Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Auto zanosi i trese volan pri kocenju

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Auto zanosi i trese volan pri kocenju

Poruka od stefan milanov » ponedeljak, 9. apr. 2012. u 13:17h

kazalajt piše:Uh kako fina gomila odgovora a i brza.
E ovako, Rame sam menjao jer je imalo lufta i svaki put kad idem preko nekog ivicnjaka pukne nesto i kad smotam u levo i krenem pa zakozim isto, pre zamene sam bio kod trepadzije i rekao mi je rame da menjam obavezno i manzetne na homokinetickim i da je sve ostalo ok. Desno rame sam menjao proslo leto tako da je i ono relativno novo i trap majstor kaze da je dobro, diskovi su Jurid-ovi obicni ne ventilirajuci kupljeni kod Gorana Mond i do sad nije bilo tresenja. Za silene mi nije nista pominjano kakvi su i dal treba da se menjaju. :eek:

Nakon zamene ramena, manzetni i lagera na prednjim tockovima sam otisao na centriranje trapa i uzput sam odradio balansiranje svih guma i zamenu mesta prednjim i zadnjim tockovima (nazad zimske a napred letnje). Letnje su kupljene prosle godine a zimske predprosle. Tigar su sve 4. :)

Malopre sam bas dosao sa auto puta, presao sam nekih 60km i primetio da oko 100~110km/h kad krenem da kocim u krivini koja ide u desno, volan oce da iskoci dok ne dodje do 90km/h i onda se smiri a kada isto to uradim u levoj krivini nesto minimalno zavibrira. I bas sam to testirao svaki put kad mi se ukaze prilika i svaki put isto, cak i kad idem pravo i krene malo da vibrira samo blago krenem u levo kao da se prestrojavam i smiri se vibriranje. :wtf:
Nadam se da sam dovoljno opisao desavanje mrgreen
Hvala na dosadasnjim odgovorima :ford:
posto si vec menjao lezajeve na prednjim tockovima, za proveru i eventualnu zamenu kao uzrok vibracija prilikom kocenja ostaju:
-diskovi
-glavcine(i te kako znaju da dovedu do vibracija, pogotovu ako prilikom zamene lezajeva majstor koristi SRPSKI KLJUC- iz licnog isustva ti ovo pisem)
-plocice
pozzzzzzzz

Avatar korisnika
batarihter
Poruka: 473
Član foruma od: utorak, 5. okt. 2010. u 17:38h
Lokacija: Srbija-Bor

Re: Auto zanosi i trese volan pri kocenju

Poruka od batarihter » petak, 20. apr. 2012. u 20:52h

Danas sam dosao iz Bg-a,i sta se desava:put do Paracina je u haosu,taman ga stisnem 120-130 i eto stepenik od 10cm i rupe od pola metra,normalno bez znaka upozorenja!!!A kad sam izlazio iz Bg-a,2 km pred naplatnu rampu sam tako uleteo u rupu sa 130,da sam pobacio!!!! :ozid: I od tad,izmedju 50 i 80 km/h mi trese volan!!!!Ne mnogo,ali trese!!A sa 130-140 ne trese!!!I sad,gde da idem prvo,kod trapadzije ili na balansiranje felni!!!Popizdeo sam,serem se na sve,mamu im lopovsku,tolike nam pare uzimaju pri registraciji na odrzavanje puteva,a putevi su govno!!!!!! :bljak: Ulazes u kola,i dzabe kad ne mogu da se vozim sigurno sa zenom i detetom!!!!AAAaaaa :wgaf:
Ford Sierra 2.0i DOHC
...kakvih ljudi ima na planeti - dobro se i vrti...

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21064
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Auto zanosi i trese volan pri kocenju

Poruka od Markedjani » petak, 20. apr. 2012. u 21:07h

Proveri prvo da li se iskrivila neka felna ili se deformisala guma... to se lepo proveri na balansu.

Ako je sve ok... stradao je trap.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
batarihter
Poruka: 473
Član foruma od: utorak, 5. okt. 2010. u 17:38h
Lokacija: Srbija-Bor

Re: Auto zanosi i trese volan pri kocenju

Poruka od batarihter » petak, 20. apr. 2012. u 21:19h

Markedjani piše:Proveri prvo da li se iskrivila neka felna ili se deformisala guma... to se lepo proveri na balansu.

Ako je sve ok... stradao je trap.
HVALA Mare!!! :(
Ford Sierra 2.0i DOHC
...kakvih ljudi ima na planeti - dobro se i vrti...

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“