Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

magla na staklima

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: magla na staklima

Poruka od RSS » nedelja, 29. sep. 2013. u 22:19h

Magle dobro stakla, a kad je kisa i vlazno napolju na staklu mi ostaje kao da je masno, ni brisaci ne brisu.
Resio sam problem sa ukljucivanjem grejanja, tacnije stavim polozaj za temp na belo, tj na sredinu i ne menjam brzinu.

Imam tecnost protiv maglenja, ali mi je frka da stavim na bocna stakla zbog folija,plasim se da ih ne ostetim, inace kad se naprska i utrlja obavlja posao 3 nedelje, a imam i za soferku, to je tek bolest kako radi, bio sam skeptik, ali kad sam se vracao prosle godine sa Sitonije kisa me pratila kroz Grcku i MK i nisu mi bili ukljuceni brisaci, a nisu mi ni trebali.

Zvacu momke sto su mi radili folije da mi jave da li je bezbedno za folije ili ne.
Focus i ne magli mnogo, astra ubijala.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21091
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: magla na staklima

Poruka od Markedjani » nedelja, 29. sep. 2013. u 22:35h

veljo_81 piše:kako bih rijesio problem s magljenjem stakala, uzas je koliko magle, kud vode oni otvori za ventilaciju na gepeku, ima li kakav filter-spuzva da je iscupam, karavn focus je u pitanju
upališ klimu :)
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » nedelja, 29. sep. 2013. u 22:46h

a zbog tog i pitam, niisam jos popravio klimu, kad je upalim radi samo na brzini venta 1, na ostalima se gasi, nema dovoljno pritiska valjda, ali zao mi da se kompresor ukljucuje bezze i ventilator da radi
bice za koji dan novi hladnjak klime i kvacilo al vjerovatno ce cekati da se ugrade posto nemam vremena al nikako
kud vode oti otvori na gepeku da ih malo procepim, ne bi smjelo tako magliti, sjednem u auto, dvaput udahnem/izdahnem i sve se zamagli

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: magla na staklima

Poruka od dule0911 » nedelja, 29. sep. 2013. u 22:48h

Iz mog iskustva stakla mnogo manje magle kad su cista. Znaci redovno cistiti iznutra i nema problema.
Fiesta!!

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » nedelja, 29. sep. 2013. u 22:51h

ama cista su perfektno, bar jednom sedmicno mi je na komplet pranju a to ukljucuje i brisanje stakala iznutra, brisanje krpom pa papirom da mislis da ih nema na autu koliko su cista, ranije su mi manje maglila, sad sjednem sam u auto i vec je zamagljeno, zadnje bocne i bocne na gepeku se slijevaju od kondenzacije

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: magla na staklima

Poruka od milan_gt » nedelja, 29. sep. 2013. u 22:57h

onda ti negde ulazi voda nazad..

Avatar korisnika
RSS
Poruka: 193
Član foruma od: utorak, 16. apr. 2013. u 13:59h
Lokacija: Selo Žarkovo
Kontakt:

Re: magla na staklima

Poruka od RSS » nedelja, 29. sep. 2013. u 22:59h

Da li ti mozda auto gubi tecnost? Ako magli mnogo a sve je cisto onda moze da bude da je unutrasnji hladnjak busan.
Hokus Fokus...
Frojd Focus Sexy Wagon

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » nedelja, 29. sep. 2013. u 23:04h

milan_gt piše:onda ti negde ulazi voda nazad..
ne ulazi, takav mi je kompet auto al vent osusi 2/3 soferke i malo bocna stakla, grijac zadnju a ove nista
ranije mi je manje maglilo pa kontam da se nisu zastopali ti otvori za vazduh
auto mi je stajalo vani citav dan, kisa padala, kad sam dosao ni jedna sajba nije bila mrvu zamagljena, dok sam sjeo i obavio 2 min razgovora sve se zamaglilo, nisam uopste upalio auto, znaci cim sam otvorio i zatvorio vrata, razlika u temperaturi je odradila to
ne gubi tekucinu, nije to ona magla o busnog hladnjaka, onu ne mozes ni da obrises, ovo je bukvalno cista voda na staklima

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » ponedeljak, 30. sep. 2013. u 20:13h

podovi su suvi al tapacirung krova nije, u uglu kod suvozaca mogu da ga cjedim, jel moguce da prodje kroz krovni nosac ili onu lajsnu, kako je uopste rijesena ta lajsna, vijak ili zabice?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: magla na staklima

Poruka od mbole » petak, 4. okt. 2013. u 01:53h

Nisam siguran za focusa, al otvor za ventilaciju u zadnjim blatobranima vode jednostavno receno napolje. Iznutra je plasticna resetka, a sa spoljasnje strane tanka guma prikacena samo na gornjoj strani, tako da dozvoljava vazduhu da izlazi napolje ali ne i da ulazi unutra.

Jel imas siber? Ako imas onda su verovatno njegova crevca zacepljena pa odatle voda u tapacirungu krova.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » petak, 4. okt. 2013. u 17:32h

eh, bilo bi lako da imam siber al nemam :)
kod mene sve komplikovano, mislim da je na onu lajsnu nekako, ona u tom dijelu ne lezi bas najbolje
al bez obzira na to vode sto je proslo opet se taj focus magli nenormalno, objasnjavao mi neki limar da ti otvori za zrak treba da ispuste zrak kad zatvoris vrata ako to ne odradi auto se magli, pa kontam da se mozda te gumene klapne ne daju otvoriti, kontas

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: magla na staklima

Poruka od mbole » subota, 5. okt. 2013. u 02:57h

Ajd videcu sutra da slikam kako izgledaju, posto mi je skinut zadnji branik, pa se vide. Jeste da je u pitanju mondeo Mk2 karavan, al ne verujem da su tu nesto preterano menjali.

Ako ti je, ko sto kazes, plafon "za cedjenje", to i te kako magli. Vrlo mala kolicina vlage je dovoljna da zamagli stakla. Ako bilo gde ima vode, magljenje je maltene neminovno.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » subota, 5. okt. 2013. u 14:42h

Nije komplet plafon, samo ugao kod suvozaca, zato kontam da je proslo ispod lajsne ili sine
Znaci da provjerim te gume morao bih branik skinuti?

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: magla na staklima

Poruka od mbole » nedelja, 6. okt. 2013. u 01:48h

Joooj, skroz sam zaboravio danas da slikam. Nista, ostaje za sutra.
Stvarno ne znam kako je to izvedeno na fokusu. Kod mene moze da se pridje ili tako sto skines branik, ili iznutra kad se skine tapacirung (mada jeste malo tesno i zavuceno).

Sad samo pogledao u TIS-u i mora da se skida zadnji branik.
Ima cak napomena da su te "oduske" modifikovane, upravo zbog magljenja, ali to vazi za vozila napravljena do 15.1.1999

Posotji i napomena da je u nekim slucajevima, ako se vozilo koristi po dosta snega i blata, neophodno postaviti zavesce, posto se inace nabije sneg, djubre i blato, izmedju branika i lima i blokira odusku.
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » nedelja, 6. okt. 2013. u 10:05h

Koju verziju tisa imas, ja imam nekakvu iz 2004 od koje me glava boli jer je ruzan font a u etisu ne mogu nista naci
Kod mene ispod branika ima nekakva spuzva, ona za izolaciju, tvrda, dalje ne vidim, kad uhvatim vremena oticu do linara da mi skine krovnu lajsnu i sinu i silikonira, imam jedan dat za silikobirati jer magli, pa onda nek skine i branik
Jos jedna stvar, vrata gepeka ne leze 100%, u donjoj zoni je malo kao odmaknut, mozda bih ga nogao dobiti na onoj zakacki ako je pomjerim, dal to moze imati kakve veze s magljenjen

Avatar korisnika
mbole
Poruka: 14432
Član foruma od: ponedeljak, 6. jun 2011. u 23:09h
Lokacija: Bataja

Re: magla na staklima

Poruka od mbole » nedelja, 6. okt. 2013. u 21:35h

Evo slike:
Slika
To sto je sve belo, zanemari. To je posledica "pedantnog" farbara.

Trebalo bi da je slicno i kod fokusa.
Daklem, ovo se nalazi na boku, ispod branika. Koliko sam uspeo da vidim sa slika u TIS-u, on je na boku skroz pozadi. Doduse ne znam koju verziju imas (limuzinu, karavan...), mada koliko sam video sa slika u eCat, svuda je na istom mestu (nisam gledao limuzinu).

Slika

TIS koji imam je ako se ne varam poslednji koji je izasao to jest januar 2004. Ne znam kakav ti je to ruzan font, koliko vidim ovo je najobicniji Arial i Courier.

Gde god da ti ulazi voda, stakla ce se magliti. Dovoljno je samo malo vode. Novi automobili "dihtuju u p... m..." C by Radovan III :) tako da nema voda kuda da se "izluftira". Dzaba pregledas peta vrata, ako vec imas mokar plafon.
Uopste nije bitno sto je to "samo" jedno cose. Za malo, devojka trudna :)
Mondeo, Mk2, 1998, 1.8TD, Ghia, naftarica je naravno karavan

veljo_81
Trovač foruma!
Poruka: 1400
Član foruma od: ponedeljak, 29. okt. 2012. u 19:31h
Lokacija: Kostajnica, Republika Srpska

Re: magla na staklima

Poruka od veljo_81 » nedelja, 6. okt. 2013. u 22:04h

Malo sam silikonirao danas pa vidjecu hoce li ulaziti, uzj...o mi se alternator pa mi je sad magla manja briga
Hvala za objasnjenje, ma to je taj TIS, meni je strasno tesko naci u njemu nesto kad me zanima tako da radije peglam po forumima :)

Beretta
Poruka: 15
Član foruma od: sreda, 23. okt. 2013. u 16:04h

Re: magla na staklima

Poruka od Beretta » četvrtak, 24. okt. 2013. u 13:15h

Nema gde da ti ode para odskrini malo prozor vrlo malo tipa 5mm i za par minuta neces imati maglu na prozorima.A ako imas mnogo magle otisao ti je hladnjak poz.

Avatar korisnika
Davids
Poruka: 64
Član foruma od: četvrtak, 8. jan. 2015. u 15:04h
Lokacija: Nis

Re: magla na staklima

Poruka od Davids » nedelja, 8. feb. 2015. u 12:14h

Ja sam ocistio stakla iznutra, na cistoj krpici sipao malo sredstvo za pranje sudja, istrljao i nakon toga sa takodje cistom pamucnom krpom izglancao da se izgube tragovi od sredstva za pranje sudja i problem resen.
Brz, pobrz, najbrz, Focus :)

sasa73
Poruka: 262
Član foruma od: ponedeljak, 2. jun 2014. u 12:19h
Lokacija: beograd

Re: magla na staklima

Poruka od sasa73 » utorak, 10. feb. 2015. u 13:08h

Ja sam imao nevidjen problem sa maglenjem svih stakala, klima I grejanje su uspevali da odmagle maksimalno soferku I pola prednjih bocnih stakala, cim usmerim vazduh na neku drugu stranu ponovo magla. Odem do fordovog servisera da ga pitam za misljenje a on kaze ti si prvi koji se zali na to kod fokusa, bla bla, na nevidjeno treba da se menja hladnjak u kabini sigurno je procureo, veliki posao ne znam za cenu itd. Majstori odmah udaraju na najgore, zaboravio sam da kazem da sam auto kupio letos I uradio kompletan servis sto podrazumeva I filter klime. Nisam hteo nista da radim jer nisam bio bas siguran u tu pricu za hladnjak, sam sam skinuo filter klime I izgledao je tako staro da se na njemu nisu videle nikakve oznake a trebalo bi da je menjan pre sest meseci jer sam ga kupio. Kupim novi filter I namontiram, znaci ventilacija je prodisala, ventilator je ubacivao vazduh u kabinu bar tri puta jace, tek sad znam kakvo focus ima grejanje nekad je I na jedinici pretoplo, a sto je najbitnije stakla vise ne magle I ako malo zamagle brzo se odmagle, a I pare su ostale u dzepu.
ford focus sw 1.8tddi 66kw 2002
ford focus sw 1.6tdci 66kw 2006
saab 9-3 sw 1.9tid 88kw 2006
ford focus sw 1.6tdci 85kw 2011 titanium

Avatar korisnika
Davids
Poruka: 64
Član foruma od: četvrtak, 8. jan. 2015. u 15:04h
Lokacija: Nis

Re: magla na staklima

Poruka od Davids » utorak, 10. feb. 2015. u 19:59h

Slazem se sa tobom, treba ga menjati a ne zapustiti da se uhvati mahovina na njemu. Nije neka para, ali znaci.
Brz, pobrz, najbrz, Focus :)

Avatar korisnika
Plavi269
Poruka: 29
Član foruma od: ponedeljak, 17. sep. 2012. u 00:27h
Lokacija: Batajnica

Re: magla na staklima

Poruka od Plavi269 » nedelja, 15. mar. 2015. u 21:09h

Saša73, imam isti problem kao ti. Magle stakla iznutra kao nezdrava, ali kad... samo kad su velike promene temperature. Tipa preko dana na suncu kao da su izašla iz perionice, čim krene da pada noć krenu da magle. Izjutra isto to samo obrnuto - krenu da se odmagljuju ona stakla koja prvo zahvate sunčeve zrake. I to kad kažem magle - to je vodopad sa šoferke. E sad šta prvo savetujete da pogledam i da li to nešto mogu sam... filter klime/kabine, unutrašnji hladnjak/njegova creva (možda je neka šelna popustila)? I ako je možda filter kabine kako da znam da je on? Koliko je prljav, masan...

Hvala unapred,
When the world gets in my face
I say
Have a nice day!

adzo
Poruka: 20
Član foruma od: petak, 17. okt. 2014. u 09:29h
Lokacija: Cacak

Re: magla na staklima

Poruka od adzo » petak, 20. mar. 2015. u 11:47h

Ja mogu da potvrdim da je meni zamena filtera klime/kabine pre 15-tak dana donela spas
(trebalo bi da je zamenjen pre 8 meseci poslednji put)
Isto su mi maglila stakla nenormalno, krpom kad obrisem, ne mogu odmah da je odlozim vec je moram prvo ocediti...
Tako da to mozes prvo probati a i nije neki trosak

Avatar korisnika
nesho
Poruka: 186
Član foruma od: petak, 5. dec. 2008. u 11:50h
Lokacija: Apatin

Re: magla na staklima

Poruka od nesho » petak, 20. mar. 2015. u 15:04h

Ja menjam filter klime 2 x godisnje. Cifra smesna.

Avatar korisnika
Plavi269
Poruka: 29
Član foruma od: ponedeljak, 17. sep. 2012. u 00:27h
Lokacija: Batajnica

Re: magla na staklima

Poruka od Plavi269 » utorak, 24. mar. 2015. u 13:08h

Slučajno sam pre neki dan pipnuo patosnicu. Baš je bila vlažna, da li što je ovi sa pranja nisu dobro osušili ili nešto drugo nebitno... Moje pitanje je može li jedna vlažna patosnica da zamagli čitav auto?
When the world gets in my face
I say
Have a nice day!

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“