Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kvacilo nov set

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
stjepa90
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 17. apr. 2023. u 00:30h

Kvacilo nov set

Poruka od stjepa90 » subota, 23. mar. 2024. u 12:22h

Pozdrav svima!

Nisam neki veliki strucnjak i ne razumem se previse u automobile, no, imam jedno pitanje za ljude koji se razumeju, a nadam se da sam na pravom mestu otvorio temu…

Naime, na mondeu mk4 2.0 140+ 30ks(kod Bokija uradjeno) je majstor promenio nedavno ceo set kvacila sa plivajucim, mislim da rece LUK, jer je vec bio Lukov set prethodno na njemu.

E sad, sve je bilo super 3 dana, kvacilo malo i premekano, verovatno dok se ulje stabilizovalo u menjacu, sad je kako treba, medjutim, desava mi se povremeno da na 1. Startu u toku dana, na svako 5-6 paljenje nece da udje u rikverc menjac. U toj stiuaciji, ubacim u prvu ili drugu, i posle udje u rikverc bez problema. Druga stvar koju sam primetio jeste, da, zarazliku od prethodnog seta, kao da sinhroni zezaju, pa zna malo da “glavi” u brzinama, teze upada u toku voznje, nije pretesko, ali ne upada u brzinu lepo kao sto je to radio sa prethodnim setom.

Kada odvozim turu jednu, posle neko vreme salta lepo, pa opet krene da zeza tako po malo…

Bio do majstora, covek mi kaze da je kvacilo mekano, nesto je podmazivao, bilo savrseno dva dana i evo opet ista prica..

Da li bi to inace trebalo tako neko vreme da zeza pa da se uskladi ili ne? Generalno, nije problem da reklamiram, imam garanciju 2 god i racun i sve, ali da ne cimam coveka bez preke potrebe ako sam ja glup za te stvari..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Kvacilo nov set

Poruka od 911s [SK] » subota, 23. mar. 2024. u 19:24h

Kvačilo ne odvaja dobro.
Ili je problem do novog kvačila ili do cilindara kvačila.
Svakako treba reklamirati majstoru.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Alexandar984
Poruka: 25
Član foruma od: sreda, 12. nov. 2014. u 19:12h

Re: Kvacilo nov set

Poruka od Alexandar984 » subota, 23. mar. 2024. u 20:39h

Jel menjao ulje? Najbolje je staviti tačno ono koje ford preporučuje. Dešavalo mi se to da neće u neku brzinu i kad se promenilo ulje sve je bilo ok.

stjepa90
Poruka: 7
Član foruma od: ponedeljak, 17. apr. 2023. u 00:30h

Re: Kvacilo nov set

Poruka od stjepa90 » nedelja, 24. mar. 2024. u 02:30h

Promenjeno je ulje. Nista,videcu jos kratko da prodje da pocne malo jasnije da odaje mane,pa cu ga reklamirati…


Sent from my iPhone using Tapatalk

ZeljkoBG
Poruka: 212
Član foruma od: četvrtak, 8. dec. 2022. u 22:03h
Lokacija: Beograd, Banjica

Re: Kvacilo nov set

Poruka od ZeljkoBG » nedelja, 24. mar. 2024. u 15:19h

stjepa90 piše:
subota, 23. mar. 2024. u 12:22h
... mislim da rece LUK,
Isto na Peugeot 208 mi se desilo. Inače zadnjih godina se žale na LUK kvačili. Treba ih zaobilaziti.
Ne znam kakvu su ti zakonska prava da vratiš deo. Probaj.
Ford Fiesta Trend 1.25, 2011. godište. BRC plin.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“