Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » subota, 24. jul 2010. u 18:39h

VIdim da na forumu niko nije pisao o ovome pa rekoh da priupitam uceniji narod od mene za jednu novotariju za koju sam danas saznao.
Naime, na mom Mondeo-u (2.TDCi 130 KS 2004. gp) se prilicno cuje remen alternatora i naravno svjestan sam da mi slijedi sto skorasnje mijenjanje kompletnog seta tog remena zajedno sa zatezacem i rolerima (klizacima kako ih neko zove). Motor je bucan kada se upali klima i prilikom kretanja. Standardno.
Danas malo bolje zagledam i primjetim da na mom autu remenica alternatora nije sa kvacilom vec obichna i nisam mogao da vjerujem. Znam da te remenice imaju neka mnogo starija i slabija auta sa dizel motorima i mislio sam da su one uobichajena stvar i na autu ove klase ali izgleda da sam pogrijesio. Iz iskustva znam da su te remenice sjajne za ublazavanje oscilacija i vibracija koje proizvodi dizel motor u svom radu i da umnogome produzavaju vijek trajanja zatezaca i remena. Vjerovatno je Ford iz razloga ustede odlucio da koristi obichne a ne remenice sa kvacilom tako da bi mi kupci cesce kupovali garniture PK remena. Da ovo nije bezazlena stvar saznao sam surfanjem po fordmondeo.org forumu na kojem se vlasnici ubishe od mozganja zasto se njihovo skoro zamijenjeno remenje ponovo cuje i zasto zatezaci stvaraju "rattle noise" nakon samo par mjeseci. Sada mi je jasno zasto.
Moje pitanje bi bilo (prvenstveno mislim na Dragomira) da li postoji nacin da se na Mondeo-ov alternator montira neka remenica sa kvacilom i ako zna da to podijeli sa nama. MIslim da bi bilo bas od koristi (barem meni).
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Dragomir » subota, 24. jul 2010. u 20:00h

Na seminaru na kojem sam bio a vezan ja za zupcaste i pk kaiseve pokazivali su snimke sa fiksnom remenicom i sa plivajucom remenicom gde je vidljiva mnogo manja vibracija kaisa.Mondeo benzinac ima plivajucu remenicu i nema problema sa vibracijama,a i fokus 1.8 tdci.Nemogu nikako da nadjem potecijalnog musteriju pa da isprobam na dizelu posto sam vec spremio 2-3 vrste remenica,a kada se i pojavi ja nemam vremena da eksperimentisem.

Stavljao sam alternator sa benzinca na dizela(prvi mondeo koji smo kupili 2.0 tddi) i taj auto nema problema sa neprijatnim zvukom iz pravca pk kaisa.
Siguran sam da bi se smanjila buka,ali kada remenica radilice pobegne ustranu nista nemoze da ublaci buku bez zamene.Kao posledica toga sto je remenica radilice u orginalu skupa vlasnici automobila kupuju zamenske koje su tako reci fiksne sa samo imitacijom gumenog prstena.Kao posledica eksplatisanja vozila sa takvom remenicom radilice javlja se problem sa spanerom,rolerima,alternatorom i kompresorom klime(jednostavno svi se lezajevi polome).Orginalna remenica nije skupa.
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Lale » subota, 24. jul 2010. u 20:28h

Da li su Dragomire na Mondeu sve remenice plivajuće ili samo remenica radilice?
Slika Slika

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Dragomir » subota, 24. jul 2010. u 21:01h

samo remenica radilice
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Lale
Domacin foruma
Domacin foruma
Poruka: 2756
Član foruma od: subota, 11. apr. 2009. u 20:22h
Lokacija: Kikinda

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Lale » subota, 24. jul 2010. u 21:06h

OK.Hvala.
Slika Slika

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » subota, 24. jul 2010. u 21:51h

sto ce reci da ne postoji remenica alternatora sa kvacilom za TDCi motor....
ja sam surfajuci po netu nasao neke remenice sa kvacilom koje proizvodi INA, ima ih u raznim dimenzijama. Ja sam saznao da je za moj auto vanjska dimenzija remenice 59mm i da ima 6 kanala i to je sve sto sam uspio da saznam o tome.
Dragomire da li bi mogao da postujes dimenzije remenice sa alternatora Mondeo-a 2.0 TDCi onda bih znao da li te INA-ine remenice mogu da se montiraju....ja ne mogu prici svom bez skidanja a ti ih vjerovatno imas negdje skinute...hahahah....hvala unaprijed
Usput budi receno u INA-inom najnovijem katalogu ima remenica sa kvacilom i pise da je za Forda ali ne i kojeg..dimenzije su joj 17/59 x 38,45....6-to kanalna
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 26. jul 2010. u 21:26h

Par pitanja za dragomira....ili za nekoga ko zna..
Da li je obavezna zamjena remenice radilice prilikom zamjene spanera i pk remena i kako znati da je remenica radilice stradala?
Da li se prilikom mijenjanja spanera mijenjaju i roleri PK remena ili se i oni mijenjaju po potrebi?
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Dragomir » ponedeljak, 26. jul 2010. u 23:48h

bojcistv piše:Da li je obavezna zamjena remenice radilice prilikom zamjene spanera i pk remena i kako znati da je remenica radilice stradala?
Ona je ta koja proizvodi vibracije na kaisu pa je obavezna zamena.
bojcistv piše:Da li se prilikom mijenjanja spanera mijenjaju i roleri PK remena ili se i oni mijenjaju po potrebi?
Po potrebi ali nije ih lose zamenuti
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » utorak, 27. jul 2010. u 09:06h

mnogo hvala na odgovoru....
danas ako nadjem to sve bice mijenjanje...
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » subota, 31. jul 2010. u 17:02h

volio bih da nastavim ovu temu...
Uglavnom na donjem linku vidi se koliko znace remenice alternatora sa kvacilom za rad motora i vibracije remena

http://www.youtube.com/watch?v=jKMf-_Yl ... r_embedded

Zasto ih ford ne ugradjuje na svoje automobile ne znam...neshvatljvo
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Dragomir » subota, 31. jul 2010. u 17:56h

Evo i fordov motor bez plivajuce remenice

i sa plivajucom remenicom
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » subota, 31. jul 2010. u 21:47h

covjece kakva razlika...moj motor radi kao ovaj na prvom linku kada ukljucim klimu....
nevjerovatno da ihi ford ne ugradjuje....
nego Dragomire kontam nesto...ako vidis remenica alternatora koja ima kvacilo (plivajuca) je nesto veca od one koja ga nema (obichna remenica)....i sada pitanje kako zamijeniti obichnu remenicu plivajucom...mislim da je ova obichna remenica na mom Mondeo-u siroka oko 25 mm i precnika 59mm...najuza remenica koju sam ja nasao u katalogu INA-e je oko 38 mm....to znachi da je remen van centra...a sto se tice precnika ima ih precnika 59mm koliko hoces....stvarno bi bilo zanimljivo probati koja od tih remenica moze ici na mondeo...cisto da se zna...
na slijedecem linku je katalog INA remenica alternatora sa kvacilom
http://www.mediafire.com/?8sio6envaqocl8j
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

vojo.bogdanović
Poruka: 140
Član foruma od: nedelja, 2. maj 2010. u 14:30h
Lokacija: Banja Luka

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od vojo.bogdanović » nedelja, 23. jan. 2011. u 12:08h

bojcistv, kako si riješio ovaj problem?
I ja cu vjerovatno morati da ovo rijesim pa me interesuje da li si mjenjao samo remenicu radilice ili si mjenjao i remenicu alternatora?

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Dragomir » nedelja, 23. jan. 2011. u 14:30h

Vojo resenje je u zameni remenice alternatora.Treba staviti pilvajucu remenicu.Pogledaj PM
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » nedelja, 23. jan. 2011. u 21:37h

vojo zemljace kod mene je bio samo problem u spaneru, remenica radilice je bila savrseno ispravna ali eto opreza radi zamijenio sam je. Tu sto sam skinuo prodao sam liku i covjek je rijesio svoj problem koji je imao sam njom. Motor sada radi mnogo tise to je cinjenica ali bilo bi jos mnogo bolje da se stavi plivajuca remenica. Ljudi ih stavljaju sa Mondeo 1.8 benzinca, valjda na tom alternatoru ima ta remenica pa se moze jednostavno zamijeniti. Mada bi jos jace rijesenje bilo staviti Litensovu takozvanu OAD remenicu (Overrunning Alternator Decoupler) sto je extra stvar, ali eto nazalost tako nesto je nemoguce naci za forda jer ih prosto oni ne ugradjuju. Zasada samo vozila ih VAG koncerna kao i naravno Merc i BMW to imaju (i Toyota, SUbaru i Honda dieseli) koji zato onako lijepo rade. Mozda ce se naci rijesenje u buducnosti a do tada je ovako kako je.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od Dragomir » nedelja, 23. jan. 2011. u 22:49h

Ja sam to resio postavljanjem OAP remenice na alternator vec na 20 automobila vrlo uspesno
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

mirko015

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od mirko015 » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 01:29h

I sta su sad inzenjeri i konstruktori izmislili vrucu vodu,kao bolja je plivajuca remenica.Na prvom snimku se vidi iz aviona da nije dovoljno zategnut kais,samo da bi se dobio efekat kao da oce sve da se raspadne. cekicko Izmisljanjem totalnih gluposti na autima kao sto je ova remenica i plivajuci zamajac koji crkava brzinom svetlosti ucinjena je usluga majstorima i prodavnicama delova.Kao tisi je motor,najbolje bi bilo da su svi auti na baterije pa lepo nece nista da se cuje.Sta reci!!

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od dule0911 » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 01:32h

Odavno se automobili ne prave da traju, ne znam zasto te onda cude ovakve stvari.
Ranije su fabrike dosta gubile jer naprave auto koji dugo traje i ne treba puno da se ulaze na servisima, nema skupih delova cak i kad motor produva nije strasno skupo kao sad.
Fiesta!!

mirko015

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od mirko015 » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 01:42h

dule upravu si 100%,samo sam hteo reci da su malo vise konstruktoru u fabrikama zakomplikovali stvari.Ali sta je,tu je.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 09:18h

pa jeftiniji je plivajuci zamajac nego mjenjac....sa onolikim obrtnim momentom na novim dizelima lakse je napraviti plivajuci zamajac koji ce da na sebe preuzme dio trzaja sa radilice nego praviti jaci mjenjac.....a ljepota je to sto to fabrike sve to lijepo naplate...mogu praviti mjenjac od losijih materijala i slabije konstrukcije i milina....
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dimges
Poruka: 607
Član foruma od: subota, 22. maj 2010. u 10:50h
Lokacija: Skopje, Makedonija

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od dimges » ponedeljak, 24. jan. 2011. u 20:23h

nije bas ista stvar, ali ipak povezana.. naime kod servo volana i dugackog PK kaisa ima uticaja i konstrukcija kaisa. Menjao sam pre 2 godine, najprije stavio original motorcraft, kupljen u ovlascenom servisu, nije uopste dobro radio motor, pa sam kupio goodyear gator, sa zakosenim zlebovima, mnogo mirniji rad. Inace na buku uticu i zategaci, kod mene je originalni bio mazdin (fiesta Mk4, jul 96), sa japanskim lagerima. Auto je imao saobracajku u nemackoj, ovaj sta ga uvezo nije resio probleme kod PK kaisa, pa sam ja ravnjao zavareni alum. drzac, a posto tockic zategaca nisam mogao posebno da kupim, napravio sam ga sam. Napravio sam gresku sto sam tada poslusao majstora i ugradio SKF lager . Ipak je terao 7 godina, a sad sam ugradio SKF kompletan tockic, pasuje za opel i ford, medjutim sumnjam da i SKF ne ugradjuje lagere sa poliamidnim kafezom, tako da cu mozda za 20.000km menjati samo lager ili napraviti opet tockic ali s japanskim lagerom.

Avatar korisnika
PE-DJ-A
Poruka: 23
Član foruma od: sreda, 7. mar. 2012. u 20:11h
Lokacija: Nis,Srbija

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od PE-DJ-A » sreda, 7. mar. 2012. u 22:00h

Pozdrav svima!Nov sam na forumu ali ga dugo pratim pa mi je ovo prvi post :woohoo:

Stara je tema,ali za mene nov problem.Znaci auto mi se u zadnjih 3 dana cuje kao na prvom klipu u Dragomirovom postu.Radio sam veliki servis pre 20k km-a,a mislim da nisam menjao kais alternatora jer mi je majstor u Nisu rekao da se to retko kad menja.E sad,da zivim u Bg-u otiso bi do Dragomira i resio problem.A posto sam ovde u Nisu to nije tako lako s obzirom da vise nesmem da ga upalim,jer imam utisak da ce sve da se polomi u motoru.Pitanje je sta treba da kupim od delova da bi resio problem?Unapred hvala :)

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od bojcistv » nedelja, 17. jun 2012. u 18:34h

Evo da obavijestim uzu, a i siru Ford javnost, da sam danas saznao da je INA pocela da pravi tzv "plivajucu remenicu" u originalnim dimenzijama za Mondeo Mk III 2.0 TDCi (a i za ostale dizele motore tog modela) tako da vise nema potrebe za kupovinom te remenice za 1.8i motor i brusenjem alternatora da bi se stavila na dizel. Sada se moze kupiti orginalna :).

Evo slike kako izlgleda
Slika

a ovdje je montazno uputstvo pa koga zanima moze i sam to da uradi

https://docs.google.com/file/d/0ByeH7Rc ... edit?pli=1
Uzdravlje!
Poslednja izmena: bojcistv, na dan nedelja, 17. jun 2012. u 21:48h. Ukupno izmenjeno 1 put.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od dule0911 » nedelja, 17. jun 2012. u 18:41h

E pa jbg kod mene vec obruseno lol

Al super stvar za sve koje tek ceka ovaj zahvat thumbsuph
Fiesta!!

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: remenica alternatora sa kvacilom - nepoznanica

Poruka od milan_gt » nedelja, 17. jun 2012. u 18:58h

a jel moze da se saceka da strada standardna remenica alternatora?

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“