Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

DPF signal

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

DPF signal

Poruka od dados » sreda, 4. jan. 2017. u 22:54h

ljudi ne mojte me molim vas samo odma napasti da je pisano o ovome milion puta :) pokusavam da nadjem jel postoji neki signal ili bilo sta, da bi znao jel pokrenuta regeneracija dpf filtera i kada je zavrsena, i da li ima one tecnosti za dpf koja pomaze regeneraciju... mislim da se na golfu upali lampica kad je potrebno to odraditi, mislim da ima i za tecnost signalizaciju.. ali kod mene u focusu mk2.5 nisam primetio da se bilo sta pali ili bilo kakva signalizacija da ukazuje na to da je pokrenuta regeneracija ili da je zavrsena ili potrebna.. to bas bezveze ako nema... bar da znam kad je potrebno da ga vozim da ne prekinem tu glupost...

mislio sam da vadim to njesra od dpf-a napolje.. ali opet ako neki novi zakon bude uveden bas vezano za te filtere.. pa to ima da ljudi polude u srbiji ... pa eto voleo bi cuti bas vase misljenje vezano za to.. mozda kao ubace jos neki dodatni porez za one koji to nemaju :) ali sta za one koji su izvadili dpf a on treba da postoji na autu.. jer po pravilu sve ono sto ima na autu i kakav je izasao iz fabrike takav treba i da bude na tehnickom.. znaci ako pise na njemu da ima dpf on mora isti i da poseduje...

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: DPF signal

Poruka od dule0911 » četvrtak, 5. jan. 2017. u 00:14h

Vadi to... Dok ti cekas na drzavu prodje ti zivot, ne vredi. Ako se plasis, pre ostavi katalizator i npr egr, dpf je nevidjena glupost, regenerise filter tako sto spaljuje sve cestice koje je akumulirao u sebe :blink: Pa gde je tu ekologija, kao da skuplja cestice na malim brzinama i onda ih na otvorenom putu regeneracijom ispusti u atmosferu, bas ekoloski.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: DPF signal

Poruka od dados » četvrtak, 5. jan. 2017. u 20:01h

podrzavam te u potpunosti thumbsuph ... nego ako vec treba da se cuva ekologija i ako to zelimo, i ako su tamo neki inzenjeri i drugi strucni ljudi konstruisali dpf zbog ekoloskog razloga, koji i nije bas ekoloski. Jer ne bi bilo logicnije da nam to sto vise olaksaju i ucine pristupacnim, pa da cuvamo ekologiju, a ne da nov dpf kosta skoro ko pola auta :wtf: a samo odrzavanje pdf-a je gomila pizdarija .. koje samo moze da zadaje glavobolju ... na internetu moze da se procita gomila i gomila tekstova o problemima koje je ovaj glupi izum napravio, ceo svet se zali na taj dpf ne samo za ford vec i opel, alfa ... ali i dalje se on ugradjuje i zakonski je obavezan u nekim drzavama... i zato se nadam da to nikada nece biti u Srbiji... i valjda ce naci neki bolji nacin koji nece toliko ni stetiti samom autu...

Verovatno neko ima veliku korist od toga, jer kako je moguce da ta jedna glupa gvozdjurija kosta 2000 evra... a za taj iznos mozete uzeti na primer 7 frizidera, ili masina sa sudje, televizora :) .. pa jbt sta on ima u sebi.. zlato? :wtf:

Ja bi to tako rado da izbacim napolje.. i moram da priznam da me i jeste strah.. pa eventualno bi i ostavio egr i katalizator, mada vidim da ovde vecina sve to vadi napolje.. ali priznajem da su me u grandu poprilicno preplasili vezano za vadjenje istog... bio sam na pregledu U grand Motors i govorili su mi, kako ces posle prodati auto, ko ce ga uzeti kad vide da si sve to vadio napolje, kako ces registrovati kad dodje zakon da je dpf obavezan, da njihova dijagnostika nece moci da ucita dobro auto, nece moci naci greske ako bude problema, da kad softverski se to radi da se menja mapa na neki stariji auto.. svasta su mi to napricali nasao sam i link na kome pise slicno sto su mi i oni rekli http://www.dpf.rs/dpf-filter-za-i-protiv/

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: DPF signal

Poruka od dule0911 » četvrtak, 5. jan. 2017. u 21:04h

Jedno pitanje samo, jel taj Grand Motors prodaje taj filter nov? Razmisli iz perspektive trgovca pa ces videti da njima nikako ne odgovara da ga ti izvadis.

Ovo sa linka sam samo delimicno procitao, ali da gubi svaku euro normu,ne gubi, auto i dalje ima katalizator tako da je minimum euro 2/3 standarda, a za softver mogu samo da se nasmejem. Onaj koji zna sta radi ce iskljuciti samo dpf, sve ostale mape ce ostati iste i auto ce se isto ponasati. Pitaj me kako znam, Focus kao tvoj samo titanium i karavan, vec 2-3 godine se vozi bez istog. Ako nista drugo, ide bolje, nikako losije.
Fiesta!!

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: DPF signal

Poruka od dados » četvrtak, 5. jan. 2017. u 22:59h

e super dule hvala ti puno na ovim informacijama.. znam da se dosta puta pisalo o ovom problemu.. u sustini zapoceo sam i temu iz razloga da vidim jel ima neki zvucni ili vizualni signal na focusu kad pocinje regeneracija, ali sam otisao u drugu stranu :)

Avatar korisnika
macaneli
VIP
Poruka: 9653
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 23:52h
Lokacija: sremska mitrovica - Genova

Re: DPF signal

Poruka od macaneli » četvrtak, 5. jan. 2017. u 23:11h

iscupaj to ostavi kat i zatvori egr
ima se,moze se - nema se,mora se....

I'm gonna go build my own forum, with blackjack and hookers. In fact, forget the forum ! Ah, screw the whole thing

I ja sam vodio u Dascaru :-)®

zvanicni zastupnik za eonon za jugoistocni deo evrope i balkan :-)

Avatar korisnika
dados
Poruka: 675
Član foruma od: subota, 18. feb. 2012. u 13:10h
Kontakt:

Re: DPF signal

Poruka od dados » četvrtak, 5. jan. 2017. u 23:21h

izgledace na kraju tako i biti :)

Avatar korisnika
Tiler
Poruka: 972
Član foruma od: ponedeljak, 11. maj 2015. u 08:48h
Lokacija: Travnik, Bosna i Hercegovina

Re: DPF signal

Poruka od Tiler » petak, 6. jan. 2017. u 08:47h

Sve stoji ali bilo bi lijepo ako ko zna da odgovori na osnovno pitanje da li na Focusu MK2 ima bilo kakav signal u vezi regeneracije DPF... Ja na focusu nisam imao DPF pa na ovo pitanje ne znam odgovoriti, a više ljudi se interesuje za taj podatak...
Noć je doba u kojem i tri tačke imaju smisla...
-----------------------------------------------------------------------------
Ford Focus MK1 1.8 TDDi
Ford Focus MK1 FL 1.8 TDCi
Ford Focus MK2 FL 1.6 TDCi
Ford Mondeo MK4 FL 1.6 TDCi

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“