Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Check engine lampica

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
sistemas
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 19. jan. 2015. u 13:28h
Lokacija: Novi Sad

Check engine lampica

Poruka od sistemas » utorak, 14. jul 2015. u 11:27h

Pozdrav svima,

Desava mi se kada naspem pun rezervoar goriva da posle nekih 50 - 70 km mi se upali Check engine lampica. Posle 3-4 hladna starta mi se ugasi i vise se ne pali. U pitanju je Focus 2004 1.4. Da li je imao neko slicno iskustvo sa ovim i sta bi moglo biti.

Poz.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Check engine lampica

Poruka od Markedjani » utorak, 14. jul 2015. u 12:02h

Treba proveriti na dijagnostici šta prijavljuje.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
sistemas
Poruka: 18
Član foruma od: ponedeljak, 19. jan. 2015. u 13:28h
Lokacija: Novi Sad

Re: Check engine lampica

Poruka od sistemas » četvrtak, 3. sep. 2015. u 10:27h

Dijagnostika kaze senzor bregaste ali majstrou je sumljivo da je to, ponistio je gresku pa rekao da dodjem ako se upali ponovo pa ce zameniti.
Kaze uglavnom se kod dizela desava a kod benzinaca nije jos menjao.

Poz.

Avatar korisnika
Lucky
Poruka: 1084
Član foruma od: sreda, 3. dec. 2014. u 10:44h
Lokacija: Niš

Re: Check engine lampica

Poruka od Lucky » četvrtak, 3. sep. 2015. u 18:05h

senzor je senzor, nema veze da li je benzinac ili dizel isto crkava, samo sto ja mislim da on ima senzor radilice a ne bregaste

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Check engine lampica

Poruka od mbole » četvrtak, 3. sep. 2015. u 20:10h

Ima oba.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Koshke
Poruka: 21
Član foruma od: sreda, 9. sep. 2015. u 13:46h

Re: Check engine lampica

Poruka od Koshke » sreda, 9. sep. 2015. u 22:29h

Pozdrav ljudi. Imam omanji problem sa autom. Posedujem Ford Fusion 1.6 benz. 2005 god. Kada sam ga kupio polovnog radio je ko sat. Odjednom pojavi se Check engine lampica. Brzo ocitam i ukaze na gresku polozaja bregaste. Trenutak kada se pojavila ta greska jeste kada je bio los teren. U tom trenutku nisam osetio auto ni da je zadrhtao a kamuli ugasio. Takodje neki dan kasnije nakon brisanja greske opet po nekim rupama mi se upali ta greska. E sad....bojao sam se pa sam oterao na veliki servis koji sam inace trebao da uradim. Tamo su mi rekli da nije bilo za neka 2 mm dobro uzupceno. Bas se ne razumem sta bi to moglo da znaci ali je sada kao sve dobro. Auto i dalje radi kao sat. Pali iz prve bez verglanja i u voznji ne zastane ni sekund...nikakva anomalija. Medjutim povremeno se ukljucuje ista greska. Auto ne pokaze nikakve simptome pa ne mogu da provalim sta je. Cak nema pravila da li je dobar ili los teren.


Da li neko moze da mi kaze sta da radim. Da li se sretao sa slicnim problemom. Sta mozda preduzeti. I gde se nalazi taj senzor. Da li mogu sam da ga zamenim sa novim. Vidim da se pominju neki crni i sivi, u cemu je tu fora.

Hvala unapred.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Check engine lampica

Poruka od mbole » četvrtak, 10. sep. 2015. u 00:55h

Meni to najvise lici na neki kontaktni problem.
Izgubi na delic sekunde, sto ti i ne primetis (posto se motor na leru u sekundi okrene 15 puta), al racunar primeti.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Koshke
Poruka: 21
Član foruma od: sreda, 9. sep. 2015. u 13:46h

Re: Check engine lampica

Poruka od Koshke » četvrtak, 10. sep. 2015. u 13:44h

Da li mozda postoji nacin na koji bi to mogao da testiram. Ne znam da li je gubitak samom senzoru ili je mozda u kablu. A pokusavao sam da nadjem neku semu da vidim gde je taj senzor i ni to nisam uspeo.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14430
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Check engine lampica

Poruka od mbole » petak, 11. sep. 2015. u 00:04h

Nemam semu za 2005, a ne znam dal je nesto menjano od one koju imam (2002-2004).
No bolje ista nego nista.

Senzor bregaste je B41
Slika

A ovo je sema:
Slika
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Koshke
Poruka: 21
Član foruma od: sreda, 9. sep. 2015. u 13:46h

Re: Check engine lampica

Poruka od Koshke » ponedeljak, 21. sep. 2015. u 18:37h

Pozdrav ljudi. Jos uvek nisam nasao pravo resenje. Mislio sam da zamenim senzor novim pa da vidim sta ce biti. Da li mislite da smem sam da ga zamenim. Ako da koja bi bila procedura. Da li moram da otkacim kleme ili ne. Da li ima neko posebno pozicioniranje ili je samo klik klak okretanje u osi pa se zakljuca. Video sam da ima mesto za zatezanje vijkom.

Sta je vase misljenje?

Pozdrav...

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8994
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: Check engine lampica

Poruka od van » utorak, 22. sep. 2015. u 12:24h

Сумњам да је до сензора бегасте , јер је он направљен тако да нема ништа механички на себи . У ствари он је један намотај жице са магнетом уливен у пластику . Направљен је да генетише индукциом слаб напон сваки пит када зубац од брегасте прође блицу њега .
Брегаста има једна зуб који чита сензор , а радилица има 36-1 зуб и радилица обиђе 2 круга док један прође брегаста . 72 читања наспрам 1 са брегасте .
Да не причам колико је битно читање са брегасте , док теоретски , када се једном прочита позиција брегасте , практично више и није битна , јер рачунар даље може да се синхронизује по сензору радилице .

Сензор се лако мења . Скине се кабл са њега и одшрафи се торекс шраф који га држи . Не постоји начин да се угради другачије од предвиђеног , јер није симетричан .

Avatar korisnika
Koshke
Poruka: 21
Član foruma od: sreda, 9. sep. 2015. u 13:46h

Re: Check engine lampica

Poruka od Koshke » utorak, 22. sep. 2015. u 23:34h

Pozdrav.

Danas sam kupio senzor koji inace odgovara Ladi Nivi. Identican je senzoru koji mi je na autu. Odvio sam stari..malo se teze odvojio od pofloge. Nisam se setio da tu ima malo ulja pa sam se malo usvinjio. Uplasio sam se da ne pocne da curi ali je bilo samo namasceno. Stavio sam brzo novi nsam ih ni cestito uporedio. Auto sam nakon toga upalio iz prve. Voziom sam nekih 40 km do veceras po razlicitom terenu i razlicitom rezimu rada motora (lagano i mucenje motora). Sve je super...nema da izbacuje gresku. Dva puta sam skenirao greske i nije nicega bilo.
Da ne ureknem..vozicu sutra neku kilometrazu. Senzor koji sma skinuo imao je blago ispupcenje na vrhu sto mi izaziva sumnju da se mozda deformisao i zato davao lazne podatke.

No videcemo. Hvala na dosadasnjoj pomoci.

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“