Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Kupovina Fokusa 1.6 benzin 116ps /novi član

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Fordo
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 27. jan. 2023. u 19:02h

Kupovina Fokusa 1.6 benzin 116ps /novi član

Poruka od Fordo » nedelja, 29. jan. 2023. u 22:15h

Pozdrav svima. Pošto sam odnedavno ponovo Fordo-vac, ranije vozio Courier-a, prelistao dosta tema na forumu, pa bih postavio par pitanja clanovima....
Auto iz naslova, 2009, iz CH ,ima par znaka površinske korozije koje sam sam planirao da uradim, postavicu slike radi saveta,samo neznan kako da ih postavim.
Takođe,auto na satu ima 212.000,pravih, od prve vlasnice, a veliki servis uradjen na 150.000, pre 6 godina,da li pod hitno raditi ? Neki savet za majstora. Vec sam prešao oko hiljadu kilometara, na autu sve radi,troši samo gorivo, :woohoo: ulje ne U zadnjem delu auta cujem neko grebanje povremeno oko točka ,a kada stisnem kočnicu,zvuk se izgubi, sumnjam na pločice,ležaj, ? Inače neko iskustvo sa ovim autom ? Na sta obratiti pažnju u narednom periodu? Sve oko motora suvo,trap necujan.
Slika

Avatar korisnika
sasa_f1
Poruka: 9899
Član foruma od: sreda, 4. maj 2011. u 23:32h
Lokacija: Beograd

Re: Kupovina Fokusa 1.6 benzin 116ps /novi član

Poruka od sasa_f1 » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 08:28h

Pozadi najverovatnije imas standardan problem sa osiguracima (oprugicama) plocica. Skini plocice, vidi da li su pravilno montirane, ona sa oprugicom ide sa unutrasnje strane. Otvori malo oprugicu da pruza veci otpor, ako je pukla zameni plocice.

Takodje, proveri osigurac klesta da li je citav.

Fordo
Poruka: 5
Član foruma od: petak, 27. jan. 2023. u 19:02h

Re: Kupovina Fokusa 1.6 benzin 116ps /novi član

Poruka od Fordo » ponedeljak, 30. jan. 2023. u 08:33h

Hvala na javljanju .Provericu.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“