Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Servis ford mondeo

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Serboss
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 22. dec. 2014. u 20:45h
Lokacija: Doboj

Servis ford mondeo

Poruka od Serboss » ponedeljak, 16. feb. 2015. u 15:11h

Pozdrav!

Ovako, zanima me servisiranje Ford Mondea 2.0 TDDI 85kw (takvog posjedujem)

Vlasnik auta sam pola godine, jedino što sam mijenjao je, filter ulja,zraka, ulje motora i mjenjača - jer za drugim stvarima nije bilo potrebe.

E,sada, zanima me da li taj ford mondeo, kojeg sam naveo ima mali i veliki servis (prvi put sam vlasnik forda uopšte) i posle koliko pređenih KM je preporučljivo raditi ga.

I koja je cijena optrilike, ne mora se precizirati.

Hvala :beer:

bojcistv
Poruka: 2028
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Servis ford mondeo

Poruka od bojcistv » ponedeljak, 16. feb. 2015. u 18:26h

Taj motor ima lanac tako da ne moras da se brines oko velikog servisa i zamjene remena. Remen alternatora i vodene pumpe (auto ima dva trakasta remena) se mijenja po potrebi i nema definisanu km na koliko se to radi. Ulje u motoru i filteri se mijenjaju na otprilike 15.000 km a i to zavisi od nacina voznje (ako ti je veci dio dnevne rute gradska voznja smanji interval zamjene ulja i filtera, takodje preporucljivo je ulje promijeniti pred zimu ali nije obavezno), promijeni preventivno ulje u servo volanu, to lako provjeris, ako je crno i "muljavo" mijenjaj, ide ATF crvene boje Dexron III standarda, nije lose sipati neki aditiv za ciscenje i podmazivanje sistema za ubrizgavanje goriva, isto tako mozes sipati i neki mineralni Dvotaktol ili ATF radi podmazivanja pumpe i injektora ako neces aditiv. I to je to sto meni ovako sada pada na pamet.
I, da. Ja mali servis (ulje, uljni filter, vazdusni filter, filter goriva i kabine) placam oko 150 KM. Par zadnjih godina sipam Liqui Moly Special tec F 5w30 i prezadovoljan sam, mada ovdje na forumu priznaju samo jedno ulje Ford Formulu F :). Kupi koje mozes i neka ispunjava FOrdove standarde. Od filtera biraj malo kvalitetnije, Bosch, Mahle, Mann, UFI, Purflux i sl.
Pozdrav i uzivaj.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Serboss
Poruka: 94
Član foruma od: ponedeljak, 22. dec. 2014. u 20:45h
Lokacija: Doboj

Re: Servis ford mondeo

Poruka od Serboss » ponedeljak, 16. feb. 2015. u 21:29h

To je to, rečeno sve što mi je bilo potrebno.

Hvala drug! :beer:

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“