Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Problemi sa alternatorom

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
bokaraw
Poruka: 28
Član foruma od: četvrtak, 2. jun 2011. u 18:40h

Problemi sa alternatorom

Poruka od bokaraw » subota, 23. avg. 2014. u 22:50h

Prijatelji molim vas za savjet i pomoc.
Ford Mondeo 2002.god. 2.0 DI 66 kw
Vozim auto po kisi i primjetim da mi brisaci rade sporije nego inace, stanem da nesto kupim, ugasim auto i nakon 5 minuta probam ga upaliti ali nista prazan akumulator (star oko 4 god.). Samo kazaljke na satu odu do kraja i vrate se. Zovnem druga sa kablovima, upalimo auto, odem u auto dijelove i kupim novi SILVER HORSE 80Ah. Postavim akumulator vozim nekih 5 km sve normalno.Samo da napomenem sve ovo vrijeme dok se ovo desavalo nije se upalila nijednom lampica od akumulatora. Parkiram auto poslije nekih 4 sata sjedem da vozim i kada sam krenuo upali mi se lampica od akumulatora, odvezem auto kod majstora on kaze otisao regler ostavim auto da on zamjeni regler, dodjem sutradan pruzmem auto od majstora i tada pocinju moji problemi.
Auto kada je hladno upalim i vozim bez problema, medjutim kada auto ugasim zagrijano i probam ga upaliti auto upali ali gori lampica od akumulatora i nece da primi gas. I tako se ponasa dok se ne ohladi .
Kada se ohladi upali i radi normalno, mogu ga voziti koliko god hocu. Kada ga opet ugasim i probam upalitit, auto upali i opet isto, gori lampica od akumulatora i nece da primi gas. Kad se ohladi opet sve radi normalno. Poslije ovih problema isao sam na dijagnostiku i nema nikakvih gresaka osim na EGR ventilu ali ta greska vec stoji godimama.
Odem ponovo majstoru koji je radio alternator on ponovo ga skine zamjeni i cetkice i one prstencice na rotoru, stavi novi regler i provjeri alternator kaze da je sada uredu. Postavi sve ja malo vozam auto dok se ne zagrije ugasim, kad ono opet isto, gorilampica od akumulatora i nece da primi gas.
Prijatelj koji popravlja industrijsku elektroniku sa dobrim uredjajem za mjerenje izmjeri mi napone pri punjenju i dobijemo sljedece rezultate>
Kada je auto hladno i upalimo ga napon punjenja mjeren na akumulatoru je 14.3 V
Kada je auto zagrijano i upalimo ga (lampica od akumulatora gori i ne prima gas) pokazuje napon 13.85 V.
Zakljucili smo da kada je napon ispod 14 V auto ne prima gas i gori lampica akumulatora.
Kada upalimo zagrijano auto i napon je 13.85 V, gori lampica akumulatora, ne prima gas, uzmemo sa elektricnog viljuskara napon od 14.2 V i samo dodirnemo kleme od moga auta, ono pocne normalno raditi, ne gori lampica akumulatora i prima gas. Napominjem da samo na tren dodamo napon na moj akumulator i poslije toga auto radi normalno.
Da li je moguce da tri reglera nova ne rade kako treba?
Malo sam oduzi ovo objasnjenje ali mislim da samo tako mogu objasniti svoj problem.
Molim sve za pomoc, savjet.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od milan_gt » nedelja, 24. avg. 2014. u 16:00h

da ti kais ne proklizava kad se ugreje..il remenica radilice..il spaner..

bokaraw
Poruka: 28
Član foruma od: četvrtak, 2. jun 2011. u 18:40h

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od bokaraw » nedelja, 24. avg. 2014. u 18:45h

Kais je zamijenjen u januaru, spaner tad nisam mijenjao, ne cuje se da pisti i ne grije se mislim na remen, dovoljno je zategnut gledao sam.

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od milan_gt » nedelja, 24. avg. 2014. u 18:58h

ondak remenica radilice verovatno..kad je hladan, i kad radi kako treba, upali klimu i vidi dal ce tog momenta da se desi to sa naponom i gasom..

bokaraw
Poruka: 28
Član foruma od: četvrtak, 2. jun 2011. u 18:40h

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od bokaraw » nedelja, 24. avg. 2014. u 19:13h

Kada upalim auto dok je hladan mogu voziti cijeli dan sa klimom ili bez nema nikakvih problema, tek kada ga ugasim i ponovo palim dok je vruc desva sa da gori lampica i ne prima gas.
Poslednja izmena: BojanM, na dan ponedeljak, 25. avg. 2014. u 17:12h. Ukupno izmenjeno 1 put.
Razlog: Nema potrebe da citiraš poruku iznad svoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš.

Avatar korisnika
miki1987
Poruka: 11
Član foruma od: subota, 25. feb. 2017. u 09:08h
Lokacija: Leskovac

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od miki1987 » sreda, 1. mar. 2017. u 14:38h

Postovani da li ste resili problem sa Mondeom oko lampice akumulatora i neprimanja gasa, ako jeste molim vas pomozite imam indentican problem sa autom!

Avatar korisnika
stefan milanov
Poruka: 798
Član foruma od: subota, 2. apr. 2011. u 17:23h
Lokacija: vranje

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od stefan milanov » sreda, 1. mar. 2017. u 22:31h

tesko da ce odgovoriti.. pre tri godine je to bilo.. potrazi na forumu, ima dosta tema oko altenatora

nenad022
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 24. mar. 2017. u 03:31h
Lokacija: Chemnitz-Nemacka

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od nenad022 » petak, 24. mar. 2017. u 21:28h

pozdrav svima vozim mondea 2.0 tddi 2001 god.karavan imam problema sa lampicom alternatora, da napomenem oko nove godine je komplet remontovan alternator diodni most regler lezajevi cetkice. i sad nakon par meseci ponovo problem u voznjimi se upali lampica kad ugasim auto i upalim nista vozim par kilometara i ono opet tako nema pravila sad mi se posle kilometra upali inace svetla normalno rade nema da trepere dali je jos neko imao takav problem hvala .

Avatar korisnika
miki1987
Poruka: 11
Član foruma od: subota, 25. feb. 2017. u 09:08h
Lokacija: Leskovac

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od miki1987 » nedelja, 26. mar. 2017. u 22:29h

Najbolje uzmi original polovni alternator posto kazu da za Visteon alternatore nema original delova.

Avatar korisnika
FM III
Vremenski policajac
Poruka: 8117
Član foruma od: četvrtak, 9. dec. 2010. u 01:19h
Lokacija: Beograd-Skojevsko Naselje-Okolina Prokuplja

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od FM III » nedelja, 26. mar. 2017. u 22:53h

Nema original delova i jeste mačka u džaku, ali najbolje je naći polovan originalni alternator.
Pitaj me odakle znam.
Focus mk 3.5 1.5 TDCI 88 kW (120 ks) 2016. god. 2021-
Panter black Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115KS 2002. 2010-2021
NE BRŽE OD ŽIVOTA!
(23:48:25) Iosis: njeeeh saću ja van iz ćenife pa za komp

nenad022
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 24. mar. 2017. u 03:31h
Lokacija: Chemnitz-Nemacka

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od nenad022 » ponedeljak, 27. mar. 2017. u 15:09h

pa nista sto se mora nije tesko ovde u Nemackoj nalazim alternatore na oglasima po 30 e e sad jel mogu sa tdci na tddi ?

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od Ford_III » ponedeljak, 27. mar. 2017. u 17:59h

Pa ako si ga radeo onda u Nemackoj imas garanciju sigurni 6 meseci.
Idi pa reklamiraj rad.Ili kupi novi alternator na ebay oko 130€ su i imas 2 godine garanciju.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

nenad022
Poruka: 4
Član foruma od: petak, 24. mar. 2017. u 03:31h
Lokacija: Chemnitz-Nemacka

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od nenad022 » ponedeljak, 27. mar. 2017. u 20:55h

ma nisam , radio sam ga u Srbiji ali eto moracu uzeti ovde drugi i gotovo samo da ga nekako vratim nazad i stize druga masina :)

Avatar korisnika
Ford_III
Poruka: 1007
Član foruma od: nedelja, 3. nov. 2013. u 08:12h
Lokacija: Bor/Pattaya.

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od Ford_III » utorak, 28. mar. 2017. u 08:37h

Pa onda uzmi neki polovan i problem resen.
Good boys go to Heaven
Bad boys go to Pattaya
-----------------------------------------
Ford Mondeo mk3 (BWY) 2,0 TDDI
85 kw/105 chip.

salle1986
Poruka: 3
Član foruma od: petak, 10. nov. 2017. u 20:45h
Lokacija: Lebane

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od salle1986 » petak, 10. nov. 2017. u 22:29h

Poštovani veliki pozdrav iz Lebana, imam identične probleme koje ste i vi imali pa bih vam bio neizmerno zahvalan ukoliko bi ste mi rekli kako ste rešili problem ako ste uspeli da ga rešite. Unapred hvala, Saša

Avatar korisnika
YOmax
Poruka: 652
Član foruma od: petak, 14. nov. 2014. u 13:39h
Lokacija: beograd

Re: Problemi sa alternatorom

Poruka od YOmax » nedelja, 3. dec. 2017. u 22:59h

Da li neko ima preporuku za servis za alternator na teritoriji Kanarevog brda ili generalno Rakovice?
Hvala unapred

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“