Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Zile71
Poruka: 11
Član foruma od: subota, 27. dec. 2014. u 21:19h

Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od Zile71 » subota, 27. dec. 2014. u 22:28h

Postovane kolege imam jako cudan problem sa prednjim-suvozacevim vratima i to samo kada je toplo vreme. Naime kada je toplo, cak i zimi kada auto stoji na suncu suvozaceva vrata se nemogu otvoriti sa spoljne strane, vec samo iznutra. Cuje se da centralna u vratima radi, vrati se i poluga na vratima sa unutrasnje strane, ali se spolja nemoze otvoriti. Pokusao sam i direktno otkljucavanje kljucem, ne pomaze. Kada je hladnije, leti i u toku noci vrata se normalno otvaraju. Da li je neko imao ovakav ili slican problem.
Unapred hvala na odgovoru.

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od mbole » nedelja, 28. dec. 2014. u 05:16h

Jel kvaka normalno radi, samo kao da ne povuce zubic?

Na fokusu ima jedna plastikica kojom je povezana poluga od kvake do brave. Ta plastikica bi trebalo da se menja kad god se rastavlja, i postoji procedura kako se namesta nazad. Moguce je da je neko nesto cackao, ili da je jednostavno popustila vremenom, pa kad je hladno ona drzi kolko tolko, a cim se malo ugreje, razlabavi se.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Zile71
Poruka: 11
Član foruma od: subota, 27. dec. 2014. u 21:19h

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od Zile71 » nedelja, 28. dec. 2014. u 15:53h

Kvaka radi normalno, ali ne povuce zubic.

Hvala
Pozdrav
Poslednja izmena: BojanM, na dan nedelja, 28. dec. 2014. u 16:55h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiraš poruku iznad svoje, podrazumeva se da odgovaraš na nju. U takvim prilikama koristi opciju 'Odgovori'.

Avatar korisnika
vladan 1
Poruka: 93
Član foruma od: utorak, 19. nov. 2013. u 21:49h
Lokacija: pljevlja
Kontakt:

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od vladan 1 » utorak, 14. apr. 2015. u 16:31h

To se dešava i na mom mondeu ali naš sam caku,kad nece da otvori samo se navalim na vrata kao da ću da ih zatvorim bez lupanja i tada nešto cakne,vjerovatno tek tada zabravi,i onda normalno otvorim vrata

Tasijus
Poruka: 4
Član foruma od: četvrtak, 16. apr. 2015. u 18:00h

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od Tasijus » četvrtak, 16. apr. 2015. u 19:28h

Zile71 piše:Postovane kolege imam jako cudan problem sa prednjim-suvozacevim vratima i to samo kada je toplo vreme. Naime kada je toplo, cak i zimi kada auto stoji na suncu suvozaceva vrata se nemogu otvoriti sa spoljne strane, vec samo iznutra. Cuje se da centralna u vratima radi, vrati se i poluga na vratima sa unutrasnje strane, ali se spolja nemoze otvoriti. Pokusao sam i direktno otkljucavanje kljucem, ne pomaze. Kada je hladnije, leti i u toku noci vrata se normalno otvaraju. Da li je neko imao ovakav ili slican problem.
Unapred hvala na odgovoru.

Imam sličan problem na ford fiesta 1.4b 3vrata, čim je toplo upali se znak da su neka od vrata otvorena i centralna ne može više da zaključava. Moram da izvadim osigurač da bih uopšte mogao da zaključam auto. Dešavalo se imi da normalno zaključa i da ako je auto na suncu. dok je zaključan upali se signal i kada ga otključam centralnom, ponovo više nemože da zaključa, samo uradi klil klak, kao kad je normalno a vrata su otvorena!
Trebam pomoć, da li neko zna koji joj je.....

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od mbole » četvrtak, 16. apr. 2015. u 22:01h

Prekidac koji daje signal da li su vrata zatvorena ili nisu.

Ne znam gde je fiesti, ali ili je obicno ili u A stubu, ili negde u okolini brave na B stubu.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
Zile71
Poruka: 11
Član foruma od: subota, 27. dec. 2014. u 21:19h

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od Zile71 » četvrtak, 30. apr. 2015. u 17:48h

vladan 1 piše:To se dešava i na mom mondeu ali naš sam caku,kad nece da otvori samo se navalim na vrata kao da ću da ih zatvorim bez lupanja i tada nešto cakne,vjerovatno tek tada zabravi,i onda normalno otvorim vrata
To kod mene ne funkcionise, probao sam.

Avatar korisnika
vladan 1
Poruka: 93
Član foruma od: utorak, 19. nov. 2013. u 21:49h
Lokacija: pljevlja
Kontakt:

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od vladan 1 » nedelja, 18. jun 2023. u 01:19h

Kod mene ke problem bile plastike na ruckama. Nema potrebe da se skida tapacirung. Samo se skida brava

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od mbole » nedelja, 18. jun 2023. u 11:43h

Kako si skinuo bravu a da nisi skinuo tapacirung?
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

Avatar korisnika
vladan 1
Poruka: 93
Član foruma od: utorak, 19. nov. 2013. u 21:49h
Lokacija: pljevlja
Kontakt:

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od vladan 1 » ponedeljak, 19. jun 2023. u 00:58h

Rucku, sa strane ima jedan sraf kad se otvore vrata. Tu se olobadja ona mala plastika od rucke. Kad se ona skine onda se rucka samo izvuce

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14395
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od mbole » ponedeljak, 19. jun 2023. u 08:44h

To da.. rucka moze da se skine nezavisno.
Za bravu i cilindar mora da se skida tapacirung (za cilindar koliko se secam mora prvo da se skine brava).
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od bojcistv » petak, 23. jun 2023. u 22:29h

Stari poznati problem sa kvakama kod Mondeo Mk3. U sustini rjesenje je ili da kupis potpuno novu kvaku (kratkotrajno) ili da se na zalijepi jedan komadic plastike na dio koji povlaci mehanizam i tako u sustini produzava hod tog mehanizma dovoljno da bez obzira na temperaturu vani vrata mogu biti otvorena bez ikakvih problema.
Komadic plastike ili metala (ali s plastikom ide lakse jer je kvaka od plastike) se zalijepi tacno tu na slici gdje sam zaokruzio. I problem rijesen. Govorim iz licnog iskustva.

Slika
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
vladan 1
Poruka: 93
Član foruma od: utorak, 19. nov. 2013. u 21:49h
Lokacija: pljevlja
Kontakt:

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od vladan 1 » nedelja, 25. jun 2023. u 00:20h

Tacno tako

Avatar korisnika
vladan 1
Poruka: 93
Član foruma od: utorak, 19. nov. 2013. u 21:49h
Lokacija: pljevlja
Kontakt:

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od vladan 1 » četvrtak, 3. avg. 2023. u 00:31h

Jeli neko imao problem sa baglamama na vratima?Vozaceva vrata su mi malo poklekla. Primjetio sam da imaju lufta na donjoj baglami. Jeli neko imao slican problem i kako ga rijesiti?

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Ford mondeo tdci 2.0 problem sa vratima suvozaca

Poruka od bojcistv » nedelja, 13. avg. 2023. u 13:46h

Mozda treba samo malo da se podese na baglamama.
Ako se "izjelo" kuciste baglame onda nema lijeka nego promijeniti sve i staviti nove balgame. Pravo da ti kazem ja to nisam nikada radio ali vjerujem da ovdje ima majstora koji to znaju. Mada prvo pogledaj da li se onaj pin sto ide kroz baglame istrosio ili nije dobro stegnut pa ga zamijeni. Ako je kuciste izglodano onda nema druge nego sve mijenjati.
https://www.talkford.com/threads/how-to ... es.186457/ ovdje sam nasao nesto slicno kao problem koji ti imas, pa pogledaj.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“