Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Zima, zima...

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

sinisam
Poruka: 126
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 19:11h
Lokacija: žabalj

Re: Zima, zima...

Poruka od sinisam » ponedeljak, 6. feb. 2012. u 22:40h

ma da je samo parafin, pa nije strasno,vec nas jbu i s vodom.danas opet isto,upalim vozim par minuta i pocinje da se gusi i gubi snagu i obrtaje,samo mi danas nije skroz zamrzao.pa sam kod prve kafane stao opet namotao krpu oko filtera i zalio vrcum vodom.sutra ako ne budem lenj,i bude bilo vremena prvo cu probati da ga malo ispustim na onom cepu da izadje sta izadje ,pa ako ne odradi posao morace da se menja.nisam bio lenj,promenjeno i sad je sve ok

Avatar korisnika
ackopr
Poruka: 9
Član foruma od: nedelja, 6. feb. 2011. u 17:59h
Lokacija: kraljevo

Re: Zima, zima...

Poruka od ackopr » subota, 11. feb. 2012. u 19:47h

Pozdrav svima .
Da se i ja uključim malo u ovu temu, sa mojim eskortom iz 97 1,8 TD ,stim što bih se ja vratio na ono gašenje motora.Ustvari danas mi se ponovilo jedno loše iskustvo od pre par dana kad mi se motor ugasi čim pokušam da krenem, jednostavno me zakuca u mesto. Danas se to ponovilo. Upalim i dok je u mestu radio bilo je sve u redu, podigao radnu temperaturu, prima gas , ma sve Ok. Odvezo sam se par kolometara i onda je odjedom na semaforu kad sam trebao da krenem a on se ugasi. Upalim normalno i opet da krenem on se gasi, isturiram ga u mestu sve normalno ali čim krenem da odpustam kvačilo i dostignem nekih 1200-1500 obrtaja a točkovi se pokrenu, ne pređem ni pola metra jednostavno se ugasi. Na loše gorivo ne sumnjam jer bi mi i na leru pravio probleme i nebi primao gas, ručnu kočnicu nisam doirao, točkovi mi nisu blokirani. Dali je moguće da u menjaču postoji neki senzor ili šta već pa mi ne da da krenem i jednostavno mi ugasi motor.

sinisam
Poruka: 126
Član foruma od: nedelja, 18. dec. 2011. u 19:11h
Lokacija: žabalj

Re: Zima, zima...

Poruka od sinisam » subota, 24. mar. 2012. u 21:58h

http://www.oglasi.rs/oglas/109591/novo+ ... on+express

eto resenja :)
NOVO!!!-Grejač CHAMPION EXPRESS namenjen je grejanju motora pri niskim temperaturama.-Uređaj se ugrađuje u blok motora ili u crevo između blok motora i hladnjaka i zagreva rashladnu tečnost.-Grejač se startuje preko tajmera koji se isporučuje sa uređajem.-Nazivna ulazna snaga grejača u zavisnosti od tipa je: 500W, 600W ili 700W-Nazivni napon grejača: 220V-Primena: putnička i teretna vozila; građevinske mašine; viljuškari; traktori.-Jednostavna ugradnja-Garancija na uređaj je 12 meseci, isti je atestiran na Mašinskom fakultetu i zaštićen u Zavodu za patente Beograd.

mada bas i nije NOVO NOVO , cuo sam za ovo i pre, od ovih sto su po severnim zemljama.al je dobra spravica za zimu kao sto je bila ova sa -25 do -30

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“