Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zastita od kradje i sigurnost

Sve što ima veze sa Fordom a nije našlo mesto u drugim temama.

Moderator: ace1

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Iosis » subota, 22. jan. 2011. u 13:02h

Pa prije će ti neka jajara ili narkoman da razbije staklo da bi ukrao neku torbu (misleći da unutra ima nešto vrjedno) ili player iz auta pa da to proda ne bi li ''zaradio'' 1000 din. Zato nikad ništa ne ostavljam u autu na vidnom mjestu.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od dule0911 » subota, 22. jan. 2011. u 23:30h

Kao sto popovicvl rece, ako oce da ti ga ukradu, ukrasce ga.
GPS isto nije vid zastite vredan pomena. Opet ovo kazem, za onoga ko stvarno planira da ukrade auto, a ne klince koji ih kradu iz zezanja ili oni koji jos uvek "uce zanat".
Inace je, bar koliko sam ja cuo, aluminijumska folija smrt za GPS. Cim se ukrade auto, strpa se u kamion i umota u foliju, GPS ne moze da dobije signal i auto mirno moze da se raskaci od svih sigurnosnih sistema.

Cuo sam tako za jedan slucaj VW Touarega starog mesec-dva dana, znaci nov auto, kasko osiguran + GPS. Ukraden na Dedinju, signal od GPSa prestao negde kod sajma. Toliko o tome.
Uzgred osiguravajuca kuca se neckala da li da isplati stetu pod izgovorom "taj auto se mnogo krade" lol lol lol
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Iosis » nedelja, 23. jan. 2011. u 01:21h

Ovaj auto kad je ukraden lopov je otkinuo i bacio unutrašnji retrovizor jer valjda fabrički GPS se ugrađuje u njega. No ćale kad je ugrađivao sakrio ga je negdje na neko mjesto što lopovu nikad ne bi palo na pamet. Auto je iz Doboja odvežen u Zenicu gdje mu se gubi trag, parkiran u neku garažu. Prema koordinatama su pogledali u Google Earth i ćaletov kolega s posla je iz Zenice, prema slici iz GE zna da tu ima neki lik koji petlja sa autima. Pošalju policiji podatke i policija ode na tu adresu i nađe auto. :D
Ali i to što kažeš nije ni GPS tako pouzdan ima načina da ga se zezne.

A lopovi su tu uvjek korak ispred. Pričao mi bivši policajac kako je iz Bosne za Crnu Goru otišlo 12 Golf 4ki. Napravili ljudi svadbu i izmješali kradene Golfove sa ostalim autima, na granici ajde da ne zezaju svatove puštali ih bez kontrole tako i Golfovi otišli. :D Tek kasnije su našli 2 komada u Podgorici ostali su nestali. prodato
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
milosninkovic
Poruka: 150
Član foruma od: nedelja, 20. sep. 2009. u 23:08h
Kontakt:

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od milosninkovic » petak, 4. feb. 2011. u 19:36h

i na kraju resenje je sta????? sta da se stavi na fokusa da bi ga sacuvao????

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Markedjani » petak, 4. feb. 2011. u 19:43h

Samo zaključavaj auto redovno i nema problema... najbolja zaštita za Forda :D

(poenta priče je ne treba ti ništa za Forda)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od dule0911 » petak, 4. feb. 2011. u 19:48h

Ili ga ostavis kao ja otkljucanog u gradu na ne tako vidljivom mestu (znaci idealno za kradju), jos nocu... Vratis se posle par sati auto i dalje tu :D
Znaci i da zaboravis da ga zakljucas nije strasno :D
Fiesta!!

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Iosis » petak, 4. feb. 2011. u 20:47h

Kao što rekoše već, ne treba ti ništa i nemoj ostavljat torbe i novčanike na vidiljivom mjestu da ne neka jajara razbio ti staklo zbog toga.
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Cedo » petak, 4. feb. 2011. u 20:55h

Ja drzim neku mehanicku zastitu kod vozackog sedista,ali bas sad razmisljam i ne pamtim kad sam je stavio zadnji put mrgreen ..letos sam imao ludi problem sa muvom,zavuce se negde pa aktivira alarm dok leti po kabini war ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Lale » petak, 4. feb. 2011. u 22:32h

Kad izlaziš iz auta ti Čedo našpricaj sprejom protiv muva i komaraca. mrgreen mrgreen ili ako je gamad velika onda war , a ako je još veća onda zna se...Slika

Gađaj tačno da posle ne propušta vodu hahahaha hahahaha
Slika Slika

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Cedo » petak, 4. feb. 2011. u 22:42h

Lale Lale samo cekas priliku da izvuces tesku artiljeriju lol ..ali dzaba "konjsku muvu ne moz` da vidis ne moz` da vidis cak i da probas" mrgreen ..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
Iosis
VIP
Poruka: 8399
Član foruma od: sreda, 28. jan. 2009. u 20:44h
Lokacija: Doboj

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Iosis » subota, 5. feb. 2011. u 00:10h

Ma bez Prage 30mm ništa! vid budale
Totally addicted to Ford!
The name Iosis is a Greek word meaning "the process by which a base metal becomes gold".
Boris88 piše:Ja se brinem sto mi auto truli a decko predstavlja sedista :lele: i sakloni :P

Avatar korisnika
Cedo
VIP
Poruka: 3136
Član foruma od: nedelja, 27. dec. 2009. u 15:32h
Lokacija: Novi Sad/Mišeluk

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Cedo » subota, 5. feb. 2011. u 00:26h

Ljudi vi se zezate a ja mrtav ozbiljan mrgreen ..prvi put mi se desilo letos kad sam bio u Osjeku i krene da svira iz cista mira,nisam odmah provalio sta je u pitanju a u medjuvremenu se desilo jos par puta..sve dok nisam video malu zujalicu u kabini i skontao da nema sta drugo da bude..
Titanium u garaži, Ghia napolju, Zetec prodat..

Slika

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od van » utorak, 8. feb. 2011. u 00:12h

Ako je benzinac , masu od benzinske pumpe stavit na neki prekidac . Onesposobiti nekako + ka diznama , ( zeznuti pobudu releja ili njegovu masu ) , slicno je i sa + ka bobinama .
Senzor pozicije radilice isto moze preko prekidaca ili cega vec ....
Skriveni osiguras za neki bitan potrosac , a lazna varijanta na svom mestu...
Itd...

Avatar korisnika
DULEmajstor
Poruka: 206
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2011. u 08:37h
Lokacija: Josanicka Banja

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od DULEmajstor » utorak, 28. feb. 2012. u 15:36h

Ovde svi pisu i smeju se po sistemu: ford se ne krade. . .
Nije tacno, krade se, ali nije interesantan kao vw/audi . . . Imaju lopovi koji su specijalizovani samo za golf 4, samo za pasat, . . . samo za ford. . .
Za svaki auto postoje drugaciji alati. . . Nije tacno da se ford tesko obija. . .

Ford kao fabrika je napravio jedan OGROMNI PROPUST:
U svakom fordu se nalazi po jedan originalan, sakriven kljuc. . . Lopov udje u auto, razbije plastiku, uzme kljuc i kulturno odveze auto. . .

Kod forda je skriven kljuc u kanalu menjaca.
Svako treba da izvadi taj kljuc (plus ako je neko druge izgubio i ostao mu samo jedan, moze da prodje jeftinije bez skupog rezanja kljuca) i zastiti se od kradje. . .

U ovoj temi su ljudi pisali strasne gluposti tipa: lopovi imaju drugi eccu pa ga zamene, lopovi nose strasno skupe kompove sa skupim specijalnim interfejsom, kojima sve isprogramiraju i voze. . . Neko je pisao da je izvadio polugicu iz leve brave, koja otkljucava vrata pa se kljuc vrti u prazno, pa lopov ne moze da mu mazne auto. Naprotiv, oni i ne otvaraju auto zavlacenjem zicica u cilindar, a narocito kod forda im zicice ne pomazu, vrata otvaraju ekspressno na druge nacine pa i lopticom za tenis na audiju npr.
Lopov udje u auto, zacas izvadi sakriven klju (iznad oajasnjeno koji kljuc) i normalno upali auto i otera. . . Ne treba mu ni 3 minuta. . .

Avatar korisnika
Boris88
VIP
Poruka: 1693
Član foruma od: nedelja, 11. jan. 2009. u 18:25h
Lokacija: Beograd

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Boris88 » utorak, 28. feb. 2012. u 15:42h

:lele:
rust is not a crime

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od milan_gt » utorak, 28. feb. 2012. u 15:53h

dule moze li taj kljuc da upadne u birac kad vozim malo brze kroz krivine? :D

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od goja » utorak, 28. feb. 2012. u 16:27h

Dule,aj dodji,zivota ti,da mi pokazes gdje su ga zavukli! Na cemu si ti,djecace?
Ljudi,Zeder je najsigurniji vid zastite.Nema 5 kila gvozdjurije,skidanja,stavljanja,zakljucava se kljucem,gospodski...
Svaka brava je napravljena samo da posten covjek ne dodje u iskusenje,ako neko hoce nesto da vam ukrade,necete nicim zastititi.

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od dule0911 » utorak, 28. feb. 2012. u 16:49h

Potpis.
Mada ni zeder ne pomaze od pauka, pa ni gps i slicni tipovi zastite. Prosto je, ako zelite osiguranje od kradje, uzmete kasko. Ako zelite da odbijete lokalne drogirane klince, nabijete nesto na volan, makar to bilo parce gvozdjurije cisto da lici na neku zastitu :)
Ili jos bolje zalepite zeder nalepnice na prozor :D

@milan
Moracu i ja da potrazim taj kljuc da mi ne upadne u birac, aj javi gde je tacno lol
Fiesta!!

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od totti » utorak, 28. feb. 2012. u 17:24h

Meni je izgleda upao, sad mi malo teže ulazi u treću... :doh:
Dule majstore, jel taj ključ onaj običan ili onaj sa komandama za centralno?
Slika

Avatar korisnika
DULEmajstor
Poruka: 206
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2011. u 08:37h
Lokacija: Josanicka Banja

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od DULEmajstor » utorak, 28. feb. 2012. u 17:27h

milan_gt piše:dule moze li taj kljuc da upadne u birac kad vozim malo brze kroz krivine? :D
Nista drugo od tebe nisam ocekivao, znao sam da ces ovako nesto da napises.

Nije bre kljuc u biracu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kome pada na pamet da se kljuc nalazi u biracu? Gluposti.
goja piše:Dule,aj dodji,zivota ti,da mi pokazes gdje su ga zavukli! Na cemu si ti,djecace?
rado bih dosao da si malo blize. Iskopacu neku sliku sa moje fiestice pa cu najkasnije sutra da postavim gde je kod fiestice kljuc, a vi na vasim autima zakljucujte sami. nadam se da ste sposobni :D . ..

Kao sto rekoh, nije u biracu, nego je ispred, ispod one konzole gde je radio i dugmici, dole do patosa u pravcu rucice menjaca je postavljen. . .

Evo iskopao sam ovo zasad (obratite paznju kad pomene ford, naculjite usi) pa cu sutra da vam dam konkretne slike, sada sam u nekoj guzvi.
totti piše:
Dule majstore, jel taj ključ onaj običan ili onaj sa komandama za centralno?
Obican kljuc, bez dugmica.

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Shomy_ksh » utorak, 28. feb. 2012. u 17:31h

mozda je to prethodni vlasnik sakrio ako si ti to kod tebe nasao... koliko sam puta skidao sve zivo iz kola morao sam da nadjem bar 5 thumbsuph
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Markedjani » utorak, 28. feb. 2012. u 17:35h

Ček da vidim jel mi BokiRS ostavio te lopovske ključeve u RS-u da mož' ga vrati nazad lol
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
Shomy_ksh
Počasni Čak Noris
Poruka: 3609
Član foruma od: utorak, 4. avg. 2009. u 04:45h
Lokacija: Krusevac

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od Shomy_ksh » utorak, 28. feb. 2012. u 17:46h

:doh: hahahaha
Ford Fiesta DuraTorQ 1,4TDCi
Phase Evolution Opus 500.1 + Mac Audio Select 12 with Alpine CDE-9882Ri
Dragomir piše:Ma volim kada se raspisete,milina mi je da citam
1.0 EcoBoost bar od 92kW...u JH sasiju da legne...kad tad...

Avatar korisnika
goja
Poruka: 1186
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 13:17h
Lokacija: bg

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od goja » utorak, 28. feb. 2012. u 18:19h

Ma,je li ovo moguce,postoji li iko ko vjeruje u ovakve trube osim dulemajstora?Dobro,Dule,ajmo reci da i jeste ''ford'' i ''mercedes ''toliko glup da ostavi lopovima rezervne kljuceve za kradju na ''izvol'te'',kako ce upaliti kola sa zederom? za njega ide njegov kljuc ne fordov...meni je pravo zanimljivo razglabati o ovim stvarima,ti si naletio na ovaj klip,popasao pricu i izletio na forum kako svi lelemudaju o necemu a ti znas kako lopovi kradu kola sa kljucem u tunelu...Daj,molim te,ne nasjedaj na ovo,pomislice neko da si bas neozbiljan.

Avatar korisnika
DULEmajstor
Poruka: 206
Član foruma od: ponedeljak, 21. nov. 2011. u 08:37h
Lokacija: Josanicka Banja

Re: Zastita od kradje i sigurnost

Poruka od DULEmajstor » utorak, 28. feb. 2012. u 19:24h

Nisam neozbiljan, nisu ovo gluposti, proizvodjaci jesu glupi.. . Za ovo nisam saznao na ovom klipu, ovo je tacno ,pa da kazem recimo 99% da sam siguran. . . Jedan clan ce proveriti da li ima kljuca kod njega pa ce javiti. . . A kljuc se na fiesti nalazi iza ove plastike, ima jedan sraf da se odvije (crvena strelica) i dve zljeba da se otkace (ove druge dve strelice), snacicete se na fokusima . . .
Slika

Ovog kljuca nema na vw jer se mnogo vise kradu. . .

Prvo proverite pa onda sudite da li su ovo gluposti. . . Ovo je pet minuta posla najvise, a ko misli da je popio svu pamet ovog sveta ne mora da se uverava i da sudi da li tacno ili nije. . . nista nije netacno, dok se suprotno ne utvrdi ... .

Zaključana

Povratak na „Svaštara“