Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problem sa menjacem Fiesta

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
rajkec
Poruka: 2
Član foruma od: subota, 2. jul 2016. u 19:01h

Problem sa menjacem Fiesta

Poruka od rajkec » subota, 2. jul 2016. u 19:10h

Cao svima,
danas sam seo u auto i ubacio u prvu i u tom trenutku je zazvecalo nesto metalno. Mislio sam da je mozda nesto pored ispalo, ali sam shvatio da je u pitanju menjac (palica). Sada u neutralnom polozaju nije vise fiksirana na sredini i nema otpor kada je pomeram levo ili desno nego kao kod Yuga mlati sama. Kontam da je pukao neki deo koji palicu drzi fiksiranu na sredini dok je van brzine. Inace menjac radi u svakoj brzini normalno i auto ide. Interesuje me posto pocetkom sledece sedmice idem na put, da li je to neki ozbiljniji kvar i moze li da mi napravi neki problem? Takodje me interesuje i koliko moze da kosta popravka toga?

Fiesta Ambiente 1,25ccm
2011. godiste

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: Problem sa menjacem Fiesta

Poruka od dule0911 » nedelja, 3. jul 2016. u 00:21h

Ne znam koji je sistem na toj fiesti tj ako su sajle da li i dalje postoji opruga koja centrira rucicu da stoji u sredini. Ako je ima i ako je ta opruga spala, vozi slobodno koliko hoces, nije od krucijalne vaznosti, vise je tu radi lakoce/udobnijeg koriscenja menjaca. Vozio sam ranije desetine hiljada km bez te opruge pa nisam imao problema sa menjanjem brzina :)
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“