Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Odeljak za mehaničke kvarove.
Pravila foruma
Svako pitanje koje traži rešenje problema, a koje ne sadrži u naslovu teme: model auta, godinu proizvodnje,tip ubrizgavanja, zapreminu i snagu motora, biće obrisano bez opomene. U poruci napisati kratak i sažet problem.

Moderator: Dragomir

Odgovori
jovaan
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 13. dec. 2023. u 01:11h

Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od jovaan » subota, 16. dec. 2023. u 20:49h

Pozdrav radna klaso. Evo me opet ali ovaj put sa nekim čudnim problemom. Naime ja i ćale htedosmo da zamenimo stari radio CD i stavimo onaj sa blututom( USB). Medjutim mi povežemo taj radio blutut na dzek i priključimo na antenu i dešava se šou. Migavci mi rade medjutim ne čuje se njihov zvuk(Tiktak) i ne prikazuju se na instrument tabli, grejači za stakla ne rade, upali se lampica za Airbag na instrument tabli. Probali smo više puta da ispočetka povežemo. Ništa, i dalje je isti problem. Probali smo i drugi radio usb i opet ista priča.

Zna li neko do čega može biti?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21148
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od Markedjani » subota, 16. dec. 2023. u 20:56h

Koji plejer ste hteli da stavite (model i oznaka), kako ste povezivali (žicu po žicu direktno ili ste kupovali adapter) ?

Da li se problem isti dešava i kad vratite stari CD na originalnu instalaciju ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

jovaan
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 13. dec. 2023. u 01:11h

Re: Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od jovaan » subota, 16. dec. 2023. u 21:16h

Evo ovaj model je u pitanju. Nismo koristili adapter povezivali smo standardno dzekove.

Ne, kada vratimo stari CD player sve radi u normalu. Nemamo problem.
Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od mbole » subota, 16. dec. 2023. u 22:33h

A kako ste to "standardno" povezivali?
Uboli dzekove tamo gde su mogli da udju? Seckali zice i povezivali "po bojama", ili nesto trece?

I koja tacno fiesta je u pitanju (ne mogu da se setim, kad je bese prelaz.. avgust 2007 ili 2008).

Posto sve ovo sto si naveo lici da taj auto ustvari ocekuje radio sa CAN bus-om, a da ste povezali "obican". I naravno.. nastaje "ludenje i sizenje" kad na CAN stigne ko zna sta...

Daj slike originalnog radia i novog sa zadnje strane gde su konektori (a ni prednja fabrickog nece da skodi)

PS
Kakve veze radio ima sa mehanikom?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

jovaan
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 13. dec. 2023. u 01:11h

Re: Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od jovaan » subota, 16. dec. 2023. u 23:07h

mbole piše:
subota, 16. dec. 2023. u 22:33h
A kako ste to "standardno" povezivali?
Uboli dzekove tamo gde su mogli da udju? Seckali zice i povezivali "po bojama", ili nesto trece?

I koja tacno fiesta je u pitanju (ne mogu da se setim, kad je bese prelaz.. avgust 2007 ili 2008).

Posto sve ovo sto si naveo lici da taj auto ustvari ocekuje radio sa CAN bus-om, a da ste povezali "obican". I naravno.. nastaje "ludenje i sizenje" kad na CAN stigne ko zna sta...

Daj slike originalnog radia i novog sa zadnje strane gde su konektori (a ni prednja fabrickog nece da skodi)

PS
Kakve veze radio ima sa mehanikom?
Nismo ništa seckali, jednostavni uboli dzekove tamo gde treba i to je to. Kasetofon sasvim normalno radi medjutim meni se ugase migavci na kontrolnoj tabli i upali mi se lampica za airbag na istoj( grejači za stakla ne rade). Kada vratim nazad cd kasetofon(stari) ništa od navedenog se ne desi. Ja sam inače težak laik i za mehaniku i za elektriku ali ajde rešio sam da potražim pomoć pa neka mi obrišu post moderatori, nema veze.


Evo slike starog CD radija( nije fabrički, auto je polovan kupljen a on je ugradjen ko zna kad).


Slika


Slika

A evo slike ovog trenutnog USB radija sa blututom što smo hteli da instaliramo





Slika


Slika

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od mbole » ponedeljak, 18. dec. 2023. u 17:03h

Zasto bi ti neko obriso post?
Samo.. da bi dobio pomoc, potrebne su informacije
Akd dok dodjem kuci.. ne vredi sa telefonceta.. ostarilo se.. ne vidi se vise :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14495
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od mbole » utorak, 19. dec. 2023. u 12:24h

Ne vidi se d ali su zice koje su od auta, nesto prevezivane (vidi se da je prevezivan stari radio).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

jovaan
Poruka: 7
Član foruma od: sreda, 13. dec. 2023. u 01:11h

Re: Misterija sa kasetofonom. Ford fiesta(2007) 1.4tdci

Poruka od jovaan » utorak, 19. dec. 2023. u 18:25h

mbole piše:
utorak, 19. dec. 2023. u 12:24h
Ne vidi se d ali su zice koje su od auta, nesto prevezivane (vidi se da je prevezivan stari radio).
Hvala ti puno na izdvojenom vremenu. Ovaj stari kasetofon je spajan i nabudzen do besvesti. Morao bi da ga nosim do autoelektričara da ga dotera. Ali sad bar znamo do čega je.

Odgovori

Povratak na „Kvarovi i popravke“