Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ulje u bidonu za vodu

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ulje u bidonu za vodu

Poruka od m_peki » subota, 23. okt. 2010. u 17:26h

Nisam se posteno ni provozao sa fiestom a vec sam se smorio. Na zidovima bidona za vodu kada zavucem prst malo dublje unutra kao da imam malo naslaga neceg crnog sto podseca izgledom i mirisom na ulje. E sad auto vuce odlicno, temperaturu ne dize tj, ona strelica mu stoji kod O kada podigne temp. na auspuhu nema ni traga dima, radi mirno pa nisam siguran sta moze da bude ili sta je nakada mozda bilo.

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8997
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od van » subota, 23. okt. 2010. u 17:39h

Pre ce voda u ulje nego ulje u vodu . Gledaj da li ima majoneza na šipci za merenje ulja i čepu za sipanje .

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od m_peki » subota, 23. okt. 2010. u 17:48h

PA i ja sam to pomislio. Inace sve je cisto i bistro i merac i cep. Motor je relativno cist. Mislim nije opran , malo pusta na deklu sa leve strane, ostalo sve ok pali ko mina i ostalo sve kao sto sam rekao. Inace kako se ispira ovaj sistem, bodon, creva,hladnjak... jel ima neki ventil gde se ispusta tecnos posto bi i antifriz menjao.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21111
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od Markedjani » subota, 23. okt. 2010. u 20:44h

biće da je malo mator antifriz pa se napravio sloj na posudi... izbaci taj antifriz,isperi sistem i turi novi.

Javi ondak rezultate.

(a kako se ispira i gde se ispušta to prepuštam majstorima da odgovore :D )
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od m_peki » nedelja, 24. okt. 2010. u 08:23h

Ima li neko jos neku ideju o cemu moze biti rec.

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od dimges » nedelja, 24. okt. 2010. u 09:22h

imao sam slican slucaj ranije, na peugeot 106... tamo postoji i otvor za kontrolu i nalivanje i poklopac sa federom iznad hladnjaka; negde na 125000km u cevi od gornje komore hladnjaka do otvora za nalivanje poceo je antifriz da bude zelen, kao mast i gusci... nije bilo bele emulzije nigde, ni na poklopcu za nalivanje ulja.. neki su tvrdili da se stvara tanak kanal na dihtungu u glavi kao vlas kose i da ulje probija u antifriz, da treba menjati dihtung i ravnati glavu. Drugi su tvrdili da je s vremenom poceo da se raspada stari antifriz natalozen i da dolazi ovamo u najvishoj tacki sistema za hladjenje. Prao sam hladnjak bez vadjenja, 2x puta sa destilovanom vodom, bilo je bolje, ostalo je da josh jednom to ponovim.. ali tada sam prodao auto... inace pre toga menjao sam termostat i skoro celi antifriz, bio je cist, nikako nisam mogao da shvatim ovu zelenu masnocu samo u najvishoj tacki sistema.. a mislim da je jako teshko i ocistiti ceo sistem od starog antifriza, a sem toga u pocetku sam stavljao koncentrovani antifriz (-100)i destilovanu vodu, a kasnije sam preshao na fabricki od -40 pa sam sumnjao da se mozda javlja i neka reakcija izmedju ostataka starog i novog... navodno i stara creva imaju talog starog antifriza ??

Intertic
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 22:43h

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od Intertic » nedelja, 24. okt. 2010. u 15:01h

dimges piše:imao sam slican slucaj ranije, na peugeot 106... tamo postoji i otvor za kontrolu i nalivanje i poklopac sa federom iznad hladnjaka; negde na 125000km u cevi od gornje komore hladnjaka do otvora za nalivanje poceo je antifriz da bude zelen, kao mast i gusci... nije bilo bele emulzije nigde, ni na poklopcu za nalivanje ulja.. neki su tvrdili da se stvara tanak kanal na dihtungu u glavi kao vlas kose i da ulje probija u antifriz, da treba menjati dihtung i ravnati glavu. Drugi su tvrdili da je s vremenom poceo da se raspada stari antifriz natalozen i da dolazi ovamo u najvishoj tacki sistema za hladjenje. Prao sam hladnjak bez vadjenja, 2x puta sa destilovanom vodom, bilo je bolje, ostalo je da josh jednom to ponovim.. ali tada sam prodao auto... inace pre toga menjao sam termostat i skoro celi antifriz, bio je cist, nikako nisam mogao da shvatim ovu zelenu masnocu samo u najvishoj tacki sistema.. a mislim da je jako teshko i ocistiti ceo sistem od starog antifriza, a sem toga u pocetku sam stavljao koncentrovani antifriz (-100)i destilovanu vodu, a kasnije sam preshao na fabricki od -40 pa sam sumnjao da se mozda javlja i neka reakcija izmedju ostataka starog i novog... navodno i stara creva imaju talog starog antifriza ??
Imam idntican problem na svom Peugeotu 106 1.4 dizel. Majstori ne mogu utvrditi zbog cega se to desava. Pored toga meni pusta (gubi) vodu cim se ohladi (narocito kad prenoci) tako da je svaki dan dosipam. Niko ne moze utvrditi zasto gubi vodu niti zasto je takve boje tecnost kad se dospe voda, kao i ni otkuda te naslage (najslaicnije uljnim) u unutrasnjosti posude. Motoru je nedavno radjena generalka, glava ravnana takodje. Nakon te generalke auto i dalje trosi ulje i gubi vodu sto je bio slucaj i prije generalke.

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od Dragomir » nedelja, 24. okt. 2010. u 15:21h

Prekontrolisite hladnjak ulja(vrlo cest problem kada mesa ulje u vodu)
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Intertic
Poruka: 181
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 22:43h

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od Intertic » nedelja, 24. okt. 2010. u 15:47h

Jedno laicko pitanje - gdje se nalazi hladnjak ulja i kako uopste znati da li je neispravan (kako ga ispitati)?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od Dragomir » nedelja, 24. okt. 2010. u 17:38h

Kod 1.4 HDI ili TDCI to je samo kuciste filtera ulja a ispitati ga mogu masinseke radionice
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od zeteks » petak, 29. okt. 2010. u 00:26h

Prijatelj koji je kupio polovan auto isto je nasao u posudi za antifriz masne naslage. Naknadnom proverom kod predhodnog vlasnika je ustanovljeno da je nekad menjan dihtung glave jer je motor pomesao ulje i vodu. A da tu posudu potom niko nije dobro ocistio. Ostalo je pitanje koje ga muci: da li su tako unutrasnji delovi bloka, glave i hladnjaka sa takvin naslagama i da je kao posledica slabije hladjenje motora. Posudu je potom skinuo i oprao vrelom vodom i praskom za ves.
Gledali smo neke automobile koji su presli puno ali nije bilo tih naslaga.

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od 911s [SK] » petak, 29. okt. 2010. u 00:38h

Sipajte 3-4 litre famina u rashladni sistem kad je gladan i pustite ga da radi minut-dva, posle toga dolijte vodu do vrha, pustite opet malo da radi i onda sve to ispustite, sipajte opet ali samo vodu do vrha, pustite malo da radi i ispustite, posle toga sipajte antifriz i vozi.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od veljo_81 » sreda, 4. jun 2014. u 19:36h

ispirao bih rashladni sistem pa me zanima kako da najbolje to odradim
jednom su mi prali u servisu, odvrnu cep na hladnjaku a u prelivnu posudu ubace crijevo i puste auto da radi jedno pola sata ali poslije toga mi je bilo prljaviji antifriz nego prije toga, ima li kakva procedura da se to lijepo odmasti, ocisti od kamenca itd
vrijede li sta one tekucine za pranje i kojeg proizvodjaca

Avatar korisnika
M.M.L.
Poruka: 2021
Član foruma od: subota, 2. jun 2012. u 22:32h
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od M.M.L. » sreda, 4. jun 2014. u 20:10h

To sa crevom rade trkaci kad hoce da motor kome je prethodno uradjena generalka razrade. Kad je hladan motor tad je najvece habanje kad radi i tako se najbrze razradjuje...

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od zeteks » četvrtak, 5. jun 2014. u 08:49h

Imas liqui moly sredstvo za ciscenje hladnjaka. Probaj sa njim. Kada sve to lepo ispustis onda raskaci sva creva sa hladnjaka i bloka motora. Uzmi crevo za vodu pa sa svih stana pusti da voda protice neko vreme dok nepocne da tece bista voda. Odvrni i cep na bloku i ocisti isto tako i hladnjak kabine.
To je sve sto moze da se uradi bez da se nesto dodatno skida.

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od veljo_81 » četvrtak, 5. jun 2014. u 11:22h

Ok, pokusacu i tako, ja sam mislio da ono sipam destilovanu i kakvu hemiju pa vozim recimo 7 dana i tako 3-4 puta jer mnogo je prljavo, bio je g11 pa g12 pa obicna voda, pa sam sipao onaj hepek za zaptivanje pa sam radio glavu, pa je pustao hladnjak egr-a, bas je onako prljavo i ima garezi pa bih htio to da isperem maksimalno a onda bih mogao da vidim ima li kakvih promjena s obzirom na pritisak koji imam u prelivnoj posudi mada, sad svaki dan gledam i meni se cini da to meni pusta na onom sastavu prelivne posude jer nema oko cepa samo na tom dijelu i na nosacu motora ispod

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od veljo_81 » ponedeljak, 9. jun 2014. u 01:54h

danas sam uhvatio vrmenea ali nisam nasao nista od aditiva sem k2 a u to ne vjerujem, ispustio sam antifriz koliko se moglo na cem na hladnjaku i dolio destilovanu, posudu sam oprao domestosom, nije sve spalo ali ljepse je za vidjeti, kao da mi manje sad pjeni u njoj, moram odraditi jos koji put tako da sve izadje
jos nesto me zanima, vidim da svi focusi imaju prelivnu posudu od neke bijele plastike a kod mene je vise prozirna onako nego bijela, zbog cega ta razlika

Avatar korisnika
zeteks
Poruka: 1293
Član foruma od: utorak, 12. okt. 2010. u 15:56h
Lokacija: Beograd

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od zeteks » ponedeljak, 9. jun 2014. u 10:17h

Koliko sam video posuda i jeste od neke prozirno bele plastike. Lako se skida. Skini je pa uzmi vrelu vodu i prasak za ves i dobro je operi. Imas cetke za pranje flasa pa mozes sa njom da to radis. Ako je kod tebe posuda tako masna onda je i sve unutra masno. Treba i to odmastiti. Feri tecnost za sudove dobro skida masnocu. Mozada bi mogao da sipas njega u hladnjak i vozis nekoliko km i posle otvaranja termostata. Isto bi mogao da probas sa praskom za ves ali da ga prvo rastvoris u mlakoj vodi pa sipas u hladnjak. On je jos jaci od Feri-ja. Posle dobro isperi sve crevom.

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: Ulje u bidonu za vodu

Poruka od veljo_81 » utorak, 10. jun 2014. u 16:33h

zadovoljan sam rezultatom, mnogo manje mi pjeni sad u posudi, pjenilo je za prst, znaci prst bijele pjene iznad crvenog antifriza
tako da sam kupio jos 20l destilovane vode i do zime cu jednom mjesecno da ispustim a nalijem destilovanu, izace tako sve
jbm li ga, djeluje mi i manji pritisak u posudi al sve kontam da sam to umislio :)
jest prozirno bijela ali kod drugih focusa je cisto bijela a kod mene nekako zamuceno bijela plastika

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“