Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

auto nece da upali, vergla

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » nedelja, 18. sep. 2022. u 14:09h

Pozdrav svima,
opet problem sa kolima, generalna uradjena auto super ide, okej je sve za sad, samo sta mi se desilo pre neki dan i opet jutros ne znam. Otkljucam kola na kljuc udjen sednem dam kontakt upalim auto i posle 3 sekunde bukvalno se ugasi, posle toga nece da upali smao vergla, donesem kablove zovnem drugove ma kakvi nista ne pomaze nece da upali posle. Da naponem ovo mi je se desilo u cetvrtak isto znaci pre 3 dana, kada sam felne sredjivao, isto auto ss upalio i odmah se posle ugasio, iz ne znam kog pokusaja tmao kod tog coveka jedva sam upalio, zvao sam odmah majstore gde sam radio generalnu kod Maksima, rekli su mi opao ti je napon akumulatora zato je tako, medjutim eto posle ne znam kog pokusaja upalio sam tamo auto posle ta 3 dana do jutros u nedelju, vozio sam ga palio iz prve, sinoc sam ga oko 21h u subotu ugasio, i sad da ga upalim nece, sto posto sam sve proverio iskljuceno je bilo. Jedino ako negde ne vuce struju da ne znam, akumulator je nov uzet kad je radjena i generalna znaci pre 25 dana pod garancijom je. Svakako sutra skidam akumulator nosim na garanciju da vide sta je. I valjalo bi otici kod nekog autoelektricara ako moze odmah da detekuje kvar da vise drzim kola negde ne pada mi napamet, nemam zivaca.
u pitanju je mondeo mk4 1.8tdci 2009

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk


Poslednja izmena: denixns, na dan nedelja, 18. sep. 2022. u 14:09h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4563
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od Nedeljkovic » nedelja, 18. sep. 2022. u 14:35h

Meni to vise lici na vazduh u sistemu goriva ukoliko auto normalno vergla

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » nedelja, 18. sep. 2022. u 14:44h

Normalno vergla, normalan je zvuk. Palio sam brisace sporije rade nego kad je upaljen auto tako mi se cini. Pre nego sto sam terao kola na servis i celu peripetiju, zamenio sam mu bateriju jer je ona stara bila jako losa, nisam mogao da otkljucam kola na kljuc, spojim na kablove dobije samo struju da mogu da oktljucam kola zakljucam, dam kontakt ali tad nije mogao ni da vergla bas je losa baterija bila. Iznerviram se odem uzmem bateriju od 13500din 77Ah 780A upalio auto odmah, posle toga je isao kod Pere i ovih u Maksim.Medjutim sta se culo onda i sada, ne znam da li je do vazno, auto nekad se ugasi ako ostanem u njemu duze vreme posle 2 3 min ugasneog auta, kao nesto da se pomera u njemu, neki cudan zvuk ne znam kako da objasnim, evo poslusajte.

https://www.veed.io/view/944fc276-9b8e- ... idget=true

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk


Poslednja izmena: denixns, na dan nedelja, 18. sep. 2022. u 14:44h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
milutin
Poruka: 144
Član foruma od: ponedeljak, 16. avg. 2010. u 15:01h
Lokacija: Beograd

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od milutin » nedelja, 18. sep. 2022. u 14:45h

To se klapne od ventilacije pomeraju, to je normalno

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » nedelja, 18. sep. 2022. u 14:50h

E dobro onda, jedna briga manje, poslao sam video gore na postu iznad. Jel moze negde da crpi struju, a da nije vizuelno ili jednostavno da se akumulator ne dopununjava, pa da je to problem.

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk


Avatar korisnika
Djolemc
Poruka: 98
Član foruma od: subota, 8. avg. 2020. u 11:59h
Lokacija: Beograd

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od Djolemc » nedelja, 18. sep. 2022. u 16:50h

Meni se tako ponasao nisan kad je crka(va)o regulator pritiska goriva. Upali, ugasi se posle par sekudni, i nema sanse da ga upalis. Posle sam mu nasao caku, pun gas i verglanje 10-15 sec, pa uspe da upali, ali sam uskoro zamenio regulator i nije vise bilo problema.

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » nedelja, 18. sep. 2022. u 17:55h

Ne znam sta je pogledace se sutra, terace se auto u servis neka gledaju sta je. Izmerio sam napon na akumulatoru je 12.45V

Edit:
Da ne pisem novi post, ubacio sam drugi akumulator koji je bio u firmin kolima i da dodam da nece ni sa njim da upali, tako je ovaj akumulator dobar sto sam kupio za mondea jbg ni mesec dana a da ne valja ne idd

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk



Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » utorak, 20. sep. 2022. u 18:13h

Da javim ovde na forumu sta je bilo, mozda nekad nekome bude znacilo, ali opet svaki problem je nekada zaseban.
Nedeljkovic piše:Meni to vise lici na vazduh u sistemu goriva ukoliko auto normalno vergla

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
Nedeljkovic, bio si u pravu druze, juce sam oterao kola tek su jutros uzeli da gledaju kola, je*iga, oni su mi sve radili i znaju ga najbolje sada. Glupost nevidjena je bila, kad su mi pokazali onu malu gumicu, gumu sta je vec, nisam verovao, guma izmedju filtera nekog da li goriva i pumpe je pukla, nije im jasno kamo, i onda je tu vazduh uvlacilo i zati nije moglo ds se upali, da li je to vracalo nazad gorivo ne znam. Ali je se auto ponasao kao da nema goriva u rezervoaru uopste.

AMSS mi je uzeo za slepku 4200 do tamo, nisu majstori hteli da naplate nista, castio sam ih 1000 din, sta da se radi sad, bitno mi je samo ds mi se ovakve stvari ne dese kad budem na putu jos 700km i ispostovana ce biti generalka pa da radim ono dalje sto treba..

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14497
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od mbole » utorak, 20. sep. 2022. u 19:00h

Prilicno cesta pojava pogotovu na iole starijem autu, prilikom zamene filtera.
Ako majstor ne pazi, al bas bas da pazi... kada vraca crevca, cas posla se gumica na konektoru creva zavrne ili pokida.
Jos ako se malo ukrutila od vremena...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » sreda, 21. sep. 2022. u 12:11h

Kada sam vadio akumulator, mora da se skine filter vazduha, da bih povukao akumulator nazad, i primetio sam kao sto kazes da je crevo samo je dosta vece sto se navlaci tu malo zavrnuto kao sto kazes, selnu sam dobro zategao. Jel moze neki buduci problem da bude sa tim ili?

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14497
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od mbole » sreda, 21. sep. 2022. u 13:03h

Koju selnu?
Ne crevima goriva bi trebalo da imas spojnice, ne selne?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Nedeljkovic
Poruka: 4563
Član foruma od: sreda, 27. apr. 2016. u 22:34h
Lokacija: Lazarevac

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od Nedeljkovic » sreda, 21. sep. 2022. u 13:38h

On prica o crevima za vazduh, morao je da vadi celo kuciste filtera vazduha da bi zamenuo akumulator

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi (2012 - 2020)
Ford Focus Mk2.5 1.6TDCi (2018 - ...)

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » sreda, 21. sep. 2022. u 13:43h

Pricam o filteru vazduha, kada guma udje u njega, cime se steze, tucje zarozana guma isto gore si napisao na starijim kolima da je to cesto, pa bezveze pitam za fikter vazduha tj crevo koje ide u njega jel to okej ili, vece je dosta

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14497
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od mbole » sreda, 21. sep. 2022. u 15:58h

Mislio sam na gumice u konektorima creva za gorivo, kada sam pisao o starijim kolima...

Sad... zavisi koje je crevo...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
denixns
Poruka: 36
Član foruma od: nedelja, 7. avg. 2022. u 16:23h
Lokacija: Novi Sad

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od denixns » sreda, 21. sep. 2022. u 21:30h

Jasno, hvala za to nadam se da je sve okej sada sto se tice toga, kao nozem na pola da se preseklo. A za filter vazduha me zanima, posto je veliko crevo tako iznutra mislim navuce se lepo zategne se selnom, a koji efekat moze da bude ako je to crevo lose ako npr negde udje vazduh kroz ovo na crevo kao sa slikeSlika

Sent from my NOH-NX9 using Tapatalk


Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14497
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: auto nece da upali, vergla

Poruka od mbole » četvrtak, 22. sep. 2022. u 01:19h

E to zavisi da li je na delu tog creva koje je do filera ili ovom iza njega gde se vidi selna.
Ako je ovo prvo.. moz da bude labavo koliko god hoces
Ako je ovo gde je selna na slici, ne sme da bude bas "da duva promaja", ali generalno nije potrebno neko "turbo" dihtovanje.
Posto je sve to zajedno, na manje-vise, atmosferskom pritisku, i samo ako bas deo oko selne "duva" iz sve snage, imaces pogresno ocitavanje kolicine usisanog vazduha

Generalno... sve posle ove elektronike na crevu, mora da bude "zadihtovano", posto inace ulazi vazduh za koji PCM ne zna da je tu, i nastaju raznorazna brljavljenja...
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Odgovori

Povratak na „Instalacije“