Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

povecan nivo ulja ford focus

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

povecan nivo ulja ford focus

Poruka od totti- » petak, 2. maj 2014. u 19:23h

ovako da krenem,mislim da mi se povecao nivo ulja i da mi trosi auto vise benzina,danas sam proverio sipku za merenje nivoa ulja i ono je na max mozda koji milimetar vise,odradjen mu je mali servis nisam jos ni 1000km presao sipano mu je 4l i 100 grama,do sad kada sam merio bilo je blizu minimuma ,dali je mogao da pomesa benzin i da se poveca nivi ulja,jer mi se sve cini da mi je potrosnja skocila ,pratim ga po predjenom kilometru jer po nekad zeza onaj plovak ,pa lampica te kaze da ima te da nema ,jednom mi do sada nestalo za predjenih 10000 km od kako sam ga uzeo,da nisu dizne otisle,neznam sta da radim odakle da krenem da proveravam,ako moze pomoc

Avatar korisnika
rajko rajko
Poruka: 364
Član foruma od: ponedeljak, 22. okt. 2012. u 23:35h

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od rajko rajko » petak, 2. maj 2014. u 19:41h

Ja sam pre 10-ak godina ima slican problem. Doduse, nije bio Ford u pitanju, ali nije ni bitno. Za 200 pređenih kilometara, duplirao je nivouulja. Problem je bio u zapusenom katalizatoru. Nakon skidanja, sve je bilo ok. Od simptoma koje je imao auto, najvise je bilo izrazeno nepodnosljivo pistanje iz pravca motora. Kao da svi kaisevi proklizuju u isto vreme. Eto, moze da bidne, ali ne mora da znači.... :beer:

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od totti- » petak, 2. maj 2014. u 19:51h

pa kod mene se cuje tu kod kaiseva nesto kao da mellje ,kao da lezaj neki otisao neznam,sve je krenulo naopako od kako mi je odradjen weliko servis pre 10000 km,sa 170000 sam ga uzeo tada je radeo kao sat ,sad nekako drugacuje ,cini mi se da ima vece wibracije kada je u leru,cuju mi se wentili ,kad wozim uzbrdo i na malim obrtajima ,kao da je dizel ,kada ga palim neki put se desi kao da lupne nesto ,zawibrira ceo motor ,a neki put nema ,neznam sta je i sad i ovo sa uljem primetim,odakle da krenem neznam ni ja ,majstore nemamo,samo gledaju da odrade i da te otkace ,neznam kod koga da idem vise da swe lepo proveri ,

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od bojan_kv » petak, 2. maj 2014. u 20:37h

Ja kao laik bih rekao da tvoj auto nije lepo uzupcen...
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
zokkii
Poruka: 296
Član foruma od: sreda, 4. dec. 2013. u 20:11h
Lokacija: Beograd Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od zokkii » petak, 2. maj 2014. u 20:53h

Proveri regulator pritiska benzina. Ne znam kako je kod tebe rešeno ali često imaju jedno crevo koje je vezano sa usisnom granom (zbog vakuuma). Kada popusti membrana u regulatoru onda preko creva naliva usisnu granu sa benzinom i dalje ceo motor (i diže nivo ulja). Motor teško vergla i loše radi.

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od totti- » petak, 2. maj 2014. u 22:30h

i ja sev mislim da nije uzubljen ,2 puta sam ga vracao da ga lepo uzube,sto se tice paljenja pali,nekad iz prve ,a nekad malo zavergla pa upali ,probacu sve to sto se mi rekli da nadjem sta je gde i da proverim sam,sacekacu da jos neko kaze nesto

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od totti- » subota, 3. maj 2014. u 13:48h

sada sam proverio ima tacno ulje kolio i treba ,izgleda da su mi prvi put sipali manje ,jer su mi tada rekli da posmatram samo onaj vrh na sipci ,i zato mi sad bilo cudno,da pitam video sam da ispod gde se nalaze dizne pa malo na dole ima zavucena neka ampula,kada sam stavio ruku osetio da ima lufta,ne vidi se sta je tacno ali dolazi do nje jedan kabl ,e tu je vlazno i sliva se na dole ka karteru ,sta je to ,jer je ta ampula za merenje nivoa ulja ili nesto drugo ,i da pitam sta bi moglo da poveca potrosnju ili je voznja u pitanju ili nesto drugo ,pa ako moze da mi kazete da ja to proverim za svaki slucaj,mnogo pitanja ali sta da radim,

Avatar korisnika
bojan_kv
Poruka: 1309
Član foruma od: četvrtak, 11. mar. 2010. u 20:52h
Lokacija: Beograd

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od bojan_kv » subota, 3. maj 2014. u 15:50h

Pa ako radi tako kao sto ti opisujes, neravnomerno i ako opet pretpostavimo da je lose uzupcen, onda nije ni cudo sto je potrosnja povecana.
A jel tebi bese benzinac? Kakvi su kablovi i svecice?
Ford focus mk1 rest. '02, 1.8tdci 85 KW (115KS) 04.2011-07.2019
Ford focus C-Max' 06,1.6 tdci 80KW 09.2019-

Avatar korisnika
totti-
Poruka: 577
Član foruma od: sreda, 20. feb. 2013. u 01:15h
Lokacija: Bor

Re: povecan nivo ulja ford focus

Poruka od totti- » subota, 3. maj 2014. u 19:17h

benzinac je ,kablovi su zamenjeni i svecice, otpriike pre 5000-6000km,a jer hoce i zbog gume da se poveca i koliko otprilike ,na njemu su 16-ice napred 195-55 a nazad 205-55

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“