Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Fiesta 1,25 16V Curi antifriz,normalna temp 105C?

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Nenad
Poruka: 2
Član foruma od: subota, 27. sep. 2014. u 17:44h
Lokacija: Lazarevac

Fiesta 1,25 16V Curi antifriz,normalna temp 105C?

Poruka od Nenad » utorak, 30. sep. 2014. u 17:11h

Pozdrav!
Na autu (Ford Fiesta 1,25 Duratec 16V - 2003) od kada je kod mene (godinu dana) primetio sam da gubi antifriz, ali samo do nivoa oko 1cm ispod oznake za minimum.
Prvo sam ustanovio da je šelna bila baš labava, stavljena je nova, problem ostao isti, u roku od 2-3 meseca opet pao na nekih 1cm ispod min. i tu stao.
Dolio sam opet i konačno ukapirao da pušta i na boci, tačno između min i max pojavljuju se mehurići jedva primetno. Kada je opet pao na isto mesto, nisam više dolivao i evo već duže vreme stoji na tom nivou, ne mrda.
Auto inače super radi, kao i grejanje kabine.
Zameniću bocu nije problem, ali me zanima da li možda postoji neki veći problem zbog kojeg je eventualno prethodni vlasnik namerno olabavio šelnu, jer je sve ostalo bilo u perfektnom stanju pa mi čudno da mu je to promaklo?

Da li je normalno da pokazivač temp. na 105C stoji i dalje samo na trecoj crtici i ne pali se ventilator?
Pratio sam preko obd-a, negde oko 40C pali se druga crta, a na oko 80C i ona najmanja treca crtica, pokazivač temp. nikad nisam video da je išao dalje, niti sam ikada primetio da radi vent. osim kada upalim klimu.
Slika

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“