Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Proizvodjaci filtera Comline

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od novi81 » utorak, 16. sep. 2014. u 20:04h

Kad smo vec kod brisača šta uzeti za mondeo? Ja imam neki turski Bosch nije uopšte loš za 20km.

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od bojcistv » utorak, 16. sep. 2014. u 20:39h

Da ne off'ujemo čovjeku temu....http://www.fordclubserbia.org/forum/vie ... 25#p278146
Ja vozim samo Bosch Awerotwin. Iza toga idu obične Valeo (one flat su im baš skupe, za mondeo preko 80 KM), samo one preskaču preko 110 km/h. Stavljao sam svašta na auto ali Bosch je klasa za sebe. Što se tiče mene samo Valeo im može konkurisati. Ako ti nešto znači OEM brisači za naš auto su Bosch.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Budimir
Poruka: 43
Član foruma od: sreda, 28. avg. 2013. u 22:23h
Lokacija: Beograd

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Budimir » utorak, 16. sep. 2014. u 23:12h

Cene Hengst filtera u Vudim trade su:
1.Filter goriva 1370 dinara
2.Ulozak filtera ulja 660 dinara

Filter vazduha nisu imali pa sam uzeo u drugoj radnji Filtron, filter kabine Valeo sa aktivnim ugljem i naravno Formula F 5w-30.

E odem danas u servis da sve to izmenjam kad ono na autu sve Comline filteri...i vazduh i gorivo..verovatno je i ulja (ko ce da vidi kad je sav crn :-)).Pitam majstore koje inace filtere ugradjuju, jer sam zadnje tri zamene uzimao sve kod njih. I ispade da ugradjuju Comline. Eto zadnjih 30.000 km vozim sa Comline filterima i sve je bilo u savrsenom redu. Moj zakljucak je da ako se redovno rade servisi na svakih 10 hiljada da i Comline odrade svoj posao. Cak sam video u Gazela komercu da imaju i ovo Comline ulje pravljeno iskljucivo po Fordovim specifikacijama, istim kao Formula F 5W-30 i zadovoljava WSS M2C913-C odnosno A5/B5.. Cena za kanticu od 5 litara je 2450 dinara i ima 20 posto popusta, a 1l sa tim popustom dodje 450 din. Tako da 6 litara ulja ( http://www.comline.uk.com/co5-w30Z ) kosta 2410 dinara. Malo sam ceprkao i iskopao da isto ulje pravi British Petroleum BP.
Suma sumarum servus sa Comline:
1.Ulje 2410 rsd
2.Vazduh 490 rsd
3.Ulje 400 rsd
4.Gorivo 1280 rsd
5.Klima sa aktivnim ugljem 820 rsd.

Sve ukupno 5400 rsd.

Znaci opusteno mozes da uradis servis na svakih 5000 km za ovu cenu, jer su cene u servisima od 9500 rsd do 10500 rsd.

Ps. Slazem se da je krs kvalitet i sve ti stoji, ali eto danas sam saznao da zadnjih 30000 km vozim sa Comline filterima i da je sve bilo u savrsenom redu.
Za ljude sa plicim dzepom koji se pridrzavaju pravila da na 10000 km rade servis, skroz prihvatljiva cena.

Avatar korisnika
dusan80
Poruka: 293
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:46h
Lokacija: Banja Luka

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od dusan80 » utorak, 16. sep. 2014. u 23:17h

pancer987 piše:Cena?
Filter ulja 14,5 KM
Filter zraka 21 KM
Filter kabine 22 KM
(1 eur=1,95KM)
Zamalo da se oženim al' srećom zasro' sam na vrijeme!!

Avatar korisnika
Budimir
Poruka: 43
Član foruma od: sreda, 28. avg. 2013. u 22:23h
Lokacija: Beograd

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Budimir » utorak, 16. sep. 2014. u 23:29h


Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Markedjani » utorak, 16. sep. 2014. u 23:54h

Možeš li imenovati te majstore koji preporučuju Comline da ih zaobilazimo u širokom luku a da im u blizini servisa stavimo znak...

Slika

Elem,to ne menja činjenicu da dunđer majstori uglavnom hvale samo ono što se prodaje i što je jeftino a ne ono što je kvalitetno.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od novi81 » sreda, 17. sep. 2014. u 00:15h

Da budemo realni nije Comline baš toliko loš. Mene zanima da li je neki proizvodjac bas bolji 2-3 puta koliko je skuplji. Mi možemo samo da pretpostavljamo po nekim stvarima koje vidimo vizuelno i to je to.

Jos jedna stvar, kad sam jednom davno pitao kineza kad ce početi da prodaju bas kvalitetne stvari...
Čovjek se samo nasmijao i rekao: Kad budete imali para da ih kupite.
:-(

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Markedjani » sreda, 17. sep. 2014. u 00:26h

Dobro,jel realno da Comline filter za gorivo za 1.6 tdci focusa košta tipa 10-15 eur eur a isti taj filter košta skoro 40-50 eur ili čak i jače koji proizvodi Delphi,Ufi i ostala ekipa i da završavaju apsolutno isti posao?

Ok da,sad će opet neki komentar na konto krstića "ali to su razlike od 5%"... ne to nisu razlike od 5%,to su razlike od 150%.

Fakin comline filter nema uopšte separator vode... pa čemu onda služi taj Comline filter za gorivo ?!?!?!?!?!

Možeš opušteno da staviš i onaj filter providni od 150 din i završiće isti posao ko taj Comline.

To je samo jedan od primera... mogu ovako u nedogled al' stvarno nemam niti volje niti želje da ubeđujem nekog ko želi svesno da uništi svoj auto sa lošim delovima.

p.s ne napadam nikog,klasična diskusija je u pitanju... voleo bih da se ljudi informišu i da kvalitetno održavaju svoje Fordove a da opet to bude normalno za džep.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
novi81
Poruka: 661
Član foruma od: četvrtak, 19. sep. 2013. u 15:36h

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od novi81 » sreda, 17. sep. 2014. u 00:40h

Tako brate dokazao si poentu. Svi kažu to je smeće itd... Niko ne obrazloži zbog čega.
Mi možda jesmo fanatici koji pauze na detalje ali vjerovatno nas 90% ljudi smatra budalama koje bacaju pare.
Usput ja sam za mondeo mk3 filter goriva Bosch platio 25€ što i nije strasno. Čudi me da je za focus toliko

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od milan_gt » sreda, 17. sep. 2014. u 01:42h

ja juce porucih sve delove za mali servis..ne stigoh danas da preuzmem..slikacu racun sutra

npr man filter goriva, a i ostali kvalitetniji, zveckaju unutra, kao da je nesto labavo dok oni jeftiniji ne zveckaju, to je taj separator pretpostavljam, takodje creva lezu bas kako treba dok kod jeftinog oce vazduh da uvlaci pa posle odes kod bosiste a on kaze ma pumpa mora da se prediKtuje :)

Avatar korisnika
Budimir
Poruka: 43
Član foruma od: sreda, 28. avg. 2013. u 22:23h
Lokacija: Beograd

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Budimir » sreda, 17. sep. 2014. u 06:12h

Ma naravno sve je istina.. Eto i taj Hengst koji sam stavio juce je za koji dinar skuplji od Comline a bar 3 puta bolji.
Inace auto odrzavam vec 2-3 godine u tom servisu koji radi samo Forda. Do sada nikada nisu omanuli u nicemu, poznat, posten, realan sa cenama, samo reci hvale. Tako da kad sam video da oni to stavljaju onda sam se zapitao koje su tu nijanse kvaliteta svih filtera koji dolaze u nasu zemlju. Sve je to otprilike neka 3 kategorija delova koja se pravi za balkansko trziste.. tako da je sve to manje vise ista pesma.

Opet napominjem da nisam obracao paznju koje filtere ugradjuju pa nisam ni znao nista o tome jer nisam bas toliki fanatik za automobile. Naravno da cu uvek pre uzeti Hengst nego Comline za razliku od 300 dinara. Ali eto raspricasmo se u dubinu. Slazem se sa svima o zakljucku, ali eto da znate da sam 30.000 km gurao sa Comline filterima bez problema . :)

PS. Nisam placen od strane Comline da ih hvalim, samo iskustbo. :D

Avatar korisnika
totti
Poruka: 8536
Član foruma od: ponedeljak, 1. nov. 2010. u 11:54h
Lokacija: Novi Beograd

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od totti » sreda, 17. sep. 2014. u 07:53h

Ni ne sumnjamo da si plaćen, samo diskutujemo kao što Mare kaže :)
Poenta je u tome da ti ne bi sad vozio tih 30.000 km bez problema da je neko pre tebe vozio 200.000 sa Comline-om i kompanijom :D
Apropo servisa i delova koje oni ugrađuju... Pa to ti je ono kad pitaš majstore koliko je mali servis za tvoj auto. Pa ti taj kaže 6.000 din. A u RSD-u ti kažu 8.000 din, pa ti zaključiš: U jeeeee, ala ovi deru... :)
Slika

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od bojcistv » sreda, 17. sep. 2014. u 08:54h

Budimir piše:Ma naravno sve je istina.. Eto i taj Hengst koji sam stavio juce je za koji dinar skuplji od Comline a bar 3 puta bolji.
Inace auto odrzavam vec 2-3 godine u tom servisu koji radi samo Forda. Do sada nikada nisu omanuli u nicemu, poznat, posten, realan sa cenama, samo reci hvale. Tako da kad sam video da oni to stavljaju onda sam se zapitao koje su tu nijanse kvaliteta svih filtera koji dolaze u nasu zemlju. Sve je to otprilike neka 3 kategorija delova koja se pravi za balkansko trziste.. tako da je sve to manje vise ista pesma.

Opet napominjem da nisam obracao paznju koje filtere ugradjuju pa nisam ni znao nista o tome jer nisam bas toliki fanatik za automobile. Naravno da cu uvek pre uzeti Hengst nego Comline za razliku od 300 dinara. Ali eto raspricasmo se u dubinu. Slazem se sa svima o zakljucku, ali eto da znate da sam 30.000 km gurao sa Comline filterima bez problema . :)

PS. Nisam placen od strane Comline da ih hvalim, samo iskustbo. :D
Jedan lik koji pije kafu ujutru u istoj kafani kao i ja vozi Golfa 5 1.9 TDI i u njega sipa Modriču 15w40 pakovano u one crne boce. Ne kažem da to ulje ne valja ali jednostavno nije za to auto naročito zbog turbine. S njim je do sada prešao 35.000 km i malo se žali da teže pali kad je 'ladan. Neću da ulazim s njim ni u kakvu raspravu jer čim je lobanja tolika da sipa 15w40 u turbo motor nove generacije nema se šta s njim pričati. Poenta je da ćeš preći nekoliko desetina hiljada sa lošim uljem i filterima ali će te nakon toga snaći kakav veći kvar i krivićeš fabriku da je loše napravila motor ili tako nešto. Ne kažem da Commline ne valja jer nemam pojma o njemu, ali vjerujem iskustvima drugih i svom ličnom iskustvu koje sam stekao prodajući auto dijelove. U svakom slučaju ako ne znaš šta valja onda znaš šta je skupo i udri. Meni se to nebrojeno puta pokazalo u životu.
dusan80 piše:
pancer987 piše:Cena?
Filter ulja 14,5 KM
Filter zraka 21 KM
Filter kabine 22 KM
(1 eur=1,95KM)
Hm majku mu skuplji su i od Boscha (Boschov filter ulja je 12 KM, vazduha 13 KM, dok je kabine Corteco 16 KM). Ali da s Mann-om nema greške....:)
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
dusan80
Poruka: 293
Član foruma od: sreda, 9. nov. 2011. u 22:46h
Lokacija: Banja Luka

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od dusan80 » sreda, 17. sep. 2014. u 17:38h

Znam Bojane ali neću da žalim, jednom godišnje se to radi pa kontam ne treba gledati u par maraka. Dosad sam uzimao Bosch i prezadovoljan sam ali kad nemaju njihove filtere onda sam se odlučio za ovu soluciju.
Zamalo da se oženim al' srećom zasro' sam na vrijeme!!

Avatar korisnika
CougarXR
Poruka: 240
Član foruma od: sreda, 14. okt. 2009. u 15:31h

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od CougarXR » sreda, 17. sep. 2014. u 19:17h

@Markedjani - Realno pretera ga sa pljuvanjem :)

Comline kao brand je u Srbiji slabo zastupljen, a konkretno jedna od naših većih veleprodaja autodelova uvozi Comline i roba dolazi direktno iz Engleske gde se i proizvodi.

70% ukupne prodaje Comline ostvaruje u Engleskoj pa zatim slede Nemačka i Švajcarska, dok su količine koje dolaze kod nas veoma male. Ukoliko stoji da je u pitanju loš kvalitet nema logike da takva tržišta gutaju Comline kao brand i da ih prikom nijedan kvalitetniji brand nije izgurao iz igre. Iako nije isključeno da smo mi ovde možda veći poznavaoci kvaliteta auto delova i imamo većih broj vozila u opticaju od Engleza i Nemaca.

Isto tako na svom autu sam do sada promenio 4 kompleta Comline ulja i filtera (sa izuzetkom benzinskog, ide u sledećem intervalu) i iskustva su apsolutno ista kao i sa recimo Champion-om koji sam koristio prethodno par godina. Comline smo stavljali na dosta vozila od prijatelja u zadnjih godinu dana i nije bilo ni jedne jedine anomalije, problema itd.

Moje mišljenje je da Comline kao brand nije loš, pod uslovom da nije neka njegova kopija. Sigurno ima loših serija ili možda i promašenih delova kao i Svi drugi proizvođači ali daleko od toga da je đubre kinesko i da ga treba zabraniti zakonom a sve servise koji ga koriste proterati iz zemlje :D
boost is automotive equivalent of cocaine

Avatar korisnika
Dragomir
Oficijalni serviser
Oficijalni serviser
Poruka: 5503
Član foruma od: ponedeljak, 2. mar. 2009. u 23:21h
Lokacija: Avala-BG

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Dragomir » sreda, 17. sep. 2014. u 19:33h

Ja jedino zamerku na comline filtere imam na filtere goriva koji nisu ni priblizno kvalitetni kao Delphi,ufi,man itd,a I cevi na filter goriva za tddi I tdci su najveci problem I ostecuju gumice koje dihtuju
I filter ulja ima kod pojedinih modela problem sto se sam odvrce
Ako si zavrsio fakultet ne znaci da si covek

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Markedjani » sreda, 17. sep. 2014. u 20:00h

CougarXR piše:@Markedjani - Realno pretera ga sa pljuvanjem :)

Comline kao brand je u Srbiji slabo zastupljen, a konkretno jedna od naših većih veleprodaja autodelova uvozi Comline i roba dolazi direktno iz Engleske gde se i proizvodi.

70% ukupne prodaje Comline ostvaruje u Engleskoj pa zatim slede Nemačka i Švajcarska, dok su količine koje dolaze kod nas veoma male. Ukoliko stoji da je u pitanju loš kvalitet nema logike da takva tržišta gutaju Comline kao brand i da ih prikom nijedan kvalitetniji brand nije izgurao iz igre. Iako nije isključeno da smo mi ovde možda veći poznavaoci kvaliteta auto delova i imamo većih broj vozila u opticaju od Engleza i Nemaca.

Isto tako na svom autu sam do sada promenio 4 kompleta Comline ulja i filtera (sa izuzetkom benzinskog, ide u sledećem intervalu) i iskustva su apsolutno ista kao i sa recimo Champion-om koji sam koristio prethodno par godina. Comline smo stavljali na dosta vozila od prijatelja u zadnjih godinu dana i nije bilo ni jedne jedine anomalije, problema itd.

Moje mišljenje je da Comline kao brand nije loš, pod uslovom da nije neka njegova kopija. Sigurno ima loših serija ili možda i promašenih delova kao i Svi drugi proizvođači ali daleko od toga da je đubre kinesko i da ga treba zabraniti zakonom a sve servise koji ga koriste proterati iz zemlje :D
Jeste,čist englez ko Quinton Hazell... nemoj Vuče da ti se neko smeje.

Jel i ti valjaš delove ?
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od bojcistv » sreda, 17. sep. 2014. u 20:39h

Ne bih ja nikoga da kudim ali evo pogledao sam njihove sertifikate ISO 9001 koji isključivo glase na usklađenost Comline-a kao distributera auto dijelova, ali ne i proizvođača. Očigledno nisu proizvođači nego samo distributeri auto dijelova što nije isto. http://www.comline.uk.com/sites/comline ... y_2023.pdf. Evo i njihov brand Allied Nippon je dobio isti certifikat, znači disrtibuter ne proizođač http://www.comline.uk.com/sites/comline ... y_2023.pdf
Brandirane marke o kojima ovdje pričamo su proizvođači a ne distributeri dijelova.
Evo šta kažu na Talkford-u o tim dijelovima:
http://www.talkford.com/topic/227615-co ... el-filter/
http://www.talkford.com/topic/218989-fo ... -data-frp/
Onako na brzinu sam pogledao i vidim da i tamo preporučuju neke krštene filtere....Eto imaš i iskustva Dragomira iz prve ruke sa njima a to ti je dragocijenije od nas koji to ipak saznajemo sa foruma i neta.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Markedjani » sreda, 17. sep. 2014. u 20:56h

Očigledno ovde postoji neki sukob interesa kad se ovoliko štiti Comline.

Ne moram ja ovde ništa da pišem,dovoljno je da pitate krštene majstore šta misle o istim i da li ih preporučuju za ugradnju.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od bojcistv » sreda, 17. sep. 2014. u 21:15h

Ne znam šta postoji niti me interesuje. Ovo je forum i svako može da iznese svoje mišljenje bez osude, ali ne treba da se priča neargumantovano jer ljudi ovo čitaju i postupaju po savjetima ljudi koji ovdje pišu. Eto moj lični primjer i iskustvo je da neću više kupovati Monroe amortizere ne zato što kažem da oni ne valjaju (ko sam ja da to kažem) ali imam loše iskustvo i golgotu koju sam prošao da bih skontao da me novi zadnji amortizeri ustvari zezaju već evo dvije godine. Ali ja mogu pričati samo o svom iskustvu a ne generalizovati stvari. Ponavljam, Comline nije proizvođač nego distributer auto dijelova i za to imaju certifikat. Što se mene tiče tu se završava svaka rasprava oko garancije kvaliteta. Nije isto kada distribuišeš dijelove no name proizvođača pod svojim imenom i kada si proizvođač i imaš određene certifikate kvalitete za ono što proizvodiš.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21070
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od Markedjani » sreda, 17. sep. 2014. u 21:52h

Nije bilo upuceno tebi ;)

Moja greska sto nisam napomenuo ;)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

bojcistv
Poruka: 2027
Član foruma od: nedelja, 14. feb. 2010. u 19:46h
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska, BIH

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od bojcistv » sreda, 17. sep. 2014. u 22:11h

Nije ni ovo bilo upućeno tebi iako možda zvuči tako, mada kada pogledaš moj post prije tvog rekao sam i da ih na Talkfordu kao engleskom forumu nešto ne gotive i koliko sam ih shvatio uglavnom su dobri za izbjegavanje, kao što sam postavio linkove za njihove certifikate iz kojih se vidi da su distributeri (vjerovatno kineskih dijelova) a ne proizvođači što je ogromna razlika. :)
Tako da se u stvari slažem s tobom po pitanju Comline. Naravno to mijenja poentu da se priča argumentovano koliko se može ili da se iznose lična iskustva.
"The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten." - Benjamin Franklin
"Iskustvo je saznanje da si bio idiot. Zdrav razum je pokušavanje da ne budeš idiot. Mudrost je saznanje da ćeš i dalje biti idiot."

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od milan_gt » sreda, 17. sep. 2014. u 23:24h

ja cu jos malo menjati filtere pa cu da otvorim manov od goriva, zanima me dal ima opiljaka, nikad to nisam radio al sad nesto hocu pa cu slikati sta se desava unutra i kako izgleda posle 10k km, nek neko slika comline pa da vidimo moze li se vizuelno videti neka razlika..

Avatar korisnika
matke
VIP
Poruka: 308
Član foruma od: subota, 17. okt. 2009. u 21:45h
Lokacija: smederevo

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od matke » sreda, 24. sep. 2014. u 01:11h

generalno i ja ih drzim u servisu kao lou-cost varijantu i sa filterima goriva sam u startu imao problema i izbacio sam ih iz upotrebe jer od 5 kupljenih 4kom. je odmah pravilo probleme i zavrsilo u kanti thumbsdownh
sto se tice filtera kabine i vaduha nema problema thumbsuph
generalno nije bas krs ima i gorih brendova ali treba se prema njima ophoditi kao lou-cost varijanti thumbsdownh i to reci musteriji jer generalno za servisera je isti posao da stavi original,prvu zamenu ili kineski krs od delova. thumbsuph
sta da vam kazem smederevo je ove godine najbolji grad za zivljenje u srbiji,pa moram da ugradjujem i pored comline filtera jos i shvarc,pionir.... :lele: :ozid:

shakalkv
Poruka: 878
Član foruma od: nedelja, 12. maj 2013. u 00:07h

Re: Proizvodjaci filtera Comline

Poruka od shakalkv » sreda, 24. sep. 2014. u 18:28h

Ja sam radio servis pre 5.000 km i danas bacim pogled, kad ono Comline filter goriva. Sutra mi stize Delfi pa cu ga zameniti. A taj comline ako stignem otvoricu pa cu slike podeliti sa vama. Zahvaljujem se Dragomiru na izdvojenom vremenu i savetima. Mozda mi i on pravi probleme, pa kad je hladno zeza me, nece da prima gas, lupa, cadi...
Odem kod prijatelja i kazem mu da su mi uvalili Comline, a on mi odgovori posto i sam drzi delove da to ni najgorem neprijatelju ne bi ponudio da kupi iako ih i sam ima u ponudi... Znaci, u za izbegavanje u sirokom luku...

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“