Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

LPG, TNG, plin, AutoGas.
RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 30. sep. 2012. u 21:01h

ja ne znam da li ce se vise i isplatiti voziti na plin, jer sutra dizu cene,a ako sma shvatio dobro na bezolovni ne dodaju nista.

Avatar korisnika
Apolon
Poruka: 320
Član foruma od: petak, 20. maj 2011. u 11:53h
Lokacija: Ratkovo

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Apolon » nedelja, 30. sep. 2012. u 21:20h

U zadnjih par godina se nekoliko puta pricalo i komentarisalo u vezi toga kako ce plin ekstremno da poskupi, i to uvek nekako pred zimu, i uvek je na kraju bilo tako da je poskupljivao paralelno sa ostalim gorivom. I kao sto neko nedavno rece ovde na forumu, ako plin ode na 100 dinara, euro dizel i benzin ce kostati 200.
Poenta price je da ce se uskoro isplatiti jedino pedala. Bice kao devedesetih, sipaj 10 litara goriva za nedaj boze i garaza, naravno ko je ima. :suicide:

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 30. sep. 2012. u 21:34h

Vest na danasnjem izdanju blica kaze da ce plin da poskupi a bezolovni benzin nece.ako sam dobro video,na telefonu sam sad

Sent from SE Xperia pro

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Djole » nedelja, 30. sep. 2012. u 21:50h

neka bude kako hoce evro bmb je blizu 170 ja iskljucivo vozim na njega...ne mora razlika biti kao sad vise od duplo samo neka je ima :)
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od RS_cabrio » nedelja, 30. sep. 2012. u 22:09h

A nije razlika samo u cenu goriva.imas atest,visu cenu registracije,servisiranje plinskog sistema,I jos kad malo po malo nadignu cenu plina,mnogi odustanu od ugradnje. Vidim da vecina ljudi gleda na plin kao investiciju tj racuna kad ce da je odplati. Sa svim ovim period se produzava. Licno,nisam ni gledao kad ce da mi se isplati,vise na to gledam kao na investiciju u mentalno zdravlje inace bih poludeo da dajem 170 dinara za litar bilo cega.

Sent from SE Xperia pro

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Vladan » nedelja, 30. sep. 2012. u 22:33h

To ti je moja kvazi teorija o razlici izmedju jeftinog i ekonomicnog. Dugo ce jos voznja na plin biti, bar malo, jeftinija od diesela i benzina, ali ne moze masina koja trosi 13l goriva da bude ekonomicna naspram one koja trosi 6l, za isti rad. Kvantitet pre ili kasnije preraste u kvalitet. Ovde negativan, u vidu cene.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od 911s [SK] » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 00:12h

Ispade da tvoj novčanik ima veće zalihe para nego što Zemlja ima zaliha nafte :)
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Vladan » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 00:47h

Jos pre deceniju il'dve, procitao sam clanak, kako se na djubristima Mexico City-a stvara, nazovimo ga, tecni talog, koji lokalni djubristari koriste za grejanje, kuvanje, dirty diane, ..., u prevodu nesto vrlo slicno... Apropo zaliha. Izgleda da su neunistive.

Avatar korisnika
deketa
Poruka: 273
Član foruma od: utorak, 30. jun 2009. u 14:20h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od deketa » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 17:18h

Pre par meseci pita me lik dal mi se povećava temperatura motora kada vozim Fokusa preko 100 km/h.Priča on meni kako hoće na plinu da se zakuca skazaljka u crveno i da se normalizuje kad vožnju nastaviš na benzin.
Ja ga nešto gledam,češkam se po glavi i rekoh ma jok bre kakvi, Ford je to čoveče i slično... Juče se na auto putu setim te priče i ajd da bacim pogled- kad ono stvarno, idem 105 km/h- oko 3,000 obrtaja i temperatura ode u crveno.
Usporim, prebacim na benzin,ubrzam na 130 km,blenem u onaj toplomer a on ni da mrdne.
Stariji sam čovek pa retko teram preko 90km/h, nisam ni obraćao pažnju na ovu zavrzlamu... mrgreen
O čemu se ovde radi?

mk1-2000 kubika-16v

Avatar korisnika
dragan.pv
Poruka: 407
Član foruma od: subota, 7. apr. 2012. u 17:35h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od dragan.pv » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 18:16h

ja sa autogasom za sada nema nikakvih problema sto se tice motora ( doduse ugradio sam ga skoro, pre par hiljada km i imam kapalicu ) ali kad se vec prica o pokazivacu temperature moram da primetim da je prilicno loseg kvaliteta, kad upalim auto recimo da pola minuta ne mrda, onda naglo poskoci do cetvrtine skale, pa stoji pola minuta ili nesto manje, pa onda skoci na pola i stalno stoji tako.
isto se ponasa na benzinu i na plinu.
moj zakljucak je ili da kazaljka zaglavljuje tj tesko se pomera ili da je sam potenciometar lose izrade i ima te skokove koje ne bi trebao...
u svakom slucaju, ja ga ne smatram pouzdanim uopste...
ford focus 2 ph1 1.6b, 05/2012.-
renault clio 3 rs197 06/2011.-

Grafit
Poruka: 378
Član foruma od: četvrtak, 17. nov. 2011. u 21:02h
Lokacija: Republika Srpska, Banja Luka

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Grafit » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 18:29h

Mondeo MK3, 1.8 Duratec (92 kW/125 ks), redizajn + OMVL (Italija) i još ponešto Kalčo opreme, toroidna boca "Made in Serbia", bez lubrifikatora, ugrađen na 145 hilj. pređenih km.
Za sada pozitivno psihološki utiče, najviše tako što se kazaljka zaliha benzina dosta sporije pomjera u neželjenom smjeru :D .

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od totti » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 18:35h

@dragan.pv
Tako je izgleda na svima, i meni je tako skakala na starom, a skače i sad na ovom... Doduše ne baš toliko naglo i za po četvrtinu, meni je malo suptilnija... :D
Slika

Avatar korisnika
Djole
Master of Tanjirača
Master of Tanjirača
Poruka: 4875
Član foruma od: nedelja, 6. dec. 2009. u 21:39h
Lokacija: Valjevo

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Djole » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 21:35h

kod cala u focusu mk1 1.6se skala stoji zakovana na pola...gas je uradjen u martu a do sad je zgazio skoro 30 000km vozilo se koristi za taxi...
:ford2: Mondeo MK3, Ghia X - TDCi - 96KW viewtopic.php?f=6&t=19766&start=125

RS_cabrio
Ljubitelj životinja
Poruka: 3352
Član foruma od: sreda, 4. mar. 2009. u 17:59h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od RS_cabrio » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 21:37h

E zato su se neki mudri ljudi dosetili da naprave i prodaju preciznije uredjaje za merenje. Da ga nemam, konstantno bi ziveo u strahu sta ce da se desi,jer ovi fabricki nisu precizni dovoljno.

Avatar korisnika
deketa
Poruka: 273
Član foruma od: utorak, 30. jun 2009. u 14:20h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od deketa » ponedeljak, 1. okt. 2012. u 23:51h

Mene buni, bez obzira na (ne)preciznost samog pokazivaca,zasto se skazaljka penje samo pri voznji na plin.Mislim da ipak nije problem u pokazivacu temperature, mozda on stvarno i pokazuje realne celzijuse-sta ako je problem u necemu drugom?
E sad,sta je to drugo- nemam pojma!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8997
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od van » sreda, 3. okt. 2012. u 12:48h

Да није пресиромашна смеша , па се мотор прегрева ? На бензину то рачунар испегла , али плин има свој комп , који би требао да се коригује ламбда сондом , ако је дотична исправна .
Када сам питао у BRC у колико је уградња плина у фокуса 1.8, човек је узео да погледа у каталогу на рачунару , и писало је великим словима ATANZZIONE !
Овај мотор има нека чудна седишта вентила која могу да се униште за 1500 км ако уређај није адекватан . Треба још нешто додатно , да контролише да не дође до сиромашне смеше , која прави повишену температуру сагоревања и на крају рупу у клипу , ако нешто друго не страда пре . Човек који уграђује плин ми је то објаснио тако да ако седнеш у кола и газиш га до Ниша , велике су шансе да ће се то десити . Ја сам извуко закључак , да не треба да га газим и да не прелазим преко 3000 обратају дуже од пар секунди , и да генерално возим ауто око 1/4 његове снаге , до максимало 1/2 . 100 км/час максимална путна брзина и нема да ме боли глава. Плин служи да се возиш економично , а не да јурцаш

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Dusan64 » sreda, 3. okt. 2012. u 13:04h

Sta fali ekonomicnom jurcanju..? mrgreen

Avatar korisnika
deketa
Poruka: 273
Član foruma od: utorak, 30. jun 2009. u 14:20h
Lokacija: Beograd

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od deketa » sreda, 3. okt. 2012. u 16:53h

Ma kakvo jurcanje, ja stotku predjem samo iz radoznalosti tek da cujem sta mu sve zvecka,skripi i slicno :P

Hteo sam ja pre mesec dana da proverim stanje plinske instalacije uz eventualna podesavanja i slicno.
Odem ja kod majstora na Altini koji koliko vidim jedini radi ovaj moj bugarski plin, kazem sto sam dosao a baja pita kad sam poslednji put bio na proveri,menjao filtere plina ...
Posto sam bio veoma azuran ovih par godina koliko ga vozim, ja mu lepo priznam da Foki zadnjih godina nije ni prosao pored plinadzije a kamoli bio na kontroli!
Čovek ma pogleda,dovikujući obavesti kolegu kakva je dileja navratila u servis i kaze TERAJ BAJO dok nestane,ako ga sad otvorim znam da ću naći ko zna šta i ko zna koliko ćemo vremena provesti u servisu! I ja šta ću,pozdravih se sa čovekom i odo kući, on je majstor a ne ja!Ako kaže da sam srecnik sto mu nisam vec dolazio onda neka bude tako! :rotfl:

Avatar korisnika
knez
Poruka: 234
Član foruma od: subota, 4. apr. 2009. u 19:03h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od knez » subota, 13. okt. 2012. u 20:30h

van piše:Да није пресиромашна смеша , па се мотор прегрева ? На бензину то рачунар испегла , али плин има свој комп , који би требао да се коригује ламбда сондом , ако је дотична исправна .
Када сам питао у BRC у колико је уградња плина у фокуса 1.8, човек је узео да погледа у каталогу на рачунару , и писало је великим словима ATANZZIONE !
Овај мотор има нека чудна седишта вентила која могу да се униште за 1500 км ако уређај није адекватан . Треба још нешто додатно , да контролише да не дође до сиромашне смеше , која прави повишену температуру сагоревања и на крају рупу у клипу , ако нешто друго не страда пре . Човек који уграђује плин ми је то објаснио тако да ако седнеш у кола и газиш га до Ниша , велике су шансе да ће се то десити . Ја сам извуко закључак , да не треба да га газим и да не прелазим преко 3000 обратају дуже од пар секунди , и да генерално возим ауто око 1/4 његове снаге , до максимало 1/2 . 100 км/час максимална путна брзина и нема да ме боли глава. Плин служи да се возиш економично , а не да јурцаш
Znas li mozda da li je taj 1.8 iz focusa konstrukcijski isti kao 2.0 96kw u mondeu mk2?
The 105-hp version of the 1.8L develops maximum power at 5,500 rpm and 113 ft.-lbs. (153 Nm) of peak torque at 4,000 rpm. It exceeds 90% of that torque peak from 1,800 rpm to 5,300 rpm and sustains 85% of peak torque from 1,150 rpm to 5,700 rpm.

uzicanin
Poruka: 3
Član foruma od: ponedeljak, 12. nov. 2012. u 17:12h

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od uzicanin » ponedeljak, 12. nov. 2012. u 17:33h

Pozz svima...

vozim Mondea 2007, 2.0 benzin...mislim da je to Duratec motor Mk3....zanima me koji je najbolji, tj. kakav plinski uredjaj da mu ugradim (posto sam to vec odlucio) i kako/gde posle taj uredjaj da atestiram kako ne bih imao problema ako ga budem vozio van Srbije (npr. u EU). Nadam se da je neko vec imao ta iskustva. Zahvaljujem... :ford:

Avatar korisnika
vladag
Poruka: 153
Član foruma od: utorak, 22. feb. 2011. u 21:45h
Lokacija: Lazarevac

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od vladag » sreda, 28. nov. 2012. u 22:16h

Ja sam uređaj ugradio u Valjevu u OTO gasu i posle pređenih 25000 km sam prezadovoljan. Moj uređaj je Landi a procedura za atest ti je sledeća:
Posle ugradnje, uređaj i svi sklopovi se slikaju odmah u servisu a potom i popuni potrebna dokumentacija. Na auto ti zalepe nalepnicu TNG i ideš kući. Atest ti dolazi na kućnu adresu brzom poštom. Onda ideš na tehnički pregled i sa papirom sa istog i atestom odlaziš u Mup da tražiš zamenu saobraćajne (promena pogonskog goriva i težine auta). Ako ti hitno treba saobraćajna (bio je to moj slučaj) službeniku naglasiš da ti je hitno potrebna a i 300 gr. Milke ne bi bilo loše odneti. Saobraćajna ti stiže za 2,3 dana.
Tako sam ja prošao, a nešto ne verujem da je posle godinu dana, drugačije.
Pozdrav, i nadam se da sam pomogao.
Poslednja izmena: Daniel, na dan četvrtak, 29. nov. 2012. u 08:59h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: nepotrebno je da citiras post iznad, podrazumeva se da na njega odgovaras
Kada nemam ništa pametno da kažem, ja biram da ćutim

Avatar korisnika
wilson
Poruka: 111
Član foruma od: sreda, 26. dec. 2012. u 09:23h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od wilson » nedelja, 10. feb. 2013. u 17:41h

Znam da ima raznih mišljenja u vezi sa plinom. Prva su da li ga uopšte ugrađivati a druga su koji uređaj?!

Pričao sam sa ljudima iz Grand Motorsa i rekoše mi da ne ugrađujem plin osim ako nije BRC sa nekim podmazivačem.
Cena tog uređaja je valjda oko 800evra. Pošto vozim MK1 1.4, koji je smešno prešao, odlučio sam da odustanem od
plina iako prelazim dosta kilometara svakog dana.

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6048
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Daniel » nedelja, 10. feb. 2013. u 18:05h

slobodno ugradi sekvent, ne moras brc, oni ga preporucuju jer oni samo to smeju da ugrade..

i da ako ugradjujes odradi sto ranije :)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21111
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od Markedjani » nedelja, 10. feb. 2013. u 18:08h

Kapalica je šarena laža... ne pomaže ništa.

Plin slobodno ugradi na proverenom mestu... naša preporuka je ođ'e.

http://www.acbabic.rs/
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
wilson
Poruka: 111
Član foruma od: sreda, 26. dec. 2012. u 09:23h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto gas sistemi u fordovima - iskustva clanova

Poruka od wilson » nedelja, 10. feb. 2013. u 18:12h

Jeste da je realno da plasiraju ono što oni ugrađuju ali mi je bilo čudno što su mi rekli da ne ugrađujem jer šteti motoru.

E sada kako biti pametan pa odlučiti rizikovati.

A što da požurim? Zbog zakona?

Odgovori

Povratak na „AutoGas sistemi“