Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

V6 injection

Motor, menjač i upravljačka jedinica.
Odgovori
Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

V6 injection

Poruka od van » četvrtak, 19. feb. 2009. u 12:42h

Treba da napasjem sledece stvari da rade : 2.8 v6 iz siere xr4x4 EFI , kompletan motor sa svim sto ide na njemu , jedana EFI el. instalacija iz skopriona 2.9 , jedan ECC IV , nepoznatog porekla , 80 % sansi da je iz tog 2.9i skorpiona ... Posto nema protokomere za 2.8 , niti komp , hteo sam da mu stavim komp iz 2.9 i map , i da skratim sebi muke ... naravno treba mi par releja i pumpa za gorivo ...
Moze neko da mi procita koji oznaku nosi ECC IV u skorpionu 2.9 , i ako neko ima shemu el instalacije EFI da je postuje bio bih mu jako zahvalan

Avatar korisnika
rsturbo
Poruka: 88
Član foruma od: petak, 16. jan. 2009. u 14:16h
Lokacija: Osijek

Re: V6 injection

Poruka od rsturbo » četvrtak, 19. feb. 2009. u 13:11h

ima cijeli scorpio za prodati 2.9 v6 cosworth za 1500E toliko lik trazi a i kontam da moze to i za 1000 E da se proda....

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » četvrtak, 19. feb. 2009. u 14:54h

@ rsturbo
Hvala na ponudi .
Mislim da je cena malo jaca , posto ako sam vidjao za 800-1000 e da ti skorpioni stranci menjaju vlasnike .

@ Sibi
Hvala unapred
GSP rules lol

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » petak, 20. feb. 2009. u 11:40h

Hvala jos jednom , uporedicu kodove kad dodjem kuci .
Pozdrav

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » petak, 20. feb. 2009. u 18:26h

kod mene pise sledece : 86GB-12A650-G2A

Avatar korisnika
Scorpio 696
Poruka: 1281
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:43h
Lokacija: ToP of NoVi SaD

Re: V6 injection

Poruka od Scorpio 696 » subota, 21. feb. 2009. u 13:59h

Crveno - ovaj broj se pojavljuje na sierrama & scorpiama
Zeleno - ??
Plavo - bice da je ovo kod ecu-a
ovo je inace od 4cyl al cisto da vidis koji brojevi se ponavljaju.
Slika
Slika

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: V6 injection

Poruka od BaneBG » četvrtak, 26. feb. 2009. u 21:24h

Kad vec spominjete elektroniku a da neotvaram novu temu!Razmisljam se da mozda predjem na sequent plin kod mene (pinto 2.0),ali naravno za to je potrebno imati elektroniku koja radi!
Koja bi bila najbezbolnija varijanta da namontiram kog mene a da nezahteva sve te senzore koje vi imate ili slicni automobili!Znam da volvo ima sistem da kad nevalja neki senzor, ecu predje u neki fabricki mod rada!Postoji mogucnot da simuliram rad nekih senzora,cisto da ecu nebrljavi zato sto ih stvarno nema!Jednom recju, najminimalnija kombinacija senzora da bi ecu proradio (u bilo kom rezimu )!Ono sto imam su 4 dizne,tps,iacv,razvodnik od efi-a i nista vise!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » četvrtak, 26. feb. 2009. u 23:34h

ECC IV nije sekventno ubrizgavanje , neki majstori kazu da na to moze sekvent plin , neki kazu da ne moze .
Nadji instalaciju , komp i ostala gluposti od DOHC motor ( on ima MAP senzor ) , i montiraj na tvoj pinto , ista je kubikaza , adaptirace se vec nekako komp na nove uslove rada .
Sto se tice otkaza nekih senzora motor moze da radi u " safe " modu , a ako ne rade glavni senzori ( TPS , senzor pozicije radilice ...) , ni motor ne moze da radi ...

A mozes i MegaSqurt :D

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21149
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: V6 injection

Poruka od Markedjani » petak, 27. feb. 2009. u 13:12h

Ali to ne kosta kesicu kikirikija :D (mislim na MS ili na bilo koji programabilni ECU)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: V6 injection

Poruka od 911s [SK] » petak, 27. feb. 2009. u 14:48h

van piše:adaptirace se vec nekako komp na nove uslove rada
Ovo nisam baš najbolje ukapirao, pojasni mi malo ako nije prob.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » petak, 27. feb. 2009. u 16:43h

Pa niko i nije pominjao kikiriki , a Miki ( ovo se rimuje :) prodaje svoj megasquirt za 200-300 e .

Ecu ima adaptibilnu strategiju rada . On ima mape u memoriji , ali ih mnozi sa nekim koeficijenotom , koji je 1 na pocetku , a kako ide ocitavanje sa senzora on popusava da uspostavi pravilan rad i upisuje u tabelu vrednosti sa kojim treba da pomnozi sve fabricke parametre . Skines klemu sa akumulatora i sacekas izvesno vreme da se ti skalari iz RAM memorije obrisu i vrate na 1 . Zato kada upalis palis auto posle toga kompu treba vremena da bi se adaptirao . To je sto se tice teorije , ispricao sam ti ono sto su i meni rekli , sto se praksetice , moj RS2000 , zahteva 10 min rada , posle postavljanja akumulatora , da bi proradio kako treba a jos jedno 10 minuta voznje da bi motor radio normalno tj da pohvata sve parametre ..

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: V6 injection

Poruka od BaneBG » utorak, 3. mar. 2009. u 20:11h

Kad si vec pomenuo da EEC IV nije sekvent, u kom to rezimu rade brizgaljke? Sve u isti mah, svaka ponaosob ili vishe puta iako joj nije moment da ubrizga?
U principu, sekventni plin iskljucivo cita info sa brizgaljki i na taj nacin zna kad da aktivira i koliko dugo svoje plinske brizgaljke!Naravno,koristi i info sa lambde ali mu je takoreci zakon informacija sa benziske brizgaljke!
Nezelim da tvrdim i da moze i da nemoze da se uturi plin na EEC IV, jer nisam sasvim savladao sequent plin.Ovo je cisto razmiljanjem doci do zakljucka!

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » sreda, 4. mar. 2009. u 12:01h

Valjda ima dve banke ( tj. dva tranzistora za teranje brizgaljke ) . Okidaju 2 pa 2 , a na V6 3 pa 3 . Pravi efi sekvent sistem vodi racuna u kom delu radnog takta ( uglu ) ubrizgava gorivo , za svaki cilindar . ECC IV ubrizga gorivo koje cucu kao magla ispred usisnog ventila i ceka da se ovaj otvori i vakum je uvuce unutra .
E sada zasto se sekvent plin zive sekvent , a a moze da ubrizgava i batch ( 2 pa 2 ) , nema pojma ... ja cuh da ne moze da radi sa ECC IV , a onda neko rece da ima ugradjeno na skorpionu ili tako nesto

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: V6 injection

Poruka od BaneBG » sreda, 4. mar. 2009. u 16:51h

Po meni,nema potrebe da se pomera vreme ubrzigavanja.Ako ECU od auta kaze tad i tad otvori diznu i pljuni benzin, umesto benzina utrcace plin.U tome i jeste caka kod sequent plina, da iskljucivo zavisi od automobilskog ECU-a.Koliko znam,plinski ecu nepravi problema ako rade i vise od jedne dizne istovremeno, jer on samo kopira rad benzinzski dizni.Da li je pametno sunuti plin i pre nego se otvorio ventil,... tako su inzenjeri dizajnirali ECU.Nase je samo da umesto benzina dovedemo plin.Jedini problemi po meni mogu nastati da kad zbog slabije energetske moci plina, ECU dodje do nekih vrshnih vremenskih vrednosti za otvaranje dizni,pa mozda brljne zbog toga!
Voleo bih da sve pricam iz licnog iskustva,ali na nesrecu, i pored dobre volje i mogucnosti da za skromne pare sve to istestiram, nemam odgovarajuce uslove za to, tj, nemam ECU!... za sad! :(

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: V6 injection

Poruka od Dragomir » petak, 6. mar. 2009. u 19:12h

Scorpio 696 piše:Crveno - ovaj broj se pojavljuje na sierrama & scorpiama
Zeleno - ??
Plavo - bice da je ovo kod ecu-a
ovo je inace od 4cyl al cisto da vidis koji brojevi se ponavljaju.
Slika
ovaj broj je PART NUMER i oznacava koji je softver ubacen u njega samim tim sto ford uvek usavrsava softvere moze se desiti da jedan PCM ima po tri-cetri naslednika i oni se razlikuju u prvim brojevima(zeleno)sto ima veze sa godinom pocetka proizvodnje.Crveno se javlj na svim PCM-ovima i to je oznaka da je PCM.plavo oznacava softver koji se nalazi u njemu
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: V6 injection

Poruka od BaneBG » subota, 7. mar. 2009. u 00:12h

Kad ti treba max snaga,... ti predji na plin! :D Salim se naravno! ;)
Koliko sam citao, za fabricke klipnjace,nepreporucuju da se vrti vise od 6000.Cak savetuju za one koji nemaju limitaciju, da je stave.Doduse,to je bilo za pinto motore,a za sestake nisam siguran.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » subota, 7. mar. 2009. u 00:43h

Fabricki sestaci su jos gori od pinta , 6100 rpm je MAX . Ne znam kako je za novije injection motore , pogledajte na Burton-ovom sajtu .
Injection pinto moze i do 7500 rpm , ali moraju bolji srafoni na klipnjacama .
Inace kako to ide do 7000 na plin ? Pa V6 motori imaju bregastu koja pravi snagu 5300 , moze jos 200-300 rpm preko i drasticno pada snaga .
Ja samo 2.0 pinto u lotusu s7 maltretirao do besvesti i u voznji preko 6000 rpm nece . Na 5500 rpm izgubi naglo dah . Jednostavno bregasta nije za tolike obrtaje a i opruge ventila na 6000 rpm vise ne vrse posao . Inace pinto je neunistiv , ne moze da se prevrti ( ako je standardan ) , ako ti pukne kajs u voznji ( a meni je pukao ) , ponovo dovedes motor u razvod , montiras kajs i teraj dalje . Klip ne moze da udari ventil ... Inace pinto je izrazito kratkohodna masina , sa velikim ventilima za svoju kubikazu i potencijalom da se oslobodi snagu ....

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 9005
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: V6 injection

Poruka od van » subota, 7. mar. 2009. u 15:20h

RS2000 , kod mene u s7 ima blokadu na nekih 6200 rpm , ne mogu tacno odredim ali tu je negde , a to je je ipak 16v motor koji ima mnogo bolji protok gasova kroz glavu je nego ti v6 i pinto motori ...

BaneBG
Poruka: 230
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 19:02h
Lokacija: Bgd

Re: V6 injection

Poruka od BaneBG » ponedeljak, 16. mar. 2009. u 16:17h

Da neotvaram novu temu,.. Sibi,razmisljah o tvojoj muci sa plinom,pa se setih,... glavni problem je sto ti pokusavas sa jednim isparivacem da napojis dva totalno usisno odvojena motora od nekih 1450ccm!Problem nastaje sto se bukvalno pojavljuje falsh vazduh!Kad god jedna strana povuce smesu, druga joj napravi falsh!Zato su i morali da debelo priguse protok na mesacu!Dok je moj v6 bio u zivotu, probao sam da spojim (otvorim kanale) levu i desnu stranu usisne tik uz deo sa leptirima i cak sam i same leptire spajao!Dobio sam nemerljivo bolji rad na leru i lepse potezanje!I kod mene su pre toga mesaci bili sa nekih 23-25mm otvorom sto je itekako zagusujuce za motor!Po nekom mom iskustvu,minimum 28mm bi bilo za 1400ccm!I jos jedan problem se pojavljuje kod tvoje konfiguracije,... creva koja dovode plin u mesac,...mali im je fi!Sa tim presekom nemoze mesac napraviti dovoljan vakum sa vecim otvorom i uvek ce faliti plina!Sta bi ja uradio,... spajanje leve i desne strane usisa,prosirivanje otvora mesaca,prepravka ulazne cevi na mesacima (vece)i zamena dolaznih creva od isparivaca do mesaca!Zadrzao bih isparivac jer on moze za neku norm. voznju da radi posao!Neznam da li spajanje usisa utice na rad na benzinu (nisam imao benzin),ali logika mi kaze da ne bi trebalo!U gradu ti ima izuzetno veliku potrosnju jer su mali otvori na mesacima pa se stvara veliki podpritisak pri vecim obrtajima,a tad plin ide ko lud u cilindre!Na otvorenom ,malo otvoreni leptiri pa i manji podpritisak!Mozda puno zezanja (jedan ceo dan posla),ali veliki dobitak! ;)

Odgovori

Povratak na „Tuning“