Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Veliki servis

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Daki_81
Poruka: 2600
Član foruma od: subota, 23. mar. 2013. u 17:56h
Lokacija: Beograd / Voždovac

Re: Veliki servis

Poruka od Daki_81 » nedelja, 26. maj 2013. u 21:26h

Trebalo bi kod tebe da ide i vodena pumpa, PK kaiš naravno a bilo bi dobro i filter klime...
/ Focus / 2007. / 1.6 TDCi /

Avatar korisnika
rade74
Poruka: 27
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 21:08h

Re: Veliki servis

Poruka od rade74 » četvrtak, 10. okt. 2013. u 13:25h

Dragomire koliko izlazi mali servis sa rukama?Onda bi trebalo da se menja filter ulja ,vazduha i ulje?Je li tako?
Radjen je veliki negde u maju bas kod tebe?

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Veliki servis

Poruka od dax92 » četvrtak, 10. okt. 2013. u 20:11h

Koji motor je u pitanju?
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Veliki servis

Poruka od totti » četvrtak, 10. okt. 2013. u 21:31h

Ovaj Dax koliko visi u Pinosavi, počeo i da se odaziva na Dragomir lol
Slika

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Veliki servis

Poruka od milan_gt » četvrtak, 10. okt. 2013. u 21:43h

axaxaxaxa

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Veliki servis

Poruka od Markedjani » četvrtak, 10. okt. 2013. u 21:54h

totti piše:Ovaj Dax koliko visi u Pinosavi, počeo i da se odaziva na Dragomir lol
Slika

lol
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
dax92

 
Poruka: 7483
Član foruma od: ponedeljak, 11. apr. 2011. u 13:12h
Lokacija: Beograd (Ostruznica)

Re: Veliki servis

Poruka od dax92 » petak, 11. okt. 2013. u 17:31h

hahahaha
Nije istina! Nisam bio jedno 6 meseci u Pinosavi, al' zato cu ove nedelje 3 puta! :rotfl:
Focus ST170
Focus SVT
Markedjani piše:druže ford je to... mogu da uđem kroz pod ko dingospo hahahaha
macaneli piše:ide bolje zato sto mk1 ima dusu lol
totti piše:Vidi... Ti bi sa tvojom kornjačom mogao da igraš kolo oko ove, ne bih se potezao ni na 20 metara lol

Avatar korisnika
rade74
Poruka: 27
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 21:08h

Re: Veliki servis

Poruka od rade74 » petak, 11. okt. 2013. u 23:30h

1.6tdci.90ks

Avatar korisnika
ZEC
Poruka: 56
Član foruma od: četvrtak, 29. mar. 2012. u 15:34h

Re: Veliki servis

Poruka od ZEC » sreda, 16. okt. 2013. u 23:24h

ja mijenjam kad kupim auto bez obzira sta mi je prethodni vlasnik rekao i bez obzira ako ima racun od servisa, zasto, zato sto ne vjerujem nikom, al da imam sa stvarnom kilometrazom mijenjao bih onako kako pise u autodati cak kad bi henry ford ustao i groba i rekao nemoj tako, ja bih mu rekao cika henry jedi g, ja za svoje marke radim sta ja hocu :)
ma zamijenio sam cim sam kupio auto, naravno da sam otisao sam i kupio da me ne levate, samo platio da nabace remen, s obzirom da nisu stavljali nista od onih specijalnih alata mogao sam i sam, i posto ja prelazim 6-7 hiljada godisnje na tom autu ga vise necu mijenjati kao sto nikad nisam dva puta mijenjao ni na jednom drugom
ispalo je ovde da sam ja skrt na odrzavanju, meni kad ode kugla ja zamijenim obe i obe krajnice i selene i uradim spur da sam miran jer nemam vremena da visim po servisima, ako je amortizer los, zamijenim oba, i zakretace i lezajeve i necu vise na to da mislim, e sad, sto meni auto trosi mnogo i ulazi voda pa posjecujem servise to je nesto drugo, ali ne dam da me levate, radije cu da ih popijem i dam kurvama, od toga se osjecam dobro, a kad me neko iz levati ne mogu da spavam, nebitno za koliko love, bitan je princip, kontas brate
+1 thumbsuph
Osim toga, ima na YT sigurno neki klip kako se menja zupčasti thumbsuph
Naravno,
Ford Zetec 2.0 liter timing belt replacement Part I HD
i upravo na osnovu njega smo potpuno uspešno zamenili remen pre 50 000km.Inače opet ću ga promeniti posle 80000-100000km od te zamene.
Mislim da svako od nas bira šta će i kako će-ne treba uvek verovati ni fabrici-remen 200000km,ulje 20000 ali ni majstorima-sipaj ti 15-40...
Ja najvise volim musterije koje rade same i znaju sta je problem.Tu najvise zaradim
Radomire,kao moderator trebao bi da daš malo više podrške ljudima da sami urade nešto oko svojih auta.Svetao primer je brbora http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 58&t=15644
Mislim da forum i služi da razmenimo iskustva. Neko je spominjao senzor brzine na focusu mk1 1.8(problem sa "padanjem kazaljki"). To sam rekao mom prijatelju koji je već
zbog toga bio kod nekoliko majstora(nemamo nekog specijalizovanog "fordistu"). Na kraju je naprskao malo wd-a na kontakte i sve ok već godinu dana!
Živeo forum,razmena iskustava,razbijanje zabluda i pomoć prijatelja!

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Veliki servis

Poruka od BojanM » sreda, 16. okt. 2013. u 23:40h

ZEC piše:Radomire,kao moderator...
Zeče, kao neko ko se upustio u davanje saveta moderatorima, poželjno bi bilo da im makar pogodiš ime. thumbsuph

A da, mislim i da si u citiranoj poruci omašio poentu, al' to je već neka druga priča. ;)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
ZEC
Poruka: 56
Član foruma od: četvrtak, 29. mar. 2012. u 15:34h

Re: Veliki servis

Poruka od ZEC » sreda, 16. okt. 2013. u 23:59h

BojanM piše:
ZEC piše:Radomire,kao moderator...
Zeče, kao neko ko se upustio u davanje saveta moderatorima, poželjno bi bilo da im makar pogodiš ime. thumbsuph

A da, mislim i da si u citiranoj poruci omašio poentu, al' to je već neka druga priča. ;)
Hvala na ukazanoj grešci,izvinjavam se Dragomiru(a i čovek je radan pa može i Radomir! :)
Rad u smenam a i godine uzimaju danak.
A za sve ostalo što sam napisao stojim i dalje iza toga.
Poenta moga pisanja je da pomažemo jedni drugima i malo se družimo,pa i raspravljamo ako imamo različita iskustva i mišljenja.
Malo je suviše kamenja bačeno ka Velji pa mi je zasmetalo...
Mislim neka prvo baci kamen ko je bezgrešan...
A baš lepo od Tebe što si požurio da prvi zaštitiš moderatora! :D

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Veliki servis

Poruka od Rankofocus » četvrtak, 17. okt. 2013. u 00:43h

"ZEC" (hoce ti bosista reci sve tajne , nece ! nece ni da ti radi nesto delimico ide na sve ili nista ili bar tako naplacuje ) to je jos gore i mislim da ne treba ici u krajnost .

-mi sve shebemo pocevsi od cenjenja svog ,a i tudjeg znanja i vremena ! (neko ipak hrani porodicu od toga i posteno radi)

-na forumu ne treba svakom direktno pomoci ako je komplikovana stvar , treba ici malo izokola da se vidi koliko je taj spreman da saradjuje i sta on zna ,. konkretno onaj egr sta tamo neko zaboravi neki sraf ili nesto se otkaci pa uleti u usis ? covek dobrom voljom shebe motor , dovoljno neki komadic od pola mm . i sta onda?

mnogi se upustaju i u razno razne prepravke el. inst. ,a nisu bas strucni ..,. ima svega :(

Avatar korisnika
ZEC
Poruka: 56
Član foruma od: četvrtak, 29. mar. 2012. u 15:34h

Re: Veliki servis

Poruka od ZEC » četvrtak, 17. okt. 2013. u 01:23h

Ok,ali ja i dalje nemogu da vozim auto i da neznam "zašto se točak okreće".Prosto volim automobile sa svim njihovim dobrim i lošim
stranama i volim da znam što više o njima. Na kraju krajeva kako ćemo znati da li smo sposobni da nešto uradimo ako nam neko to ne
objasni,pokaže i sami to ne probamo.Ako nam neko nešto objasni mi možemo na bazi svog iskustva proceniti da li da to radimo ili ne.
Npr.zamenu zupč.kaiša na focusu 1.8m 16v mk1,ću sledeći put raditi sam, samo ako mi vreme dozvoli-jer volim da radim oko automobila!
I majstori su od nekog učili.
Doduše ja sam ipak maš.tehničar sa nešto vremena provedenog oko faksa...Radim druge poslove ali ljubav za "metal" je ostala.
Naravno da rizik uvek postoji,ali ko ne riskira ne profitira.

PS: doduše danas je mnogo lakše mnogo toga saznati-postoji internet,YT...
Kad smo bili klinci morali smo nedelju dana čašćavati poslovođu prodavnice da bi nam dao Tomosov katalog sa sklopovima da ga iskopiramo!
Ali nam je sa 14 god omiljena zabava bila da se takmičimo ko će pre zameniti ležajeve radilice na apn4 i nabudžiti ga da ide bar 85-90km!
Poenta je ista-želja da saznam nešto novo.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Veliki servis

Poruka od BojanM » četvrtak, 17. okt. 2013. u 07:22h

ZEC piše:A baš lepo od Tebe što si požurio da prvi zaštitiš moderatora! :D
Ups, da, sada vidim kako bi to moglo da se protumači i na taj način. ;) Hvala što si mi ukazao na to; razmotriću sledeći put da li da napišem ovakvu poruku pre nego što je neko drugi odgovorio, pa makar morao da čekam i mesecima... pošto vremena imam na pretek, a ni u kom slučaju ne bih želeo da ostavim tako pogrešan utisak.

Nego, kao što rekoh, nije to bila poenta. Napravio si, po meni, dva propusta:
- Odgovaraš čoveku na post iz januara. Ono, prošlo je Mnogo Vremena. Šta god da je bila aktuelna diskusija TADA,isti akteri su mogli još 55 puta da sukobe mišljenja i pomire stavove, ne vidim poentu vraćanja na taj tok diskusije.
- Po meni, iz onoga što si napisao ne vidi se da si shvatio poentu citiranog - da je neko mogao da posao završi sam, ne bi završio kod majstora; a i ako se završi kod majstora, ne treba učiti ćaću kako se prave deca; i nema sramote konstatovati da je sve više i više takvih slučajeva, da ljudi hoće da "uštede" pa krenu nešto sami da prčkaju, a na kraju profesionalac od toga profitira. Umesto toga, uspeo si da negiraš hiljade slučajeva u kojima je isti taj Dragomir, iz svoje dobre volje, dao konkretan savet ljudima - što putem foruma, što telefonom, što uživo - uhvativši se za konstataciju koja je izneta u nekom tamo kontekstu i polu-šaljivim tonom. Bravo. :bravo:

Malo postavljanja stvari u perspektivu ne bi škodilo, ali nemam nameru da širim ovu diskusiju dalje, pošto mislim da sam jasno izneo svoj stav. thumbsuph
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Rankofocus
Poruka: 530
Član foruma od: četvrtak, 11. okt. 2012. u 11:29h

Re: Veliki servis

Poruka od Rankofocus » četvrtak, 17. okt. 2013. u 20:44h

ZEC piše:.Ako nam neko nešto objasni mi možemo na bazi svog iskustva proceniti da li da to radimo ili ne.
Apselutno nekome ko je u prici i razmislja svojom glavom nema sta objasnjavati , on ce samo pitati zatezne momemente i tolerancije !
-kao klinac sam uzubljivao jugicev motor na kome god hoces cilindru u gmt. nisam od nikog to naucio nego se bavio logikom ! i definitivno sam siguran da moze majstor koji misli svojom glavom da uzubi bilo koji sus motor sa svojim trenutno napravljenim alatom i taj motor ce da upali (nece u nekim slucajevima bas da radi savrseno ali nece nesto polomiti)
ZEC piše:i mi možemo na bazi svog iskustva proceniti da li da to radimo ili ne.
polu znanje je opasnije od ne znanja.! upravo o onom sto sam pricao jedna greskica i steta!
Niko nikome ne brani da nesto: testira ,pokusava, izucava materiju i taj koji dodje svojom mukom do saznanja. Taj nece bas lako da se prosipa ,a i zasto bih? on ce pokusati samo da te usmeri ka resenju ako ti shvatas resices :beer: :beer:

:beer:

Avatar korisnika
ZEC
Poruka: 56
Član foruma od: četvrtak, 29. mar. 2012. u 15:34h

Re: Veliki servis

Poruka od ZEC » nedelja, 27. okt. 2013. u 23:35h

BojanM piše:
ZEC piše:A baš lepo od Tebe što si požurio da prvi zaštitiš moderatora! :D

- Po meni, iz onoga što si napisao ne vidi se da si shvatio poentu citiranog - da je neko mogao da posao završi sam, ne bi završio kod majstora; a i ako se završi kod majstora, ne treba učiti ćaću kako se prave deca; i nema sramote konstatovati da je sve više i više takvih slučajeva, da ljudi hoće da "uštede" pa krenu nešto sami da prčkaju, a na kraju profesionalac od toga profitira. Umesto toga, uspeo si da negiraš hiljade slučajeva u kojima je isti taj Dragomir, iz svoje dobre volje, dao konkretan savet ljudima - što putem foruma što telefonom, što uživo - uhvativši se za konstataciju koja je izneta u nekom tamo kontekstu i polu-šaljivim tonom. Bravo. :bravo:

Malo postavljanja stvari u perspektivu ne bi škodilo, ali nemam nameru da širim ovu diskusiju dalje, pošto mislim da sam jasno izneo svoj stav. thumbsuph
Pa dobro,svako od nas ima pravo izbora,neko da proba nešto da popravi a neko da se podsmeva i deli savete sa visine, verovatno skrivajući time da sam nema hrabrosti da sam to pokuša.Nadam se da će na forumu biti mesta i za nas koji prčkamo po kolima,(kao i za ove druge) i da će se ipak naći poneko da pomogne iskustvom onima koji pokušavaju. :ford: :gears: :mechanic: :rally:

Avatar korisnika
Blazzo
Poruka: 22
Član foruma od: četvrtak, 31. okt. 2013. u 21:48h

Re: Veliki servis

Poruka od Blazzo » subota, 2. nov. 2013. u 18:46h

Na koliko se manja lanac kod duratec motora_?I koliko kosta odprilike set,posto nigde ne mogu da nadjem lanac za Mondeo 3 ?Ima li ko pojma?

daddo
Poruka: 6
Član foruma od: ponedeljak, 12. dec. 2011. u 22:17h
Lokacija: Sarajevo

Re: Veliki servis

Poruka od daddo » petak, 17. jan. 2014. u 19:43h

Da ne otvaram novu temu moze ovdje pitanje:
Focus 2009 godiste 1.8 TDCI
Kada se radi veliki servis? Sta se sve mijenja i koliko otprilike kostaju dijelovi?. Hvala!
pozdrav

fiesta2003-sr
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 20. nov. 2013. u 20:28h
Lokacija: Jagodina
Kontakt:

Re: Veliki servis

Poruka od fiesta2003-sr » četvrtak, 30. jan. 2014. u 19:25h

Koliko kosta mali, a koliko veliki servis sa sve zamenom za Fiestu 1.4 2003 benzinac 16V?

Pozdrav
Neki piju od radosti, neki od tuge, a neki od jutra.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Veliki servis

Poruka od Dragomir » petak, 31. jan. 2014. u 08:29h

daddo piše:Da ne otvaram novu temu moze ovdje pitanje:
Focus 2009 godiste 1.8 TDCI
Kada se radi veliki servis? Sta se sve mijenja i koliko otprilike kostaju dijelovi?. Hvala!
pozdrav
Ulje,filter ulja ,filter goriva ,filter vazduha I filtr kabine su sa zamenom oko 12000 u kvalitetu orginala
zupcasti kais I spanner orginal sa zamenom 14500.00
po potrebi se menja spaner pk kaisa I pk kais oko 8500

ovaj auto ima jos jedan zupcasti kais koji se nalazi u ulju I menja se na oko 250000 km cena njega I zamena je oko 35000 din

fiesta2003-sr piše:Koliko kosta mali, a koliko veliki servis sa sve zamenom za Fiestu 1.4 2003 benzinac 16V?

Pozdrav
mali servis (ulje I cetri filtera) sa zamenom je oko 7000
veliki servis (zupcasti I spanner org) je 13000 sa zamenom
po potrebi se menja pumpa vode I pk kaisevi
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Veliki servis

Poruka od Dragomir » petak, 31. jan. 2014. u 08:32h

Blazzo piše:Na koliko se manja lanac kod duratec motora_?I koliko kosta odprilike set,posto nigde ne mogu da nadjem lanac za Mondeo 3 ?Ima li ko pojma?
Spaner je oko 14000
lanac je 11000
klizac glavni oko 8000(nisam siguran)
semering radilice 1000
dihtung poklopca 2000

ja sve nabavljam u Grandu
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

fiesta2003-sr
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 20. nov. 2013. u 20:28h
Lokacija: Jagodina
Kontakt:

Re: Veliki servis

Poruka od fiesta2003-sr » utorak, 4. feb. 2014. u 18:30h

Pozdrav ljudi,

Da li neko zna koje se motorno ulje sipa u fiestu 2003 benzinac 1.4 16v?

Zadnji put sam sipao Castrol Magnatec polusintetika,ali sam posle tek saznao da se ono cesto falsifikuje i da nije originalno.

Molio bih za vasa misljenja.

Unapred hvala.
Neki piju od radosti, neki od tuge, a neki od jutra.

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Veliki servis

Poruka od totti » utorak, 4. feb. 2014. u 22:13h

Druže, bez ljutnje, ali nemoj da te mrzi da čitaš forum. O ulju postoji jedna od najposećenijih tema na forumu sa trenutno 64 stranice sa postovima.

I nemoj samo opet da mi odgovoriš da sam mogao da ti dam i odgovor dok sam ovo pisao. Poenta je da se i sam malo potrudiš u traženju odgovora i ispoštuješ tudje vreme :)
Slika

fiesta2003-sr
Poruka: 16
Član foruma od: sreda, 20. nov. 2013. u 20:28h
Lokacija: Jagodina
Kontakt:

Re: Veliki servis

Poruka od fiesta2003-sr » utorak, 4. feb. 2014. u 23:00h

:) Ma ti sigurno imas funkciju nekog da kazem "preusmerivaca" na forumu.

Jako mi je cudno da samo ti osecas potrebu da kazes nesto,makar to nikome ne pomoglo i samo bezvezno popunilo deo stranice.

Otuda i potreba mog poslednjeg odgovora upucenog direktno tebi:

1.Tema je veliki servis i pod njega spada naravno i motorno ulje.
2.Tema je jako posecena i vece su sanse da dobijem precizniji pa i brzi odgovor od kolega koji imaju vise znanja i iskustva od mene.
3.Pitanje je bilo u sklopu teme.
4.Nikoga ne "vucem za rukav" da mi odgovori na forum ljudi svojevoljno pristupaju i odgovaraju ili ne odgovaraju kome god to hoce ili nece,stoga je blago receno nepotreban termin"postovati tudje vreme".
5.Realno,TVOJ SAVET je mnogo beznacajniji od MOG PITANJA da saznam informaciju koja mi treba I KOJA MOZE KORISTITI I DRUGIMA.
6.Ponovo, tema je veliki servis i doslo je vreme da uradim VS i zamenim motorno ulje. :)

Srdacan pozdrav.
Neki piju od radosti, neki od tuge, a neki od jutra.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Veliki servis

Poruka od Markedjani » utorak, 4. feb. 2014. u 23:11h

Pišemo u temi "koje ulje sipate u Fordove" kao papagaji da se u apsolutno sve novije fordove (od 98. godine pa nadalje) sipa i samo isključivo 5w30 ulje koje ispunjava Fordove standarde a naša preporuka je original Fordovo ulje koje se može nabaviti u većini Fordovih prodavnica i neka prosek cena je 600 din litar.

Tako da ima pravo Totti kad ti piše to što ti piše.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“