Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

stelovanje ventila

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

stelovanje ventila

Poruka od iva » petak, 6. maj 2016. u 15:11h

Pozdrav svima.. Ako moze pomoc u vezi ford fieste 92 god. 1.3 motor na lancu.. Pre mesec dana menjao sam korpu i lamelu posto je stara odradila svoje u pitanju je lukova korpa i lamela i tom prilikom mi je majstor i nastelovao ventile usisni na 2.0 a izduvni na 2.5.. Dok nisam to odradio fiesta je isla i do 170km na sat, A kod sam do odradio nisam izlazio na auto putu i nisam ni imao gde po mladenovcu da je ''nagazim'',da proverim kako ide. medjutim danas odvezao brata do malog pozarevca i reko ajd da je malo nagazim da vidim sta sad kaze ipak je menjana lamela i korpa i stelovani ventili trebala bi malo jaca da bude,kad ono bedak fiesta do 110 lagano preko toga nema sanse gas do kraja ali ne vredi. cekicko Pa ako moze neko da mi kaze sta je u pitanju da li je do toga sto sam radio ili je nesto drugo?? jer mi stvarno nije jasno pored toliko ulozenog truda ono jos gore.. hvala unapred

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: stelovanje ventila

Poruka od 911s [SK] » subota, 7. maj 2016. u 23:51h

Kako se inače sad ponaša auto što se tiče potrošnje i nekog neravnomernog rada motora? Da li voziš na benzin ili na plin? Kada se motor zagreje i auto stoji, u leru nadrukaj kočnicu brzo bar pet puta zaredom i primeti da li obrtaji rastu ili padaju. Ne znamo da li je majstor dobro naštelovao ventile i šta je sve raskačinjao oko motora dok je menjao kvačilo.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: stelovanje ventila

Poruka od iva » nedelja, 8. maj 2016. u 14:37h

sto se tice potrosnje povecao je malo potrosnju,rad motora mislim da je bio isti pre stelovanja ventila nista se nije promenilo. Vozim na benzin nikad nije imao plina. A probacu ovo sto se tice kocnica i obrtaja pa cu vam reci sta rade obrtaji.. E to vec ne znam sta je raskacinjivao oko motora..

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: stelovanje ventila

Poruka od iva » nedelja, 8. maj 2016. u 17:43h

probao sam ovo sto se tice kocnica i obrtaja. Kada nadrukam kocnicu obrtaji se malo povecaju,i opet se vrate u normalu.. Da li bi znali da mi kazete na koliko se steluju ventili kod nje? Da mi nije slucajno ovaj majstor to previse zategao??

Avatar korisnika
cortina.vr
Poruka: 148
Član foruma od: četvrtak, 13. avg. 2009. u 20:40h
Lokacija: Vranje

Re: stelovanje ventila

Poruka od cortina.vr » ponedeljak, 9. maj 2016. u 03:23h

Po AutoDati usisni 0.20, a izduvni 0.30 na hladan motor. Iz nekog mog iskustva: ako bolje vuče dok je hladan motor, onda su previše zatvoreni...

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: stelovanje ventila

Poruka od iva » ponedeljak, 9. maj 2016. u 11:26h

Ima malo razlike u odnosu na vucenje. Kad je hladniji motor malo je ostriji na gas,a kad se zagreje nije toliko.. I od kad sam to odradio temperaturu za razliku od pre dosta brze dize..

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8986
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: stelovanje ventila

Poruka od van » ponedeljak, 9. maj 2016. u 18:38h

2.0 или 0.2 мм велика је разлика . Верујем да си направио грешку у писању . 0.25 на издуву би требало да је мало за тај мотор . Препишеш код мотора и провериш на нету који је зазор

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: stelovanje ventila

Poruka od iva » nedelja, 15. maj 2016. u 13:52h

Greska u pisanju na 0.2 sam i misleo.. A gde se njemu nalazi kod? Trazio sam danas ali nisam nasao nista.. Znam da mu je broj sasije pored sedista ali kod to ne znam? ''Kada se motor zagreje i auto stoji, u leru nadrukaj kočnicu brzo bar pet puta zaredom i primeti da li obrtaji rastu ili padaju'' to mi je poslao 911s [SK],dao sam odgovor na to pitanje pa me zanima sta to znaci sto obrtaji rastu pri stiskanje kocnica?? Hvala unapred

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11515
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: stelovanje ventila

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 15. maj 2016. u 14:45h

To znači da je smeša u leru blago bogatija, što je baš kako i treba.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“