Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

curenje ulja na focusu

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

curenje ulja na focusu

Poruka od totti- » utorak, 19. maj 2015. u 20:22h

ford focus mk1 1.6 benzinac kao sto naslov kaze negde mi curi ulje a neznam gde, ja slikao pa ako moze momoc ,slikao sam deo na koji ja mislim da je ,ovo ja sa prednje strane kod filtera za ulje,evo slike
Slika
Slika
Slika
curi ulje i sa zadnje strane kod izduvne grane ,evo slike sve se ovo desava od kako mu je radjen servis ,tada sam video rekli da se treba stegne sve to lepo,i nece da curi
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
ima jos nesto kad je auto upaljen cuje se kao da ima ngde vazduha ,kada su mi prali dizne prosle kodine ja primetio isto to ali mi nesto prkali u leptir za gas ,malopre sam sam otvorio i video da je pocrneo i zagoreo sa strane, i kada sam ga upalio dao gas i cim se stabilizuje pusta vazduh oko leptira tj,klapne ,sta da uradim koje je vase misljenje , :( :( :(
evo slike
Slika

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: curenje ulja na focusu

Poruka od totti- » sreda, 20. maj 2015. u 13:36h

dali mogu dobiti odg sta gde da menjam ili sta da pogledam ,a ova klapna kako sta da menjam jer ide celo kuciste ili posebno

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14394
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: curenje ulja na focusu

Poruka od mbole » sreda, 20. maj 2015. u 14:35h

Sa ovih slika, tesko da neko moze da zakljuci odakle to ulje curi.
Moras da prvo lepo operes i ocistis, pa onda da gledas odakle ide. Ovako kad je sve zamazano, moze da dodje sa raznih strana.

Ovo oko leptira ne kapiram bas. Gde ti prolazi vazduh? Oko leptira u grlo i mora da prolazi. Da ne prolazi ugasio bi ti se motor.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 575
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: curenje ulja na focusu

Poruka od totti- » sreda, 20. maj 2015. u 19:20h

cuje se fals vazduh negde oko leptira ,ja skinuo ono srevo i tacno odatle dolazi kad se zatvori klapna,ispusti vazduh pa nemna par sekundi i opet,menja mi zvuk motora ,kao da se zatrese u tom momentprobacu da operem te delove pa da vidim odakle curi ,cime da naprskam da skine to ulje

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“