim znam da to postižu i neka (ili sva) sintetička ulja tako da je to diskutabilno.
Sve što pišem pišem na osnovu onoga što sam pročitao po internetu kad me je to zanimalo. thumbsuph
Ne moze se reci da si vozio dobar auto dok nisi seo u Ford...

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto na hho

Poruka od mbole » subota, 18. jun 2011. u 21:19h

Ne pricam uopste o snazi.
Pricam o energiji, a od kolicine utrosene energije direktno zavisi potrosnja.

Uopste nije problem da li neka kolicina praskavog gasa (kako se zove smesa vodonika i kiseonika), ima vecu ili manju energiju od odgovarajuce kolicine goriva.
Problem je sto da bi dobio neku kolicinu praskavog gasa, prvo moras da potrosis vise energije (benzina) nego sto je ta kolicina sadrzi.

Znaci ne da stedis, vec trosis vise goriva.
Sve ostalo bi bilo perpetum mobile.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: auto na hho

Poruka od Dusan64 » subota, 18. jun 2011. u 21:24h

A koliko ce to da se poveca potrosnja benzina zbog malo vece potrosnje struje? To kako si ti predstavio je sve tacno,ali to bi znacilo moja muzika od lupam 500W trosi pola litra goriva na sat vremena,sto nije tacno. Nije neki problem alternatoru da pravi tu potrebnu struju,a samim tim ni motoru,a samim tim ostaje ista potrosnja.

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: auto na hho

Poruka od Shomy_ksh » subota, 18. jun 2011. u 21:31h

poznato je da se na bilo kom automobili montiraju alternatori koji proizvode dosta vise struje nego sto je potrebno... da nije tako kad upalimo svetla, pustimo muziku auto bi naebao :)

kad upalite auto sa 12v za nakih 20-30sec poveca se na 14v ... posle toga auto ima sasvim dovoljno struje za 100kw ozvucenja mrgreen

i da, sa osvucenjem meni nesto i nije mnogo povecana potrosnja... 6l mi je po gradu potrosnja sto je sasvim normalno... (zvucnik pocinje da radi tek preko 300w) ...


hho uredjaj koji planiram da ubacim je jos u fazi ispitivanja zbog elektronike jer je vrlo lako napraviti da to radi na karburatoru, npr zastava 101 ... ali moja fiesta puna elektronike pa ce morati nesto da zavarava ecu ... tkz PVM ... videcemo kako ce sve da se skarabudzi ;)
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: auto na hho

Poruka od Lale » subota, 18. jun 2011. u 21:59h

Opet prevara. :lock:
Slika Slika

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: auto na hho

Poruka od knez91 » subota, 18. jun 2011. u 22:07h

ja bas mislim da nije, moje vidjenje sto ovo ne uspeva isto se elektro automobili sporo razvijaj jeste sto je naftna industrija toliko jaka da ona ugusi (skolni sa trzista) ove vidove alternativnog goriva.......

sve u svemu svaka cas na zelji da se ovo ispita thumbsuph
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto na hho

Poruka od mbole » subota, 18. jun 2011. u 22:11h

Znam da je ljudskoj psihologiji drago da moze da se dobije nesto "za djabe", al to slabo pomaze kod fizike.
poznato je da se na bilo kom automobili montiraju alternatori koji proizvode dosta vise struje nego sto je potrebno.
Ustvari izpravnije bi bilo "koji MOGU da proizvedu vise struje nego sto je potrebno", ne proizvode je stalno vise, i o tome brigu vodi regler.
posle toga auto ima sasvim dovoljno struje za 100kw ozvucenja
100KW je 134KS. Drugim recima da bi terao ozvucenje od 100KW treba ti motor koji ce moci da prvo da toliko snage, a onda ti treba i alternator od 100KW, koji bi mozda stao u kamion ali ne i u auto.
A koliko ce to da se poveca potrosnja benzina zbog malo vece potrosnje struje? To kako si ti predstavio je sve tacno,ali to bi znacilo moja muzika od lupam 500W trosi pola litra goriva na sat vremena,sto nije tacno. Nije neki problem alternatoru da pravi tu potrebnu struju,a samim tim ni motoru,a samim tim ostaje ista potrosnja.
500W muzike ne znaci da ta muzika trosi konstantno 500Wh. To jednostavno znaci da ta muzika MOZE da da 500W snage na izlazu. Ako stalno slusas muziku od 500W u kolima na maksimumu, ti odavno ne cujes :)

No da ponovim ne pricamo o snazi pricamo o energiji.

Koiki god bio alternator u tvom autu, taman da moze da proizvodi struje koliko i Djerdap, on da bi proizveo tu struju mora nesto da potrosi. Nadam se da se bar oko toga slazemo, i da niko ne misli da struju u kolima dobija dzabe. U suprotnom, daj da batalimo elektrodistribuciju i jednostavno okacimo TA peci na auto.
Jedino sto moze da potrosi na autu je gorivo.
Alternator NEMOZE da proizvede vise elektricne energije nego sto je potrosio mehanicke energije odnosno hemijske energije goriva.

Mehanicku energiju motora mozes da potrosis ili na kretanje kola, ili na pravljenje struje, al ne mozes da je dobijes vise nego sto si imao.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: auto na hho

Poruka od fancy » subota, 18. jun 2011. u 22:29h

Bole, mislim da ti ne vredi sva sila razumnih i tehnički potkovanih objašnjenja jer je ovde narod predodređen da diže u nebo Jezde, Dafine, univerzalne modifikatore, magnete koji smanjuju potrošnju goriva, Tesline ljubičaste ploče i sl. ;)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto na hho

Poruka od mbole » subota, 18. jun 2011. u 22:40h

knezevic piše:ja bas mislim da nije, moje vidjenje sto ovo ne uspeva isto se elektro automobili sporo razvijaj jeste sto je naftna industrija toliko jaka da ona ugusi (skolni sa trzista) ove vidove alternativnog goriva.......
Ah, teorija zavere :)
Naravno, a proizvodjaci automobila troste abnormalne svote dolara kako bi smanjili potrosnju, cisto reklame radi :)
Ustvari saradjuju sa mrskim naftnim kompanijama, i svima nama rade iza ledja.
fancy piše:Bole, mislim da ti ne vredi sva sila razumnih i tehnički potkovanih objašnjenja jer je ovde narod predodređen da diže u nebo Jezde, Dafine, univerzalne modifikatore, magnete koji smanjuju potrošnju goriva, Tesline ljubičaste ploče i sl. ;)
E zaboravio si na nadrilekare, baba vracare, proroke kojima "se javlja", "nauku" zvanu astrologija...
A ni fiziku ni hemiju vecina nisu bas voleli, i secaju ih se kao dva uzasna predmeta koja su ih terali da uce, iako nikada nisu shvatili cemu to sluzi :)

Duboko preporucujem knjigu Voje Antonica "Da li postoje stvari koje ne postoje".
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: auto na hho

Poruka od knez91 » subota, 18. jun 2011. u 22:42h

ja sam rekao da je to moje vidjenje, a sada to moze neko da prihvati a neko ne..... a potorosnja se spusta zato sto je gorivo sve skuplje.....
znam da se za dz ne moze vziti, i da bi nesto proizveo moras da potrosis nesto drugu ali sve je moguce..... jer sve napreduje, uzmi komp pre 10god i sada , pa tako i automobili naporeduju..............
po meni je realnije auto na struju nego na ovo, jer struju dobijas na razne ancine ali voda je ebena......
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
fancy
Poruka: 2265
Član foruma od: četvrtak, 27. nov. 2008. u 13:46h
Lokacija: 11090
Kontakt:

Re: auto na hho

Poruka od fancy » subota, 18. jun 2011. u 22:57h

mbole piše:Duboko preporucujem knjigu Voje Antonica "Da li postoje stvari koje ne postoje".
Voja "Galaksija" legenda, znamo se iz dana Sezama, negde od '92... thumbsuph
Za one koji bi da obogate svoje opšte obrazovanje: http://www.4shared.com/document/YWE-GAU ... oje_s.html 8)
...od 1992, 7 Fordova, trenutno: '08 Hypnotic silver Mondeo 2.0 TDCi Titanium X

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto na hho

Poruka od mbole » subota, 18. jun 2011. u 23:20h

Naravno, ja cak jos od malo ranije, cini mi se neke 89-90-te. Iz kluba programera, i doba kad je sez prelazio na tada ogromnih cini mi se 16 telefonskih linija.
knezevic piše:znam da se za dz ne moze vziti, i da bi nesto proizveo moras da potrosis nesto drugu ali sve je moguce.....
Nezgoda sa naukom je upravo u tome sto nije sve moguce.

Ja postujem to sto mislis tako, ali pokusavam (argumentima) da te ubedim da nisi u pravu.
Iza svakog misljenja moraju da stoje cinjenice (barem kad se radi o nauci, politika je sasvim druga stvar).
Ne mozes da mislis da je zemlja ravna ili da ne vazi Njutnov zakon.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: auto na hho

Poruka od knez91 » subota, 18. jun 2011. u 23:33h

ma ok, razumem ja tebe sta ti hoces thumbsuph
i znam da dok nemas neke dokaze da je to samo teorija ...............
ali videcemo sta ce uraditi shomy, gledao sam dosta o ovome i dosta njih kaze da je prevara, ne znam kuci to nemam pa ne mogu da potvrdim sta je , ali kao sto neko veruje da su ljudi bili na mesecu (ja ne) tako u ovo verujem da moze da uspe, sada na koji nacin ne znam ali moze se desiti....


ako posmatramo da si u pravu i da treba dosta energije da se taj proces odvija, zasto se ne bi koristile baterije(kao sto se koriste u elektro automobilima) i iz njih crpela energija, a one da se dopunjavaju preko alternatora i preko onog sistema sto se koristi u F1 (preko kocnica skuplja energiju) i jos ga kuci malo dopnis..... jer i voda i struja su dosta jeftinije od goriva.... ovo su misljenja lajika, nemam nikakve veze ni sa hemijom ni sa fizikom, (sto mi je zao) jer upisao sam gradjevinu.....
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14448
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto na hho

Poruka od mbole » subota, 18. jun 2011. u 23:40h

Razlog je krajnje prost, i u sustini je osnovni problem svakog automobila sa strujom.
Da bi imao dovoljno kapaciteta u baterijama, i da one ne bi bile teske pola tone, te baterije koooooooostajuuuuuuu. Baterije imaju ogranicen broj ciklusa puni-prazni. Znaci nakon nekog vremena moras da ih promenis.
E sad, ti sracunaj koliko ces da ustedis, ako nakon par godina treba da zveknes nekoliko iljada evrica na nove baterije. Za te pare si mogao da se voooooozis.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: auto na hho

Poruka od knez91 » subota, 18. jun 2011. u 23:53h

razumem, thumbsuph ali vreme ce pokazati, sigurno se necemo voziti doveka na naftu, gas.... morace se nesto novo putiti u rad, ili bar kao pomocni motori (sto vec postoji)............. a do tada ce nasi dizelasi sljakati kako treba, i kada postane preskupo vozice se samo onaj koji mora.....

ali da ne idemo u off, videcemo sta je shomy urdio kada okaci neke slike klipov, a i mozda to sokocalo dotera na skup thumbsuph
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Odgovori

Povratak na „Svaštara“