Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » četvrtak, 24. apr. 2014. u 17:53h

Da li neko možda može da mi kaže kolika mu je potrošnja euro bezolovnog 98 u gradu.???Meni se recimo rezerva uključuje kada na kompijuteru stoji da imam procenu prelaska još 100km i skala na gorivu ide ka nuli tj u crveno...Potpuno sam zbunjen.???Auto je nov proizvodnja februar 2014 god.Ako neko vozi ili je merio potrošnju voleo bih da čujem,iskustvo???Ovo mi deluje prilično velika potrošnja za ovako malu kubikazu zvanično stoji 998kub cm u saobraćajnoj...

McGruja
Poruka: 155
Član foruma od: petak, 19. feb. 2010. u 08:53h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od McGruja » četvrtak, 24. apr. 2014. u 17:57h

Pa koja ti je potrosnja?
Normalno je da se palu rezerva kad se blizi kraj rezervoara

Na prethodnoj generaciji Focusa, rezerva se palila kad ti ostane 80km da predjes

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » četvrtak, 24. apr. 2014. u 18:01h

Pa ne znam kolika je potrošnja to moras da presusis rezervoar pa da testiras????Ali izgleda mi da malo prelazim km sa velikom potrosnjom i to bez klime i dodatnih potrosača???A auto nov novcijat

McGruja
Poruka: 155
Član foruma od: petak, 19. feb. 2010. u 08:53h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od McGruja » četvrtak, 24. apr. 2014. u 18:07h

Imas bord kompjuter?

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » četvrtak, 24. apr. 2014. u 18:08h

McGruja piše:Imas bord kompjuter?
Imam,da

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Mare TDCi » četvrtak, 24. apr. 2014. u 18:28h

Kosmajac, potrosnju ces izmeriti najpreciznije tako sto ces nasuti pun do cepa rezervoar goriva, voziti tacno 100km i zatim opet nasuti pun do cepa. Ta kolicina goriva koju naspes drugi put ti je potrosnja.
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » četvrtak, 24. apr. 2014. u 18:31h

Mare TDCi piše:Kosmajac, potrosnju ces izmeriti najpreciznije tako sto ces nasuti pun do cepa rezervoar goriva, voziti tacno 100km i zatim opet nasuti pun do cepa. Ta kolicina goriva koju naspes drugi put ti je potrosnja.
Mislim da je tvoj predlog cool,ali saću da pokusam da nađem račune za koliko sam ukupno sipao i kad vam kazem predejenu kilometrazu mislim da će te se u najmanju ruku zgranuti...

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » četvrtak, 24. apr. 2014. u 18:54h

na kilometar satu prešao 320km a sipano
BMB98
I-15l(ovde je mozda sipano i za malo vise ali nemam sacuvan racun)
II-17.98l
III-17.90l
kompijuter pokazuje procenu da ima još ostalo za 94km da se pređe...ali ti kilometri sa kompijutra su uglavnom daleko od prave procene uglavnom je pola ili trećina od toga bukvalno gledas kako ti skida po 10Km sa toga a da realno nisi presao 2,3km.Ali skala za gorivo ide u crveno tj. 0

Avatar korisnika
nikola_focus
Poruka: 1454
Član foruma od: petak, 2. mar. 2012. u 11:58h
Lokacija: Pukovac

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od nikola_focus » četvrtak, 24. apr. 2014. u 19:56h

Bord kompjuter racuna tu preostalu kilometrazu tako sto uzima parametre sa senzora nivoa goriva i prosecne potrosnje. To znaci da ako ti kaze da mozes da predjes jos 94 km, a prosecna potrosnja (po bordu, ne mora da znaci da je to i realna potrosnja) je npr. 10 litara, ti imas jos oko 10 litara u rezervoaru, ako je prosecna potrosnja 8 litara, to znaci da imas jos oko 8 litara u rezervoaru itd. Najtacnije ces da izmeris potrosnju na nacin koji je Mare napomenuo, a za prvu procenu proveri i javi kolika je prosecna potrosnja po bordu, pa da otprilike preracunamo thumbsuph

Avatar korisnika
m_peki
Poruka: 561
Član foruma od: nedelja, 6. sep. 2009. u 15:01h
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od m_peki » četvrtak, 24. apr. 2014. u 20:10h

Pa ako upotrebis matematiku , po tome sto si napisao ispada da ti trosi oko12,5 litara. Sta ti kaze bord kolika je potrosnja? A i kao sto su ti rekli sipaj do cepa i vozi se sto vise to bolje a ne samo 100km pa opet sipaj do cepa i racunaj potrosnju. Bar je to lako.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od darko darko » četvrtak, 24. apr. 2014. u 20:17h

prvo napisi ti nama sta ti pise koliko trosi po bordu prosek!
drugo, napunis rezervoar do cepa, na prvi klik kada iskljuci stanes, platis i reserujes kilometar sat na nulu! Vozis dok nepotrosis bezin iz auta, (ne da se ugasi nego recimo do 5-10 l u rezrvoaru) pa se vratis na istu pumpu gde si sipao do cepa i napunis opet do cepa, isto na prvi klik iskljucis! Sto veca kilometraza veca preciznost, zato gledaj da sto vise benzina potrosis iz punog rezervoara! E ta cifra ti treba (koliko si drugi put napunio do cepa) i kilometraza koju si presao od kada si ga punio prvi put do cepa! onda matematika izgleda ovako:
presao si recimo 550 km
sipao si recimo 55 l
onda delis ovih 55 litara na kilometre 5.5 (ovo 5,5 je ustavari 550 km podeljeno sa 100 jer zelis rezultat koliko trosi na 100 km a ne na jedan kilometar) i dobijas 10
znaci 55:5,5=10
meni po bordu trosi pola l vise nego sto na tarabi pise! lol
rezervoar nekada meni upali rezervu kada je na uzbrdici, a nekada pokazuje jos 120 km i pokazuje skoro do prve crte, a ista nafta u rezervoaru, to nije merodavno, mene isnteresuje isto koliko taj fokus trosi 10 ekobust, i kakve su kilometraze, kratke, hladan motor, i dali je gradska voznja ili otvoreno! taj motor ne bi trebao da prelazi 8 l u najgorem slucaju ali u normalnim ulsovima!

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » četvrtak, 24. apr. 2014. u 21:12h

Zaista mnogo saveta i hvala vam svima na tome thumbsuph čini mi se najkomforniji način je ovaj sa punim rezervoarom do čepa,jes da ću malo da puknem veću kintu jer mu nije plitak rezervoar al ajd gorivo je gorivo sipao bih ga kad tad...Ali vredi pokušati,čisto da znam nikad ga nisam izpraznio niti napunio do kraja da bih pouzdano mogao da tvrdim.

dakle gorivo do čepa-voznja- 100km-dopunim opet do vrha(sto fali do punog to je)i molim lepo.... :bravo:

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od darko darko » četvrtak, 24. apr. 2014. u 22:11h

Nemozes da predjes nikako tacno 100 km, opet ce biti 98 ili 110 km. Drugo, nekada u crevo od rezervoara stane 4 litra! zato ti kazem zapamti na onaj prvi stop na pistolju stani i opet tako kada budes drugi put punio al na istu pumpu, jer se brzina sipanja bas razlikuje od pumpe do pumpe, (pa cak i za nas dizelase je ogromna ralika izmedju pistolja za putnicko i teretno vozilo, jos nafta i peni pa nikako nemozes da sipas isto) trece, ako razlika u sipanju od pumpe do pumpe stane vise za litar dva u crevo, na 100 km znaci da ce je moguca greska od recimo do ta dva litra, a ako predes 700 km, 2 litra kada podelis sa 7 dobijes mogucu gresku od 0.3 sto je veca kilometraza veca je preciznost, to nije lose da meris kada podzes na veci put pa ti treba gorivo pa treba! al prati gde vozis i koji su uslovi pa ce ti se reci kako stoje stvari u odnosu na fabricku potronju!

Avatar korisnika
Mare TDCi
Poruka: 397
Član foruma od: petak, 13. sep. 2013. u 16:07h
Lokacija: Novi Sad- Kamenica

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Mare TDCi » četvrtak, 24. apr. 2014. u 23:12h

Ja ne razumem kakve veze ima brzina sipanja u rezervoar koliko god se trudio da shvatim :doh:
911s [SK] piše:Kad neko ima godina a budala je, tu samo ilovača može da prevaspita.

Avatar korisnika
BojanM
BOFH
BOFH
Poruka: 7123
Član foruma od: četvrtak, 5. avg. 2010. u 14:19h
Lokacija: Kladovo

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od BojanM » četvrtak, 24. apr. 2014. u 23:26h

Pretpostavljam da se misli da će pri većoj brzini sipanja, zbog penušanja, brže da "cakne" pištolj, tj. da bi ga nasuo bukvalno do čepa potrebno je mnogo više cinculiranja. S druge strane, ako redovno sipaš na istoj pumpi i istim pištoljem, otprilike možeš da računaš da si nasuo istu količinu goriva ako prestaneš da sipaš kad pištolj prvi put izbaci.

Mada, ako se sipa pun rezervoar čorbe, pa se napravi tipa 300km pre narednog dosipanja do punog rezervoara (što nije nerealno, samo se ljudi teško odluče na to) onda tih eventualnih litar-dva razlike u količini nasutog goriva izađu na +/- pola litra u potrošnji auta na 100 pređenih kilometara, što je beznačajno... potrošnja varira toliko ili više zavisno od težine cipele, a da ne pričamo o uslovima u saobraćaju. Bitno je da li će da potroši 7 ili 17 litara, a da li troši 6.8 ili 7.2.... bar za moj pojam, savršeno je svejedno :)
pozdrav, Bojan

Slika
Anybody going slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac... -- George Carlin

Avatar korisnika
Neša
VIP
Poruka: 5030
Član foruma od: sreda, 8. apr. 2009. u 17:51h
Lokacija: Прокупље

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Neša » petak, 25. apr. 2014. u 00:45h

I novi automobili hoće da troše malo više dok se ne razrade..i koleginica se žalila sa novom Ibicom. Ako voziš kratke relacije sa hladnim motorom,nije nemoguće da troši i 10l
Ford MONDEO mk3 1.edition
Duratorq DI 16v

Avatar korisnika
zokkii
Poruka: 296
Član foruma od: sreda, 4. dec. 2013. u 20:11h
Lokacija: Beograd Ford Fiesta 1.4 TDCi 2006

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od zokkii » petak, 25. apr. 2014. u 09:05h

Nemoj da očekuješ od auta teškog oko 1270 kg da ti troši po gradu oko 5,9 l (norma 5,9 / 4,1 / 4,8 l na 100 km). Budi zadovoljan realnom cifrom 8-10 l, mada sa oštrijom nogom i stani kreni vožnom očekuj i više.
Taraba svašta trpi.

Avatar korisnika
darko darko
Poruka: 3889
Član foruma od: petak, 8. jan. 2010. u 11:43h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od darko darko » petak, 25. apr. 2014. u 09:25h

Mare TDCi piše:Ja ne razumem kakve veze ima brzina sipanja u rezervoar koliko god se trudio da shvatim :doh:
pogledaj kada neko sipa u balon benzin, ili naftu sve jedno! Mora da saceka da slegne pena pa da sipa ponovo jer pistolj iskljuci (reaguje na penu kao da je pun balon) na malo vise od pola balona! Na primer na molu napuni rezervoar vrlo brzo nafte, ali na eko mozes da prilegnes dok ti sipa na delu za putnicka vozila. Dok na delu za teretna vozila nafta ide mnogo brze na istoj pumpi, i svaki pistolj drugacije puni, razlika je velika gde brzo puni i polako! Grci su ti racunali na to, svaki litar je bitan da se proda! :D
kada je veliki magacin- rezervoar, mozes da napunis do cepa, prosipace se kako budes talasao (to sam video 1000 puta, naspu i cim zakoce na islasku iz pumpe, ono po malo curi na prelivno crevo), probaj kada sipas kada prvi put cakne- izbaci pistolj, mozes da sipas posle toga jos 6 litara pa i vise! Kako ces znati da si dosuo do iste crte gorivo, da nije bilo 2 litara manje ili 3 litara vise! Znaci li to da ti auto na tih 100 km trosio 5 litara vise! Ta greska mora da se okloni! A ako tu gresku podelis na 7 delova, onda je preciznost 7 puta veca prosto! Veca je preciznost mnogo na 700 800 km nego na 100! prosto! Odes da napunis bure od 215 litara, nekada stane 210 izgleda puno, ali ako se bure lepo nagne i saceka moze i 219-220 l ;)
zavisi dosta i od kvaliteta benizna!

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Daniel » petak, 25. apr. 2014. u 10:17h

druze, auto je nov, mora preci par hiljada kilometara da se motor razradi, tek ce ti se onda smanjiti potrosnja i stabilizovati u optimum.

drugar je kupio novu kiu pro ceed i trosila mu u gradu 12L posle 5-10.000km mu se spustila potrosnja u gradu na 9L ~

tako da slobodno izmeri sad od cepa do cepa, ne moras preci tacno 100km, predji 150-200 uvek se moze proracunati posto nema sanse da pogodis 100km i da parkiras na pumpu :D

posle 5-10k km probaj opet i videces da ce potrosnja biti manja
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
mhetlerovic
Poruka: 178
Član foruma od: utorak, 18. jun 2013. u 22:55h
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od mhetlerovic » petak, 25. apr. 2014. u 10:53h

Meni board na Focusu poprilicno precizno prikazuje i potrosnju i koliko mi je kilometara preostalo. Naravno ne pricam o situaciji kad sam vozio po otvorenom putu pa usao u guzvu na Gazeli, to niko ne moze tacno da proracuna, ali generalno gledano je dosta precizan, toliko da sam se oslanjao na njega da mi ostane do 30km pre nego sto presusi. Na recimo Fabiji nije bio ni priblizno tako precizan.

Takodje nov auto trosi malo vise, i dok se on razradi i dok se vozac malo navikne na njega, meni je prosecna potrosnja na 1.8tdci prvih 10.000 km bila oko 8-8.5L/100km dok je sad oko litru nize, u maltene istim uslovima eksploatacije.

A ostaje jos pitanje - koliko pise po board kompjuteru prosecna potrosnja do sad?

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 25. apr. 2014. u 11:05h

Daniel piše:druze, auto je nov, mora preci par hiljada kilometara da se motor razradi, tek ce ti se onda smanjiti potrosnja i stabilizovati u optimum.

drugar je kupio novu kiu pro ceed i trosila mu u gradu 12L posle 5-10.000km mu se spustila potrosnja u gradu na 9L ~

tako da slobodno izmeri sad od cepa do cepa, ne moras preci tacno 100km, predji 150-200 uvek se moze proracunati posto nema sanse da pogodis 100km i da parkiras na pumpu :D

posle 5-10k km probaj opet i videces da ce potrosnja biti manja
Ako se bude razrađivao do 10.000 i trošio ovako meni ništa drugo ne preostaje nego jednu cisternu NIS-a da zakupim :) ..Sve primere koje sam mogao da pročitam ovde su uglavnom od ljudi koji imaju iskustva sa dizel motorima i to veće kubikaže i snage 1.8 i sl. ljudi ovo je motor zvanično 998 kubika.A po onome što sam mogao da vam napisem dobro se vidi odnos pređeni km-sipano gorivo.Dakle troši ko formila 1 pa nek je ne znam ni ja koliko nerazrađen.Opet se vraćam taj motor je bio proglašen za "motor godine" u svojoj klasi 2012,2013 sa izuzetnim performansama i odnosom snaga-potrošnja i sl...

Avatar korisnika
Daniel
Poruka: 6045
Član foruma od: ponedeljak, 18. okt. 2010. u 10:27h
Lokacija: Ljubljana/Novi Sad/Mokrin
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Daniel » petak, 25. apr. 2014. u 11:08h

ovo sto sam za kiu napisao je za 1.4 benzinac.

nego od koliko konja je motor? 100 ili 125 ?

mislim da treba oko 2-3k da predjes u pocetku bez gasiranja znaci penzionerski da vozis :)
Focus mk1 1.8 TDCi ~ 150ks Zetec 2002
Mondeo mk3 2.2 ST TDCi ~ 200ks Titanium 2004
Mondeo mk4 2.5T LPG ~ 260ks Titanium 2008
Mondeo mk4 2.0TDCi ~200ks, Titanium S 2011

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 25. apr. 2014. u 11:12h

Daniel piše:ovo sto sam za kiu napisao je za 1.4 benzinac.

nego od koliko konja je motor? 100 ili 125 ?

mislim da treba oko 2-3k da predjes u pocetku bez gasiranja znaci penzionerski da vozis :)
:)
100KS
74kw

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 25. apr. 2014. u 11:16h

evo malo vise podataka o ovom automobilu...http://www.netauto.rs/srpski/news/artic ... 0-ecoboost

Avatar korisnika
dule0911

 
Poruka: 13582
Član foruma od: utorak, 17. feb. 2009. u 03:07h
Lokacija: Thun - Leštane

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od dule0911 » petak, 25. apr. 2014. u 11:50h

Za pocetak premeri tacno potrosnju pa onda iznosi zakljucke. Bez nasumicnog sipanja vec do cepa (bukvalno, dok ne vidis gorivo na cepu za gorivo), prednjes koliko hoces, vratis se na pumpu i opet do cepa - najpouzdanije ces tako znati koliko je potrosio.
Dalje, moze da pise u specifikacijama sta god hoce, potrosnja najvise zavisi od uslova i nacina voznje. To sto ti je motor male zapremine ne znaci da ce trositi malo, u nekim slucajevima ce trositi i vise. Trosice manje ako se pazi i vozi na vrh gasa, ako se vozi normalno ili zustrije potrosice isto/vise kao i motor vece zapremine, dokazano xy puta u praksi, pogotovo za teze automobile (sto focus svakako jeste).

Svejedno, posto trenutno ne znamo koliko auto trosi (jer tako kako si napisao prosto ne mozes da izmeris bilo sta relevantno), i sa koliko je goriva dosao iz fabrike (verovatno sa smesnom kolicinom, tecina Kuga je imala goriva za 15km), sve sto pisemo su nagadjanja dok se potrosnja ne izmeri kako treba.
Fiesta!!

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“