Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Klima mondeo tddi

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
rajo
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 3. jun 2010. u 09:38h

Klima mondeo tddi

Poruka od rajo » utorak, 21. jun 2016. u 23:36h

Pozdravljam sve na forumu i naravno odmah pitanje,tačnije dva pitanja. Prvo vezano za klimu i rad motora, čudna i po malo nejasna situacija. kad je isključena klima sve je perfektno s brojem obrtaja i na ler gasu i u vožnji ali kad je jako toplo napolju i kad ukopčam klimu desi se da u vožnji jednostavno motor diže obrtaje tako da bi išao do 3000, dovoljno je dotaći kočnicu i obrtaji padaju,da dodam,pri parkiranom stanju hoće samo da varira broj obrtaja, nemam tempomat, dakle,ne obara obrtaje već ih podiže. Servis klime iz ovog razloga rađen, gasa je neznatno nedostajalo pa sam se nadao da će to možda rešiti problem ali nijehladila je korektno i pre servisa. Da li je iko od Vas na forumu čuo za ovako nešto? Auto je u mom vlasništvu više od pet godina a ovaj problem se pojavljivao prošle godine pred kraj jula meseca pa do danas ali samo ako je jako toplo napolju.
Drugo i lakše pitanje je koji tip sijalica ide u intrument tablu,stradala mi je pozadinska sijalica u zoni displeja temperature pa da ne vadim tablu dva puta. Unapred se zahvaljujem na svim sugestijama.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8140
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Klima mondeo tddi

Poruka od FM III » sreda, 22. jun 2016. u 00:18h

Za klimu ti nemam odgovora, ali za sijalice situacija je sledeća:
Iza ekrančića idu T5 (2 kom) a ostale su T10 (4kom) , predlažem da zameniš sve kako ne bi bilo razlike u osvetljenju i po mogućnosti da uzmeš LED sijalice
ovde možeš videti i kako to izgleda i kako se skida: http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... =58&t=9099
a ovde možeš da vidiš i razliku izmedju običnih i led sijalica : http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 58&t=24002
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14444
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Klima mondeo tddi

Poruka od mbole » sreda, 22. jun 2016. u 09:11h

Kada se upali klima, broj obrtaja na leru bi treblao da se malo podigne (na oko 1000 rpm), i to je normalno, to jest to odradjuje automatika.
E sad, kod starijih je postojao automat koji je to odradjivao, ali kod tebe bi to trebalo da odradjuje elektronika to jest PCM.
U svakom slucaju nije normalno da dize obrtaje u voznji.
To bi morao da pogleda majstor (ne za klime vec mehanicar).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5031
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: Klima mondeo tddi

Poruka od Neša » sreda, 22. jun 2016. u 09:28h

Ne bi smeli da se dizu obrtaji u leru dok radi klima. Ne znam odakle si ali u Nisu servis Vuk ti resava sta pozelis,dakle,dobar servis resava probleme.
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

rajo
Poruka: 2
Član foruma od: četvrtak, 3. jun 2010. u 09:38h

Re: Klima mondeo tddi

Poruka od rajo » sreda, 22. jun 2016. u 22:33h

Zahvaljujem se na odgovorima, za sijalice ću rešiti sam ali ovo za obrtaje definitivno mora dobar servis. Još jednom hvala!

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“