Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Sierra 2.0 efi kablovi

Ostalo što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Moderator: Dragomir

Odgovori
Danijel Kljajic
Poruka: 78
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2015. u 15:03h

Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Danijel Kljajic » subota, 20. jun 2015. u 04:11h

Treba mi pomoc u vezi kablova jer mi majstor kaze da idu posebni I jedinstveni su samo za taj motor a ne mogu nide da ih pronadjem (nove).Moram ih menjati jer auto trza a svecice su nove I auto nema plin.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21106
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Markedjani » subota, 20. jun 2015. u 09:35h

Imaš u gazeli komerc... cirka 2500 din.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Danijel Kljajic
Poruka: 78
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2015. u 15:03h

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Danijel Kljajic » subota, 20. jun 2015. u 10:07h

HVALA!!!!!!!

Danijel Kljajic
Poruka: 78
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2015. u 15:03h

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Danijel Kljajic » ponedeljak, 22. jun 2015. u 19:14h

Eto me opet sto znaci da nisam resio problem.U gazeli su imali ali samo jedan kabel po ceni oko 1500din a meni treba ceo set koji vodi do svecica.Ako jos neko zna gde nabaviti?

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 22. jun 2015. u 22:55h

To je verovatno jedini Ford sa tim motorom koji je tvoj majstor video, samo njemu je jedinstven. Kupi kablove za bilo koji Ford sa zadnjom vučom i OHC motorom bilo koje kubikaže (1.3, 1.6, 2.0, za Taunusa, Capri, Sierru, Granadu, Scorpia...), takvi motori imaju identične kablove. Ili nek ti pošalje poštom neka prodavnica Fordovih delova iz Beograda, ima tih kablova u svakoj.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od van » ponedeljak, 29. jun 2015. u 10:37h

Купи било које суликонске каблове који иду на тај тип капе и имају потребну дужину . Ово ти причам из искустава од 25 година дружења са таквим моторима . А мајстор лупа глупости као и 90 % мајстора у земљи Србији .
911s [SK] piše:To je verovatno jedini Ford sa tim motorom koji je tvoj majstor video, samo njemu je jedinstven. Kupi kablove za bilo koji Ford sa zadnjom vučom i OHC motorom bilo koje kubikaže (1.3, 1.6, 2.0, za Taunusa, Capri, Sierru, Granadu, Scorpia...), takvi motori imaju identične kablove. Ili nek ti pošalje poštom neka prodavnica Fordovih delova iz Beograda, ima tih kablova u svakoj.
Заборавио си онај модел , као се беше зове ...ескорт ?
mrgreen

Danijel Kljajic
Poruka: 78
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2015. u 15:03h

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Danijel Kljajic » sreda, 1. jul 2015. u 08:38h

U delmax-u provereno jako puno kablova ni jedan ne odgovara,u gazeli prodaju na komad zbog specificnosti kabla(ljudi kupe pa zamene koji je riknuo 1450din kom i nemaju ih) Problem kod ovoga je duzina i sve u vezi kape...Deo koji ide na svecice je standardan ali problem je u delu kape.Serviser mi nije glup i proverio je sve mogucnosti ali nece da mi "budzi"kablove pa da opet bude problema(inace i za moj motor cak postoje dve vrste kablova).Nasao mi je komplet kablova ali traze 8500din, kao i na drugom mestu gde su trazili 12000din.Inace majstor saradjuje sa gore navedenim firmama i zna sta radi. POMOC MI JAKO POTREBNA!!!! Nemojte mi odgovarati tipa nema on pojma...ako neko misli da moze mi pomoci nek pomogne!

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21106
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Markedjani » sreda, 1. jul 2015. u 08:49h

euro07 zovi.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od 911s [SK] » sreda, 1. jul 2015. u 17:17h

Znači neko je nekad ugradio razvodnik od EFi OHC Scorpia, on ima spečifične komponente koje su skuplje jer su skuplje i u nabavci. Evo nudim ti za 1000 dinara originalni potpuno ispravan Sierrin razvodnik za EFi OHC za koji možeš da kupiš normalnu i kapu i ruku i kablove i na kraju uštediš par hiljada dinara, skinuo sam ga sa svog auta jer sam prešao na karburator.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Danijel Kljajic
Poruka: 78
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2015. u 15:03h

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Danijel Kljajic » četvrtak, 2. jul 2015. u 08:14h

Majstor je zvao euro07 ali nije narucio kablove jer ne daju fiskani i ne postoji mogucnost vracanja paketa ali po sifri kablova je nasao na drugom mestu i ovih dana cemo pokusati resiti problem.Javljam rezultate kakvi god budu.Hvala vam na pomoci!

Danijel Kljajic
Poruka: 78
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2015. u 15:03h

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Danijel Kljajic » petak, 3. jul 2015. u 16:35h

Kablovi napokon reseni evo slike pa da vidite oko cega sam se mucio.Jedan kabel je ipak bio pre kratak pa je morao da se "budzi" ali sada sve radi super :jeeej:
http://i.pics.rs/PGJmR http://i.pics.rs/aWzlB http://i.pics.rs/TMWku

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od 911s [SK] » petak, 3. jul 2015. u 16:47h

Koliko si pisao mislili smo da imaš kablove od spejs šatla. Pa to su najobičniji kablovi za OHC, kao iz mog prvog posta u ovoj temi. Pa tvoj majstor definitivno nema pojma. To sa prve slike je protiv smetnji za radio, za radio aparate onog vremena, pa ti nastavci se skidaju, moglo je slobodno i bez toga. Koliko drame ni oko čega.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Danijel Kljajic
Poruka: 78
Član foruma od: četvrtak, 21. maj 2015. u 15:03h

Re: Sierra 2.0 efi kablovi

Poruka od Danijel Kljajic » petak, 3. jul 2015. u 17:03h

U pravu si (ste) nastavci se skidaju ali on mi je prijatelj koji servisira vw audi opel i tu porodicu....ne radi sa fordovima...ali eto resismo i ovo :D
(sto se mene tice tema moze da se zatvori)

Odgovori

Povratak na „Instalacije“