Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

ESP i CHECK ENGINE gore odmah posle malog servisa

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

ESP i CHECK ENGINE gore odmah posle malog servisa

Poruka od zolee » sreda, 3. maj 2023. u 17:01h

Smax 2008, 2.0 140ks. Bio na malom servisu.
Odmah posle servisa upalili se esp i check engine i ne silaze ni posle brisanja. Check engine nestane posle nekog vremena ali se vrati. Esp stalnog gori (auto sa dve talasaste linije) ali abs mi radi.
Sad cekam licencu za Forescan da iscitam koji je kod greske.

Sta je mogao majstor da uradi pa da izazove ove greske? Necu da krivim coveka, jer mi je neverovatno ali...

Ne znam tacno sta je sve radio, nisam sve vreme gledao ali znam da je izvadio filer goriva i dodatno nesto isisao gorivo. Kada je palio auto auto nije hteo da startuje pa je vracao gorivo nazad na isto to mesto. (sa leve strane motora ako je to filter goriva).
Zamenio ulje, kajs.
Pajserom il cime se to vec radi je cackao tockove napred nazad da vidi u kakvom stanju je trap.

Mislim, sta tu moze da se uradi pa da izazove check engine i esp (ili je to abs) gresku?
Neverovatno mi je da je on to izazvao a opet mi je neverovatna i koincidencija.
Pitam ne da bih optuzivao nego da razumem sta se desilo i eventualno to sto pre da se resi.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21111
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: ESP i CHECK ENGINE gore odmah posle malog servisa

Poruka od Markedjani » sreda, 3. maj 2023. u 17:32h

možda neki džek ili senzor nije vratio na svoje mesto.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

zolee
Poruka: 523
Član foruma od: sreda, 30. dec. 2009. u 23:20h
Lokacija: Sombor

Re: ESP i CHECK ENGINE gore odmah posle malog servisa

Poruka od zolee » sreda, 3. maj 2023. u 18:04h

Bio tamo. Nisam video da je bilo sta cackao oko dzekova. Bukv menjao ulje i filtere bez pk kajsa.

Ovo su dve greske koje po forscanu pale sijalice u kokpitu.
P0238:00-AD za abs gresku
U0401:68-8A za check engine

Epilog
OK. Evo sta je bilo.
Vratio sam se kod njega, objasnio mu da ga ne krivim ali ono, hajde da pogledamo okolo dzekove itd.
Boost senzor je davao gresku pa sam pogledao dzek za MAP. Bio je na pola skliznut. Vratio sam dzek ali nije hteo da skljocne. Sta se desilo? Vrv je dzek vec malo spao i kako je on menjao filter dotakao ga je i dzek je spao dovoljno da nema spoj a premalo da se vidi da ne stoji kako treba. Dzek smo vratili, zaglavili sa onom plasticnom spojnicom. Obrisali sve greske i sada je ok.
Za divno cudo, nestala je i abs greska iako smo nju brisali vise puta i momentalno se vracala i bez paljenja auto.
Tako da, reseno. Hvala na pomoci.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“