Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

Ler i Menjac

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Ler i Menjac

Poruka od Walsh » nedelja, 27. jul 2014. u 13:23h

Eh pa ovako, ler. Prao sam motor kao sto radim svake 2-3 nedelje. Ali nesto nije uredu od tada.. sam dize ler do 2000 obrtaja i nece da spusti neko vreme, pa naglo padne ler na 100-500 obrtaja. I kada vozim imam osecaj da ne ubrzava kao pre... Sto se tice menjaca, teze ubacuje u prvu, drugu i trecu brzinu. Dok iz trece u cetvrtu i iz cetvrte u petu mogu sa jednim prstom da prebacim perfektno. Pre je tako bilo i sa prve tri ali ne znam sta se izdesavalo. Ne verujem da je zbog ulja.. Ako neko ima zivaca neka mi odgovori. :D
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Avatar korisnika
iGameR
Poruka: 39
Član foruma od: sreda, 9. jul 2014. u 16:08h
Lokacija: Ljubljana, Slovenija

Re: Ler i Menjac

Poruka od iGameR » nedelja, 27. jul 2014. u 23:23h

Pa sto peres moto tako cesto... mene to zanima? Kod mene motor nikad opran nije?

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21100
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: Ler i Menjac

Poruka od Markedjani » nedelja, 27. jul 2014. u 23:28h

vuče negde falš vazduh na vakuumu.

zameni ulje u menjaču ako nisi nikad menjao.

75w90 polusintetika.

Mada može da bude problem neki sa samom polugom menjača... samo što je to smor sve rasturiti i posle vratiti.
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
911s [SK]
old-and-rare Fords fan
Poruka: 11519
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 10:33h
Lokacija: Beograd

Re: Ler i Menjac

Poruka od 911s [SK] » nedelja, 27. jul 2014. u 23:41h

Moguće je da imaš problem i sa kvačilom odnosno njegovim nedovoljnim odvajanjem kada pritisneš pedalu, problem je najizraženiji u niskim brzinama i u rikvercu.
Everything we do, it's driven by you!
Ford weist den Weg.

"When it comes to defining Ford models, never say "never"! Somewhere, somehow, there was usually an exception to prove the rules..." Graham Robson
Van piše: ...за све те буђаве фордове

Avatar korisnika
Walsh
Poruka: 407
Član foruma od: nedelja, 14. jul 2013. u 00:52h
Lokacija: Subotica

Re: Ler i Menjac

Poruka od Walsh » ponedeljak, 28. jul 2014. u 14:21h

911s [SK] piše:Moguće je da imaš problem i sa kvačilom odnosno njegovim nedovoljnim odvajanjem kada pritisneš pedalu, problem je najizraženiji u niskim brzinama i u rikvercu.
Perem jer volim da je cist. :D https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54368DEA Upravo tako, u niskim brzinama je teze. U rikverc isto nekada teze ubacuje zbog one kvakice sto ide na gore. Ali kada stojim na primer, upalim auto i drzim kvacilo, nekada lakse menja. Sipacu ulja kako kaze Marke, a to za ler cu onda resiti kod majstora jer sam planirao da ga castim sa malim servisom. Moram vas seniore da gnjavim malo jer imate vise iskustva u tome. :D
1991 Sierra CLX 2.0 Dohc
2002 Focus 1.8 tdci

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“