Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 EFI

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 EFI

Poruka od iva » sreda, 18. mar. 2015. u 18:01h

Kad pustim gas,motor i dalje ima velike obrtaje,(ne mogu da kazem koliko obrtaja jer mi ne radi obrtometar,ne znam sta njega muci cekicko ), tek posle 9,10 sekundi se smiri rad motora,. Pa me zanima da li je to do sajle gasa,da li je nesto koci ili sta moze biti u pitanju?? Ponekad me iznervira taj rad pri naglog pustanja gasa. Ako moze neki savet sta da radim sa tim,da li mora nova sajla ili je nesto drugo. hvala unapred

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ler gas

Poruka od BojanM » sreda, 18. mar. 2015. u 19:31h

Trebalo bi da napišeš koji je auto, ne očekuj da ljudi pamte. :)

Fiesta 1.1, da? Karb ili monopoint?
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: Ler gas

Poruka od iva » sreda, 18. mar. 2015. u 21:16h

E da cekicko .. Fiesta 1.1. Posto sam izucavao sad razliku izmedju karb. i monopointa ja mislim da je moja monopoint,sad idem da slikam pa izbacujem sliku da utvrdim sta je u pitanju da ne bih pravio problem u vezi odgovora na datom pitanju ;)

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 karburator

Poruka od iva » sreda, 18. mar. 2015. u 22:12h

Slika
Koliko sam sad gledao slike monopointa na netu i slikao sad moju fiestu ja mislim da je i moja monopoint,ako gresim ispravite me,evo i slika :)

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 karburator

Poruka od BojanM » četvrtak, 19. mar. 2015. u 02:38h

Da, to je monopoint :) Pretpostavljam da ti ili motor ler gasa zaglavljuje, zeza itd. - ili senzor temperature vazduha brljavi. Oba se nalaze na tom CFI plenumu sa slike (senzor je ono što viri kroz zid gore na slici, između centralne dizne i zida... motor se nalazi niže, bočno). Senzor može da se odmasti (pažljivo, pošto je dosta osetljiv), a mehanički deo motora ler gasa može takođe da se odvoji i npr. očisti u ultrazvučnoj kadici.
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 EFI

Poruka od iva » četvrtak, 19. mar. 2015. u 10:29h

Posto se bas ne razumem u ove monopointe mislis na ovaj plassticni deo u sredini da njega skinem i lepo ocistim ili da ga ocistim na licu mesta? I ako mozes mi reci sa cim je najbolje ocistiti ga? A moracu opet da slikam samo bez poklopca pa da mi kazes gde je tacno taj motor za ler gas,jer iskreno ti kazem da ne bih nesto napamet radio. :doh: :doh:

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 EFI

Poruka od BojanM » četvrtak, 19. mar. 2015. u 13:02h

Taj plastični deo u sredini ne diraj, nemaš ništa tu što možeš da servisiraš i čistiš samostalno (tu je samo monopoint/SPI dizna i džek za njenu pobudu).

Senzor ti je zaokružen na sledećoj slici, skida se spolja, tako što odvojiš njegov džek (pazi da ne slomiš žabice) a onda se sam senzor odvrće ključem...

Slika

Motor treba da je, gledajući prema ovoj slici, ispod i sa desne strane usisa, tj. tela te monopoint budže... prati dokle ide sajla gasa, naći ćeš ga.

Za čišćenje u ultrazvučnoj kadici svako ima neku svoju filozofiju, neke špecije... to je najbolje da daš nekome da ti odradi. Za čišćenje senzora i uopšte tog dela, savetovali su ljudi da se naprska tzv. "carb cleaner" koji bi trebalo da ukloni eventualne naslage. Mislim da bi to mogao da radiš čak i bez demontaže senzora, pošto je, kao što rekoh, dosta osetljiv.

Ako nisi siguran šta radiš, vidi poseti nekog majstora, nije to ne znam kakav zahvat koji će da košta puno para... a može da ti uštedi živce :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 EFI

Poruka od iva » četvrtak, 19. mar. 2015. u 13:45h

Posto je toliko osetljiv necu ga dirati,kupicu ovaj carb cleaner i poprskacu ga na licu mesta,bezbolnije mi,nego da sjebem nesto. ;) A ovaj motoric videcu gde se on nalazi pa njega skidam da ocistim,i videcu sta ce posle biti..

iva
Poruka: 48
Član foruma od: sreda, 11. mar. 2015. u 21:06h

Re: Ler gas sporo opada - Fiesta 1.1 EFI

Poruka od iva » petak, 20. mar. 2015. u 21:31h

Ocistio sam motor ler gasa i resio problem,sad radi sve normalno. Nema vise onog velikog obrtaja motora pri naglog pustanja gasa. :jeeej: Posto mi je dosta prljav ovaj senzor njega cu samo ocistiti karb clinerom cisto da ga odmastim od ove prljavstine na njemu.. Ako moze samo neko da mi kaze ova crna kapica "koja se vidi na slici", kad se odvije ima ventil za pumpanje guma,pa ako moze neko da mi kaze za sta on sluzi :wtf: ,cisto iz radoznalosti :) .. I hvala puno BojanM,na datim odgovorima thumbsuph

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“