Grand Motors banner
Auto otpad Sole banner Led Shop banner
Knežević Enterijer banner Faber auto delovi banner

potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Redovna održavanja, servisiranja, delovi.
Nije mesto za kvarove.

Moderator: Dragomir

Odgovori
Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 25. jul 2014. u 18:54h

Moram da priznam da nisam neko ko "spava" u automobilu tj.ne izlazi iz njega sobzirom da vozim jos jedan uporedo sa ovim,ali evo na 1011km ću ga ponovo napuniti do čepa to je neka razlika od 300pređenih km od prethodnog punjenja ali mislim da je compjuter i više nego tačan što se parametara potrošnje tiče.Bojim se da će na 3900km pređenih ponovo se neko naći sa pričom e sad pređi 10000km pa onda raspravljaj o potrošnji.Hm...??? :wtf:

Avatar korisnika
mhetlerovic
Poruka: 178
Član foruma od: utorak, 18. jun 2013. u 22:55h
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od mhetlerovic » petak, 25. jul 2014. u 19:07h

982 km svakako nije kilometraza pri kojoj se na novim kolima moze pouzdano odrediti potrosnja, koliko god da su kratke relacije.

Avatar korisnika
Markedjani
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Poruka: 21099
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 11:14h
Lokacija: Bg-Cerak

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Markedjani » petak, 25. jul 2014. u 19:24h

na kratkim relacijama svaki auto puno troši
Slika
Venetia Red, '81 Ford Taunus 1.3
Diamond White, '91 Ford Sierra 2.0 DOHC 4x4
Vozim besan auto od 1000 maraka!

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 25. jul 2014. u 19:31h

mislilo se na ukupnu pređenu kilometrazu na tu "relaciju"...Polako od 1000-2000-3000 i tako motor će se razrađivati do 20000 ljudi dajte da uozbiljimo stvar auto je prešao 1000 već.I nema naznaka da mu potrošnja pada kako vreme i kilometraza odmiču :shok:.Šta će tek zimus biti kad bude hladan start,grejanje i td.td bolje i da ne znam

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » petak, 25. jul 2014. u 19:52h

Nije 900km kratka relacija, nego verovatno su tvoje dnevne/nedeljne voznje kratke. Tipa ako dnevno vozis auto do posla koji ti je na 2km, nema sanse da imas malu potrošnju.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 25. jul 2014. u 20:05h

Baš naprotiv,vozim najmanje svaki drugi dan do sela 24km do susednog grada 20tak po gradu kad -kad i ne taj rezim svakodnevno do posla za to vise koristim drugi auto...

Avatar korisnika
Vladan
Poruka: 1529
Član foruma od: nedelja, 9. okt. 2011. u 14:06h
Lokacija: Beograd; Ford Fusion 1.4TDCi 2006

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od Vladan » petak, 25. jul 2014. u 20:30h

Ako si ti sa otprilike pola rezervoara, kako slika kaže, prešao 270km, kako račun kaže (1011-300 = 711; 982-711= 271), i ako u rezervoar staje 55l, onda ti je potrošnja oko 10l na 100km.

Ako je tih 270km izvoženo kao 11x24km + neka sita, prosečnom brzinom od 33km/h, onda idi kod prodavca da se žališ, jer je ostvarena potrošnja duplo veća od objavljene, osim ako nisi satima turirao u mestu, ili ostavljao auto upaljen preko noći.
Uostalom, auto ti je u garanciji, traži da ti daju novi, a oni ako pitaju zašto, ti reci zato što je takav zakon i može ti se.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » petak, 25. jul 2014. u 20:45h

Baš tako je Vladane, e hvala Bogu da me bar neko ovde razume...Sačekaću samo da na 1011na km/satu ponovo dopunim do čepa i to će biti okruglo 300pređenih km.A onda brate ili je neko ovde lud ili mu noge smrde...Pa ne vozim ja Boeing

Avatar korisnika
van
VIP
Poruka: 8996
Član foruma od: petak, 10. okt. 2008. u 09:33h
Lokacija: Пао с' Марса

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od van » nedelja, 27. jul 2014. u 11:29h

Иди у Гранд па се жали . Напуни резервоар , пред њима . Прођите заједно 50 км , напуни резервоар поново пред њима , и ако је потрошња као што причаш , остави им ауто и тражи други . Нема смисла више разглабати о овоме

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 27. jul 2014. u 12:14h

Tako će i biti na kraju zaista ali hoću prethodno i sam da budem siguran(da isteram ovu razliku od 300km i opet dopunim do čepa). Ali ljudi pa ako ja lažem slike ne lažu koje sam okačio pa se i sami uverite o čemu ja ovde već mesecima unazad pišem...Prosta logika evo još jurim tih punih 300km da pređem a rezervoar mi na pola(scala) a napunio ga do čepa.Pa majka mu stara koji stručnjak veliki treba da budeš da bi video da tu nešto debelo ne valja... :shok:

Avatar korisnika
knez91

 
Poruka: 2312
Član foruma od: nedelja, 30. maj 2010. u 20:13h
Lokacija: Temerin

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od knez91 » nedelja, 27. jul 2014. u 12:32h

Gde je onaj smajli sa kokicama :wtf:
Loyale piše: kad ga poguras upali na pola tocka.
Knežević Enterijer

Avatar korisnika
milan_gt
Poruka: 11693
Član foruma od: subota, 17. jul 2010. u 17:43h
Lokacija: Uzice - Bela Zemlja

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od milan_gt » nedelja, 27. jul 2014. u 12:32h

pa meni kad je auto na pola rezervara ja ne mogu da mu naspem 30L iako je rezervar 60

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » nedelja, 27. jul 2014. u 12:41h

Najveca potrosnja koju sam ja uspeo da ostvarim na ovom autu je 8.9 litara. Napunio sam rezervoar na NIS-Zmaj i krenuo ka Borci. Uleteo u guzvu u gradu i saobracajku na zrenjaninskom putu. U pitanju je bila najgora varijanta kreni/stani pod klimom (petak izmedju 17 i 18). Putovao sam od Hyata do Borce 50 minuta. Pre toka maksimum je bio 6.9 na autoputu brzinama preko 150 km/h po GPS-u.
Ako tebi pri normalnoj voznji trosi toliko koliko si napisao, definitivno pravac Grand, jer nesto ne valja. Ali vrlo je moguce da te olade jer ti je jako mala kilometraza. Meni focus sa jednim rezervoarom prelazi izmedju 700 i 800 km, a ti si za 6 meseci presao ispod 1000 km.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 27. jul 2014. u 12:52h

Sve je to lepo error što pišeš ali ko će meni da nadoknadi ovu enormnu potrošnju pa oni po toj logici meni mogu da kažu da auto vozim do 10 000 pređenih km pa da reklamiram??????Lepo si rekao prešao sam svega 1000km a ključno pitanje koliko sam ja goriva sipao za tih 1000km(katastrofa kad bi sabrao račune)????TO NE VALJA!Ja ću od njih najpre zvanično da zatrazim uputstvo za ovaj auto tj tip i seriju motora i zvanično potvrdu koje su deklarisane fabričke potrošnje istog,pa majku mu valjda ovaj auto ima nekakvu garanciju???U isporuci su mi dali uputstvo u kome uopšte nema karakteristika i parametara potrošnje za ovaj motor i ovu litrazu.I to sam Vam pokazao u nekim od prethodnih scan slika dakle za 1.0 nema nista samo 1.6-2.0.A obećanje je bilo dostavićemo vam naknadno uputstvo za vasj automobil tj tu verziju motora.Ja sad nagađam i koliki mi je rezervoar to se u vas ovde uzdam da je 55l da li je ili nije ja to ne znam jer zvanični fordov papir nemam...Au biće tu guzve velike vidim ja... :wtf:

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » nedelja, 27. jul 2014. u 13:11h

Plasim se samo da se ne razocaras. Uputstvo moze da se skine na netu u kome postoji nas motor i specifikacija. Mogu da ti kazu da ti auto lepo ispisuje kada da saltas brzine, da postoji eco mode bla bla bla. Najgora varijanta za tebe je da neko sedne u auto, ponisti board i krene da vozi auto nekih 50KM a na bordu da se ispise potrosnja ispod 6 litara, a veruj mi lako je izvodljivo. Probaj sam, prebaci trenutnu potrosnju, vozi laganim gasom i saltaj kako ti racunar kaze i prati trenutnu potrosnju. Znaci normalno kretanje, ne ostro. Nas focus slabo oseti brzinu, odnosno odlicno je podnosi, cini ti se da polako ubrzavas i sporo ides, a nije tako. Voznja da se oseti da auto cima i leti iziskuje mnogo vecu potrosnju, a tako je sa vecinom automobila. Auto je lepo prilagodjen za voznju kao da je diesel, odnosno na malim obrtajima gde obrtni moment lagano vuce auto i malo trosi. Probaj sam na leru da ga drzis u 4-oj ili 5-oj bez gasa ili malim gasom. Ici ces lagano 60,70,80 na sat sa potrosnjom oko 4 litre i manje. Poenta je da zaista osetis auto i nadjes mu meru, nije isto kao klasican benzinac. Ako zelis ekonomicnu voznju, jednostavno moras da se pridrzavas pravila da lagano stiskas papucicu, kocis motorom, bla bla. Kakvi su ti eco parametri (one deteline na boardu).

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 27. jul 2014. u 13:45h

Pa nisu sjajane"deteline" ali voleo bih da i ti slikas tvoje pa da ih uporedimo mozda i tu lezi resenje,uglavnom sto se tiče ubrzavanja kompjuter često signalizira prebacivanje u visi stepen recimo 5-tu a da auto uopšte nema ni zalet ni potrebno ubrzanje ni snagu koje bi izguralo to kapiras?Nekad mi besmisleno deluju uputstva oko saltovanja recimo da pri 1500 obrtaja ili nekoj maloj brzini kopjuter ti salje informaciju da ides u veći i veći stepen prenosa a auto se ustvari gusi jer objektivno nema ni snage ni zaleta za to...Zaista moj stil voznje je takav da ne mogu da prebacujem u veći stepen prenosa ako osetim da auto ne moze da mi izvuče a to kompjuter vrlo često daje kao uputstvo.

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » nedelja, 27. jul 2014. u 14:01h

Mogu sutra da uslikam deteline, ali znam da su sve na maximumu.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 27. jul 2014. u 14:05h

Kod mene nisu i evo sada ću postaviti fotke...
Slika
Slika
e sad da li je ovo sveukupno stanje od početka tj. 0005km ja sam kasnije u mnogome pokušao da se prilagodim instrukcijama kompjutera ali bojim se da ovo nije to i zabelezilo...

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » nedelja, 27. jul 2014. u 14:13h

Auuu, pa sa ovim se ne pojavljuj u servisu, ima da te otkace na jedan.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 27. jul 2014. u 14:17h

Pa ako je tako meni nista drugo i ne preostaje nego da ga parkiram u garazu pa neka stoji(a na kraju i da ga prodam)...Ili da ponovo uplatim časove vožnje u nekoj auto školi :D Ja forda jesam vozio i vozim ga i dan danas od početka sam vozio opelove,fordove benzince i zato sam ih i zavoleo jer kod njih mozete osetiti tu snagu i startnost motora,ovo em gnjavi em nabija potrošnju do besvesti.A da sam znao da meni treba posebna doobuka za vožnju ovog automobila veruj mi da ga nikad ne bih ni kupio a uzeo sam ga samo na nagovor prodavca(I DOPLATIO GA NE MALO) jer mi je prosuo priču o njegovim svemirskim karakteristikama u odnosu na 1.6 verziju atmosf.Koga već sada mogu da proglasim da je generacijski ne auto iza već AUTO ispred komforne vožnje u odnosu na ovo "čudo"
Poslednja izmena: kosmajac, na dan nedelja, 27. jul 2014. u 14:26h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » nedelja, 27. jul 2014. u 14:20h

Ajde ne preteruj, vozi ga što vise pa ces se prilagoditi. Sve drugo nije resenje. Prati trenutnu potrosnju i pronadji ritam. Kad se naviknes bices zadovoljan.
Pa evo meni je u prosli petak bila potrosnja 9, a 7 dana kasnije pala na 6.3. Sve dodje na svoje, ali ako se vozi...

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Avatar korisnika
mhetlerovic
Poruka: 178
Član foruma od: utorak, 18. jun 2013. u 22:55h
Lokacija: Novi Beograd
Kontakt:

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od mhetlerovic » nedelja, 27. jul 2014. u 14:28h

Cuti, taj ideja oko ponovnog upisivanja voznje uopste nije losa :)

Prva stvar zbog koje ce ga otkaciti je mala kilometraza, realno se potrosnja moze oceniti na 4.000-5.000 predjenih km, to ce njegovim tempom biti za dve-dve ipo godine.

Drugo je sto postoje različiti stilovi voznje - ako error ima svih pet detelina u svakoj kategoriji, a ovde imamo po boardu skor od 3/15, onda je vrlo logicno da mnogo vise trosi. Ja znam da moj tdci sa 6.3l mogu da podignem na skoro 10, a ako bih bas bio bahat verujem da bi dogurao i do 12, ali to nije do kola nego do vozaca. Mozda i jeste najbolje resenje da ga zameni za nesto drugo, mada ce svakako biti na gubitku u tom slucaju.

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 27. jul 2014. u 14:49h

Pa čoveče božiji naravno da će da bude za 2-2,5godine kad auto troši skoro preko 10l a ima 998cm3..I još nešto mene ako neko pita reći ću mu da je ovo "penzionerski auto"(i ako je spreman na taj stil vožnje onda neka pljune 14 000eu za to) i nikako drugačije.Možda me buduće vreme demantuje ali za sada je to moj opšti utisak...Jer sam probao i da ga vozim oštrije i da ga gnjavim ali potrošnja je takva kakva je.I GENERALNO KADA SE SVE SABERE NISAM ZADOVOLJAN!Kakav crni gubitak,pa zamisli pozajmiš prijatelju auto nekome ko je navikao na klasičnu vožnju i na atmosf.motore i sl.pa taj bi te proklinjao do kraja života. :)
Poslednja izmena: kosmajac, na dan nedelja, 27. jul 2014. u 14:56h. Ukupno izmenjeno 1 put.

Avatar korisnika
error974
Poruka: 200
Član foruma od: utorak, 13. maj 2014. u 13:10h
Lokacija: Beograd

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od error974 » nedelja, 27. jul 2014. u 14:56h

Pa jel tebi auto slabo ide ili puno trosi ili oba?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Avatar korisnika
kosmajac
Poruka: 299
Član foruma od: ponedeljak, 7. sep. 2009. u 11:08h

Re: potrošnja FORD FOKUS Ecoboost 1.0 benz???

Poruka od kosmajac » nedelja, 27. jul 2014. u 14:57h

Slabo vuče a mnogo troši..Na ravnomm kad zaleti ide ko formula,gubi snagu-uzbrdo nizbrdo,krivine gubici snage prenos u nizi stepen dok se on izvuče iz toga ponovo mislim da mu to i nabija potrošnju....error ne znam koliko ti u ukupnoj vožnji imas ravnog puta bas ravnog,kod mene je uspona uzbrdica krivina prilično...

Odgovori

Povratak na „Održavanje i servisi“