Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Opruge, amortizeri, ramena, diskovi, čeljusti, doboši...
bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 12. jul 2010. u 10:16h

po mom iskustvu iz cijelog ovog slucaja koji sam imao, kao i sa razgovorom sa mnogo ljudi koji se bave popravkama i prodajom auto dijelova mogu slobodno da kazem da se glavchine itekako krive vremenom i zavisno od nacina voznje i kocenja....u servisu u kojem sam popravljao svoj auto radili su to isto na lagunama (cak na ovim novim ni to ne pomaze i imaju zvanichan dopis is fabrike u Parizu da mijenjaju diskove sve dok ne istekne garancija...)...mnoge prodavnice auto dijelova ovdje drze masu tih glavchina za Renaulte, Focuse, Golfove Passate i ine druge...
uglavnom ako zamjena diskova ne pomaze (naravno treba kupiti kvalitetnije) vjerovatno je u pitanju problem sa glavchinama...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od quando » utorak, 13. jul 2010. u 21:23h

Danas sam isao na put, vozio solidno brzo i primetih da...nema pravila! Nekad ne trese ni na 100kmph, a nekad mi trese na 30kmph...Nekad prilicno, nekad jedva primetno. Ali trese kad blago pritisnem kocnicu, cim je malo jace stisnem, volan je prilicno cvrst.

Medjutim, malo razmishljah...Deluje mi kao da imam neki luft u prednjem trapu, tj kad prelazim preko izbocina, cujem LUP u prednjem trapu, dok se na zadnjem ne cuje nista (osim rezervne gume). Moguce da to zeza, tj da dolazi do podrhtavanja? Prilikom kocenja, ne vuce ni na jednu stranu...

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od Dusan64 » utorak, 13. jul 2010. u 23:36h

To se i meni isto desava,kad malo pritisnem kocnicu trese malo,kad stisnem jace ne trese.. Ali nije to nista vredno majstora,veruj mi.. I nema pravila zato sto je negde put los,negde dobar..

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od bojcistv » sreda, 14. jul 2010. u 12:08h

meni je volan s pocetka tresao samo i iskljucivo kada sam blago pritiskao kocnicu, a kasnije i kada sam jace stiskao...volan hoce tresti i od losih amortizera tako da bi to trebao da provjerish
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dusan64
Poruka: 5283
Član foruma od: ponedeljak, 23. feb. 2009. u 19:52h

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od Dusan64 » sreda, 14. jul 2010. u 13:19h

I od losih solja amortizera i jos dosta stvari...

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od quando » ponedeljak, 23. avg. 2010. u 13:47h

Pricao sam sa ljudima iz Loznice koji rade masinsku obradu (al` nesto sto obradjuje obe strane u isto vreme)...Rekose mi da kupim nove plocice i dovezem auto, 1400 din je intervencija za prednje tockove...

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od vojo.bogdanović » sreda, 25. avg. 2010. u 10:00h

Dodatak temi.
Desetak dana unazad sam vozio auto da pregledaju diskove i glavčine.
Kako sam već prije naveo, volan je tresao pri većim brzinama(na autoputu ili iznad 70 Kmh). Trešnja se osjetno povećala u nekih 500 Km koje sam odvezao prema moru i nazad, po planinskim cestama sa puno krivina, uspona i nizbrdica.
Momci u servisu, u kome je vjerovatno bio i bojcistv, su izmjerili prvo diskove i oni su na obodu imali oko 6 stotih djelova milimetra iskrivljenost i bili su u stanju koje je lošije nego sam mogao pretpostaviti obzirom da je unutrašnja strana diskova bila potrošenija nego vanjska.
Nakon toga su izmjerili i glavčine na najudaljenijem dijelu od osovine i rezultat je bio 0,8 ili 1,0 stoti dio milimetra, što je duboko u granicama tolerancije. thumbsuph
Na kraju su pali novi diskovi i pločice, međutim nisu Brembo iako sam htio ugraditi njih, nego su Febi Bilstein i Bosch pločice. Usput su izbalansirali točkove pa se stanje u vožnji drastično popravilo po svim parametrima. Tek sada sam svijestan koliko je auto slabo kočilo. Do sada nisam prešao mnogo, cca 150 Km od tada, ali planiram put u CG narednog vikenda pa ću definitivno da vidim kako će se situacija razvijati.
Preporučio bih svima da prvo provjere točkove, dotrajalost guma, iskrivljenost feluga, balans, da bi isključili te mogućnosti. Meni je volan tresao u vožnji zbog dotrajalog balansa i izduvanosti guma, koje nisam dosta dugo kontrolisao ( nevjerovatno kako se to izmakne kontroli, te sutra ću, te kad pođem tamo, te na ovoj pumpi ne radi manometar i sl...).
Pozdrav.

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od quando » petak, 27. avg. 2010. u 15:52h

`ajd da pitam i ja...Treba da uzmem te plocice, 3600 su neke ABS a 5000 i ne znam koliko su orginalne, u mondu. Jesu li ok te ABS? Ili ima neka druga marka koju bih trebao da ganjam?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od Dragomir » petak, 27. avg. 2010. u 20:07h

Delphi 3500 kvalitet orginala
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od quando » petak, 27. avg. 2010. u 20:34h

gde? :) Idem sutra rano za LO, pa ako ima neka radnja na relaciji Karaburma - Loznica :) :) :)

Avatar korisnika
quando
Poruka: 155
Član foruma od: četvrtak, 11. feb. 2010. u 19:50h
Lokacija: BG - LO

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od quando » četvrtak, 2. sep. 2010. u 10:44h

Edit: u jednoj radnji nadjoh Simer (mislim), 3500
U drugoj Ferodo 3900 i Simer za 2500. To je to sto mogu ovde nabaviti, stize sutra pa odmah masinska obrada...Uzecu ferodo...

Edit 2...Ugradio plocice, 3900 + obrada 1500 + montaza/demontaza 1500 ... Al` zato konacno koci kako treba :)

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od Neša » četvrtak, 4. nov. 2010. u 09:52h

thumbdown izgleda da cu morati po treci put da menjam diskove! Ali sad moram da premerim glavcine ako neko to zna da radi ovde.
Kupujem i nove delfi paknove za nazad i obradjujem dobose...ako i nakon toga pocne da trese neznam sta da radim war
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od bojcistv » četvrtak, 4. nov. 2010. u 14:37h

glavchine nije tesko ispitati.....stavi se komparater na iste (svaki bolji servis ima taj instrument) i polako vrtis i vidis koliko su krive (ako su one krive)....provjeri i gume i amortizere obavezno...ako amortizeri imaju lufta onda i to moze doprinijeti tresenju volana prilikom kocenja.....
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od Neša » petak, 5. nov. 2010. u 00:38h

Gume vrlo blago tresu na oko 100km/h,nije mnogo strasno,nije valjda da moram i njih da menjam? Dva puta bezuspesno balansirane
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od bojcistv » petak, 5. nov. 2010. u 15:04h

i ja sam to radio sa ljetnim gumama...mislim par puta sam ih balansirao jer nisam vjerovao kolegi koji je vulkanizer, a on mi je govorio da su gume lose. Na oko su djelovale ok ali predjena kilometraza od najmanje 60.000 govori za sebe...jos je tezak auto i stvarno treba imati dobre gume....kada sam stavio zimske sve je bilo u redu....znaci na proljece moram uzimati jos dvije ljetne....
a sto se tice tresenja prilikom kocenja...sve dobro isprovjeravaj oko amortizera, guma, zakretaca i tako toga....ali kreni prvo od guma...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od Neša » subota, 6. nov. 2010. u 23:15h

Nemoguce da lose izbalansirana guma ili kriva guma moze da iskrivi disk ? Trap mi je bez lufta i amortizeri su novi.
Sumnjam na lose paknove pozadi(nalepljene)iako su novi, koji koce neravnomerno i uzrokuju krivljenje prednjih diskova... Ili je to ili glavcine,trece nema.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Volan trese prilikom kocenja Mondeo III

Poruka od bojcistv » nedelja, 7. nov. 2010. u 11:41h

pa nece oni da iskrive disk ali ce tresti prilikom kocenja a to se desava u odredjenom opsegu brzina (recimo kada usporavas sa 120 pocne da trese oko 110 i prestane na 90)...vjeruj mi druze apsolvirao sam na ovu temu, mada bi svakako trebao provjeriti glavchine.....obavezno
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Odgovori

Povratak na „Trapovi, kočnice i gume“